София Франс Ауто АД /img/frontend/nomap.png"

София Франс Ауто АД

Преди да започнете в тази фирма и в която и да е от свързаните им фирми имайте предвид, че след като си хвърлите молбата за напускане ще Ви държат три месеца. Заплатите са ниски около 1000, 1300 за по висока позиция, което смешно за тези времена, а натоварването е се едно сте роби. Същото е и в свързаната им компания Лион Гент а Кар.

Най-мизерната фирма, заплати се бавят постоянно, да не говорим за размера на самите заплати. През последната година се купиха опел и ситроен, размера на работата се вдигна поне тройно, а заплатите даже паднаха! Г-н Витанов се прави на ударен стане ли въпрос за пари. Управителя на склада е под всякаква критика, няма си никакво представа за какво става на въпрос в склада, да не говорим че 80% от времето прекарва навън в пушене на цигари и смърди на бъчва после. Не се прецаквайте да почнете работа тук!!

Някой може ли да даде повече информация какво е положението във Варна, още Стоев ли е началник на сервиза? И защо толкова често излизат обяви за там, или нещо с парите не е като хората, и хората там не стават, и започналите си тръгват...

През2014та ходих на интервю при Стоев, като ми заяви, че се работи през събота но не се плаща.
Хайде да видим как бай ти французин ще отиде да работи в събота, но няма да му се плати. Та този другар Стоев като шеф на сервиза към онзи момент или беше ненормален, или беше болен.

Инженер съм по електроника с над 10 години стаж, а той ми обяснява как се работи в събота и не се плаща...
А случайно автомобилите, които се ремонтират в събота да се правят безплатно?

Много зле! За Шахънов съм съгласен! Помня, че си даваше бонуси по симпатии и реално той съсипа не само ТСК-1, но и изгони маса клиенти. Донесе загуби за милиони, но още е във фирмата, а тези дето работеха и изкарваха пари не!
Българска работа)

вие като работодател, а аз като "прост" служител, можете ли адекватно да ми отговорите на един въпрос, който ме гложди и Вие мисля, че от позицията на работодателите, ще ми помогнете.
В момента съм в търсене на работа. Да си търсиш работа, пак си е работа. Запозната съм с основните изисквания за писане на автобиографии и мотивационни писма. Вложила съм не малка сума в образованието си....и т.н. Имам опит. Как така - работодателите, на които изпращам кандидатурата си, даже един мейл от рода на "Съжалявам, не сте одобрена" им е трудно да изпратят, а по позициите, за които изпращах CV в чужбина ме одобриха вече на 3 места или за които не съм одобрена ми пращат извинително писмо, че не отговарям, но ме пазят в архивите си newsm78 newsm78 Ааааа, да - на това май му се вика "обратна връзка" или още по-просто казано култура .....

Много е зле! Не ви съветвам изобщо даже и да пробвате. Работил съм в ТСК-1. Там началник беше Мирослав Шахънов, аз толкова самозабравен човек в живота си не съм виждал! Не знам как може такъв индивид да работи в такава организация. Смело мога да твърдя, че заради него компанията е загубила милиони, защото много фирми повече не си купиха Пежо. Единственото, което правеше този индивид беше да се подмазва на началника си Евгени Градинар) По времето на соца не е било такава деградация) Ако Желев разбере колко пари е загубил заради него сигурно ще му отреже..)
Накратко: ако нямате грам самочувствие това е вашата фирма!

Здравейте !
Няко има ли представа какво е положението към днешна дата в София, кандидатствах за позиция АСИСТЕНТ КОНТРОЛ НА ДОКУМЕНТООБОРОТА, поканиха ме на интервю, но ми казаха че на него няма да се коментира заплащането , то ще бъде отправено в лично предложение към избрания човек.
Ще помоля , наистина някой който работи там/работил да даде мнение какво да очаквам

Гледам, че са обявили за гр. София място за юрисконсулт. Имате ли представа какво е заплащането на административния персонал. Като ви чета, едва ли и там е високо. Да не говорим, че изискванията в обявата не са много, което води на мисълта, че търсят някакво аджамийче, като за начало:-)

