Макском ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Макском ЕООД

По повод на написаното на 11.10.2013 бих искал да взема отношение. Аз също съм работник във фирмата при това отпреди да се премести в новата си Сграда, за която пише колегата. Искам да кажа, че условията на работа са многократно подобрени в сравнение със старата сграда. Собствениците и ръководството постоянно правят някави промени в посока подобряване условията на труд. Основно се ремонтира и обнови залата за хранене в столовата, миналата година се климатизираха производствените помещения, а що се отнася до вентилацията то такава има и работи. В момента се извършват ремонтни дейности и поставяне на ново бояджийско оборудване, което в известна степен затруднява работата, но е съвсем разбираемо поне за мен, че това е временно явление и бих казал, че са пресилени коментарите на колегата. Твърдението, че има 3-4 бояджийни, които са в същото помещение, просто не са вярни. Истината, е че в момента има отворени пространства откъдето да се вкара оборудването и оттам се пренася замърсен въздух от заварките и другите металорежищи машини. Фирмата си има своите проблеми, но коя работеща фирма няма такива? За мен по важното, е че фирмата прави подобрения в организацията си и условията на труд /и няма как да е така, защото постоянно се правят проверки от клиенти от чужбина, които контролират производството и условията труд/. Започна отчитането на извършената работа по работни карти, така че се вижда кой колко работи, тоест който работи получава пари, който не работи да се сърди на себе си. Коментара го правя, защото фирмата незаслужава подобно изкривено представяне. За мен това е една от малкото добре работещи фирми в региона и всеки, който твърди нещо друго бих казал, че не е обективен и има други мотиви да го прави.

Защо никой не иска да каже истината за заплатите във фирмата.
Водят те на една заплата, а получаваш друга.
Сивата икономика във фирмата на великия Максим с бентлито.
Ако имаш болнични даже излезаш на червено.
Защо не се поинтересува някоя държавна институция, защо това е така.
Получаваш 500лв. а те водят на 350.

От няколко години съм в макском и общите ми впечътления не са добри.Зградата е нова и в началото си мисли човек че тук всичко е ОК. но нещата са далеч от истината.Работата е предимно прав 8 часа,заплатите са около 400-500лв. има и по ниски! Проблема обаче не е там,а в условията на труд,работи се в постоянна смрад от 3-4 бояджиини,най големия парадокс е че не са в отделна зграда бояджиина а са в производствениа цех,демек тровят се всички работници без значение каква длъжност заемат,имало е дни в цеха се носи гъст дим все едно сме в химически завод.Последствията са често главоболие запушен нос,целогодишни болки в гърлото, гърдите,корема,замаяност все едно си дрогиран, масово се смучат лукчета ама файда няма.Газа който се съдържа в този пушак е въглероден окис,който не му е ясно да прочете малко за него да му се изясни как действа. Работи се с основи без вентилация,има още безброй безумия,извода е че здравето на работниците е без значение.Та заключението е който иска работа,без да му пука за здравето това е точната фирма за него...

бих искал да попитам има ли някой повече информация относно обявената наскоро позиция  ОПЕРАТОР ERP-система в производствен офис? Ще бъда благодарен, ако някой от настоящите или минали сътрудници във фирмата има някаква информация като работно време, заплащане и каквото се сети още.Благодаря!

Фирмата реализира големи печалби благодарение на тежкия труд на работниците в замяна на което те не получават нито уважение,нито нормални пари ,нито каквото и да е положително нещо!
Мога да напиша с големи букви -  ЕКСПЛОАТАТОРСКА  ФИРМА "МАXCOM"

Миналата година бях на интервю за лятната кампания и госпожата от човешки ресурси разправяше турски локуми как със  максим сме щяли да ходим на поход .. колелата и да си правим кефа... ,a жсъщност живота не е да си правиш кефа и да разправяш  само турски локуми  а шевчето кара BMW  сигурно е  e спестявал от закуските..,даже една безплатна баничка няма, а ние сме дошли  там  да слушаме , а да работим и да живеем що горе добре ,а не някой хора да поркат  уиски за 1000 лв бутилката ,а другите  да ядат фасул  и леща всеки ден и да им  ракопляскаме и да ги награждаваме  със медали  и да ги издигаме  във култ на личноста и да ги благотворим,живота не е фантастика и разправяне на турски локуми ,а реалноста съвсем простичка не да живеем на гърба на работите  и задръстените  български същества ,а трябва  да се предприемат  деиствия  за стачки за да може  да се промени  нещо стига сте спали като някви риби страхливци стига сте се дупели,за това Гърция ни мина ,а трябва да има стачки и не се мазнете на Шефаа... Пффф останете си със здравее

