Мауер Локинг Системс ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Мауер Локинг Системс ЕООД

В крайна сметка - 200 човека - 300 мнения...който не му понася, да се изнася :)

Мнението ми е на обикновен работник и не мога да кажа с чиста съвест,че заплащането е на ниво.Администрацията сигурно е доволна от заплатите си,но за производствен работник 400лв.е смешна заплата.Никакво уважение към тези които си вадят хляба с честен къртовски труд и никакъв стимул.Как ви се отразиха великденските тази година скъпи колеги работници...Вие бачкахте извънредно и не получихте дори задължителното възнаграждение за извънреден труд...е това не пречи горе да си вземат премиите нали???За сигурноста сигурно е на ниво при условие,че сградата е тип Биг Брадър-всичко се вижда.Как ви звучи израза "В МАУЕР който работи няма личен живот"-думите са на ръководно лице в производствена дирекция...нямам думи...Потенциал за развитие:хм...за 10г.в тази фирма научих много за производството(за което благодаря),но за какво развитие говорим,след като тъпчим на едно място(мнение на човек който знае какво говори гаранте).Колегиална среда:Ужас,за първи път се сблъсквам с такова лицемерие,кариеризъм,вродена злоба и завист(пакет от все хубави качества).Като работна среда се е опитал ЧОВЕКА да се постарае,но кажете ми господин Колев нормално ли е в една толкова модерна фирма работника да обядва по пейките и тротоарите,а в същото време да има долу горе добре оборудвана фитнес зала и пушком с две кафе машини??? И накрая една молба(понеже се съмнявам,че господин Колев чете тези мнения)нека някой добросъвестен служител от третият етаж(М..А,може би ти)му покаже този коментар,защото все пак това е мнение на обикновен работник...а аз със сигурнос ще разбера дали е стигнало до него по вида му като го видя...

Оценки няма да давам, но съм съгласен с колегата по-напред. Имам предвид - и хубавите, и лошите страни си ги има, и ако някой гледа едностранчиво на нещата, значи не е съвсем таман. Подкрепа: обръщайте повече внимание на служителите. За мениджърите - подобно мнение, не чак всички са толкова зле, но определено имат нужда от обучение. Иначе колегите са компетентни. Не мисля, че заплатата е основното и най-важното в случая, а да се огледаме в кава държава живеем - там, където на почит са чалгата, мутрафоните, кражбите и мангалите заплатите ще са вечно 400 лева... Човек сам трябва да иска да си помогне и да се развива, ако иска да е добре заплатен. Например много от моите лични познати учат второ висше или трети език... Така си конкурентен и получаваш големите пари. Много от тях работят по 10-12 часа дневно и наистина взимат големи пари... Не вярвам някой , който се изказва негативно да е готов да направи същото. А на Запад - там си е точно така. Хората бачкат здраво и изкарват, за да живеят добре - нарича се средна класа. Тук, в любимото БГ тя отсъства. Затова, когато някой живее добре, то другите му завиждат, вместо да се замислят и да се запитат не искат ли и те да живеят добре и какво ще направят, за да го постигнат...но спри сърце...Както и тук, така и навсякъде в живота си има баланс..

Фирмата е мноо яка. Всички мишоци дето плюят да си гледат жалката работка, а на този предния, който дава акъл и предположения да оди да продава щипки и тоалетна хартия пред затвора.

