Национална агенция за приходите / НАП /img/frontend/nomap.png"

Национална агенция за приходите / НАП

в нап работят предимно лелки с много големи връзки ,които са способни да ти направят всевъзможни мръсотии ,за да те накарат да напуснеш,а иначе са страшно некадърни .за Ямбол - димитрина попова ,евгения дочева и др.като тях.Страшно гадни като колеги ,ако изобщо може да се нарекат така!ако си с по- малко връзки ще ти накарат да напуснеш доста бързо .Мръсотиите и простотиите им не се сравняват с нищо !арогантни са и са нахални!

Немога да разбера, защо като не ви харесва не напуснете за да има място за хора с желание да работят там, като мен например.

Тази Веса Косева е една кариеристка,заедно с още няколко около нея,"приятелки",принуждаваха младите хора да напуснат,за да останат те,там ще се пенсионират.Некадърни и с големи връзки.Там остават тези ,коита са с най - големи връзки.Подмазвачка и без никакво достойнство,уредиха и дечицата си в държавната администрация.Голяма "специалистка".нахална и агресивна.Мен ме подложиха на тормоз ,за да ме накарат да напусна и като не напуснах,използваха други начини да ми прекратят договора.Нагли и нахални кариеристи и некадърни .провинциални селяни.

Напуснах със симптоми на сърдечна криза.Работа за некадърници и връзкари.Младите хора ,ако са амбициозни ги подлагат на тормоз ,за да ги накарат да напуснат.Никакво професионално развитие .Д а не говорим за специалистката Веса Косева ,която 4 човека не можеше да организира да свършат някакви задачи,а когато има най - много работа си вземаше чантичката и "по задачи".Постоянно се пушеше.за младите хора най - много могат да ви натъпчат и да си тръгнете без никакво самочувствие на професионалисти.

Работих в нап 2 години .Напуснах със симптоми на сърдечнакриза.Там рботят само хора - некадърни или големи връзкари.Преи мен имаше тормоз на работното място,за да ме накарат да напусна.Има шефове ,като Веса Косева например ,които са толкова некадърни ,че 4 човека не могат  да организират да свършат някакви задачи.Пуши се постоянно.Да не говорим за тази Косева ,как когато има най- много работа си взема чантичката и отива да свърши нещо друго,наложително,разбира се свързано с работата .Там не е място,където можеш да се развиваш професионално.Просто затъпяваш ...или се разболяваш.Отношението е отвратиттелно,икали са ме велики шефки като тази Косева да ми правят забележки за глупости,а и не само тя и то с цел тормоз и да ме накарат да напусна.Бях след университета и бях там само за стаж ,но ми съсипаха нервната ситима.Радвам се че се махнах от тези непосредствени некадърници без никакво достойнство.

Искам да попитам - длъжността "Инспектор по приходите" счита ли се за държавна служба по Закона за държавния служител, или си е по Кодекса на труда? И какви са горе-долу заплатите в момента, ако може някой да ми каже?

Работя в НАП от 2003 година и за тези години преминахме през много промени, все към лошо. Няма значение колко работиш, важното е да се подмазваш на шефа и да си в добри отношения с него. Имаме оценки за извършена работа. Те са винаги едни и същи независимо дали си се скъсал от работа или не. Високите оценки са за определени хора, колегите негодуват, но нищо не могат да направят. Като не ни изнася никой не ни държи там насила. Мен работата ме устройва, защото съм в стая, има климатик, отпуск, болничен като се наложи. Все неща, които в частния сектор не винаги можеш да ползваш. Имам дете в училищна възраст и работното време ми е удобно. Като цяло плюсовете да работиш в НАП роне в моя случей са малко повече от минусите. Но при тази безработица в страната мисля, че не е толкова зле да се работи тук. Лично мое мнение, което не налагам на никой.

Кажете нещо за работата на шофьорите в какво точно се състои какво е заплащането

Изчетох вашите мнения за НАП, но явно сме стигнали дъното, щом за 3 места се явяват близо 100 кандидата. И аз съм едит от тях... Разбрах, че дори и да минеш успешно теста, на интервюто се гаврят. Н якой може ли да ми даде инфо за господина от НАП Варна, дирекция контрол, някой си Георги С...., който ще води интервюто.

Не може да се намери по-кошмарно място за работа от тази така наречена "Държавана институция"!!!!
Положението е горе-долу следното:
Персонала е съставен от момиченца с възрастова граница 18-25 години и жени на възраст 45-55 г. т.е. пенсионна!За първите това е идеалното място за работа според техните родители( а това са всички началници на отдели включително и сегашната шефка на НАП),макар,че май не си дават сметка ,че така осакатяват децата си като хора ,които когато дойде време да се издържат сами, няма да могат, просто защото не са научени да работят,а вторите са жени в предпенсионна възраст ,на които там им е добре,атмосферата напълно ги устройва,и те кротко си чакат пенсия!Там работен процес няма ,работата стои така,почти през цялото време се пият кафета и се пушат цигари,а тези (включително и аз),които са дошли от частния сектор,успяват да посвършат нещо , на оперативките биват обществено порицавани от Директори,Шефове на Отдели и всякъкъв вид Началници , че не може да се работи толкова,и така не може ,защото там има установени правила и те не могат да се нарушават!
Идея зя развитие - никаква!!!!! Там на почит са тези които си мълчат ,вървят по утвърдените от BIG BOSS-а абсолютно безмислени процедури,които целят единствено и само това да се губи времето на заинтересованите лица да получат някакъв документ ,а това са в повечето случаи гражданите,същите онези които плащат с данъците си заплатите на абсолютно неоснования раздут щат на длъжности,зает от абсолютно некомпетентни мамини синчета и дъщерички, без нужния ценз,образование и опит!Същите не биха могли да оцелеят в частния сектор,защото там сам трябва да докажеш кой си ,какво можеш и знаеш без рамото на мама и тати!
Началниците на отдели - жалка работа- поставени лица на някой от властимащите - да такива все още има!Хора без опит в това да ръководят екип ,па макар и съставен от 18-25 годишни!В началото се запитах защо са назначени толкова млади хора.Отговора е прост- те могат доста лесно да бъдат манипулирани,не задават въпроси,не разсъждават,не питат - само послушно изпълняват!
Защо самата аз се озовах там- ами отговора е изключително прост - работейки в строителния сектор,като Мениджър, се оказах пред дилемата да работя без пари,и това да работя в НАП за 330 лв.Да това е заплатата получавана там!Примирих се ,че това е работа ,която ще ми плаща поне сметките в къщи за известно време!Не съм преставала да си търся нормална работа ,и в мига ,в който това се случи ще се махна с най-голямо удовоствие от там!
На всички които смятат ,че това е нормално място за работа и развитие мога да кажа - хора отворете си очите-там можете само да загубите, и в професионален и в личен план!
Не си губете времето само в това да слушате махленски сплетни,да пишете безмислени писма,и да потъвате в професионален план!Там не се налага да мислиш - ставаш един канцеларски плъх и такъв си оставаш за цял живот ако останеш там!
За това аз лично ще се махна при първата отдала ми се възможност!!!