Sciant / Сайънт ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Sciant / Сайънт ЕООД

Днес получих имейл, че не се спират на мен. Съвсем очаквано. Справедливо решение дори. Даже нямаше нужда и от мейл, тъй като интервюто мина в доста напрегната обстановка.
Пиша по друг повод. Не знаех дали да споделя този катастрофален опит, защото може и да е индивидуален, но е добре да знаете някои неща преди да се явите на интервю. Ще ви извикат вероятно, дори да не отговаряте на техния профил и после ще бъдете подобаващо "наказани" на интервюто, че сте им загубили времето. Това говори, че има липса на кандидати. Все пак благодаря за дадения шанс. Ако си позволите да се покажете некомпетентни, ще платите прескъпо за дързостта си да се явите. Явете се добре подготвени. Признавам си, не се справих никак добре в рамките на тази организация. Това е част от интервютата и това е част от риска. Неприятното беше, че не успях да оборя предразсъдъците на човека, който водеше интервюто, даже ги утвърдих. Показаха ми къде греша, ще им направя услуга да покажа тяхната грешка. Решението беше ясно от пръв поглед. Явно нямаше начин, той да не се изкуши да покаже точно къде ми е мястото. Това говори достатъчно за културата в организацията. Мисля, че може да подобрите търпимостта си към хората, които първоначално идват с надежда и желание при вас. Моите знания ще се подобрят и ми се иска да вярвам, че и подхода ви към хората също ще еволюира. Макар всички тези слабоумници, които ви се влачат, адски да ви лазят по нервите. Да, ще получите преди интервюто тестче, което да покаже, че може да отличите ябълка от банан... Не знам кой е подтиснал така атмосферата там, но с влизането ти се иска да не си идвал... Плюс е, че лятото е прохладно.

Кандидатствах по обява на компанията в Джобс бг някъде в началото на април. Изпратиха ми тест. Попълних го. В мейла с теста изрично се споменаваше, че от компанията ще се свържат с всеки, за да му върнат резултатити. Вече е средата на май, все още пълно радио мълчание. Не изключвам възможността да съм се провалил на теста, макар и да не останах с подобно чувство. Разбирам, че HR работата е натоварена, но също така смятам, че това е първото звено, с което всеки новопостъпил в компанията ще се сблъска. Редно е да се подхожда адекватно и с професионализъм - все пак същото ще се очаква от човека, когото ще наемат.
На този етап дори не съм сигурен кое би било по-отблъскващо - да се свържат с мен след месец и половина или да не се свържат с мен изобщо.

Колегите са на ниво.
Но като цяло е загуба на време и не се обръща вниамние на рабониците.
Технологиите са доста стари.
Офиса не е лош.
С лека ръка взимат хора и с лека уолняват.

Колеги, тук са мненията за Сайънт ЕООД. През 2007 Сайънт ЕООД става VMware България.

Привет!
Някой скоро ходим ли е на интервю за junior developer? Да сподели мнение

яко си е и сега.
все още.
...

Kakto se wijda ot citata po dolo Sciant e veche VMware Bulgaria. I tyi kato procesyt e zapochnal april 2007ma ot togawa nqma mnogo komentari

Sciant купена от Vmware, става втория най-голям развоен център на компанията

VMware, световният лидер в предоставянето на софтуерни решения за виртуализация, обяви създаването на нов център за изследване и разработка в София. Това стана чрез придобиването на 100% от дяловете на софтуерната компания Sciant - фирма, досега предлагала цялостни аутсорсинг услуги за софтуерни разработки. Финансови параметри на сделката не бяха оповестени. Процедурата по придобиването е стартирала през април и приключи на 17 октомври. „Това, което ни привлече в България, са качеството и способностите на софтуерните инженери в България, - обясни Богомил Балкански, директор продуктов маркетинг, VMWare. - Преди да направим сделката, ние работехме със Sciant като подизълнител за наши проекти в продължение на година-две. Бяхме впечатление от качеството на работата на Sciant и се стигна до решението, че е най-добре тя да стане част от VMWare.

Ами умря фирмата - няма я вече. Ти от МАРС ли падаш?

то май няма повече интерес към сайта и някой сам си пише коментарите, за да му се чете сайта. може ли такова нещо - за именита софтуерна фирма за една година да има само няколко постинг-а. Или фирмата умря?

А бе чух че при тях е добре... нали са били работодател на годината преди година две