Прокредит Банк България /img/frontend/nomap.png"

Прокредит Банк България

Здравейте.
Моля някой настоящ служител на банката да сподели актуална информация за условия, заплата, социални придобивки. Благодаря предварително!

Изказвам мнението си,защото преди да отида на изпит прочетох всичко написано тук,оказа се реално и бих искала да бъда полезна с каквото мога:
1) Интервю по телефона-около 30 мин;
2) Тест по математика...
...и до тук.
Знаете ли,бях впечатлена първоначално за това,че няма да ме разкарват за интерво,че няма да се чудя какво бизнес облекло да избера и не на последно място,че няма да харча излишни пари за транспорт(въпреки,че съм от София).
Математиката никога не ми е била силна,но имам паспорт за дебатьор. И не е ли тъпо това,че ако не ми достигат 4-5 точки на изпита по математика,трябва да бъда дисквалифицирана?! Защото не ми беше много ясно коренуването,но мога да защитавам куп тези(включително и тези за дребния бизнес в България) и то блестящо.
Определено нямах големи надежди за работа в Прокредит,защото прочетох доста негативни неща,а и условията,които предлагаха,крайно не отговарят на подбора,но...отидох.
Но кажете ми,как е възможно след целия този подбор да ме пращат на двуседмичен семинар в Боровец,където да ме анализират и евентуално след това да бъда назначена?! А защо точно там? С кой отивам,какво ще правя...никой не казва?! Просто се харчат пари по програми,а някой отчита дейност.
След това,предстоят 6 месеца стаж-2 седмици в София,2 седмици практика из България,страхотно нали?!
И накрая,ако евентуално издържа,получавам предложение за работа в провинцията за година и половина?! И ме питат-"Какво мислите"? Подяволите,какво да мисля при положение,че съм от София и дори роднини нямам извън столицата?!
Защо просто не се избират хора,родом от тези градове,където биха предложили работа,за да могат да се върнат там от където са,а не мен да пращат от София някъде другаде?!
По-голяма глупост от това не бях чувала и затова не съжалявам,че не продължих напред.Просто не си заслужава борбата,която вероятно е за не повече от 300 лв на месец. Подигравка!
Една от ценностите на Прокредит е прозрачност,е това е и една от моите ценности-какво съвпадение?!

А да знаете скоро друг тест дали ще има ?

Теста се оказа лесен, доста подобен на този в сайта. После бяха общите дискусий, с 2 теми. После и резултатите. Мене ми казаха, че отпадам, защото малко съм се включвал в разговорите. Аз им казах, че съм на принципа: точно, ясно и кратко.  Не знам как може да си поставиш гледната точка, която съвпада с тази на другите, защото отговорът на темата е пределно конкретен. Много глупава работа с тая дискусия, искат мнението на всеки и ти като си на края то всички преди тебе са казали общо взето всичко и за тебе нищо не остава. Поне да искаха писменно да отговорим на нещата не така селската.  Та извода:
Теста - гледате задачите от сайта !
 Общата дискусия - Плямпайте повече, без значение колко и какво то има все някаква логика, важното да се говори.
После идават индивидуалните интервюта. От тука на татък други питайте за информация.

По телефона ти се обаждат да те карат да преразкажаш CV-то си, задават ти малко въпроси и те канаят на изпит.
Та да хубаво е преди тези неща да прочетете в мненията по-доло за какво иде реч и да сте подготвени психически. На 15.10 е след ващото шоу, чакайте коментари ха-ха-ха.

Интересува ме какво да очаквам от телефонното интервю. Тези дни кандидаствах и очаквам да ми звъннат в скоро време. Какво и да чакам от тестовете по-нататък, които следват. Какво като цяло представлява програмата Млад Банкер?

Интересува ме какво да очаквам на телефонното интервю - чакам в близките дни да ми звъннат от банката. В какъв срок максимално звънят на кандидатите? Тези дни кандидаствах през сайта им и така. Интересува ме и след това какво да очаквам както от тестовете, така и от по-нататъшните интервюта и т.н.

