VMWare https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Г.М. Димитров 16А&markers=София,бул. Г.М. Димитров 16А

Имам навика да оставям добри следи и да давам информация ако някой се нуждае от нея. Как протича интервю във Vmware? Тук ще опиша как е преминало едно подобно като спестя информацията, която считам за конфиденциална. Интервюто е изцяло remote, което е удобно и спестява време. Като първа стъпка ще получите обаждане и задачи в HackerRank. В моя случай бяха две. Едната интересна а другата рутинна. Нещата са общо взето със средна сложност. Нищо особено. След това следват четири интервюта. Получаваш програма за тях. Теми на интервютата и имената на хората, които ще те интерюират.

1. Basic Computer Science – общи въпроси за алгоритми и малко писане на код.
2. Frontend/Web development – нещо като кръстосан разпит на всякакви теми, но нищо специфично. Видяха ми се малко outdated. Например за async / await нямаше въпроси изобщо.
3. System and API design – как бихте направили някакъв апликейшън.
4. Hiring Manager Interview – Нещо като HR интервю. Странно е, че е най-накрая, вместо в началото.

Ами, това е. Който иска да научи повече да отиде и да види на място. Имаше малко от т.нар “цигански работи”, но тях няма да ги коментирам. Няма смисъл. Подобни неща има навсякъде къде по-малко изразени къде не. Ще си позволя да кажа само, че да се заяждаш с кандидатите по време на интервюто е недопустимо. Особено ако не знаеш елементарни неща като например, че в JavaScript масивите не са асоциативни а си с десет години стаж, но за сметка на това със самочувствие до небесата.

Всички сте чували за ВМуер и колко са толерантни и равноправни, нали ? Е, днес отново показаха огромната си наглост и лицемерие.

Цялата фирма получава новина, как парите за спорт се увеличават с 250%. Поглеждаш обаче и виждаш, че за България увеличението е със смешите на фона на 250% - 18%.

Здравей РАВНОПРАВИЕ.

Ако искате да ви третират като 3та ръка хора - елате във ВМуер!

Стажантската им програма е за 2 месеца само

И няма да ви платят

Не си губете времето!

Моят опит е относно интервю процеса. Определено останах доста разочарован и имах по-големи очаквания от
тази компания. Процеса е тромав - 3ри интервюта + административна кликалка.
Задаваха въпроси (HR+ръководство), които според мен са малко извън габаритите на допустимото за предишни работодатели. Като през това време те гледат втренчено,
сякаш има някаква нова мода в процеса на наемане на хора.
Техническите интервюта бяха хаотични и се очакват точно определени отговори с конкретни познания.
Останах с усещане, че трябва да разбера какво точно си мисли изпитващият, а не да намеря отговора на въпрос/задача.
Относно социални придобивки и гъвкавост на работното време, които споменаха бяха на добро ниво.

Много се спами по темата и е добре, че един смислен въпрос. И на предният смислен въпрос с интервютата ще отговоря.

Няма никаква дискриминация за хора над 30, напротив, това е фирмата с може би най-високата средна възраст в бранша, половината са с бели коси. Сега ако си на 50 и си джуниър CSS девелопър, ще са учудени, но... навсякъде ще е така.

Фирмата е почнала от Sciant навремето, и много голяма част от тия, които са били там са още във фирмата, включително шефката, която е супер файн между другото, говорил съм с нея в заведенията около стария офис, много точна.

Но има проблеми, които са точно от това. Тези от Sciant, си мислят, че са много велики и нови хора трудно да пробият до високи нива. На другият въпрос за интервютата, VMware са много сегментирана фирма в България, с десетки, може да се над 50 сигурно, отделни тиймове, и всеки е за себе си, няма установено интервю. На някои интервюта мое да те гледат дали си нормален, на други могат да ти дават задачи от олимпиади (което е тъпо, но това друга тема) така че зависи къде си.

Но вече са над 1000 човека и от първо лице мога да ти кажа, че половината са тъпанари или селяни, така че не пречи да се пробваш.

Четох доста мнения тук и искам да попитам нещо. Найстина ли има някаква дискриминация срещу хората над 30г?

Чакай си Реда на Опашката моля

Преди тебе има други кандидати ха хах

Да

Те Шофьорите и Футболистите вземат

повече от Тъпите Програмистчета!

В тази жалка фирмичка е пълно с Оси?

Дадоха ти Тест и Задачи за Търсене и Обхождане на

Дървета ли?

И ти писаха 2 ка щото си много Тъп?

Като не предявяваш Съдебни Претенции ЧСИ?

Ако се съглясите да работите там

Няма да имате време за Личен живот и семейство?

Да се разхождате с Приятели,на Кафета, по Заведенията и така на татко

Работното ти време е от 9;00 до 21;00;2200

Целия ден си зает и в Събота се налага?