Cinema City /img/frontend/nomap.png"

Толкова ли е хубаво в администрацията на кино разпространителите, че обяви се пускат само за помощен персонал? Следя от година сигурно по обявите за работа на Синема сити и Арена, освен барман, касиер и разпоредител, нищо друго не се пуска... Много ми е любопитно за какво става въпрос и защо няма никакво движение в административните отдели на тези компании...

Според мен нормален човек не би се задържал дълго там. Няма да обсъждам отношението на "шефовете" към персонала. Малко е странно как хора, които нямат завършена бакалавърска степен са зам. управители?! Очудваща е обаче некомпетентността не само на "шефовете" но и на персонала! Хора, разберете не могат да ви уволнят, защото сте закъснели с 5 мин за работа или не сте се узмихвали и т.н. Има си законови разпоредби и процедури. Вие подписвате трудов договор - не сте на работа ей така. Но така се получава когато много млад екип управлява също толкова млади хора. Определено киното влияе зле на хората - койъо е там отдълго не му завиждам. Според мен всички трябва да напуснат да видим после как ще си намерят персонал с ужасното си отношение и комплексирано поведение!

Така значи,всичко казано до тук е вярно говоря за отрицателните неща за положителни няма да говоря,защото такива имаше навремето,но от тогава се промениха нещата.Видях,че са си пуснали обяви да търсят хора за работа (роби),прочетох ги и започнах да се смея " ако търсите адекватно заплащане на труда си и постоянна работа... КОМПАНИЯТА ПРЕДЛАГА:- атрактивно почасово заплащане - гъвкаво работно време на смени - период на обучение- възможност за професионално развитие - мотивационни програми ..." Адекватно заплащане на труда можеби щеше да е,ако не вършехме 1359360 неща извън нашите задължения,гъвкаво работно време щеше да е,ако като си пуснеш желанията графика бъде спазен според тях,възможност за професионално развитие от 2,60лв/ч. да станеш на 3,00лв/ч.((защото местата за анализатори (супервайзори) е ограничено) ) Който го устройва да е еврейски роб,нямащ права и без да получава капка уважение затова,че си върши работата да ходи там!Аз съм свободен български гражданин,благодаря,че ме изслушахте :)

Здравейте бивши и настоящи колеги тук очевидно всеки изкава своето мнение и реших, че мога да изкажа и аз моето. Така нека започнем със заплащането аз съм разпоредител и взимам по 2.6 на час, което за мен лично е доста малко за около 150 часа на месец взимам около 400 лв. При работа в нормално работно време 5 на 2 за около 20 -30 часа повече на месец може да се взима почти двойно. Уважение има само за хората, които се подмазват на шефовете всички останали сме цитирам за тях "Ходещи пари". Привилегите ни са 20 лв ваучер за храна ако сме направили над 70-80 часа на месец като за съжаление не ги приемат навсякъде. Всеки който работи след 11 полушава и ваучер за такси, макар че за дългото време за което съм във фирмата никой не можа да ми отговори защо на хората с коли не могат да им се дават ваучери за гориво а не всяка нощ да чакаме по 30-40 мин такси. Работното време може да започне сутрин от 10 и да свърши до към 4-5 сутринта на някой колеги е свършвал и по-късно. Така че да може да си подреждате смените според ангажиментите си в университетите, но на цената на вашия сън. Фирмената сигурност е по всякаква критика изчезват пари от съблекалните, клиенти са се опитвали да атакуват служители за това че не са ги пуснали със сладолед от мак доналдс, за което няма адекватна реакция от ръководството, но за едно надраскана вратичка на един близък до ръководството колега имаше предупреждения за уволнения и разпити за цялата смяна. Ангажираност да имаш към това кино е почти безсмислено защото и да полагаш усилия и да се скътаваш пак ще вземеш същата заплата и никой дори няма да ти каже браво за проявената инициатива. Потенциала за развитие минава през дълго лизане на гъзове и изпълнение на всякакви прищеявки от киното дори със собствен транспорт да им вършиш работа и да ти се карат ако колата ти е развалена и не можеш да им свършиш работа. Колегите са може би единственото хубаво нещо като изключим разбира се някой колеги които идват да ти кажат  "Ей ако има проблеми в твоя отдел кажи ми аз ще кажа на шефовете", но колектива е начина да мине по-лесно работата. Работната среда е горе долу нормална имайки предвид че повечето шкафчета са без вратички и не могат да се заключат а от Вас ще изискват от вас да си оставяте там телефон и пари защото просто нямате право да ги носите с вас. Униформите са едни и същи независимо от сезона и от работещия или не работещ климатик на киното :) както на 37 така и на 21 градуса сме били облечени по един и същи начин с риза с дълъг ръкав и панталон от ужасна материя. Да си разпоредител изисква да си буквално общ работник да носиш тежко да чистиш залите да се правиш на боклукчия и клошар и да изяълняваш всякакви поръчки. Много често смените ви ще са оцветени в цветовете на светофара като трябва да си знаете че както могат да ви извикат по всяко време ако сте на работа така и могат да ви кажат да си тръгнете и 20 мин след като сте дошли както е ставало с колеги. Така че това е от мен ако сте решили да работите там имайте си едно на ум :)

И с какво твоето мнение е полезно за останалите? Не ти ли се струва странно, само ти да си доволен, а всички други да не са? Я пак помисли? И кой е този работодател, който ще те чака да отидеш някъде на бригада, и после пак ще има място за теб, значи докато те няма някой трябва да ти върши работата, а като се върнеш да те вземе пак. И какво ще стане с онзи, който е на твоето място.
За едно си прав - целта на сайта е хората да са информирани, ама хайде да не даваме оценка на кого мнението е негативно и на кого не. Ти като си доволен, ОК! Но много хора не са, а аз лично се интересувам от негативните мнения. Защото съм попадал на много послушковци, които са доволни, и на които някой трябва да им вади заплатата. Не казвам, че ти си такъв, защото не те познавам, казавам само защо негативните мнения са по - важни за мен. Успех на бригадата!