Изчетох всички мнения дотук. И разбирам, че супер доволните служители явно са или синовете на шефа, или някой директор. А недоволните - некадърни или мързеливи, за да виждат само лошата страни на Мауер. Колкото до шуробаджанащината - тя навсякъде се шири. Колкото до заплатите, освен директорите + още 10-ина служители, никой не е доволен от заплащането. Социални придобивки и привилегии - НИКАКВИ! Уважение от шефовете - няма такова. Единствено управителят на фирмата К. Колев може да се похвали с качества на мениджър и ръководни умения. Директорите - много зле. Шансове за кариера - нищожни. В производството заплатите в монтажните отдели не надхвърлят 400 лв. за най-сръчните. В администрацията 600-1000 лв. чисто за най-квалифицирания труд! Предимства - добри условия на труд, модерна сграда, солидни инвестиции в машини, осигуровки върху брутната заплата, удобно работно време (8 - 17 ч.), въведената от вече доста система за управление на качеството ИСО 9001, въвежданата в момента ЕРП система която трябва да обхване целият документооборот във фирмата. Както във всяка фирма - и положителни и отрицателни страни. Така че, моля ви, не се хулете взаимно бивши служители, стажанти, настоящи доволни и не толкова служители. Моето мнение е, че ръководството трябва да обръща повече внимание върху служителите и работниците си, не да гледа на тях само като на работна ръка или извор на приходи и печалба, нужно е да се предприемат мерки за повишаване удовлетвореността на служителите, въвеждане на мотивационна програма или бонусна система. В противен случай, "МАУЕР" може съвсем скоро да изгуби най-ценните си кадри...

Според мен всичко си е тип-топ във фирмата. За съжаление все още има доста некадърници, които очакват, че трябва да взимат високи заплати, само защото те си мислят, че могат всичко или имат някакви заложби. След 2-3 поколения и тази мисъл, наследена от комунизма ще отмре.. Иначе, всичко в Мауер става по кодекса на труда, писан за съжаление от дуги хора - за добро или за зло...Не разбирам срещу какво роптаят недоволните служители- май, че срещу дръжавата, защото пак тя им е виновна за всичко - и най-вече за това, че са некадърни и мизерни...

ниско заплащане,презрително отношение на к.колев към персонала. микакво развитие, прекарване по всички параграфи от ръководството

Супер фирма. Давайте все така Мауер не обръщайте внимание на безпочвените подмятания на някакви мишки.

Kofti firmi4ka...

Изчетох всички коментари до момента и останах леко разочарована от някои - на стажанта например. Аз също карах стаж в тази фирма и моят беше платен и то доста добре, което наистина не очаквах, но явно защото много се старах и свърших доста работа тогава. Също така ми беше изготвена програма за обучение, по която се движих съчетана с практика и то по всички звена. А за колегите от търговска дирекция - външна и вътрешна ще кажа само хубави неща. Много компетентни и големи професионалисти:), а и условията са страхотни модерни и силни компютри с lcd-та и това, че били 4 човека в малко пространство изобщо е смешно. Явно това момче е било доста отдавна, когато нещата може би са изглеждали различно, но за това е фирма да се развива. Безкрайно съм доволна, защото наученото много ми помогна, за да се реализрам по-нататък. Много благодаря на целия екип на Мауер защото бяха отзивчиви и внимателни към мен и постоянно ме учиха на нови и нови неща. Те наистина прилагат с пълен успех системата си за управление на качеството, а за документите и писаните процедури направо ми се взе здравето:) много бе хора. Сега разбирам че подготвят софтуерна програма за цялостно управление, което се коментираше още тогава, ето виждаме че всичко върви, но постепенно. Точно от такава прогарама има нужда тази фирма - браво. Това, че всичко се предава от уста на уста не е никак вярно. Всичко ствава изцяло с документи - от заявката или запитването на клиента до експедицията на готовата продукция, а също така и комуникацията между звената и вътре в отделите. Работят наистина професионално и ми си ще да виждам все повече такива фирма с европейски стил на работа. Все пак работата с техните външни патньори си казва думата защото малко или много неща се ползват от чуждестранния опит. Аз лично съм много доволна и ви казвам, че мястото е страхотно за каране на вашия стаж. Била съм преди това и стажант в различни търговски фирми, хранителни магазини, но нещата там изобщо не могат да се сравняват с тази "лудница" :) всичко е много по-сложно и обвързано, а не е лемантарно като в една изцяло търговска фирма. Това мога да кажа за тази страхотна компания.