София Франс Ауто АД /img/frontend/nomap.png"

София Франс Ауто АД

Ясно е ,че за толкова пари няма да се намери сервизен инженер с тези изисквания и стаж който да върши наиситна работа.Да ще вземат някой ще го научат и като се научи  и  като придобие самочувствие ще посика по голяма заплата и това е напълно нормално,но в тази фирма парите винаги са малко няма да му  удовлетворят  желанието и ще напусне както се случи и с предишните.Порочния кръг се завърта отново с новата обява за сервизен инженер или следващия дръзнал да напусне.

Фори, мерси за подкрепата, дано да си намериш скоро място, което да съответства на възможностите и знанията ти.
От около 3 години работя за себе си,и да ти кажа съм по - спокоен, вместо да вадя заплатите на такива като стоев.
Много се чудя, ако отида и кажа на началството следното : г-н Началник сервиз, хайде да ми оправите колата, да ми оправите това и това, и еди какво си, и другото, и третото и петото..., обаче за толкова пари., за 300 лв, примерно, или за 600 лв, това е, аз давам толкова. Както вие давате еди колко си на служителите си, и аз давам толкова...
Защото отивайки на работа, той ще ми каже : трябва да се направи това, и това, и третото, и петото, и другото, и ела събота, и го направи... обаче за 600 лв, защото даваме толкова.
Интелигентен човек ми се стори по време на интервюто, и се чудя толкова ли е трудно да проумее много простичко нещо :
Показваш едни пари във въздуха като на куче, и казваш: кой иска да ги вземе...? Само че аз, който имам стаж като сервизен инженер , учил съм десет години електроника, работил съм още толкова, само мултицета ми у дома струва 400$ ( fluke 177) , a господин началник-сервиза си мисли, че ще се втурна  да работя за 600 лв... с четене на сервизна документация на чужд език...
Толкова ли е трудно да се разбере: за такива пари,толкова и ще работя. Няма нужда изпитателния срок да е по - дълъг, дай 3 месеца, който става за работа си личи от първия месец, но нека заплащането е ОК. Ти обаче не искаш да плащаш и човека се скатава.
Аз мога да извърша определена работа за 600 лв, мога да извърша друга за 1000 лв, мога да свърша и съвсем друга за 1300 лв. Все пак всички работим за пари, ти ме прецакваш от началото, и после се сърдиш че нямаш хора.
През 2008 -ма година, бях на 1000 лв основна заплата, имах 120 лева за храна, както и 300 лв социален пакет.... станаха 1420 лв за облагане... чисто вземах 1130 , БЕЗ ИЗВЪНРЕДНИЯ ТРУД, подчертавам.
НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА той колко взема, той ако иска и 5000 лв да взема, искам да знам моето къде е, и труда ми да бъде заплатен.
Интересно ми е той, като шеф на сервиза ще приеме ли да поправи колата на някой, който не иска да му плати?
Е защо аз трябва да съм съгласен да работя например в събота, след като не се плаща?????????????????

Не си се заблудил ,наблюденията са ти точни.Хуабво предложение си му дал,ама кокала не се пуска лесно ,а и от 2000 лв да падне на 600 на никой не му се иска.Живи и здрави да са ,но това което си мислеха,че лесно се намират кадърни кадри за малко пари уви не се получи.Принудиха по-голяма част от персонала да напусне и сега се чудят какво да правят.

Фори, леко нагъл ми се стори шефа на сервиза по време на интервюто... Такъв ли си е, или аз съм се заблудил?
През 2007-ма година ме осигуряваха на 1000 лева, без извънредния труд, който ми се плащае както е по закон - Х 1.5 след работно време в делничен ден, и Х 1.75 събота и неделя. На национален празник плащаха двойно. Щяхме да се избием кой да работи събота и неделя...
В тази връзка предложих на шефа на сервиза да се сменим, аз да стана шеф на сервиза, а той да стане сервизен инженер за 600 лв, при което ме изгледа под очилата... Няма как да се съглася и да ходя в събота, а труда да не се заплати... Защо да не отида да свърша нещо за себе си, и да изкарам пари, вместо да нося вода на един или друг.
Да речем с фазомер и отвертка за един съботен ден поставиш 20 контакта. Средна цена 5 лева /точка, значи за един ден 100 лв. и другаря началник ми казва, как трябва да работя съботно, ама нямало да ми се заплати... Моля?

