VMWare https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Г.М. Димитров 16А&markers=София,бул. Г.М. Димитров 16А

Ето още една история от тази компания-преди няколко години направиха една чистка на част от хората, голяма част от засегнатите бяха сениор хора вкл. Сениор/старши мениджър, които бяха доста силни в техническо отношение и мога да кажа истински професионалисти, понеже съм работил с тях, шуробаджанаците не бяха засегнати, както се сещате. Повечето служители останахме доста неприятно изненадани от отношениато към тях, всичко го направиха тихо мълком, сякаш зад гърба на всички по изкключително нечестен начин.. Въпросният В.Горанов не го пипнаха тогава, а отстраниха в пъти по-сериозни професионалисти! Горанов го промотнаха няколко пъти след това. Тогава стана ясно, съдейки по хората, които бяха отстранени, че тая чистка е отстранила тези, които не се вписват в профила на хората, които там се промотират, понеже те си вършеха работата. Лидършипа с това се опитаха да се оправдаят. Никой не им повярва, разбира се. Познайте с какви хора ги замениха.. Всички в тази компания виждат огромното лицемерие, което се налага и доста високо се промотира, но си траят, понеже си пазят сигурната работа. Т.нар лидършип твърди, че са етична компания, която третира прозрачно и равно служителите си, но това няма нищо общо с ширещата се шуробаджанащина, както и други са го забелязали. Лично на мен това лицемерие и нечестно отношение към обикновените инженери изобщо не ми понесе, затова се и махнах.

Това последното арогантното мнение,отговор към предишен коментар на работещ в тази компания, само потвърждава написаното и от останалите.. независимо кой как ще ги определя тия меринжеи - арогантен чук, плява, безскрупулни лицемери, шуробаджанаци все тая.. все е зле.. лично аз благодаря за ценната информация, ще си спестя ходенето там по интервюта

За пореден път вадиш от контекст това което съм написал, което за мен е признак на един от двете:
1) липса на достатъчно умствен багаж да разбереш какво ти пиша/казвам
2) тенденциозност в мнението ти с непонятна за мен цел да плюеш по нещо значимо за БГ индустрията и работещо.
Освен това, изглежда нямаш никаква идея как работи една компания с повече от 50 човека. Пиша ти за последен път, и ще гледам да е по-просто за да ме разбереш. Нямам намерение да ти отговарям повече, независимо какво напишеш.

Написал съм "...не се очаква да пишат код...", което не означава да не разбират технологично нещата. А означава точно това което съм написал. Да, писането на код не е изикване, тъй като ако 3rd level мениджър тръгне да пише код, то тогава нещо е сериозно fucked-up в компанията. Я ми дай пример за 3rd level мениджър (който примерно има организация от 30-40 човека) в друга компания в която пише код редовно?
Очакванията към директорите в компанията са да има достатъчно добри технически разбирания за това което се прави. Това е много повече от код - дизайн, архитектура, user experience, customer use-case, domain experience, и т.н.
3rd level мениджър е мениджър на мениджър на мениджър и на това ниво се гледат метрики за това дали даден проект е успешен или не. Ако един 3rd level мениджър тръгне да гледа кода на 40 човека, дали ще му остане време да прави нещо друго?
Има хора които гледат под лупа кода които се пише в компанията, това са lead developers. Разбира се, когато се оценява някой инжинер, тяхното мнение се взема в предвид.
В.Г. винаги си е разбирал от работата, точно за това се е задържал дълго време. Неговият проблем е, че е чук - супер амбициозен и арогантен, но в никакъв случаи не е бил некадърен. (Аз се радвам, че вече не е в компанията)
Некадърните не виреят добре в компанията, както писах и по-долу.

Що не са го махнали по-рано - ами отговорих ти, голяма компания, не може всички хора да са 100% перфектни.