Повечето мнения са негативни и това е напълно основателно!Натоварването е голямо , което за производство с пласмент и склад е напълно нормално - мен това не ме притесни.Взаимоотоношенията в тази фирма са сложни - няма дори минимално уважение от страна на шефовете и колегите.Работната среда е лоша -не стига,че работата е тежка, но постоянно трябва да се търпят сплетни и итнриги от колегите,което за голям колектив е нормално,но като това там го няма никъде . Заплащането е мизерно - познавам няколко добри работници - за които няма оплаквания от работата ми - не получават дори минимално увеличение за 3 и половина /а някои и повече/ години стаж там.За сметка на това "колеги",които само се скатават и злословят, а пред началството се правят на най-работни получават увеличение и взимат големите премии!А пък такива дето се хващат да свършат нещо само когато наоколо има шефове , а през останалото време се мотат ги има много там.Работното време е нормирано до тогава докато не Ви кажат , че ще трябва да останете допълнително някой друг час ,а в  плащането на извънредните часове със сигурност ще Ви орежат.Ако Ви се работи много и  за малко пари и Ви се ще да изкарвате премиите на другите това е точната работа за Вас !

Аз бих желала да споделя моето мнение относно работата във Външнотърговския отдел. За всички, които се чудят дали да подават документи за обявата за външнотърговски сътрудник с анг+френски + още много неща. Моя съвет е - просто не си губете времето. Освен че заплащането е ниско, за изскванията, които имат, няма да научите нищо, и само ще си загубите ценното време. Също така, знайте, че г-н Максим Митков, според мен, опитал се да се образова по някое време, при всички положения ще е под нивото Ви. А определено е много лошо, когато шефът е  под нивото на служителите си. Подгответе се  да бъдете следени, шпионирани, и всяко едно ваше решение или превод да бъде подлаган под съмнение. Ако имате здрави нерви, може да се подмазвате,  да се правите на леко на тъпи, и да работите за без пари ( дори не е и за слава - там думата Благодаря не съществува) значи това е вашето място. А също така ( сега нещата може да се се променили) ВТ отдел преди беше кокошарник, където се рееше злоба, ненавист и много много клюки и сплетни. За мен лично - въпреки, че съм жена, това е най-ужасното място, където съм работила

Здравейте, бях ришила да не вземам отношение по тази тема, но тъй като видях написани неща с невярно съдържание реших да ги споделя с вас. Понеже бях решила да започна работа в тази мошенническа фирма, но имах късмета да познавам работници работещи в нея и благодаря на господа че ме разубедиха. Двама от тях вече напуснаха. Относно мнението на "работник" за заплащането на жените, че е около 400лв. Тази сума се получава при едно условие а то е: да имате стаж поне 1 година без прекъсване; по време на кампания да работите по 10 часа и задължитено в събота, като съботните дни се заплащат като нормален делничен ден и всичко това без заповед; Ако имате благоразположението на началника си и не на последно място изпълнявате прищевките на старите работнички. За мъжете нещата стоят по подобен начин. Средната заплата за тях е около 500лв. За тях важи работа на 10 часа+съботите, може и някоя неделя. Работи се без заповед, ако обаче все пак има такава то значи е било официален празник. За въпросната схема на заплащане мога да споделя с вас драги кандидат работници, че тя е дело доколкото разбрах на Директор финанси(г-н Бояджиев-гребец купил дипломата си чрез фирма Макском). Нередностите във фирмата се вършат със знанието на собственика. Тези които вземат 800-900лв. са: бояджии и цетровчици на конвейра със стаж, които съответно са толериреани от началниците по една или друга причина(родствена или на приятелски начала); Имат норматив за месеца около 25% над нормата. Все пак става въпрос само за периода на кампанията, през другото време пари няма понеже се плащало на бройка велосипед заприходен в склада. В повечето случаи виновни за малката бройка са:планов отдел, склада и най-виновни са производствен отдел(понеже приемат необезпечени с материали поръчки), последни и на-малко по важност са грешки на работниците. В крайна сметка го обира работника-"Пари няма". Показател за лощо управление са непрекъснатите преработки казано по макскомски. Споделих с вас горчивата истина за една напръв поглед "лъскава" фирма, но управлявана от доста некомпетентни вземащи се насериозно служители. Дано ви бях полезен. Задавайте въпроси, а аз ше питам моите приятели които се топят като бройка в една от най-зле ръководените фирми с един от най-продаваните по време накриза продукти.

здравейте незнам кога за поседно сте идвали във фирмата обаче сега положението е малко по друго не е кой знае колко студено търпи се а и дават дебели зимни дрехи работата наистина не е тежка на мен лично много ми харесва само заплащането не е много като хората ама не се оплаквам за жени повече от 400лв да не се надяват а мъжката работа много зависи каде ще те сложат може и да стигне 800- 900 лв