Трейдър.бг /img/frontend/nomap.png"

Трейдър.бг

Троловете са навсякъде, но не са обективни,днес за първи път влезнах в този сайт, но останах възмутен от коментарите и реших да изразя своето лично мнение. Работя тук от няколко години, дори още от самото начало и бях свидетел на това, как един "start up" се превръща в един мащабен и печеливш бизнес пред очите ми, даже бях участник в цялото. Мога да ви кажа, че преди това бях работил в друга компания в същия сектор около година и половина, но тук се задържах, тъй като наистина цедката за служителите е много голяма, но ако си точен, отношението е отлично и труда се оценява обективно. Екипа е много добър и това е една от малкото фирми, където можеш спокойно да си приказваш с "CEO-то" без да се притесняваш да изкажеш лично мнение или да се подмазваш 'face to face". Хората са много интелигентни и всичко са си постигнали сами, което само по себе си е показател.
Аз съм финансист по образование и заплащането е много над средното за сектора спрямо други водещи финансови институции или банки, където работят мои колеги и сверяваме часовника, като се видим на по бира. Препоръчвам на всеки да кандидатства и да започне работа тук. Реших да изкажа лично мнение, т.к. останах възмутен от нещата, които прочетох. Успех на всички бъдещи колеги!

Хора, хич не си правете труда да опитвате в тази компания! От опит казвам. Типичната БГ фирма - бягайте далеч. Заплатите не са нещо кой знае колко впечатляващо, дори изобщо за труда, който се изисква. Но има един друг момент- всеки взима различна заплата в тази фирма - според зависи, колко задника е олизал. За по-старите кадри е рай- те нищо не правят, седят и се мислят за много велики, напиват се в офиса, слушат си чалгията, ядат и пушат когато си поискат, идват на работа, когато си поискат.Отношенията между колегите са безумни - нормално е, повечето хора са събрани там от кол и въже. Специално за екипите Payments, CRM, HR и Marketing, с който имах пряка връзка - е на тия ако им плащаха за клюкарстване щяха да са милионери. Разбира се имаше и готини колеги и колежки- жените определено бяха доста по-стабилни и достойни от мъжете. Тийм билдингите и купоните били един път - да, ако никога преди това в живота си не сте излизали :D Може много да се изпише по темата, но с една дума, ако сте решили да кандидатствате там - НЕ !!! Не и докато не започнат да прецеждат хората, които наемат, защото положението е трагично. Имаше хора с такъв потресаващ английски, които дори не се знае как са преминали интервюто. Ще ви кажа как - просто не е имало такова за някои.

В тази фирма ръководството си няма и бегла представа от това, което става по отделите. Качеството на кадри е занижено до 0, допуснато е да се наема куцо и сакато, без предишен опит или каквато и да е връзка с материята, с която фирмата се занимава или позицията за която кандидатства. На дневен ред са клюките кой с кой спи, кой колко пари има или коя колежка е .... коя не е, работата може винаги да почака.Пълна селяния, прикрита под лъскав офис и надъхано ръководство. Парите,които предлагат за труда, който ще вложите и нервите не си заслужават. Кадърните и респектиращи хора отдавна напуснаха фирмата. Толерират се клюкарите, подмазвачите и подлогите. Останалите, които си вършат съвестно работата да не чакат похвала или развитие- напротив, да очакват да им се подлее вода от някой "добронамерен" колега. Реално никой не е конкуренция с другия, но всеки гледа чуждата паничка. Прекалено много комплексирани мъже, прекалено много злобни жени. Изобщо не си губете времето и нервите, далеч там няма да стигнете с честен труд и дисциплинираност.

Чета предните коментари и се чудя как може всички да са еднакви по своя стил и бръщолевиници. И тогава се сетих за умствения потенциал на лъскащите имиджа на компанията. Може ли, dear all hr-и, навсякъде да се изтъква едно и също. Колко хубави били заплатите, каква невероятна била локацията, колко съвършен е хубавият нов ТРИГОДИШЕН офис и какви големи са перспективите пред служителите.

Ето го и моят скромен поглед:
- ЗАПЛАТИТЕ явно НЕ СА чак толкова добри. Иначе защо толкова голяма част от добрите програмисти напуснаха заради заплатите. Или може би са идиоти и бягат от хубавото. Истината е, че се ДВИЖАТ ОКОЛО СРЕДНИТЕ ЗА СЕКТОРА.

- Локацията е добра. Наистина, няма две мнения по въпроса.