Когато ходих на интервю и говорих с шефа на сервиза във Варна, той ми обясни , че извънрден труд не се заплаща! 13-та заплата няма, говорих с приятел, който работи там доста време... Предизвестието е 3 месеца, истината е че никой работодател няма да те чака 3 месеца... Но след като стана дума за извънреден труд , и той не се заплаща, значи и който  идва в събота за ремонт - трябва да му оправяш колата без пари..., защото не пллащаш на хората си за работа в почивен ден.
Относно КТ - хайде да не го четем както дявола евангелието - много ясно е записано - даването на почивка при положен извънреден труд не освобождава работодателя от ангажимента му да заплати положения от работника извънреден труд!
Колкото до заплатите - всеки сам си избира на каква цена да продаде труда си. Като сервизен инженер 2008-година заплатата ми беше 1360 лв,  в момента като продавач на телефони в голям телекомуникационен оператор получавам малко над 1450 лв нето, без бонусите, и без 13-та заплата, а също и премия на великден. Така че тези приказки, как били сега други годините, и как сега било друго, може да ги приказваш на баба Пенка от село михалци, която никога не е ходила в голям град, хеле пък да е работила специализирана работа.
Да искаш от служителя си висока техническа грамотност - говорим за автомобилна електроника ( устройство принципи на действие), да искаш да знае чужд език, да може да чете схеми и документация, да искаш този човек да обучава другите служители ( нещо много скъпо), трябва да си готов да платиш за всичко това, трябва да си готов да платиш за изискванията които имаш!!! И не може да подскачаш и да подсмърчаш като малко дете как нямало квалифицирани хора, и как никой нямал желание за работа. За каквото си си платил - това и си получил. Защо например в компании като боинг, мерцедес или бмв никога няма недостиг на персонал, задавал ли си си този въпрос??? За тях времената дали не са такива??
Лично аз съм инвестирал доста години да изградя себе си като сервизен инженер, и ако някой си мисли че ще му работя специализирана работа без пари - много здраве ще има. Мина времето когато работех за единия престиж, вече работя за пари! След като другаря - работодател се опитва да ми обясни как времената били такива, предпочитам да продавам телефони, до момента до който в компанията се освободи място за инженер.
Колкото до това дали инженерите са юристи  - бъди сигурен, че хората с опит са наясно с положенията в КТ и без да са юристи,  и когато даден работодател иска хора с опит, трябва да е готов да отговаря на неудобни въпроси. И да може да представи всички свои изисквания в писмен вид - за да може човека да си прочете договора и ако се налага да посети трудово  - правен консултант, за да знае къде с какво е прецакан, тъй като не му влиза в задълженията да знае кой член от КТ как се тълкува.
И когато кажеш на другаря работодател - изпратете ми договора на email-а, ами няма да можем.... Защо няма да можете бе, аз имам и друг договор, искам да видя кой е по изгоден за мен, или да знам дали да си напускам сегашната работа...
Това , по което можете да различите коректните компании от останалите е следното ( както сегашната ми компания ми каза така) - ето нашата оферта, това е договора, насреща е заплатата, която можем да ти предложим, не говорим дали е много или малко, но имаш оферта в писмен вид. Седни във вас, прочети си спокойно всичко, и ако имаш въпроси сме готови да го обсъдим, ако не ти е изгодно не си напускай сегашната работа, или потърси друга компания , която ще ти заплати по - висока цена на труда. За мен като специалист , а и всеки уважаваю себе си специалист няма значение дали името на компанията в която работя е с 3, 4, 5 или 10 букви, важното е да знам като се прибера накрая на месеца, ще получавам достойно заплащане, дори и като продавач! Не съм учил работил 10 години в сферата на електрониката, за да ми каже някой , който не знае и наполовина колкото мен - времената са такива. Като са такива времената не наемаш никого - а си го правиш сам. Все едно да отидеш на зъболекар и да му кажеш - ще ми направиш това, и това, и това, и другото, ама за 300 лв, защото времената са такива. Цената се определя от онзи, който върши дадената услуга. И ако не приемеш моята цена - търсиш студент, който да се учи върху колите ти, и ще е доволен на 600-700 лв, защото ще има пари за дискотечка и очила полароид от пазара!
Хайде със здраве, и много кураж на всички, които са се съгласили да продават труда си без пари, защото годините са "такива" и защото имало "криза".

Не знам каква толкова е драмата с четирите часа веднъж на пет седмици в събота. За положения по това време труд ви се полагат четири часа компенсация в понеделник. Това е съгласно чл. 150 от КТ изменен в ДВ, бр. 52 от 2004 г.,в сила от 01.08.2004 г., че тук май повечето "инженери" са юристи под прикритие. Нетната заплата за диагностик в един от петте големи града извън столицата с малко "с" е около 700 лева. Купони за храна, тринадесета заплата, отпуск по КТ, облекло и т.н.т. са отделно. Такива заплати, които се цитират в постовете отпреди шест години всъщност бяха нормални за 2005 - 2006 година. Сега нещата са различни, за жалост и мисля, че това е ясно на всички. Не казвам, че заплатата ми е висока, но съм си направил сметката. Обичам марката, обичам си работата, екипът ни е чудесен, ако си тарикат можеш и някой лев отстрани да си докараш без да ощетиш фирмата и това ме устройва. Мрънкащи и недоволни винаги ще има.