Трейдър.бг /img/frontend/nomap.png"

Трейдър.бг

Исказвам мнението си като кандидат за работа във въпросната фирма.

Поканиха ме на интервю, първата част на интервюто беше с представител на HR отдел, говорихме си общи неща, с няколко думи мога да резюмирам казаното:

+ Офиса изглежда добре, чист, има плодове за гостите и служителите.
+ Всеки петък има осигурен обяд който се поема от фирмата.
+ Местоположението добро, има паркинг за служителите.
+ Карта за градски транспорт, карта за мултиспорт, здравно осигуряване, очила.
+ Допълнителни 5 дена годишен отпуск.
+ Overtime се заплаща.

- Нямат бонусна схема, няма 13-та заплата.
- Нямат политика, пари за бензин, ако идваш на работа с личен автомобил.
- Нямат home office, излизането по време на работа е сложно (казвам го като кандидат за работа-не съм работил)
- Нямат политика за изплащане на неустойката на предишния работодател при неспазване на предизвестието. (Имам 3 месечен срок на предизвестие)

Като цяло мога да кажа, че на първо четене фирмата изглежда добре, за съжаление/или не, не одобриха за позицията за която кандидатствах.
Въпреки, че се обаждат дори и на хората които не са одобрени за позицията (което е повече от похвално), изключително лошо впечатление ми направи това, че HR-ката ми се обади - Не мога да ви предложа позиция в нашата фирма и тъй като аз нямах възможност да говоря тогава, казах - да ок, разбира се, благодаря, дочуване. След което се замислих, че обратната връзка по никакъв начин не е допринесла за по-успешното ми представяне като кандидат за работа, реших да се свържа по телефон/мейл с HR, за съжаление обаче мейла в подписа и се оказа невалиден, а телефона изключен.

Когато губи, човек не знае какво печели :-)

Фирмата има и добри и лоши страни.
Нека да започна с добрите:
- има teambuilding-и (3 пъти в годината)
- допълнителни здравни
- фитнес карта и -25 процента от услугите, които картата не покрива
- местоположението е повече от добро (има и паркинг)
- носят се закуски всяка сутрин и има постоянно плодове и друга храна за служителите
- всеки петък обяда е от фирмата
- офиса е лъскав и подреден (нещата бият към педантичност даже)
- има Play Room (с джаги, билярд, тенис на маса и т.н.)
- може да има и други неща, който да не се сещам - като цяло се угажда на служителите с подобни екстри

Лошите:
- Както се споменава и в много други коментари - лоша страна номер 1 е шефа *ИА*! Да не излиза, като хранене само - евала на основателите - създали са страхотна платформа, ТОПА на ТОПА-а е, със сигурност не е лесно да постигнеш нещо такова голямо. Стига с хвалбите - горе посочения *ИА* се държи със служителите, като типичен български шеф на кръчма на морето - вика, кара се, обижда служителите си, нападки смазващи самочувствието. Най-забавното ми беше, като каже на някой от екипите "Вие за нищо не ставате!" - къде е логиката - Ти избираш HR-ки -> HR-ките избират хора => или ти грешиш или някой по веригата наистина не става. Като влезе на някой от етажите служителите започват да се държат странно - готови за нова доза недоволство и ругатни.

- За заплатата, мога да кажа лично за мен - беше окей като стартова, след това никой се не сеща да ти я вдигне (увеличенията идват от ИА). Като идеш и подпиташ за вдигане, започва едно въртене и сукане, ама тва ама онова и така след месец два може и да си с 200 лева по-висока заплата...

- Хората, не бих казал, че са от най приятните, с които съм работил някога. Доста от хората са много комплексирани, имащи желание да се покажат кой кой е и какъв е - самочувствие без особено покритие при много от тях. Колко повече време си бил във фирмата и си лизал дупки, толкова по от високо се гледа и като някой "по-млад" допусне грешка се започва едно подиграване и шушукане зад гърба - ужасна работа - ако пък и шефа е наоколо става още по-скандално - трябва веднага да му се сложи пред очите, че еди кой си е сбъркал нещо и отново шушукане ... докато го пиша това нещо дори ми става смешно - ех прост народ братче :D

- Текучеството е скандално голямо - хора си тръгват постоянно и то най-
вече опитни хора, които знаят, че заслужават нещо по-добро. За периода, в който аз съм бил там (около година) си тръгнаха повече от 30 човека и са дошли не повече от 5-6. В development екипите почти не са останали хора с дълбок и дългогодишен опит - 70% от тях са хора с под 1 година и 1/2 стаж взети от IT Talents, тип "Искам да стана програмист, шото пада пара, а в тъпата Публична администрация нема кьорав лев ..."