Отоговор към инженера :Годината е 2005 някъде из Разград.Сега сериозно  тази заплата която се предлага в момента за позицията в фирмата и то не само за таи позиция беше актуална преди 5-6 години.

Фирма търси продавач/ка в магазин за алкохол и цигари. Човекът който търсим трябва задължително да има стаж като продавач.
Периодично се преминава през Полиграф /детектор на лъжата/ Заплата 600 лв чисто
 Заплатата е 600 лева чисти  Работното време е на смени два дена работи, два дена почива.
Месторабота: Варна
Заплата: 600 BGN (Нето)
Много поздрави на шефа на сервиза, който ми предлагаше да  работя като инженер за 600 лв, алоооооооооооо г-н Началник сервиз, инженер по автомобилна електроника, с технически английски или френкси за 600 лв, включително и събота ???? Как си мислите че стане тази работа???????   И съм съботянин на всичко отгоре - религията не ми позволява да работя в събота. В попския календар пише: помни съботния ден.
Продавач, бе г-н Началник сервиз, продавач взема 600 лв , не ви ли е срам да подценявате труда така на хората, бе, хайде направете си го сам, и тези 600 лв вие ги вземете, ама търсите човек... Накрая диагностик ли го писахте, че да не ви иска пари съответния кандидат? И защо очаквате, че ще работя съвестно и сериозно като видя подобно отношение към труда ми? Извънреден труд не плащате в събота, вие къде живеете изобщо?

ДО Klient:Не е редно щом не си работил там  да се изказваш толкова ласково за сервиза.Щом ти харесва  защо не започна там?А може би си познат на някой от шефовете и се опитваш да замажеш положението.Аз ще ти кажа като бивш работник ,че възнаграждението което се предлага за сервизен инженер е меко казано смешно.Като монтьор съм вземал заплата от 381 лв и 40 лв ваучери за храна ,едвам не се разплаках и добре,че не съм на квартира иначе не знам как щях да изкарам месеца.Общо взето заплатите вървяха около 600-700лв,колкото вземат и бензанджиите без да омаловажавам труда им.Коментарите за не плащане на отпуски и извънредни работни дни като събота са верни.Аз докато работих там компенсация от съботен ден не съм получавал.В сервиза имаше много хубав екип и работа вървеше.Ако искат качествени работници трябва да плащат,на запад се плаща за акъл и отговорност ,а не колко време може да млатиш с чука.

Поздравявам ръководството на сервиза във Варна с песента на Азис - Автомонтьор! Съжалявам, че не отделих всички обяви за сервизен инженер, видях такива поне 3 пъти , поне да напишат заплатата за да не си губят времето хората и да ходят по интервюта, за да чуят как предлагат емблематичната и супер висока сума от ........ Внимавайте........ хайде де..... пак не познахте - 600 лв. Направи си го сам.
И да седна на интервю с шефа на сервиза, който да ми каже как трябва да ходя на работа в събота, но не се плащало... Хайде направи си го, ако искаш стой и в неделя...
Рибар съм и умея да чакам, ама за тая риба миризлива просто не си струва.

