VMWare https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Г.М. Димитров 16А&markers=София,бул. Г.М. Димитров 16А

Верно има много истории,които не говорят добре за бг "лидършипа",който няма нищо общо с очакваното от международна компания.. сещам се за една,която показва липса на уважение и коректност не само към редовите инженери,а и спрямо много силни технически синиър мениджъри,с които също се подиграха. Ето и самата история: преди няколко год. докараха една псевдо мениджърка,брат и я препоръча официално,иначе е от същия град като един от синиър "лидършипа".. въпросната я направиха мениджърка в един от най-големите екипи - UI. В този екип имаше 3 доста силни технически истинскивениджъри,дълбоко уважавани от всички инженери. Тая почна да "мениджва" програмисти, които не можеха да я понасят,не само заради липсата на технически знания,но най-вече защото избиваше някакви мениджърски комплекси и мания за величие,вкл. им звънеше в извънработно време вкл. почивни дни и докато са в отпуска.. беше много зле, но работохоличка,естествено лез семейство,няква върла кариеристка.. надуши се с коментирания тук Вонарог,ходеше всяко лято с него и други негови протежета да карат кайтове из Турция/той Вонарог така ги "инфлуанс-ваше"/.нея я промоутнаха както се сещате даста бързо,грубо пренебрегвайки синиър мениджърите и мениджъра,който беше в екипа от самото му създаване и заслужаваше много повече това повишение.. те го пренебрегнаха и направиха нея синиър мениджър.. след още малко отново пренебрегвайки истинските старши мениджъри,я направиха директор??! На тях?!!Можете ли да си представите какво безочие? Съответно и двамата си намериха приччина и се махнаха.. тая почна да живее с мисълта,че тя коли и беси.. да не забравя и най-фрапантното-през цялото време си вземаше няколко месечни отпуски да ходи да учи във Виена.. тя самата нямаше никакъв принос за развитието на екипа,ама никакъв..сега я направиха и синиър директор,част от т.нар. "лидършип".. смешна история

Здравейте Колеки,

Предстои ми интервю за Vmware и искам да разбера малко повече как протичат интервютата.

От написаното разбрах както добри така и негативни коментари. Разбира се така е на всякъде..

Бих искал да получа малко информация от някои които работи там или бивш служител за самите интервюта. НЕ кандидатствам за програмист а за Сис Админ.

Също така заплатата в този сектор в Vmware ме интересува как върви и дали има смисъл.. ако тя е по ниска от останалите в София..

Благодаря

Колкото долни, недостойни, непочтени и задкулисни постъпки на представители на бг мениджмънта съм видял там, толкова не съм виждал през целия си живот сумарно.. лъжи и интриги.. честен там трудно може да просъществува за сметка на процъфтяващата каста партийни секретари..

Преди година бях на интервю за junior позиция. Впечатленията ми са смесени - офис хубав и приятен, създава добро първо впечатление. Самото интервю беше много странно. Задаваха ми въпроси, на които и самите интервюиращи не бяха сигурни в отговорите. На някои въпроси отговарях правилно, но питащия се опитваше да ме убеди че давам грешен отговор. В паузите между интервютата правех проверка в интернет и се оказваше че съм давал правилни отговори. Мисля че очакванията към vmware са доста завишени и когато човек се сблъска с подобна некомпетентност от страна на интервюиращите това показва същинското ниво на фирмата.

Навремето на арогантните и лишени от морал некадърници, които колеха, бесеха и гледаха метрики им викаха партийни секретари. Сега им казват "мениджъри".
И тогава и сега става дума за паразитна каста живееща на гърба на работещите и хората с идеи. В големите фирми като VmWare тази каста е силно представена. Сигурно вече са повече от програмистите.
Рано или късно това ще доведе до следващият спукан дот-ком балон, защото заради некомпетентността и алчността на гледачите на метрики софтуерът става все по-некачествен и безсмислен, а програмистите са все по-недоволни, несигурни и незаинтересовани от работата си.

Ей тоз Вонарог, бре :)
Забавно ми става, като чета как се раздухва до неузнаваемост някаква случка от преди година и повече, която мина доста незабелязано във фирмата.
т.е. много хора просто вдигнаха рамене в стил 'кой беше тоя'.
за компания с близо 600човека персонал е доста смешно да се правят обобщения по работата на 1 (един) човек.
А колко други хора има "напуснати" от тогава насам поради различни причини (некадърност) - еми доста, ама живота си върви.

Простичко да го кажа: търсят черноработници, които да свършат цялата работа, а повишенията ги получават послушните и удобните, които в общия случай са в кръга на некадърните им приятелчета или роднини, които се смятат за недосегаеми, откъдето и произтича арогантното им поведение спрямо всеки, който има смелостта дори да им го даде като редовната обратна връзка, която се събира.. Ще стоите години наред и ще гледате как повишават с празни обяснения шуробаджанаците.. да, наглостта, чувстовото за недосегаемост и арогантността са на такова ниво, че нелепите обяснения(justification for recognition) за промоушън са разпращани публично до всички.. имаше една пак от протежетата на Горанов, в обяснението защо я повишават, едното изречение беше "She cooks great"?!?!!?!? пълна подигравка

Много ясно, че и неговите приятелчета от мениджвънта дето са го повишавали са като тоя Горанов, не съм виждал досега честен и съвестен човек да е приятел с арогантен и лицемерен интригант.. през времето, което изкарах във фирмата мога само да потвърдя, че колкото по-некадърен и с по-големи връзки е един меринжей в тая фирма, толкова по-нагъл и арогантен е в отношенията си към редовите инженери. Факт! Така че спрете да ги оправдавате, че понеже била голяма компанията, нормално било да има и плява. НЕ Е НОРМАЛНО, нито приемливо! Ако Горанов за 10 години не го разбраха що за плява е, то това значи че или са абсолютно неспособни да различат един честен човек от един арогантен интригант или просто са го видяли какъв е и са го промотнали точно за това. И двата случая говорят зле за тях.. аман от шуробаджанащина

Добре, че беше колегата, който сподели опита си с пишман директор-шуробаджанак в тая фирма, че да ги разберат всички колко струват.. http://doichinka.blogspot.bg
А дано повече колеги да започнат да ги разобличават публично в тая по шуробаджанашки побългарена фирма, че там наистина повечето от мениджмънта на всякакви нива са точно такива като тоя Mr. Vonarog и истории има доста

Пичове, ето и от мен още една история-тук някой бе написал,че критериите били еднакви като в щатите.. явно това е някой от шуробаджанаците, понеже в тази фирма съм виждал промоушън до стаф позиция на една руса колежка, която при проверка в официалния сайт, където всички код ревюта се постват за ревю преди събмит, тая се оказа, че няма нито едно ревю постнато?!? на каква база я промотнаха до такава висока позиция никой не разбра.. сигурно щото е приятелка на въпросния Горанов, който тук също виждам, че се коментира.. изводите оставам за вас