Трейдър.бг /img/frontend/nomap.png"

Трейдър.бг

Бях на интервю във фирмата.

Това, което мога да споделя като първи впечатления е, че фирмата ми се вижда сериозна. Получих адекватно и професионално отношение, което е нормално. Офисът е наистина много хубав. Хората изглеждат приветливи. Ако ме вземат на работа тепърва ще видя как стоят нещата и ще пиша отново.

Няма да слагам подробна оценка, понеже както вече споменах, нямам достатъчно информация за компанията.

Колегите са готини, парите са добри. Не съм забелязала голямо напрежение в моя екип. Като цяло имам хубаво мнение за фирмата и съм доволна. Офиса е хубав, има метро наблизо и автобусни спирки. Засега е добре, а по-нататък ще видим.

Бившият ми колега от предния пост е наистина прав, но пропуска още един - Тодор Мусев. Този е така наречения 'маркетинг мениджър'. Той идея си няма от маркетинг, знае само как да злослови и прави пари...за себе си. Влязъл е под кожат ана въпросния Ашминов и ако някой нещастен служител не му допада, веднага бива уволнен. Няма такъв подъл човек като него - усмихва се и после зад гърба при Ашминов и на следващия ден човекът е уволнен без обяснения.
За да изкараш там трябва да си мишка и да не се набиваш в ничии очи.
Изкарах малко и пак ме е яд за това загубено време. Да, парите са ОК, но нервите никой не може да ви върне.

Фирмата има точно два проблема - Юлиан Давчев и Иван Ашминов.

Юли е CTO на фирмата и някой много сериозно го е излъгал, че става за мениджър. Човекът няма елементарна представа как да говори с хората и как да ги мотивира. Още по време на интервюто започна да говори за уволнени от него хора, как те нищо не разбирали, как били проблемни и т.н. Това ми направи много лошо впечатление.

Иван Ашминов е единият от двамата собственици на самата фирма "Авус Капитал" (trader.bg е само една марка, фирмата е "Авус Капитал").

Иван е технически много грамотен, но също като Юли има проблеми с комуникацията с хората. Той, по негови думи, никога не е работил за никого и по стечение на обстоятелствата, заедно с малко късмет, е започнал първоначалната разработка на системата, която сега знаме като trader.bg. Съответно човекът няма представа как стоят нещата в нормалните, западно ориентирани фирми, има собствени разбирания за работа, процеси, лидерсто и т.н. и тъй като е мулти милионер, не желае да се вслуша в добронамерените съвети, които програмистите с опит в други фирми дават, за да бъде работната среда по-добра.

Обществена тайна е, че Иван Ашминов е много избухлив човек и в зависимост от моментното му настроение, може да реши да уволни някого, без някаква конкретна причина. Затова текучеството във фирмата е огромно - при положение, че от към "главата" имаме Юли и Иван, можете да си представите какви други елементи можете да видите във фирмата. Колегите надолу са писали емоционални неща, но в основата си всичко е вярно - има крещене, има необосновани уволнения, има и пълна липса на разбиране за работни процеси.

И също типично по български, ако човек все пак е в добри или поне неутрални отношения с Юли и Иван, много по-лесно може да си затвори очите за негативите във фирмата. Това, обаче, въобще не означава, че такива негативи липсват.

От опит забелязах, че хората, които все пак успяват да се адаптират във фирмата, са или без предишен опит (това им е първа работа), или са расли по други български софтуерни фирми, където разбиранията за правене на софтуер, както и отношението към хората не се различават много от това в "Авус Капитал".

Всеки може сам да прецени за себе си дали фирмата си заслужава. Аз дълбоко съжалявам, че работих там и от сърце препоръчвам на хората да се насочат към някоя западна фирма или българска такава, но с по-нормални шефове, които нямат такава лоша слава.

Успех!

Ейй, мишкиии.

Пак са ви натиснали да пишете мнения тук защото никой не кандидатства. :)

"Много е хубаво, стига хейт, мън. мън..."
"Аз от 2 години работя тук и много знам..."

Поне не пишете така всички в един глас, че става доста съмнително. :)

Абе хора, я се стегнете! Какви са тези глупости?! Поредното доказателство, колко мрънкащи и неблагодарни сме. Започвам да се замислям на едно и също място ли работим. Ще напиша своя коментар, защото е нечестно да се оплюва по толкова груб начин една фирма, която има толкова голям потенциал.
Работя тук от 2 години и пожелавам на всеки един от вас да има тази възможност.

Фирмена сигурност: Уволняват се служители, които не си вършат работата качествено, което си е напълно обективна причина. Папзарът на труд е пренаситен от кадри и всеки един от нас трябва да полага нужните усилия, за да запази мястото си, което нека не забравяме, че не е даденост.

