София Франс Ауто АД /img/frontend/nomap.png"

София Франс Ауто АД

Съветът ми към ръководството е - не наемайте никого като сервизен инженер -  заплата от 600 лв за тази позиция, изискванията, и отговорностите е повече от смешна, и дори обидна.
Господа, от ръководството,ако четете  тук?
Когато отидете на зъболекар можете ли да му кажете - ще ми направиш това и това, еди какви си плобми, от еди какъв си материал, за еди какво си време,  ама ще ти дам 600 лв,искаш не искаш, аз повече не давам.... Ами честно казано -  смятайте че зъболекаря ще ви изхвърли като мръсно коте през вратата си... Обидихте се , нали?
Ей за това ви говоря - покажете уважение към труда, знанията, и квалификацията на човека, покажете ,ч е сте сериозна компания, която се различава от всеки третокласен гаражен сервиз, тази заплата от 600 лв нали знаете какво да си я направите...
И в крайна сметка - ако извикате майстор у вас вие ли му казвате колко ще му платите, или той казва, и вие се съгласявате...
Така де, извънреден труд плаща ли се, защото аз съм от адвентната църква, на прост език казано - съботянин съм, и религията не ми позволява да работя в събота... Ако работя в събота, ще ми платите ли? В кодекса на труда пише 5 дневна работна седмица, 8 часа работен ден, да разбирам ли че не плащате извънреден труд, и с това нарушавате кодекса ???

Съветът ми към всички колеги - не се се съгласявайте да работите без пари - не може сами да не се уважавате, и после да мърморите, че заплатата е ниска а отговорностите големи..

Калине, да си жив и здрав, спести ми ходене и губене на време.
Наистина си прав - правят го умишлено, защото с тези нива на наеми и цени на стоките, не виждам нормален човек първо да издържи, второ - който те знае инженер си еди къде си, и като му кажеш колко пари вземаш, по добре бензин да наливаш 700 лв за 15 дежурства, толкова взема мой познат,лукойла се намира на 500 м. от СФА-Варна който нито е инженер, нито знае език, нито трябва да пише отчети, справки, документация да чете, и да има подход към проблема. Докато някой завърши, придобие опит, научи език  - това колко време и пари отнема, и като работодател ако имаш претенции човека да го знае - трябва да си готов да заплатиш за него. Като видя че започваш да ме цакаш - как смяташ, че ще се отнасям към работата?
Обаче те излизат и казват - ние даваме толкова, ок, направете си го като мислите, че са големите пари.
Много бих искал да знам дали господата от ръководството биха си продали труда като инженери, онези от тях които са инженери, и ако смятат че тези 600-750 лв са големите пари - прибери си ги, и си го направи сам. Мина отдавна времето, в което работех за единия престиж. Виж ако е някой студент и го вземат да се учи върху колите им, да си има пари за слънчеви очила и бира...
Това с 3-месечното предизвестие изобщо не е законно, това първо,и второ -  никой работодател няма да те чака 3 месеца да се махнеш от стария такъв. Просто ще пропусна, дори да ме поканят на интервю, защото когато вървеше обявата кандидатствах. Аз съм рибар и умея да чакам, ама за тая риба миризлива не си струва.

Първоначалния договор е за 6 месеца като в този срок могат да ти освободят когато си по искат ,а при решение за напускане отново си с 3 месеца предизвестие ,но не повече от срока на първоначалния договор. Мой приятел също кандидатства за тази позиция и са му предложили запалщане около 600лв за СФА-Варна с тенденция да се вдигне ,но кога и с колко не се знае .В момента сервизния инженер взема около 700-750 лв,като информацията която имам е 100% достоверна,което значи ,че и да се вдигне това е тавана.Предполагам ,че в София е малко по-добре ,но за там нямам точна информация.Като цяло 600-700 лв в сервиз който имат претенции,че е реномиран е обидно да се работи на каквото и да е позиция ,а запалщане на конкретна позиция е направо смешно.Ръководството много добре е запознато с проблема с заплащането и според мен,го правят умишлено,само не разбирам защо.