Критериите за позициите във VMware Bulgaria не са различни от тези в САЩ или които и да е друг офис на компанията. Всъшност, те не са и много по-различни от която и да е друга enterprise компания. VMware България, не е много по-различна от подобни enterprise компании в България. Има си същите плюсове и същите минуси. Освен заплащането, което е доста високо, стига да си кадърен

Е да де, нали точно това казват и другите-промотват,такива,които нямат нужните знания.. и на каква база ги промотват като същите нямат хал хабер от писане на код, и изобщо как ще оценяват нещо, което незнаят нито как се пише, нито как работи??? Това просто потвърждава шуробаджанащината, което извинете няма нищо общо с професионализма, който лично аз бих очаквал от такава фирма. Жалко. Поредната шуробаджинащина.. Плява, която задушава истинските професионалисти!

До предишният колега:
Не знам на какво ти се базира мнението и дали си работил въобще във VMware. Аз работя там от много години и съм бил в няколко отдела.. И съм много доволен, за хора които поемат инициатива и искат развитие - компанията дава много. Повечето мениджъри са много кадърни и разумни хора. Е има и плява като В.Г. тук там - ама нормално, голяма фирма е. Да сравняваш В.Г. с останалата част на мениджмънт екипа за мен не е обективно. Също така, от мениджърите в компанията не се очаква да пишат код, поне не от директорите, които са 3rd level managers

Пич, настоящ служител с "тенденциозното мнение", ти явно имаш късмета да работиш с един от много малкото свестни, честито. За мнозинството обаче е вярно написаното от останалите по-долу.. Нека ти кажа, че въпросния В.Горанов е работил (ако описаното лицемерие и интригантство може да се определи като работа) повече от 10 г.и очевидно не само са го толерирали, а са го и повишавали многократно! И да напуснаха го САМО защото и след като колегата сподели историята си публично! Ако не беше станала тая история публична, щяха да замажат истината и да прикрият приятелчето си, също промотирано по шуробаджанашка приятелска линия, както и други явно са забелязали, понеже всеки който е пписъствал на поне 1 среща с него знае, че той на е написал 1 ред код през живота си.. как такъв като него стига до такава висока позиция в тази компания е от ясно по-ясно..

Последното мнение е поредното тенденциозно мнение от човек които няма никаква представа за фирмата, и си говори ей така.
Работя в момента във фирмата, написаните неща са пълни глупости.

Тоя Влади Горанов го уволниха (официално той си тръгна сам, ама изглежда го принудиха да го направи), не виждам как се толерират мениджъри като него

За съжаление, и моето впечатление съвпада с повечето коментари тук. Първо, относно възрастта-нужно е просто до се разходите в офиса,за да забележите, че масата новонаети последните години е около 20+ студенти... повечето незавършили.. Относно лидършипа-те хората са го казал и - Рибата се вмирисва откъм главата!!! Щом т.нар. тук меринжеи си позволяват подобно нечестно и непрофесионално третиране на програмистите, които се трудят там, то това очевидно се толерира от т.нар. лидършип. Даже мисля е повече от логично да предположа,че всъщност те така ги избират за наемане и промотиране-по наглостта, нивото на лицемерие и некоректност, което биха допуснали, ако се наложи поради неспособност да печелят уважение със знания и ръководен опит.. моето впечатление е, че наистина т.нар. Mr. Vonarok от споделената истинска история по-долу, е всъщност модела на поведение и мислене,което се толерира, налага и дори май умишлено се развива в меринжеите.. Наистина е жалко, че в такава компания, която се рекламира като етична и коректна подобни истории са често срещани.. Наистина не мога да препоръчам, освен ако не сте със същия манталитет-тогава може и да се впишете при себеподобните си.

Интересно ми е тази възрастова хистограма къде я гледате? Щото аз съм работил много дълго време в компанията и такова нещо не съм виждаш. А въпросът за това колко хора са се пенсионирали във VMware е силно неадекватен.

Най-сериозният и дразнещ проблем определено е повишението по шуробаджанашка линия.. това води до промотиране на лица, абсолютно неспособни да ръководят и печелят уважение с технически знания, да бъдат адекватни, честни и коректни спрямо инженерите.. смятам, че става ясно как се компенсира това- с избиване на мениджърски комплекси върху инженерите, интриги, подаване и ванипулироно на ревюта и психически тормоз.. ако наистина сте серижзен и зрял човек, не виждам как някой с пждобен профил ще успее да се стикова с вас, така че не препоръчвам .. побългарили са я за съжаление компанията