Национална агенция за приходите / НАП /img/frontend/nomap.png"

Национална агенция за приходите / НАП

Най голямата глупост която можете да сътворите е да започнете работа в НАП. Особено при началник като госпожа Радостина Стоилкова, която Ви оценява според личните си отношения с теб. Ако си и роднина или и се подмазваш ще имаш работа, ако си отидеш при нея за да ти даде работа тя или пие кафе и пуши, което е забранено в сградата, но тя е над тези неща, или яде и ти казва, просто не съм прегледала документите и ти си виновен, че си отишал да търсиш работа. Когато дойде време за оценки ако си нейн човек си добре, ако не си носи си последствията. Съвет - никога не започвайте работа при такъв началник. "несменяем" и "незаменим"!!!!

Здравейте

Интерисувам се от длъжност „инспектор по приходите” в сектор „Регистрация“, отдел „Услуги за клиенти”, дирекция „Обслужване“, ТД на НАП Варна.
В какво точно се изразяват задълженията, отговорностите и какво е заплащането? Също така има ли ДМВ.

Благодаря.

Не започвайте работа в ТД на НАП София за нищо на света,ще съжалявате и по специално в отдел УЧР!Змиярник,дъртите лели са лисици и не почти не пипват работа. Всички са събрани от кол и въже и все са човек на някого. Другите работят, колкото да не заспят и са супер нахални. Има и такива,които се натоварват със задълженията на другите за да се отчита някаква дейност-те са хората без връзки. Тези са единици. И после искат увеличение на заплатите в държ. администрация?!Гледат си брошури, телефони и чакат да стане обяд, после да стане време да си ходят... и да не говорим, че гарвано, гарван око не вади. Каквото и да стане все ще е виновен, тоя без протекция!Не правете грешката да работите в НАП, има текучество, лелките си назначават децата, внуците... роднини,приятели на хубавите места, а дригите не издържат и напускат. Иначе примамват хората с титли и длъжности, но всичко е една лъжа.

Изразявам възхищението си от професионалните и човешки качества на Десислава Давидкова от Деловодството на Офис Център на НАП. Винаги добронамерена, енергична и позитивна, и едновременно с това - изключително сериозна в работата си и рационална в решенията си. Тя е истинско богатство за НАП!

Бях инспектор по приходите в София, в Дирекция "Обслужване" в продължение на 8 месеца. Преди да започнете, трябва да знаете, че ще минете въвеждащо обучение в рамките на един месец (ще ви разкарват по Боровец и по Банкя, за да си оправдават съществуването на базите вероятно). След обучението дължите неустойка, ако тръгнете да напускате в рамките на една година която е в размер на 1800 лв. Това нещо на мен ми беше съобщено 20 мин. след като бях назначен. Тук грешката си беше моя, защото трябваше да изчета една торба с хартия преди да разпиша всеки един лист поотделно. Това нещо не се казва нито на интервю нито после от многото юрисконсулти. При свършен факт отидох да се поинтересувам как стоят нещата не ми беше обърнато внимание и бях разкарван между дирекции и експерти като получих само някакви подмятания. На самото обучение също не получихме смислено пояснение. Както и да е, трябва да знаете, че работата е много натоварваща, както и много като обем, дори отвъд пределите на човешките възможности. Това си личи и по издадените актове... Текучеството е доста голямо и затова е възможно да ви вземат и без връзки. После никой не те учи на нищо, а има неща, които няма от къде да се прочетат относно процедурите. Ходи се по адреси, ходи се по дела. Моя екипен ръководител искаше само да си чете държавен вестник и да не се занимава с нас. Като заплащане, започнах на 701 лв., после хванах 10%-ното увеличение и когато напуснах бях на 830 лв. чисто. ДМС-то зависи от оценката на началниока, като на новоназначените инспектори оценките се равняват на около 6-700 лв. на 3 месеца. Въпреки парите, които се хвърлят, условията на труд също са лоши - стари помещения без вентилация и естествена светлина. Накратко, работата там започна да се отразява на съня ми и затова реших да се спасявам докато е време преди да си докарам по-сериозни проблеми.

Дайте актуално мнение за работата в НАП. Доста промени има, включително и повишение на заплати и ДМС. Дайте мнение и за възможността за постъпване и съответно преборване на конкурсите.

Веса и христина са провинциални дивачки,много тъпи и много диви и прости!

Христина и Веса с пресиране и тормоз ме бяха довели до жестоки депресии.Тези двете нямат работа в нап.

Аз бях по заместване ,и Христина ,за да ми прекрати договора,е принудила титулярката ,която замествах ,да се върне 1 година предсрочно от майчинство.Едновременно с това ,тя заедно с Веса Косева,ме подложиха на жесток натиск ,да ме принудят да напусна,но не успяха.Бях със сърдечни проблеми от натиска,лекарите казаха ,че е от психо - емоционален стрес.Е ,по този начин се задържат в НАП - Ямбол/провинцията/ хора като Веса и Христина/която е и много корумпирана и вземаше и подкупи от фирмите/,като използват много подли начини и подлагат хората на натиск.
Интересно защо тези кариеристки още работят там?
Като бях в София,отидох в Нап - София и там Човешки ресурси ми казаха ,че в Ямбол не е трябвало да ми прекратяват договора.
Това са провинциалните мръсници - Веса и Христина,те са и приятелки.
А хпистина дори беше взела навремето на стаж дъщеря си - една тъпа лигла,та всичко това си позволяват тези двете и то,не в частна компания ,а в държавната администрация!Какви са собственици ли са на нап,не знам?

Христина е бита и малтретирана от мъжа си и е много лесно манипулируема.Явно е удобна на някого .Преструва се на добра ,но е супер лицемерна,подла,подмолна и мръсна.Дори като й се реве,се усмихва!Каква "специалистка"!Изгони много млади хора от НАП,вкл юристи.Явно й бяха конкуренция.Не е ясно само кой й даде толкова права на една провинциална некадърница като нея,завършила задочно в Свищов?Явно такива като нея ,малтретирани ,които лесно могат да бъдат манипулирани ,са удобни на някого!