VMWare /img/frontend/nomap.png"

Вижте, случаят с Мр Вонарог не е нито случаен, единствен или изолиран. Глупаво е да се твърди, че САМО той бил такъв и другите случайно за 10 г.не го разбрали какъв е. Няма как 10 г.да работиш с някой, и да не го видиш колко е мазен, подмолен и задкулисен. Просто няма как! По-лошото е, че проблемът с такива манталитети в тая фирма остава, т.к. Мр Вонарог беше ментор на доста като него през годините, т.е произведе доста като себе си.. най-лошото е, че те и тях ги промотнаха до синиър позиции.. това просто доказва,че там наистина такива ги само търсят и "рекогнайзват".. жалко наистина, но това е реалността там

Има и свестни, НО за съжаление има и клюкаро-махленски манталитети, които не могат да направят разликата между селската пейка и международна компания,изискваща професионална етика, за съжаление само на теория. Има няколко такива,които плетат такива интриги зад гърба на колеги,че се чудиш как вместо да разчистят малко обстановката, понеже такива манталитети нямат място в такава компания, те ги повишават?!?! Разбирайте, не отговарят нито на техническите,нито на етичните и професионални кретерии за комуникация! И за да не генерализираме, ето няколко такива интригантски, клюкаро-махленски манталитети - Галина Костова, Гергана Димитрова, Савина Илиева. Повечето от близкото обкръжение на т.нар. Мр. Вонарог.. случайност? Същите по манталитет като него самия. Разчистиха него, тия останаха, за съжаление..

Повечето колеги са ОК, някои даже са страхотни.
Проблемите са свързани с липсата на лоялност и уважение от мениджмънта към служителите както атмосфера по-близка от боливудска ТВ драма отколкото до тази на технологична компания. Това е голяма компания и е глупаво да се обобщава, затова мнението ми касае отделите, които познавам.
Като отношение не бива да се очаква нищо кой-знае колко по-различно от средното за родината, въпреки голямото име и гръмките реклами.

Колега,уж работиш там няколко години,а явно не си ходил на all hands meetings.. и още по-явно не си отворил нито веднъж презентациите от тях,които пращат до всички непосредствено след тях.. та ако беше ходил или пък се беше поинтересувал за какво говорят там и беше отворил презентациите, щеше да видиш т.нар. от самите тях healthy attrition rate в %.. но да, глупости са, че не били нагли,арогантни и безскрупулни лицемери,защото те са точно такива, и аз като другите, го потвърждавам!

Какви официални репорти бе пич? Много наизуст говориш и много генерализираш. От няколко години работя във фирмата - и определено говориш пълни глупости

А знаете ли как наричат видното от Linkedin текучество из официалните репорти,които разпращат в официални емейли до всички? Викат му "Healthy attrition rate".. разбирай здравословни/ама само за тях/ чистки за всички кадърни, които стават неудобни за някои некадърни псевдо мениджъри.. и някой пак да дойде да напише,че не били нагли,лицемерни,безскрупулни и арогантни.. и че само Горанов бил такъв, а пък приятелчетата и протежетата му били светена вода ненапита.. и видиш ли не можели всички да бъдели 100% перфектни..

Благодаря за споделените мнения, много ми помогнаха! Имам и директни мнения от познати служители на компанията, които в общи линии съвпадат с тук споделените. Относно БГ мениджмънта мога да кажа само едно - навсякъде е така! В момента работя в международна компания, на добре платена позиция. Искам да си сменя работата основно заради некадърния БГ мениджмънт. Всички заслуги по проекти се "събират" и преразпределят основно на "наши" хора за пред чужденците :) Ние в офиса сме си знаели как е, но не сме можели да кажем навън че има хора които НИЩО не вършат, или не вършат това което трябва за тяхната позиция. За съжаление виждам че и в VMWare нещата са същите. Благодарение на Вас ще си спестя бутането на "нашите" хора, но на ново място :)

Над 300 бивши служители на VM ware. (past companies)
Което е голямо текучество.

Клега, не виждаш ли какво са писали и другите за тях -
какъв срам очакваш от безскрупулни лицемери?! Айде най-накрая и напишете името и на тая приятелка на Мр Вонарок, която действа 1:1 а-ла-Горанов стайл. Ето я и нея -
получава и благодари за нещо, към което няма никакъв принос самата тя, даже напротив -
екип, който тя затри, както са писали и по-долу другите: http://cio.bg/8656_vmware_balgariya__s_nagrada_za_softuerno_reshenie_za_biznesa

Простете, но не мога да се сдържа да изразя възмущението си от поредната проява на огромното лицемерие в тази компания.. Виждам, че колега вече е описал един от най-фрапантните случаи, когато се подиграха със силни технически мениджърите в UI екипа, които го създадоха и развиваха години наред и го направиха, това което беше всепризнат и в щатско.. преди да дойде въпросната набързо промотната до синиър директор, която наистина нямаше никакъв принос към развитието му, даже напротив развиваше единствено себе си с въпросните двумесечни отпуски да ходи да си завършва образованието, както вече са описали.. това, което не са споменали преди мен е, че точно по нейно време разкараха около 30% от хората във въпроосния екип т.е тая не само не е допринесла по никакъв начин за развитието му, но и допринесе за значителното му орязване и допълнителна подигравка с инженерите, които направиха просукта най-продавания за компанията.. та сега четох, че въпросната получава награда за същият продукт, разработван основно в същия екип, който тая затри?! Каква наглост, как не я е срам? Как не ги е срам изобщо да изпращат точно нея да получава точно тази награда!? Това просто потвърждава какво ви чака там - едни реално се трудят, а такива като тая обират повишенията и наградите. Безобразие!