Прокредит Банк България /img/frontend/nomap.png"

Прокредит Банк България

Дойде и моят момент да напиша коментар в качеството си на “бивш“ служител в тази банка при това без “привилегиите“ на съкратен.
Банка, която се променя динамично - когато започнах бяха повече от хиляда и триста служители, сега са 300, имаше над 70 офиса, сега са 10. Вярно, това е в резултат на дигитализацията.
Банка, в която не знаеш дали следващия ден ще си на работа. Кой човек е оптимист - този, който глади 5 ризи в неделя.
Банка, в която като натрупаш достатъчно опит 2-3 години на някоя длъжност, те прелокират по хоризонтала в друг отдел и започваш отначало.
Банка, в която бонусите са нещо мръсно и никога не трява да се взимат.
Банка, в която нямаш абсолютно никакви социални придобивки, включително нямаш право да кандидатстваш за кредит.
Банка, в която е възможно експерт връзки с клиенти след една година обмяна в холдинга да се завърне като изпълнителен директор със съществени ресори.
Банка, в която могат да ти сложат ръководител, който да обучаваш и да няма никаква идея от дейността ти.
Банка, която динамично променя профила на клиентите си и автоматично закрива сметките на нежеланите клиенти.
Какво мислите, колко години бихте издържали на такова място?

Секта!!!!

В тази банка заплатите не са зле. Но тези безумни изпити, които измислят са направо лудост. Те си усвояват средства за обучение, а горките служители са под непрекъснат стрес. Не може след работа да оставаш уж да те обучават и в събота, когато е почивния ни ден да висим по цял ден на изпит.

Здравейте, пиша тук да споделя мнение относно service desk отдела в София. Половината колеги са лениви хрантутници дето ги мързи да си вдигнат задника от стола и само ти се правят на шефове за да свършиш и тяхната работа.Но най-глупавият от всички е чичко Илия, дето седи лиже ти г*за докато му свършиш и неговата работа и после отива и почва да обяснява на шефовете, колко си некадърен. Но като се има предвид неговата некадърност и незнание, не се и очудвам от това ниско и подло същество. Мутрата си му подсказва, че е лизгар и всеки момент би прецакал, по-кадърен кадър от него. Относно цялата фирма е много зле, мениджмънта е супер скапан и се работи за малки пари.

За офиса във В.Търново
Изключително мудна процедура за назначаване за Експерт връзки с клиенти! Искат ти алгебра, есета на английски, минаваш безброй тестове всичко на английски разбира се! Отношението е повече от унизително,тестват те 6 месеца и пак не е сигурно дали ти си човека! Трябва да си плащаш през тия месеци за да им участваш в "обучението"! Тестове в Търново, София, Македония за крупната заплата от 400 лв. Успех на всички кандидати за там!

По-рано нещата вървяха доста добре в обслужването, но сега що толкова се бавят с оформянето на кредити? Летаргия що ли? Просто е за Гинес но бавност...Бива ли оценка на имот от тяхна "доверена" фирма да чакам вече 10 дни?

Ето и моето виждане:
Заплащането - добро, над средното за бранша.
Уважение - ако имаш собствено мнение и виждане по някои въпроси, не ти е там мястото.
Привилегии - никакви. Без бонуси, без ваучери...нищо.
Фирмена сигурност - няма такава, тъй като не се знае кой ще бъде следващия съкратен.
Натоварване - често се налага работа извън работно време, която не се заплаща.
Потенциал - зависи. Не може да има развитие, за всички способни.
Местоположение - предвид многото офиси или сравнително удобната локация на централата, оценката ми е положителна.
Колеги - едни от най-добрите, с които ми се е налагало да работя.
Работна среда - общи помещения с около 10тина човека.

Най-противното място, на което съм работила. Интриги, неадекватно поведение и решения, пълно неуважение и арогантност към хората със собствено мнение и професионализъм. Оцеляващи - послушници и мъртви души. Напуснах по СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ и смятам, че това е най-правилното решение, което съм вземала някога през живота си.