Като цяло, това е което искам да кажа. Фирмата има бъдеще, продукта е добър, доста големи риби работят с него. Глезотиите са на 6, но като включим и лошите неща, някак не си заслужават нервите за два сандвича сутрин и един обяд в седмицата. Сещам се за притчата, че ако имаш каца пълна с мед и сложиш едно ла*но вътре, то така разваляш цялата каца. Тук обаче е по-скоро обратното - имаш каца с ла*на и и изливаш още една каца с мед, за да прикриеш миризмата.

Кандидатствах за работа при тях и това което забелязах е че по-обявата по-която кандидатствах се пуска регулярно през известно време.
На мен ми беше обяснено по телефона, че се отказват на този етап да назначават хора на тази длъжност, а за половин година четири пътя я срещам в джобса.
Това е направо подигравка и явно се чудят как да си запълнят свободното време.
Според мен са една голяма смешка.

Бях кандидатствал за позиция в NOC-a на фирмата.Някаква дама от човешки ресурси ми писа за да й дам номер и да сме се разберем за интервю.Аз и казах ,че имам познати които работят на подобни позиции и че за по-малко от 2600 чисто няма смисъл да въобще да си губим времето.След този мой мейл не получих никакъв отговор.Та който кандидатства да си прави сметката колко са сериозни.Между другото ако знаех ,че са българска фирма въобще нямаше да кандидатствам.

Някой чувал ли е нещо за фирма Дегиро или Degiro на бул. България в сграда Вертиго, че не мога да открия никакво мнение, а като търся ми излиза Трейдър.бг?

Много съм впечатлена и бързам да пиша!

След интервю ми се обадиха, за да ми кажат, че няма да ми предложат позиция.
Повечето компании се фокусират само върху избрания кандидат, някои изпращат мейли, други въообще не си правят труда да изпратят нещо...

За мен това е ясна индикация, че ценят и уважават времето на човека.

Браво!

Някой може ли да сподели каква заплата може да се очаква за junior PHP или JavaScript developer?
Мерси!

Моето мнение за Трейдър е позитивно. Фирмата ми даде шанс да се развивам и ме назначиха на джуниър позиция. Вени и Петя (HR) винаги са били откликващи, когато съм се обърнала към тях, позитивни са и са се държали с уважение.
Заплащане – дадоха ми повече, отколкото си поисках на интервюто, което за мен беше голяма изненада...тъй като ме съмнява повечето фирми да го правят. А и според мен за джуниър това, което те дават е доста повече отколкото в други IT фирми.
Уважение – От хората, с които ми се е налагало да работя не мога да се оплача, мисля че уважението е било ок. С другите екипи не съм се тимбилдвала и съм гледала да съм далеч от клюки и интриги.
Привилегии – Не съм била във фирма, която да е давала толкова много храна/напитки на служителите си и да прави толкова скъпи тимбилдинги.
Фирмена сигурност – Чувствала съм се добре в Трейдър и не ми се е налагало да се притеснявам относно фирмената сигурност.
Натоварване – По проекта, по който работих нямаше голямо натоварване за мен или поне никога не ми се е налагало да оставам след работно време за недосвършена работа.
Потенциал – За мен потенциалът беше да стартирам кариерата си в известна и добре плащаща фирма, да се развивам, да научавам нови неща...но когато предизвикателствата спряха, реших да се ориентирам към друго място.
Местоположение – За мен беше супер, защото е близо до спирка не метростанция
Колеги - Попаднах в добър екип
Работна среда – монитор, стол, маса – всичко с добро качество и удобно. Оценява се, когато отидеш другаде и там не е така :) Има отдели, които са по-шумни и забавни, други по-тихи...в зависимост кой както му харесва. Кафе, чай, вода, плодове по всяко време на разположение.

Йонко, излагаш се. Вземи напиши още един пост колко е хубаво във фирмата и какви невероятни възможности се отварят пред всеки, който е имал късмета да попадне там.

Най - големия професионалист в тази фирма е Тодор Мусев. :)))))))))))))))))))))) Удоволствие е да работиш с него. Препоръчвам го!