Sciant / Сайънт ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Sciant / Сайънт ЕООД

Този анонимният преди мен, явно изобщо не е в час.
Една фирма трябва да се развива и когато открива нови офиси на различни места, значи се развива. Sciant има офис във Виетнам - вярно. Но, също така откри офис и във Варна. Така че това FUCK OFF е за всички, за които гроздето е кисело. :)

Samo ne znam koi gi chete tezi klasazii na Hewwitt Associates - da ne govorim, che firmite si plastat da gi vklyuchat v razni HR tupotii. Izvesnto e, che v ex-Wizcom po priakor Vitzkom, sega Sciant ima edin otkachen CEO ot Australia, koito e kazal v liceto na BG programistite FUCK OFF i e otvoril office vuv Vietnam, zastoto po negovi dumu BG developerite sa shibaniazi i ne stavat za rabota (vuzh article ot 2005 na the Economist 0 tam sam toi se podvizava), ta se chudia na tia deto mu rabotiat v Sofia i Varna kak mozhe da hvaliat firma, koiato gi ima za shibaniazi??! Ili puk sa mazohisti i im haresva da gi ebavat...
Izvestno e susto,che ot purvite hora vuv Wizcom i ot osnovatelite na tazi firma nikoi ne e ostanal. (svestni hora kato Angel Mitev, Krassimir Koichev i sie i ne tolkova svestni kato Yavor Handizhiev). Da ne govorim, che ot tam Tumbleweed se otzepi.

Firmata e otvratitelna, no za donoschizi e super i za podlizurkovtzi.

Все пак 2-ро място в класацията на Hewitt Associates, което си проучване сред служителите...

еййййййййййййййййййййййй недейте бре, кой е командировал всичките гъзолизци да дават менения, бягаите някаде и да вземете да давате малко по- реални менения, има момчета който искат нещо да научат вместо да си губят врмето във фирма със 100 скатавки

napusnah minaliq mesec 6toto mi omrazna da se zanimavam s tapanari...

Много добра фирма, страхотни колеги, млад екип. Не съм сложил навсякъде 5 защото има какво да се желае и винаги трябва да има стремеж към по добро. Преди 6 месеца оценките щяха да са доста по слаби, но нещата се подобряват непрекъснато. Можеш винаги да се обръщаш към шефовете когато имаш проблеми. Гъвкаво работно време. Екстри като тенис на маса, фитнес и джаги. Гараж. Бирени партита всяка седмица и големи фирмени мероприятия по празниците.
Възможност за бързо развитие. Като недостатък може да се каже по-ниските заплати от средните в бранша. Преобладаващи служители - студенти, може би на това се дължи нивото на заплащането.
Като цяло много добро място за работа и развитие. Ако работиш добре - си оценен добре.

Работната среда е супер,колегите са готини, има доста привилегии за служителите.

Според много програмисти, които са минали оттам, тази фирма е доста зле. Ръководството е некомпетентно, гледа си предимно собствения интерес, много от колегите са пълни некадърници, но затова пък подли и нахални - въобще не е добро място за свестен и кадърен програмист. За некадърниците сигурно е рай.

Работните процеси са под нулата (пълна бъркотия). Заплащането е ниско в сравнение с други фирми. Но фирмата харесва на хората, които в работното си време предимно пушат, играят тенис на маза и джаги.

Единствената бг фирма, в която бих работил. Много кадърен и разумен мениджмънт, перфектна атмосфера и дух, много наистина добри технически хора, от които могат да се научат много неща.