Уважение: Тук дори и с шефовете си говориш на малко име. Вратата на мениджърите и момичетата от отдел Човешки ресурси е винаги отворена и при нужда спокойно може да споделиш наблюденията си, както и притесненията си. Винаги ще бъде направен опит нещата да се подобрят.
Уважението го има и то е силно изразено.
Случва се да има и конфликти, но в рамите на нормалното, нека не забравяме човешкия фактор.

Заплащане: Повече от добро с периодични бонуси.

Колеги: Посрещат те с усмивка. Млади, интелигентни хора, които са не само колеги, но и стават приятели.

Работна среда: Един от най- големите плюсове. Ново, приятно, уюутно, много интересен, индивидуален дизайн на всеки от офисите. Не се пестят и пари за техника, ще имате всичко, от което бихте имали нужда.

Местоположение:Супер! Комуникативна локация, луксозна сграда, подземен паркинг, до метро, голямо разнообразие от заведения за хранене.

Потенциал: При желание, възможност за развитие. Има какво да се научи, фирмата е с голям потенциал. Ако служител има желание да присъства на обучение, което ще му помогне за професионалното му развитие, компанията поема разходите.

Привилегии: Партита, тиймбидинги, обяд всеки петък, пресни плодове- ежедневно, допълнително здравно осигуряване, възможност за работа от вкъщи, годишна карта за фитнес (койкто се намира в сградата), парко места, плаващо работно време, 2 допълнителни дни към годишния отпуск, веднъж в месеца 20 минутен масаж.

Е като цяло, май не е толкова лошо, нали?

Хахах, това вече става много смешно, хора стегнете се! работя си тук от година и половина и на мен си ми е супер!

Това беше един период в моята кариера, който искам да забравя.

Баш шефовете, шефовете на отдели и болшинството от тийм лидерите са под всякаква критика. В момента, в който се появи човек, който знае повече и иска да се развива - веднага бива завиран в "кучи гъз". Само бездействат и ходят да се "показват" по цял ден тук- там, а после си преписват заслугите на другите хора.

Уважение - никакво.

Възможност за развитие - никакво.

Отношение - в някои от екипите е ОК, но в повечето е супер зле. В някой от екипите да се крещи един на друг е нещо нормално, дори съм ставал свидетел как се крещи на клиент! Само ти се обяснява колко си тъп, как нищо не разбираш, а видиш ли, едва ли не хората на те са открили cutting- edge технологиите на нашите дни и колко са велики.

Има си и т. нар. "слушалки", които ходят да "снасят" на шефовете, но в повечето пъти това е невярна информация по адрес на някой, който не им е приятен и съответно на следващия ден той бива уволнен. Без предизвестие!

По фирмените партита се харчат луди пари само за някакви маркови алкохоли, но ако трябва да се инвестират пари в нещо, което ще доведе до развитие на фирмата - не може, няма пари. Шефът ти обяснява, как щял да си купува Ламбогини и как досегашните му X5, RS6, Carerra и Cayenne са му омръзнали вече, но ако разчиташ на увеличение и/ или бонус - абсурд.

Единственото сравнително хубаво е заплатата, която е около средната за бранша, но за сметка на това те компенсират с много работа и допълнително работа в извън работно време.

Съгласен съм с доста от мненията, но предимно отрицателните.

Първо заплащането не е много добро - движи се около средното за бранша. То не се влияе особено от труда, който полагаш. Може да работиш здрави и накрая нищо да не получиш насреща. Е има ги и редовните търтеии, които с нищо друго не се занимават освен да се правят, че работят.

Второ и отношението не е особено добро. Все едно си на полето или работиш на някой строеж. Постоянно някакви хора се овикват, което е меко казано дразнещо.

Трето има много хора, които споделят всякаква информация на менидърите. Те се и толерират. Което допълнително нагнетява обстановката. Аз ще работя ли или ще се пазя?
Останалите колеги са готини.

Мисля, че най-добре е да питате напусналите и настоящите служители какво им е мнението за фирмата. Но по-добре не се занимавайте изобщо.

Фирмена сигурност: Уволнява се от днес за днес, не винаги по обективни причини, уволнените се обяснява колко не стават за нищо.

Уважение: Част от мениджмънта демонстрира неуважение и лиценмерно отношение към хората,

Заплащане: Повече от добро

Колеги: Уникална среда, партита, тиймбидинги, хората не са просто колеги а приятели, това е най-силния плюс на тази фирма

Работна среда: Опън спейс, малко шумно, иначе ново и приятно, не се пестят пари за техника, ще имате всичко от което бихте имали нужда

Местоположение: Повече от добро, комуникативна локация, луксозна сграда, подземен паркинг, до метро

Потенциал: Интересни проекти, сложни архитектури, много технологии, има какво да се научи, Фирмата е само напред и нагоре

Като цяло не е толкова лошо ;)