Колеги, това със заплащането, честно казано ме демотивира много.
Още нещо, което не ми стана  ясно в дискусията - за колко време е първоначалния договор?
Ясно е, че по време на интервюто във всяка фирма човек чува много обещания, но от мненията тук разбирам, че всички приказки за повишение остават някъде във въздуха. В сервизната дейност каквото и да направиш, колкото и време и сили да вложиш винаги някой може да не е доволен...
Другият момент - какви са нивата на заплащане в София и Варна да речем, някой по - запознат може ли да направи сравнение, тъй като ако наистина 600-700 лв е за сервизен инженер, ми се струва леко обидно...
В София на толкова ли започва сервизния инженер? Там също имаха обява преди няколко месеца. Автомобилът без значение къде се намира не изисква ли едно и също сервизно обслужване и внимание? И ако се работи в събота  извънрден труд заплаща ли се, или всичко е за Бог да прости?
Лично за мен мина времето когато работех за единия престиж, в момента работя за пари! В тази връзка - съседката ми е касиерка на бензиностанция, 800 лв ги получава без проблем за 15 дежурства месеца... Г-н Желев добре знае това, доколкото знам , но може и да греша  ( ако е съвпадение на имената да ме извинява, нищо лично, не го познавам ) - но от познати чух, че той ( ако е той )  е бил преди това в една голяма верига за горива...
Ето какво повдигна въпросите ми :
София Франс Ауто Варна ЕАД - официален представител на PEUGEOT за гр. Варна, търси да назначи сервизен инженер
Основни отговорности:
- осигурява осъществяването на практика на гаранционната политика на Производителя
- произнася се по гаранционни казуси в ежедневната работна практика на сервиза
- организира и осъществи документооборота по гаранционни поръчки
- осигурява правилното осъществяване на диагностиката( съгласно методите на Производителя )
- разчита ел. схеми, да познава общите принципи на действие и устройството на хранителна и запалителна системи, електрониката и електрообзавеждането на автомобила
- обучава сервизния персонал в областта устройство, принцип на работа, профилактика и ремонт на новите агрегати и модели автомобили
-Да повишава непрекъснато квалификацията си като участва в специализирани обучения и ползва в работата си цялата техническа документация предоставяна от производителя
Изисквания: - Желание за работа;  - Умение за работа в екип;
- Организирана, динамична и комуникативна личност;
- Висше техническо образование със специалност, свързана с автомобилите;  - Задължителен опит на сходна позиция;
- Компютърна грамотност, приложни програми;
- Добри познания на технически френски и/или английски език;

Да ме извинява ръководството, ако чете тук, но 600 - 700 лв са си обидна сума откъдето и да го погледнеш... Особено за изискванията им за човек със стаж,висше техническо образование, и  технически чужд език, както пише в обявата! Колко време отнема докато човек свикне да работи на сносен технически английски, за френски да не говорим...
В София толкова ли вземат стартово колегите, извинявайте??
Защо "Производителя" е написано с голяма буква вътре в изречението, това така и не разбрах.

Благодарност към всички, които отделиха от времето си да изразят мнението си!
Тази заплата за изискваната квалификация, опит, и знаене на чужд език, който да ползваш в работата си просто е  обидна. Не се учудвам, че обявите вървят толкова често. Не е учудващо, и че кадърните хора напускат. Това със заплащането определено не е коректно, явно в 3 месечното предизвестие има уловка - никой следващ работодател няма да те чака 3 месеца.
Да, вярно е че има безработни, но не знам как ще мотивират хората да вършат специализирана работа, при положение, че някой който налива гориво на бензиностанция за 15 дежурства в месеца получава 700 лв, без проблем. И все пак е с 8 клас такъв човек.

Всичко отрицателно написано тук е вярно. Заплати над 600-700лв получават само управителите по клонове и шеф-сервиз. Всичко останали длъжности са надолу. Започваш на определена длъжност с определени задължение и после ела да видиш. Постоянно ти се вменяват нови и нови задължения. Заплата не се коментира (бюджета  е толкова)!!! Работно време 8:00-18:00 минимум + събота 9:00-13:..... Обедна почивка за някои позици е мираж. "Все пак сме в сферата на услугите.  Изплащане на заплатите са с 1 месец назад, т.е. заплата за януари получаваш в края на февруари. Ако си се старал да се докажеш и си правил невъзможното + извънреден труд да си полагал разбираш след 2 месеца, че е нямало смисъл!!! ПЪЛНА ДЕМОТИВАЦИЯ. Незнам г-н Желев не вижда ли това или идеята му е един ще си отиде друг ще дойде - хора без работа има. Пак казвам, че ако не си на ръководна длъжност бъдеще в тази фирма няма!!!

Не искам да те отчайвам ,но положението в тази фирма никак не е розово макар,че ако отидеш на интервю по приказките ще останеш с друго впечатление.Предизвестието за напускане е както си разбрал 3 месеца.Заплатата също не отговаря на отговорноста която трябва да поемеш на тази длъжност около 700 лв.Общо взето положението във СФА Варна е зле и тенденцията да се влоши още повече с оглед на изтичането на ценни кадри и специалисти което се получи през изминалите 2-3 години.

Здравейте! Изчетох коментарите, интересувам се какво е положнеието към момента за клона във Варна, виждам че обявата за сервизен инженер по отношение на електрониката и диагностиката  върви през период от няколко месеца, наистина ли търсят човек, или всичко е партенка. Роднина ли трябва да си на някого, както 90 % от местата в България,нека някой да обясни нещата от извора.
Това с 3 месечното предизвестие вярно ли е? И какво е нивото на заплащане все пак за тази позиция?
Явно във Варна не вървят на добре нещата, бих искал да знам дали да подавам документи, или да нe си губя изобщо времето. Дори ходенето на интервю е загуба на време, ако имат фиксирана заплата, а не е написана в обявата, и те извикат само да я чуеш, работата ясна каква ще е. Една камара изисквания, и накрая не става ясно за какви пари говорим...

Споделете какво е положението в клона в Русе?

Фирмата е тотална трагедия повечета колеги са свестни но висшето ръководство е тотална трагедия тотална демотивация на служителите шанс за развитие 0 заплащане доста ниско за изискванията отдалеченост от града и т.н. 99% негативно впечатление от фирмата