както е написано-на бригада съм,затова "бивш служител".А относно мнението-не знаех, че тук трябва да се поместват само негативни мнения?! Нали затова е сайта хората да се информират, а не да злобеят заради мързела си!

Каква е целта на хвалебствията от един бивш служител, и след като всички оценки са толкова хубави, защото служителя вече е бивш :), голям смях :)

В този сайт май само негативни мнения има за всички фирми :DD Е аз ще изкажа едно обективно.заплащането за нашия град е ок като се има в предвид бонусите и ваучерите за храна,особено ако си студент,и смените са съобразени с графика в университета.колектива е млад и страшно сплотен. ако бачкаш както трябва-всичко е ок,ако сгафиш-ест,че не те поущряват. компанията е голяма и има доста изисквания за почистване и обслужване., но пък доста колеги, които заслужаваха бяха повишени.Напуснах,понеже заминах за чужбина на бригада,но като се върна в БГ искам пак да се върна там. Колеги-супер сте!

Нормален човек  ти изобщо работил ли си в някаква стабилна компания,че да говориш така?Има такава фирма която можеш да почиваш когато ти е кеф,да взимаш заплатата която си написал в коментара си + 800лв бонус за това,че предлагаш кадър,който може да е от полза на компанията и ако този човек бъде нает на работа върху официалната ти заплата взимаш тези пари да не говорим,че хигиенистките в тези фирми взимат по 800-900лв заплата за 5 - 6 часа как ти се струва това?Тези компании са световно извесни и няма да ги споменавам,защото няма нужда да спамя или да правя реклама.

Искам да добавя още,че в киното в София има човек,който се издигна благодарение на фела*ио,а не на труд.Тази същата,когато сложи "бялата ризка" имаше огромен проблем (беше и заседнала хартията на ксерокса и тя го гледаше като индианец пишеща машина) Поне като повишават такива хора да им показват как се работи с офис техника...И това бъдещи колеги ще ви бъде  зам. управителка.
Има и такива хора,които вече имат стабилна кариера там,но то е постигнато с много,много,много,много труд и одобрение от страна на главната управителка(както и разбира се Бласта) тя дирижира,кой да остане,кой да се повиши,кой да бъде уволнен,кой да стане служител на месеца, и т.н
Нека всички знаят какво се случва в кината на тази фирма и не се лъжат,както всички които не сме знаели в каква фирма попадаме,ако знаех за този сайт по-рано нещата щяха да стоят по друг начин.

Здравейте на всички!
Принципно не съм от хората, които си губят времето пишейки по такива форумчета, но това тук е нещо, в което просто няма да имам мира ако не се произнеса и аз.
Работех в тази фирма известно време и действително някой от нещата изброени по-долу са вярна, но мисля, че единствено злобния българин би намерил време за да плюе в канчето на другия или с други думи да търси вината, за каквото и да е било в другия! Повечето от нещата изписани по-долу символизира глупоста на българчето, което ни води по пътя към третия свят, за това бих искал да кажа няколко неща на всички бивши колеги писали преди мен:
Момчета и момичета, съдейки по отношението ви към тази компания, явно никой от вас няма и на представа какво е истинска работа! Вие какво очаквате да представлява една работна среда - управителя да обикаля и да почиства след вас, да може да си почивате когато ви е удобно, да ви дават по 1500лв на смяна ако може и тя да е максимум 45минути, да ходите на работа в удобен за вас ден? Моля ви! Мисля, че докато българина има такова мислене като повечето от хора по-долу нещата ще станат с пъти по-зле! Съвземете се хора! Все пак това е работа, а не концерт на Тони Стораро. От вас се изисква да работите, за което ви се плаща! Условията ви ги съобщават в началото, вие какво си мислите като приемате, че се шегуват ли?
Наистина е трудно, много са взискателни и от време на време се престарават в някои неща, но за сметка на това поне знаете, че каквото си направете това ще жънете... Аз бях в тази компания преди доста време, но никога не съм се жалявал, че съм бил там! Вярно е че беше много трудно по едно време, вярно е че изискванията бяха много, но поне ми се отдаде възможност да видя какво е да работиш с голяма компания! Все пак това не е кварталното капанче за цигари и чипс, за да може да си правиш какво ти душа сака,а това е компания с изградено име!
Тъй като изгубих достатъчно много време пишейки на хората, които единственото нещо, което постигат с тяхните глупости е да си губят времето и да показват на хората колко е елементарен българина, ще ви помоля само едно - помислете преди да пишете каквото и да е и недейте да забравяте, че като сочите някой, другите три пръста сочат вас!
Пораснете хора!