Мауер Локинг Системс ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Мауер Локинг Системс ЕООД

С удоволствие :)

Стажантче недей да ръсиш простащина а се засрами. Твоето мнение просто издиша защото си много далеч от истината. Първо ти завъртя ли се изобщо по всички звена и особено в отдела по качество хубаво да ти покажат "ненаписаните" ни правила и всички изисквания по ИСО. Постара ли се изобщо да разгледаш цялата документация и за какъв документооборот става на въпрос и за твои сведения от 2-3 години разработваме програма за цялостно управление на ПРОИЗВОДСТВО с милиони детайли, а не на разни салами и кашкавали. И ако тогава си сварил на такива компютри ела да видиш дали сега е така явно след хилядите инвестиции за модерни и скъпи машини дойде и техния ред. Но това компютрите са последната маловажна работа защото всички инвестиции отиват за машини и то модерни и скъпи машини. Ние сме производители беееееее не търговчета като теб най-жаното за нас са тъова с което произвеждаме, ане щандчета където да си наредим колбасите. Компютрите са на последно място беееееее. Ти стажантче завъртя ли се малко в производството да покоментираш малко с какви машини се работи. Защо не коментираш тях бе защото за теб е важно да си седнеш на хубавия компютър на хладно в офисчето и да си ровиш в нета и нищо да не правиш само да се правиш на шефче както всички във вашата фирма.На теб изобщо не ти е ясно колко по сложно е производственото предприятие от тъпата търговска фирма в която се подвизаваш. Обикновено стажантите са инициативни и не се ровят в нета и не се чудят от кой в кой крачол да го премятат, а ходят по звената и се интересуват за всичко, за разлика от теб който си унищожавал документи. Престани с наглостта си защото мноо дразниш. И мнението не е на един човек а на много. Да ние ще си работим тук защото ни харесва и сме различни от теб. Коментирай си ваште проблеми нас ни остави на мира ок. Твоите умения са нула не знам как са те направили ръководител явно си човеченце на някои. Айде бегай да продаваш колбаси.

Чакайте малко сега... Или по-точно чакай малко сега, личи си че няколкото мнения от по-долу са от един човек. Мислих, че в този сайт хората изказват лични мнения, факти и реалности и не съм съгласен някой да ме съди за това, още повече - неоснователно. Ето ви малко факти, които не знам как ще опровергаете:
Нямате нито едно написано на хартия правило или процедура за работа в отдела. Или може би имате само за пред одита по ИСО... Всичко се предава от уста на уста и информацията се интерпретира свободно (поне в отдела);
Нямате никакви фирмени стандарти на работа (поне в отдела).
Никой не ми обърна никакво внимание и не се постара да ме научи на нищо, с изключение на един добросъвестен служител, напускащ след броени дни, който показа самоинициатива. Само да кажа, че аз лично много интензивно водя обучения и присъствам на такива, изготвям програми за обучения и т.н., освен това интелектуалното ми равнище е доста над средното за фирмата, така че приемам за неоснователни обвиненията, че не съм можел да науча нищо. Просто стажантските програми в Мауер явно са си чиста проба ескплоатация.
Когато видях, че няма да науча нищо,наистина не правех нищо а си върших лични неща в интернет, за което никой не разбра или направи забележка = разкол.
В 21-ви век работите на силно амортизирани компютри с показатели, идентични на компютрите в някое основно училище в село от градски тип. Нито една уважаваща себе си фирма не ползва обикновени 15' монитори.
Имах свободен достъп и се запознах с много документи и файлове, голяма част от които представляваха конфиденциална информация.
В никоя уважаваща себе си фирма няма такова работно място - 4 човека на 10 квадратни метра.
Когато на двадесет и няколко години ежедневно ръководите и отговаряте за над 180 служителя, заплатата ви е четирицифрено число и не започва с 1 или 2, и сте избрани за служител на годината, като за това получите награда, която се движи на 4 колела, не се чувствате безполезни от това, че не можете да правите ключове и не знаете актуалните борсови цени на месинга.
Нищо лично към никой, просто изразих мнение за фирмата, или по-точно за един от отделите й. Щом ви е приятно - работете си там цЕл живот :)

