VMWare https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Г.М. Димитров 16А&markers=София,бул. Г.М. Димитров 16А

бихти ли споделили нещо за позицията Financial Analyst - Commissions.
Въобще нещата във финансовия отдел как са?
Изцяло ли работния език е на английски?

Работил съм в фирмата доста години в QA отдела. В момента съм в друга фирма, но искам да споделя малко факти за хората които искат да работят там. Изрично отбелязвам, че това важи основно за QA отдела, в Dev отдела нещата не са толкова зле:

1. Изключително развита шуробаджанащина. Ако си работите нормално по 8 часа на ден, и НЕ ближете "каквото трябва" - забравете някой да ви забележи.

2. Изхождайки от предния факт, някой(разбира се има и много кадърни хора) от мениджърите и стафовете който бяха повишени последните години са пълна скръб както технически, така и като ръководители.

3. Невероятно нелеп "негативен feedback". Например - забиват ви да работите по проект в който няма планирана автоматизация 1-2 години. И после ви казват, че нямате automation skils и затова нямате добра оценка. Друг брутален пример - предлагате идея за развитие на иновация, тя се приема, и ви лишават от възможността да работите по нея, защото "ти до сега не си правил такова нещо"...

Лично аз не мога да се оплача от тая фирма - но всичко което съм написал по-горе са факти с които съм се сблъсквал и е добре хората да ги знаят.

Лично аз не мога да се оплача от тая фирма - но всичко което съм написал по-горе са факти с които съм се сблъсквал. Успех на всички кандидати :)

Абе гледам в този форум се хора дето не са ги наели по някаква причина мранкат и се оплакват....
Като настоящ служител мога да кажа че работата в VMware си е супер. Работя вече 4 години и съм много доволен от колегите и заплащането... Има много колеги са от 6 -7 години във фирмата. В повечето фирми, в които съм работил преди това хората изкарват 2-3 години и после се махат щото не ги кефи атмосферата, работата или шефовете... А тука това е по скоро рядкост. Без проблем можеш да си смениш проекта ако имаш желание. Имаме много нови колеги току що завърщили университета, които правят атмосферата доста весела. (въпреки че покраи тях се чусвам малко стар.) Като цяло всички хорица са супер точни и гледаме да си помагаме. Вярно че интервю процеса ни е малко бавничък, но в рамките на месец, месец и половина стават работите... Просто решението за наемане минава през доста хорица. Меринджеите ;) ни идват повечето от R&D което също е голям плюс при работата с тях.

Търсят R&D Manager вече 5-та година, поня обявата излиза прес последните 5г. периодично. Изводите всеки сам да си ги прави.

Ако искате да ходите по ненужни срещи, да се занимавате с един куп бюрокращини в работния процес и да забравите да програмирате - елате в нашата фирма.
Парите са добри, но си мисля, че скоро не биха били достатъчни да ме задържат.

Напълно подкрепям мненията на Богданов, Кандидатствал за работа, Кольо Зетя и Мунчо.
Побългарена работа, както може да се очаква за фирма с академия. Интервюто е проформа, задават се общи въпроси и абстракции, за да не може да се каже еднозначно верен ли е отговора или не. Лично аз имах чувството, че момчето, което ме интервюира, четеше готови въпроси и за някои от нещата и той не знаеше дали са така, просто трябваше да си мине времето за интервю и да си каже въпросите.
Предполагам, че в повечето отдели е така - водят проформа интервюта и накрая взимат препоръчан познат или приятел, всичко останало е за пред простото чужденец мениджър и за реклама на фирмата, да се пускат повече обяви и да се върти името на фирмата из сайтовете. Позната практика, ползвана и от други фирми с академии, и от много ейч ар компании.

Абсолютно съм съгласен с изразеното мнение на Кольо Зетя- HR отдела им не струвал Какво означава това - крайно непрофисионално провеждане на интервюто с мен, никаква обратна връзка
Не знам как са в останалите отделир, но HR-а е пълна смешка

Кратко и ясно да го кажа. HR-a не дава обратна връзка на кандидатствалите за позиции във финансовият им отдел. Обадждах се до фирмата за повече информация и бях уверен, че всеки потенциален кандидат ще бъде уведомен с тяхното решение.

Уви, така се минаха седмеци, да не кажа и месеци, без обещаното обаждане/обратна връзка от Diana Milanova. Така че г-жо/г-це Миланова, ако искате да бъдете като вашите западни колеги и да вдигните по-високо нивото на Вашия екип, моля да вземете мерки--и теглилки--и да се научите да си спазвате обещанията.

В тази фирма само съм кандидатствал за работа и мога да споделя, че впечатленията на Богданов по-долу са доста точни. Принципно си имам работа, която харесвам, но четох интервю в нета на един от водещите инженери на VMWare как им трябвали хора с креативно мислене да решават нестандартни проблеми по оригинален начин, използвайки най-добрите практики от ООП, алгоритми, добри процеси на работа, та си викам ще е интересно, я да видя как е, може и да науча нещо ново.
Та кандидатствах и се обади любезна девойка, която ме покани на интервю, упоменавайки, че ще ме препитват по горе описаните теми. Отидох и последваха 2 часа зле дефинирани въпроси, някои даже грешно зададени, по време на които не се използваше компютър, нямаше никаква структура тип тест или конкретно решаване на проблеми. Беше нещо като "я да видим тоя ще ни пасни ли на ъкъла и микроклимата у тима". Явно във VMWare има доста екипи и точно тия с които беше интервюто бачкаха някакъв рутинен интеграционнен plumbing без капка мисъл и съдържание. Определението, че търсят многоръкия Шива, използвано по-долу от Богданов е доста точно. Поне мен ме питаха за факти около разни API, нищо за шаблони, концепции от ООП, алгоритми ...
Сигурно има екипи, разработващи интересни неща, но поне тези, с които говорих нещо хич не се харесахме. Вероятно  и аз имам вина, но в крайна сметка изпитах голямо облекчение като се обади любезната HR-ка да ми каже, че са си харесали друг за екипа. Междувременно бях решил, че тая работа във VMWare би била доста по-зле като съдържание от сегашната ми.
Въпреки всичко бих препоръчал, ако някой му харесва компанията, да кандидатства, най-малкото защото отношението на HR отдела поне на мен ми изглежда доста професионално. А вероятно с толкова голям брой екипи с различни проекти, може и да се намери някой интересен.
А за тези, дето живеят в чужбина, хапе ги носталгията и се чудят дали да се върнат в БГ. Ами аз направих тази крачка преди години и чувствата в тая насока са ми доста смесени. Не знам дали бих препоръчал подобна стъпка. С малки изключения в БГ се прави малоумната част на софтуера, дърт plumbing. Наскоро докопах едно проектче да правя в свободното време, използвайки Drools, особено частта с алгоритмите за оптимизация и планиране. С кеф си го работя и бих искал такъв тип работа да ми е постоянна. Ама в колко БГ фирми се прави някакъв реален бизнес интелиджънс?
Та изводът е: пробвайте във VMWare или друга голяма фирма, но се уверете, че хората, с които ще работите ви допадат и проектът, който ще се коди е интересен. Ако тези предпопоставки не са налице, човек ще бъде нещастен през голяма част от деня, независимо от заплата, безплатен обяд, паркомясто, бонуси или други материални блага ...