Макском ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Макском ЕООД

Напук на всички лоши мнения за MAXCOM аз ще кажа, че бях много доволна.
Заплатата е добра ако работиш, а не излизаш през 15 мин да пушиш..
Защото имаше много който се оплакват, че ги режат от заплати, а често изчезват от работното си място.
Има и такива които се скатават и после реват.
3г изкарах в тази фирма, щях и още, но за съжаление заради липсата на работа съкратиха хора и аз бях една от тях.
И един ден бих се върнала ако нещата във фирмата се оправят.
Обичах много работата си и ми беше тежко когато станаха тези неща, но въпреки това ще се върна ако ме извикят.

Всички в тази фирма са много на мястото си. Единственият човек,който може да се окаже ,че не е...сте Вие самите...

Предпочитам когато говоря за тази фирма в живота си да е за крайния продукт, който създават и влиянието в/у хората- движение, радост, свобода. Защото някак генерално нещата в производствените фирми са може би аналогични, но крайният продукт и посланието, което носят-не.

Заводът е с голям потенциал, но има сериозни пропуски в управлението.
Както се казва, "рибата се вмирисва откъм главата"
Докато мазния, невъзпитан, арогонтен, дебел чичак е на поста производствен директор, няма да си намерят читава работна ръка.
Вече имат автобуси от близките села и градове, защота хората от Пловдив са наясно за какво става въпрос в завода.

Макском! Откъде да започна, като дълго време се чудех дали въобще да започна. Истината е,че фирмата има размах и потенциал кардинално,но за съжаление отношението като вътрешнафирмена комуникация ще трябва да извърви дълъг път ,за да съответства на това, за което претендира. Младият мениджър в лицето на един от синовете на собственика е иновативен и енергичен и с него фирмата би могла да има добър интелигентен облик, нооо соц директорчетата по разни нива скапват напълно тази възможност. Най-трагичен е човечеца Николай Виденов, чиято основна цел в работния ден е да се заиграе с огромен брой женички, като голяма част се смеят от смут, радост,че някой ги е отразил или ниския си манталитет като цяло,на поведението съответстващо напълно на персонажа от българския филм "Маргарит и Маргарита": нарицателната реплика: за да получиш трябва да дадеш...Жалко е защото човечеза има явно и проблеми с алкохола,
Истината е, че докато подобни директорчета със застаряващо и нагло поведение , са там ,нама как нещата да се случват по тачина,по който претендират и рекламират собствениците, че са.

Някой може ли да даде инфо за позицията Дизайнер на детски стоки в Чиполино? Доколкото разбирам фирмите са на един собственик?

Мизерни заплати не отговарят на труда, който се полага. Шумно и прашно. Постоянно те навикват некви кухи началници. Пари да инвестират в строеж имат и нови луксозни офиси си направиха. Машините са скапани постоянно се развалят. За да работят се слагат картончета, ластици, увиват се със стреч. Напускат колеги омръзна им така не може да се работи. Купиха септември месец миналата година стара умряла капсираща машина да я ремонтират да подпомогне производството и да спестят пари от купуването на нова. Двамата инженере още се дупят всеки ден около нея. Работи като охлюв, разваля се непрекъснато 200 броя не може да направи, но си прибраха комисион. Схемата е една и съща, като машината за почистване на шини събираща прах в некой склад.

На договор съм на 1100 лв, но всеки месец най-много получавам 900 лв. Всеки който питам казва същото. Работя и всяка събота, насила, ако не отида почва тормоз. След отпуската се махам. Няма да работя като роб и да не взимам пари. Колегите са готини, повечето, има и подмазвачи на началниците, а те са комплексари и само това ценят някой да им се усмихва и да им казва да началник, добре началник.

Европейска фирма, колко да е европейска, само по местоположение. Началник Гавраилов каза, че щом има събота в седмицата, значи сме на работа и не е нужно да ни казва или да го питаме всеки път. Ама ние питаме - има ли седмица без събота? Тъй там е работата че във всички седмици през годината я има тази пуста събота. В обявите им за работа и също на интервютата казват работи се на 5 дневна работна седмица. Във договорите ни пише 5 дневна работна седмица. Едно е вярно заплатата накрая е като за 5 дневна работна седмица.

На интервюто ми казаха ще работиш на лазер, ще лепиш стикери, но истината е че по цял ден бърша шини. И не съм само аз всички нови бършат шини. Старите работници като нямат работа случва се често и те бършат шини с киче и спирт. Говори се че има машина която да ги чисти, но никога не е пускана. Отношението на началника е ужасно. Заплатата е ниска под 1000, неможеш да си хванеш процента, бонуси. Доброволно-задължително работим в събота, ако неискаш да ходиш започва гърч.