Здравейте, колебаех се дали да споделя моя опит с ПроКредит Банк след всичко, което прочетох. В крайна сметка сметнах, че мнението ми ще затвърди изградения дотук имидж и възможно да бъде полезно за бъдещи кандидати. Подадох документи чрез сайта на банката за програма Млад банкер. Реших, че това е подходящ старт за човек с малък опит във финансова институция. Обадиха ми се почти веднага. Преминах успешно телефонно интервю, което продължи почти час. В него преповторих информацията от мотивационното си писмо и от CV-то си. Поканиха ме на тест по математика и логика в София. От Варна съм и учтиво ми беше обяснено, че транспортните разходи са за сметка на банката. Дотук всичко е чудно.
След седмица се явих на въпросния тест. Изключително елементарен по мое мнение (принципно съм ок с математиката, но за този тест се изискват знания за 5 клас, не повече!!). След час ми се обадиха, че имам доста добър резултат - 92% от изизскуеми само 65%. Поканиха ме на дискусия следобяд. Събраха ни 7-8 човека и ни зададоха две теми. Една икономическа и една социала тема. Събеседниците ми бяха много приятни, но комисията състояща се от три мениджърки беше видимо отегчена. Личеше си, че искат да са на друго място и че не приемат сериозно това, което вършат. Този етап продължи около час, след което на участниците, които пътуват като мен им беше обяснено, че ще им се отговори веднага, дали продължават и ще бъдат интервюирани същия ден. Казах си "О, колко мило! Не искат да ни разхождат до София втори път." Истината обаче беше някъде ТАМ...
Извикаха ме и ми съобщиха, че продължавам напред. Да съм се поразходила из София и след час да съм се върнела за лично събеседване. Излязох супер хепи. Подишах малко въздух и се върнах заредена и готова да отговарям на въпроси. Посрещна ме HR мениджъра с малко закъснение. За моя огромна изненада се оказа, че въпроси няма да има, а трябва още един път да преразкажа автобиографията си и мотивационното си писмо. Никой за тази една седмица не си беше направил труда поне да ги прелисти. След като приключих с този фарс, ме попитаха, дали могат да се свържат с бившия ми работодател за мнение. Казах: "Разбира се. Това е и причината да посоча телефона му, за да може да поговорите за мен." (Имам чудесни взаимоотношения с бившите си работодатели и те изрично бяха казали, че мога да разчитам на тях за пропоръки, за каквото и да е). Последва информация за програмата. Оказа се, че е абсолютно задължително всички стажанти да живеят заедно, дори тези, които са от София. Прозвуча ми малко като Биг Брадър, но си казах ок. Последваха провокативни въпроси от рода на: "Но ти си омъжена. Какво ще каже съпругът ти?". Излязох от ситуацията с доста лавиране и адекватни аргументи. Стиснахме си ръцете. Тръгнах за Варна изморена, но обнадеждена.
След няколко дни бивши колеги ми се обадиха и ми казаха, че от ПроКредит са звънели и че шефът много ме е хвалил. Казах си, е щом са си направили труда да звънят и да питат за мен, значи се класирам. В противен случай не биха си губили времето, ако не са ме харесали, а и не биха притеснявали други хора.
За огромна моя изненада ми се обадиха да ме уведомят, че не съм одобрена. Нямаше обяснение защо, как. Просто две думи и ми затвориха телефона. Бях направо потресена и това е причината да попадна на този форум. Сега вече си обяснявам доста неща. Яд ме е само, че се счупих от път, че цял ден ме влачиха от зала в зала и от интервю на интервю, изморих се жестоко, а не знаех, че всичко е майтап.
Съвет: Не си губете времето и силите с ПроКредит. Ще съжалявате. Всичко при тях е бутафорно и за отчитане на дейност.

Възможно е, но това значи, че дори и над средно управленско ниво отново има "избрани", защото докато бях на работа мога да потвърдя със сигурност, че поне в пет отдела в ЦУ такова нещо нямаше.

До Самуил..
Бонуси има, но те са от средно управленско ниво нагоре..