Едно ще кажа на всички интересуващи се от ПКБ - развалиха нещо хубаво, градено с години. Когато започнах работа в ПКБ, банката бе на изключително ниво и се развиваше. Бяхме новатори почти във всичко, бяхме страхотен колектив и бяхме убедени, че работим в най-добрата банка или поне банка с потенциала да бъде такава. Успявахме да предадем тази наша убеденост и на потенциалните клиенти, с които се срещахме, и резултатите не закъсняваха. Да, работа си имаше и често сме отделяли от личното си време за довършване на това и онова, често темпото е било свръх интензивно, но не мога да кажа, че това ме е натоварвало или ми е пречило, защото и аз, и всички останали се чувствахме част от една общност, от една перспективна компания. Или поне така чувствах нещата аз. И някъде към края на 2010г., началото на 2011г. се започна... Няма сега да описвам подробно всички видове промени, които се случиха през последните 3-4 години в ПКБ, а и едва ли е възможно, защото всичко се променяше и извърташе на 180 градуса ежедневно (буквално). Няма да говоря за уволненията (за мен са си такива), съкращенията, разкриването и закриването на нови позиции и отдели в рамките на няколко месеца, честата промяна на политиката на банката спрямо клиентите и всъщност спрямо всичко. И до ден днешен не мога да кажа защо бе нужно всичко това. Ще кажа, че то доведе до тотално разбиване на екипите, непосилна атмосфера и натоварване на работното място, огромна загуба на доверие от страна на клиентите в банката, но което е още по-лошо - до пълна загуба на доверие от страна на самите служители в ПКБ. За известно време умните глави от шестия етаж в София се опитваха да замажат положението, претендирайки, че всъщност всичко това е етап от реформа, която е трябвало да се случи, и ние, служителите просто не разбираме и не виждаме нещата всеобхватно и в цялостта им. Мисля, че сега, след проверката на времето, истината е видна за всички, които някога са били в отношения с ПКБ като служители или клиенти. Банката, разбира се, няма да изчезне - ще продължи да си наема млади банкери и да си играе с тях докато на една от двете страни не й писне, ще продължи да тества до къде се простира търпението на клиентите й. Ще продължи да се реформира. Жалкото е обаче, че ПКБ бе на път да се превърне в нещо уникално за българския пазар, а сама унищожи всичко, което бе постигнала.
Все пак, ще пожелая успех и много, много търпение и непукизъм на всички, които са решили да се впуснат в приключението ПКБ. Имайте предвид, че ще сте част от лудницата само за известно време, докато богопомазаните вечни управители не ви изстискат до край, след като стократно са ви обяснили че не ставате за нищо и лошите резултати се дължат изцяло на вашата некомпетентност и недостатъчни усилия. Може би, ако сте достатъчно търпеливи, когато ви съкращават все пак ще сте успели да научите нещо полезно от ПКБ. Забавно е, но същото спокойно мога да кажа и на бъдещите клиенти на банката. И накрая, един реторичен въпрос към същите умни глави на шести етаж - сменихте многократно персонала, само богопомазаните вечн управители си остават същите, а проблемите не намаляват, се трупат - защо ли?

Не зная как да започна, но нека е от някъде. Бях клиент на Прокредит банк поне 6 години. Огорчен съм, обиден съм от отношението на банката към фирмата ми. С кое да започна по-напред. Може би с това, че ми бяха заверили сметката с 4600 лв., по превод от мой клиент, който твърдеше че ми е изпратил 2300 и толкова се виждало от неговата банка че ми е изпратил. Изтеглих всичките пари и ден по-късно ми се обади служителка на Прокредит, с думите "СТАНАЛА Е ГРЕШКА ВЕДНАГА МОЖЕТЕ ЛИ ДА ВЪРНЕТЕ 2300 ЛВ. В СМЕТКАТА ВИ". Казах й, че е възможно но след 2 дни, а тя ми отговори, че в такъв случай тази сума щяла да се опише като ЗАБЕЛЕЖЕТЕ: НЕРАЗРЕШЕН ОВЪРДРАФТ. И когато върнах сумата, ми начислиха 7 лв. лихва и отделно такса за ползване. Интересното е, че в разпечатките през интернет този офърдрафт и внесените пари обратно от мен ... НЕ БЯХА ОТРАЗЕНИ. А това което е върхът на НАГЛОСТА бе когато ипотекирах жилището си и получих от друга кредитно дружество кредит в евро и същия ми бе преведен на фирмената сметка ... 2 дни поред не мога да изтегля парите. Отговорът бе: МНОГО СА, ТУК НЕ ДЪРЖИМ ТОЛКОВА МНОГО ПАРИ, ДНЕС МОЖЕМ 10 000 ЕВРО И ТОЛКОВА. Започнах да си засичам с хронометър колко време прекарвам на месец в Прокредит ... И днес ми е трудно да си повярвам на резултатите, вместо да работя или да разполагам с времето си през светлата част на денонощието висях между 3 ч.-3,12 ч. в Прокредит всеки месец. Знаете ли бих искал да Ви разкажа още, но тук вече ще стане опасно защото може да бъда привикан от полицията например откъде имам подобна информация ... От практиката си мога да споделя, че Прокредит, ОББ, банките с гръцко участие като Пощенска и Пиреос са машини за унижение на хората. Извън България наистина техните карти не ги признават в Лихтенщайн, на места в Австрия и Германия..., да продължавам ли ... И докато чаках на поредната незнайно каква опашка в Прокредитбанк, всички служители не бързаха и там цареше как се казваше "НИРВАНА" възвишено спокойствие. Още веднъж ще се повторя Прокредит е място за Унижаване и Ограбване на всеки излъгал се в тях. Моля за извинение ако съм обидил хората работещи в тази банка, нямам нищо лично към тях.