Много се радвам, че не започнах в  този сервиз. Особено разочарован останах по време на интервюто след като разбрах, че извънреден труд не се заплаща!  Кандидатствах за позиция "сервизен инженер", и имам опит каот такъв 8 години, а при въпроса ми какво заплащане предлагат, шефа на сервиза ми каза: ти ще вземаш 600 лв.
Това е жива подигравка с труда , квалификацията, и опита на хората! Предпочитам да работя като склададжия!
Ето една произволна обява в Jobs.bg   http://www.jobs.bg/f2067347
Складов работник
Описание и Изисквания: Склад за сладолед и замразени зеленчуци ИЗИСКВАНИЯ -
Средно образование -Свидетелство за МПС кат.Б -Умение за работа в екип -Лоялност и чувство за отговорност Задължения и отгововорности -Материална отговорност на склада -Организира,приема,съхранява,и предава Месторабота: Варна / България Заплата: от 600 до 1000 BGN (Бруто)
Съвет към ръководството: Вместо да мрънкате как нямало квалифицирани хора, се научете да цените труда, и опита на хората, тогава квалифицираните, знаещи, и можещи хора сами ще дойдат. Дръжте се достойно с човека, който искате да наемете, и заплате труда му по съответния начин. Няма как да очаквате коректно отношение, когато самите не сте коректни. Няма как да имате претенции да работя в събота, след като не сте в състояние да ми заплатите този труд. Не знам колко акъл трябва ,, за да се проумее нещо такова.

Клиенте, хубаво е че сте доволен. Мисля, че всеки има право да си изкаже мнението, а хората нека да преценят истината къде е.
Кой в какво се е провалил мисля, че изобщо не е Ваша работа, а относно работата в събота позволете ми да съм работил малко повече от Вас, и да съм наясно какви са ставките на заплащане през работно време, както и събота.
Нещо с което очевидно не сте наясно: заплащането на извънреден труд не освобождава работодателя от даването на полагащата се почивка.
Съответно даването на почивка също не освобождава работодателя от заплащането на извънреден труд. Хайде питайте шефа на сервиза плаща ли се извънреден труд в сервиза във Варна или не, и пак елате да пишете.
Ако искате да сте работодател си прочетете кодекса на труда, или наемете трудово-правен специалист  , защото очевидно не сте нясно с основни положения, и  бъдете сигурен че ако ме извикате на интервю ще Ви покажа как не знаете какви са Ви задълженията  като работодател, и ще си потънете в земята от срам. А при положение че в договора не е записано, че се работи в събота можете само да се надявате, че ще дойда.
Изисквания може да имате, когато първо кажете Вие какво предлагате, тогава имате право да изисквате от мен.
Както и във въпросния сервиз: искаш човека да знае технически френски и английски, трябва да си готов да заплатиш за това. За 600 лв поне при мен това малко няма как да стане.
Ако имате проблем с отсяването на качествените кадри това значи, че не сте наясно какви хора търсите, и Ви уверявам, че  ако заплащането Ви е сериозно качествените кадри сами ще Ви намерят. Няма нужда да отсявате никого.  Започнете ли да минавате с номера: навсякъде дават толкова, както ми беше заявено във въпросния сервиз.. бъдете сигурни че служителя няма да е мотивиран да работи качествено.
И още нещо с което не сте наясно : първо питам колко ще вземам знаете ли защо : защото искам да знам как оценявате труда ми. Как оценявате умения и способности, които Вие нямате. Ако ги имахте нямаше да търсите човек, а щяхте да си го направите сами. Значи след като не можете да си го направите сами човека който върши тази работа, той ще Ви каже колко струва. Не Ви ли прилича това на работата в сервиза, на мен ми прилича :)
Ако сте се ориентирали към нископлатени кандидати избора е ваш. Но да твърдите как нямало квалифицирани хора е просто смешно. В магазина как е; първо даваш парите и после вземаш стоката. Аз като служител как да съм сигурен че сте в състояние да ми платите заплатата???
Много уважавам фирми, които в обявата пишат и заплащането, така не си губя времето да ходя по интервюта. Неслучайно народа е казал: след като ми плащат колкото да не умрем,ще работим колкото да не заспим. И някой , бил той и шеф или собственик да иска труда ми като инженер а да ми плаща колкото взема един кондуктор в градския транспорт - отиди и си го направи... След като навсякъде дават толкова наеми какъв да е човек може и някой с 8 клас, защо търсиш човек с квалификация и грамотност по чужд език?
Така че от Вас зависи дали ще имате качествени кадри: един човек можеш да разбереш колко е сериозен по парите, които е готов да плати за една работа.