Трейдър.бг /img/frontend/nomap.png"

Трейдър.бг

Хора, имам оферта от фирмата Трейдинг 212 в отдел compliance. Някой да сподели мнение за там?

Йонко, време е да разкажеш на хората какво се случи.
Вече можеш спокойно да разкажеш поне кои коменатари си писал ти. :)

Коментара ми няма да е изненада, за никой от ималите допир с компанията и все пак два реда в помощ на търсещите работа в сферата на програмирането.
Никога не работете в трейдъра и не вярвайте на лъжите, че ще научите нещо. Екипите са под всякаква критика, а бекенда просто е пълен обор-умните вече избягаха от там. Атмосферата в фирмата няма нищо общо с тази в модерните софтуерни компании. Напрежение, стрес, липса на каквато и да е фирмена сигурност или култура. Текучеството е описано вече назад-постояни уволнения и постоянно напускащи.

Бягайте много далече, ако искате да запазите себе си.

През годините си тръгнаха наистина много свестни хора, но последно време тая фирма е абсолютен обор. Ако сте прости клечки от село и сте дошли в голямата и необятна столица, ако сте готови да лижете гъзове от А до Я, това е вашата фирма.

Нека започнем с проблемите:

1. Хората се изкъртват от работа овъртайм (да, заплаща се, но не всичко е пари)
2. Фирмената сигурност е 0, един ден си там, другият те няма.
3. За жалост на показ са силните на деня, но не веднъж сме ставали свидетели, как силните на деня им се показва вратата.
4. Развитие има само за определени хора.
5. Текучеството, дори по собствено желание е ужасно високо.
6. Заплати се вдигат само като нещата са ЗОР или група хора са станали и са си отишли, ако не сте от точка(4), пари, различни от стартовите, няма да видите.
7. Страшно много говорене зад гърба и подливане на вода. На всички етажи и всички екипи.
8. Някой хора по високите етажи ги гони страшна параноя/шизофрения.

Позитиви:
1. Храна в офиса, обяд всеки петък.
2. Един от най-хубавите офиси в София.
3. Тиймбилдинги

В тази фирма нивото падна изключително много, тъй като преди година наеха един customer support specialist да бъде operations manager. Стойностните хора във фирмата напуснаха заради него и неговото отношение. Момчето ст.ефчо толкова си може, той не е виновен. Откъм заплащане не очаквайте много, само се хвалят, че дават добри пари, рвално е далеч от истината. Парите ги взимат приближените подмазвачи на единия от собствениците.
Текучеството във всички отдели е сериозно и вече навсякъде е ясно какво е положението, затова и никой не се подлъгва да започне там, освен може би хора, които това им е първа работа в София и все още имат илюзии.

Customer support отделът е исключително зле, те “лидерите” там дори не знаят как се прави качествен съпорт или как да управляват правилно хора. Очевидно е, след като няма професионалисти. Не се лъжете да започвате съпорт позиция в тази фирма, не си струва. Парите, които ви предлагата, ще ги вземетв навсякъде, че и повече. Положението е такова, че наемат само студенти като им замазват очите, както и хора от макдоналдс или бивши бармани. Сами си правете изводите.

Работих около 2 месеца в тази фирма. Освободиха ме БЕЗ причина, по еднолично решение на споменатия вече ИА. Нямам думи да опиша колко съм разочарован от тази фирма и от отношението на повечето колеги... Самото началство се държи с хората като мутра от 90те години. Никакво уважение, никакво признание, никалво отношение. Истината е, че мен ме освободиха заради ситуация тип 'развален телефон' за която дори не бях виновен. Не протестирах тъй като смятам, че съм на доста по-високо интелектуално и възпитателно ниво от мениджърите в тая фирма. Съжалявам онези, които тепърва ще работят там...

Въпреки, че си тръгнах от фирмата с лош послевкус, в следствие на директен сблъсък с един от мениджърите, трябва да кажа, че повечето негативни коментари по-долу са преувеличени, дори и в тях да има много истина.
Конфликтите на всяко едно работно място са неизбежни - лошо е когато са на личностно ниво, а не на професионално. Единият от собствениците наистина обича да "микроменаджира", но човекът просто обича да държи нещата под контрол - не случайно е постигнал и толкова много, за което заслужава уважение. Знае какво прави, но подходът му (силно изискващ) просто не е съвместим с повечето хора, които не са свикнали с такова напрежение. Ако човек разбира добре какво прави И още повече, ако знае как да си отстоява позицията - има голям шанс да се чувства добре на това работно място. И да - каквото и да говорим - добрите отношения с шефовете помагат. Но нека някой да ми каже ако някъде не е така...
Фирмата наистина е много успешна, продуктът е много добър. Заплащането е добро, особено в IT сферата - където са заети повечето служители. От социална гледна точка са осигурени много неща. Офисът също е страхотен.
Последно, нещо което трябва да се има предвид - до голяма степен бизнесът вече е развит. Фирмата няма как да расте много повече и съответно кариерното израстване вътре, няма как да бъде "бързо и шеметно" Хората, които са от по-"високия" мениджмънт няма изглед да се махнат/пенсионират/итн. Много хора биват отблъснати точно от това.

Ако си от сиелу, ако си завършил УНСС, но не знаеш колко е един процент от 100, ако си мега некадърник, но страшен натегач и подмазвач - ТИ СИ перфектния кандидат - пусни СВ сега и те очаква дълга и незабравима кариера в Трейдър БГ.....за остналаите кадърни и умни хора с амбиции за професионално развитие или такива с опит в сферата на финансите - НЕ СИ ГУБЕТЕ времето да кандидатствате.... HR - ите са много зле...не си ценят кадрите и свестните професионалисти отдавна избягаха, заплащането е много ниско за сектора, уважението е НУЛА, освен ако не попадаш в горе-описаната категория...Нямат кадърни мениджъри на средно ниво и цялата субординация и процеси между екипи и отдели липсва...Шефовете не оценяват хората обективно и се доверяват на мнението на подлизурковците....Има много примерни на страшно кадърни хора, които работят там от 5-6 години и не се издигат, нито пък ги забелязват, защото си вършат точно работата без да се подмазват....работих там няколко години и много се радвам, че напуснах. Направих отлична кариера в сектора на финансите, а там само съм си губил времето...За кадърните хора - НЕ започвайте там и не правете моята грешка. Това е съвета ми към вас. ЗА некадърните натегачи и интриганти, КАНДИДАТСТВАЙТЕ смело - ще се почувствате комфортно и съвсем на място в подходяща за ВАС среда)))
Успех!!!

Здравейте! Искам да попитам какво е заплащането за junior web designer и junior javascript developer. И какво е настоящето положение във фирмата? Мерси!

Интересувам се от позицията Quality Assurance Engineer. Може ли някой да сподели как са нещата там - работа, колеги, фирмена сигурност, тенденция за развитие и възнаграждение?