VMWare https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Г.М. Димитров 16А&markers=София,бул. Г.М. Димитров 16А

Че има възрастова дискриминация може много лесно да се докаже. Просто трябва да се види възрастовата хистограма на работещите или бройката на хората, които са се пенсионирали във VMWare. Ако има такива. Тези данни не могат да се обяснят само със способностите или неспособностите на хората.

Причината да не се допускат и да се отстраняват хората над 35 не е кадърността им, а страхът на лошите "меринджей", че не могат да ги контролират. Че пред по-зрелите и по-знаещи хора не могат да се правят на велики, не могат да ги обиждат и унижават толкова лесно, колкото по-младите. По-трудно ги прнуждават да работят извънредно заради неспособността на "меринджейте" да планират.

А и кой в България не би предпочел да работи с 20-и-няколко годишна студентка, вместо с 50-и-няколко годишен дебел чичко, независимо от способностите им.

http://doichinka.blogspot.bg/ - ррочетете тази история на бивш колега относно отношения с директор в компанията т.нар Mr. Vonarok в блога, зад който стои Вл. Горанов всъщност, вече екс директор след публикунане на историята.. това е ррофила на повечето меринжеи и директори - безсккрупулни лицемери, изключително некадърни в техническо отношение, промотирани по шуробаджанашка линия, с манталитет "зависи аз какво казвам, а не ти какво наистина си свършил".. неадекватен HR и лидършип, готови на всичко само да запазят огромните си заплати..липса на коректност и професионализъм..

Към предишният коментар относно дискриминацията за възраст.

В компанията работят много хора над 35 и над 40 години.

Ако са те разкарали или не са те взели (теб или твой познат), то е било за некадърност, не заради възраст.

Разбира се много по-успокояващо за егото на човек е да си мисли, че причината е била възрастта му, вместо да приеме,че има проблем. Във фирмата работят много кадърни и страшно опитни хора - и ще продължават да работят.

Имайте предвид, че VMWare е фирма в която има дискриминация по възраст. Ако сте над 35 и вече работите там ще се опитат да ви разкарат. Ако сте над 40 нямате никакъв шанс и няма смисъл да кандидатствате. В нормална държава за това биха ги осъдили. В България разбира се могат да правят каквото си искат. Те затова са дошли в България.

Изкарах 5 години в компанията. Започнах като програмист, след което преминах в мениджърската йерархия.

Като цяло съм много доволен от компанията. Бачках много, но винаги съм чувствал, че резултатите ми са забелязани и трудът - оценен.

Да, интервютата за Vmware са трудни - няма какво да се лъжем. Аз лично минах през интервюта в 5 други фирми, само за да загрея за шестото интервю - това във Vmware.
И за мое учудване ме взеха, макар че не бях перфектен.

Да, интервютата са трудно, но ефектът е, че в компанията почти няма случайни инженери. 90% от инженерите са на топ, ама топ ниво.

За 5 години не съм изпадал нито веднъж в някоя интрига или сериозна караница. Винаги в екипа ни е царяла готина, приятелска атмосфера.

Заплащане - бих казал, че в България има едва 3-4 ИТ компании (Leanplum, Hyperscience, Skyscanner), които биха могли да предложат по-висока заплата, но там са може би дори още по-трудни интервютата. Във Vmware трябва също така да се имат предвид бонусите (2 пъти годишно) и акциите. Те вдигат значително общото заплащане.

Причината да напусна е, че все пак минаха 5 години и е добре да освежа обстановката. Честно да си кажа, не вярвах, че ще изкарам толкова хубави 5 години във Vmware.

Колега, трябва да си много зле за да си ти дали средна за индустрията заплата. VMware плаща на 90-тия персентил, ако сложиш бонуси и акции - много трудно ще намериш друга компания в която дават по-добър пакет. Ама това ако ставаш де...

Привет,
Интервюта в стил Гугъл, само където значително по елементарни,
разбира се това е за сметка за заплащането. Общо взето заплати средни за сектора. В България има поне 8 компании с значително по високи социални пакети.
Самата работа е интересна, но е както в всяка друга Продуктова компания, идва момент когато е по-добре да се направи промяна. Успех!

Искам да спестя загубата време на кандидатите за работа, които ще се сблъскат с vmware след мен. Ето я моята история, изводи няма да правя, всеки може да си ги направи сам.
Бях поканен на интервю за java dev. Датата и часът се смениха 4 пъти, винаги в последния момент. Интервюто се състоеше от 3 части. След всяка ми казваха дали преминавам нататък. Отне 4 часа и половина. Нямаше никаква задълбочени въпроси, но нямаше и нищо, което да не ми е познато или да нямам опит с него. В края на интервюто ми казаха, че ще получа обаждане до 24 часа с резултат. Обадиха се, но след 4 дни. Попитаха дали бих отишъл на още едно интервю, защото не могли да добият достатъчно представа. Съгласих се. Помолиха също за препоръки и то искаха личен разговор с 2-3ма мои бивши шефове. Веднага се свързах и дадох контактите им. Получих имейл с покана за второ интервю на следващия ден и 20 минути след него обаждане от някоя си Нора и то по вайбър. Съобщи ми, че имали друг кандидат вече и затова няма да продължат с мен. Помолих да го получа това, което ми каза писмено, което разбира се беше отказано. Получих мейл, че не съм одобрен,от стандартните. Г-жата/г-жицата вероятно ще прочете и ще се разпознае в тази история. Пиша го за да спестя на следващите след мен това грозно отношение и загуба на време.

Въпреки че е международна компания за съжаление българският офис е много независим от останалата организация. Казвам за съжаление, защото това позволява пословичният бг манталитет да процъфтява все повече с годините, заедно с всичките му екстри като шуробаджанащина, скатавки, толериране на некадърността, всичко това обилно полято с напомпани фрази, шарени презентации и абсурдни митинги. Бих препоръчал на студенти и начинаещи, но на хора с изграден професионализъм - по добре не се хабете, освен ако нямате познати по високите етажи.

Прочетох дългите съчинения на настоящите служители и доста се разминава с това, което видях аз - некоректност и несериозност. Звъннаха ми за интервю по техническа позиция, разбрахме се за дата и час. Отивайки мениджъра, с който беше уговорено интервюто се нацупи с думите "а днес ли беше". Вярно беше в петък в 3 ама..сложи един ъпойтмънт да му се невиди. Интервюто беше 2 часа (защото е петък и бързаха да палят), даже се заговорихме и за дати за евентуално започване. Обещаха да ми звъннат независимо от резултата. Минаха 2 месеца, така и никой не се обади за едно просто уведомление. Не бих пуснал втора кандидатура за работа във VMware.