Здравейте на всички,

Работя в Мауер от 6 години. Искам да кажа напук на всички негативи тук, че фирма Мауер е бързо просперираща и развиваща се организация не само на европейския, но и на мизерния български пазар. Искам да изразя благодарността си, че работя в тази компания, защото такива като нея не са много тук. Доволен съм, че именно тя ме научи на всичко което умея2 и ще продължавам да се развивам в нейните условия. Искам да кажа на този стажант, че във фирма Мауер са минали много като него, но никой не си е показвал чубанията така както него. Това само потвърждава колко некадърен е, а и коментара на колегата за познанията му по всички външнотърговски въпроси го доказват. Как всеки стажант досега се уби да ръси благодарности, че сме го научили на нещо, а ти нещастна персоно си позволяваш да се правиш на много модерен. Моля те не коментирай повече защото ти не разбираш нищо нито от производство нито от твоето МИО.Ти си един прост шеф на магазинери и продавачи. Спшри моля те. А ти "големи братко" вие РАБОТНИЦИТЕ има ли не6що изобщо за което да не мрънкате. Оценките ти за фирмата единствено граничат с оценките за самия теб и твоята работа. А първия кометар във форума направо ме уби. Явно бившия колега много е набрал, че циркадйийските му номерца не минават в Мауер. Всички знаем предисторията на Мауер тогава Декаба, но ти си последния който трябва да говори на тази тема. Всичките ти изказани пошли слова са безпочвени и глупави наситени със злоба и завист. Ако не беше "запаления ловец" и неговите "оръженосци" сега тази фирма нямаше да е това което е, така че не ми говори за останалите статисти в развитието на Мауер. Разбра ли? Оди да береш гъбки у горътъ.

Биг Брадър, оценките ти говорят единствено за това, че си некадърник...

Лошо е за работниците, че все се оплакват от ниското заплащане. Ама така е...50 години комунизъм ни разказаха играта на мисленето..Но слава богу всичко лека-полека се променя и си идва на мястото...Виждам, че вече "служителят" получава колкото трябва, "работникът" - също. Знаеш, какво имам предивд. И ...ти си знаеш кой си ...

Да, помня го и аз това момченце, дето завършило МИО. То беше преди 3-4 години при нас стажантче. Милото, не само, че понятие си нямаше от международен бизнес, ами и не можа дори една поръчка да напише, без да допусне някоя грешка. Лошото е, че за първи път чуваше думата "митница", "митническо складиране" и прочие неща, които са или поне би тярбвало да са част от материала на всеки, който изучава някакви международни икономически отношения (Тук е мястото да благодарим на родните университети - благодаря ВИНС, че не учиш на нищо студентите и не им даваш възможност да видят как стават нещата в реалността!). Лошото е, че и сега виждам, че то дори очаквало заплата, момчето...Проблем! Проблемът е за всички, които мислят като него - не давам нищо, но искам всичко... Да, ама не става само с ядене, трябва и акъл... А бе мен ако питате и аз щях да го пооставя още малко да поунищожава документи, въпреки че все пак колегата преди мен е малко краен :).

Всички сте големи нещастници! А пък ти с МИО-то си срам за всяка организация, камо ли за Мауер. Стой си на хладно в офисчето и недей да разбираш за какво става въпрос в областта на труда изобщо, защото надали си опитал. Мен ако питаш и сега щеше да унищожаваш документи, и до края на своя жалък и мизераблен живот. Защото неуважението, с което пишеш граничи само с безпардонна простащина, но това е въпрос на възпитание, все пак...Знаем, че си неорганизиран и трудно мотивираш служителите си, но не "Мауер" е виновна за това. Все пак си имал шанса да се научиш на работа, но сребролюбието ти те е погубило. Тъни в невежест, ГАД!

Забравих да ти кажа нещо хвърли един поглед във вашия форум ей така за информация. Айде живо здраво.

Здравей стажантче. Ти па от къде знаеш колко е платена работата на търговския директор че да я сравняваш с твоята "по-хубава" мениджърска позиция. Аз знам къде работиш в момента и мисля че фирма Мауер е пъти над вас. И това че всички решения минават през управителя само показват колко лош стажант си и как не си научил нищо освен да плюеш. И ако мислиш че организацията е тромава аз мога да кжа че сте много по зле защото лично съм се сблъсквал с искрящия ви непрофесионализъм. А що се отнася до стажа ти в Мауер защо избра тази фирма??? Има и други (не вашата разбира се) където спокойно можеш да си репетираш МИО-то.