- Нормалните програмисти не ги вълнува хубавия офис. Разберете го това HR-и. Мен лично не ме интересува дали бюрото ми е обикновено или на Порше/Ламборджини/Мазерати/Варбург и т.н. И стола не държа да ми струва 23688589954878744 лева. Все пак няма да си ги прибера вкъщи.
ПРОГРАМИСТИТЕ СЕ НУЖДАЕМ ПРЕДИМНО ОТ КОМПЮТРИ.

- Перспективи напълно липсват (обаче крясъци и ругатни, не). Ако мислите (HR-та, ОТНОВО се обръщам към вас), че има хиляда различни начина да се рисуват графики, да се взимат цени, да се пишат стандартни репорти или да се показват новини... Да, тогава съществуват големи перспективи.

"Не съм забелязала голямо напрежение в моя екип" - Нормално е. При HR-ите/PR-ите, които са писали простотиите по-рано, няма напрежение. Ако благоволят да се качат на 11-тия етаж при JAVA екипа, ще забележат друго. Иван (вилнеещият шеф) се подвизава там, не при вас на 10-тия.

"Това, което мога да споделя като първи впечатления е, че фирмата ми се вижда сериозна. Получих адекватно и професионално отношение, което е нормално." - Е как пък разбрахте всичко това от първото интервю. Явно сте доста наивен/наивна, което е бонус за Вас. Най-вероятно ще Ви вземем.

"Идвайте смело, особено сме отворени към нови красиви колежки!" ... и млади.
Хайде, идвайте, че само аз не съм се възползвал все още. Чувствам се дискриминиран.

А такаааа!

Как взеха хората да навлизат в същността на нещата и изведнъж се появиха едни неангажиращи, лежерни коментарчета.
Е как така се случи бре? Заговори се за Иван Ашминов и Тодор Мусев и айдеее, тълпа от доволни фенове запя в един глас. :)

Казах ви вече, мишки такива, поне не пишете наведнъж всички, че леко накъртва.

Жалки мишоци.

Традер.бг е фирма за форекс търговия. Сама си прави платформата и мобилните апове, затова наема много програмисти. Принципно е супер субективно да се каже дали е добре да се работи в една фирма или пък не е. Десет човека ако питаш пов сяка вероятност ще ти кажат 10 различни неща. Аз съм работил в Традер.бг Честно казано, не мисля че се различават особено от другите ит фирми в които съм бачкал. Колегията беше приятна. С някои хора още поддържаме жръзка и се виждаме понякога за бири. :))))

Какво да ви кажа хора, работа като работа, има си задачи, има си натоварване, има си стрес, абе яко се бачка,ама пък купоните са един път, настроението си го създаваме ние колегите и става fun! Идвайте смело, особено сме отворени към нови красиви колежки!

Заплащане - добро за София и за сектора.

Уважение - Лично за себе си съм доволна, не съм срещала проява на неуважение от хора в компанията.

Привилегии - Социалния пакет е добър. Има безплатна фитнес карта, здравна застраховка, тийм билдинги през лятото и зимата. 2 дена отпуска допълнително, friday treats, което е почерпка всеки петък. Плодове носят всеки ден. Фирмени партита се правят. Обичайните неща, от сорта на кафе, чай в офиса и т.н. са си налице.

Фирмена сигурност - Аз съм от около 2 години в компанията и никой не ме е бутнал. Има уволнения и напускания, но не мога да преценя много ли са, малко ли са.

Натоварване - Лятото е по-слабо натоварено от зимата. Има дни с повече работа от други. Като цяло мисля, че натоварването е нормално.

Потенциал - Има според мен потенциал за развитие. Трябва обаче яко бачкане за това.

Местоположение - На ГМ Димитров. Долу има автобуси и метро. В сградата има паркинг, но не знам как стоят нещата с него, понеже отивам на работа с градски транспорт.

Колеги - Колегите са готини. Има какво да се научи от тях. Помагат като ги помолиш учтиво.

Работна среда - Работната среда е добра. Офисът е хубав и нов. От материална гледна точка сме добре.

Фирма като фирма. Има и по-добре и по-зле. Като цяло е IT фирмата и условията, които предлага са добри, за да може да привлича добри IT специалисти.

Сега ще ви кажа според мене как са нещата в трейдъра. Преди работех там около 2 години и малко. За времето прекарано там бях ок. Не съм ставал свидетел на караници или ескалация в напрежението. Разбира се имаше емоционални моменти, ама то навсякъде ги има. Където и да работиш малко или повече ще има напрежение. Има и неща дето ме дразнеха, но бяха малко и незначителни. Ако трябва да направя сравнение с другите ми работодатели мисля, че са добре. Махнах се защото получих предложение с по-добри условия.