ЯВОР ООД / МЕБЕЛИ ЯВОР https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пазарджик,ул "Цар Шишман"9&markers=Пазарджик,ул "Цар Шишман"9

ЯВОР ООД / МЕБЕЛИ ЯВОР

Работата не е малко, повечето колеги са страхотни но парите са малко. Никой в тази фирма не знае какви пари ще получи всеки месец, само знае че ще са по- малко от миналия. Всички работят като волове там и получават мизерни заплати . Да криза е, но не мисля че няма клиенти в Явор които да не купуват. Друг е въпроса, че като отидохме да работиме там ни казаха че ще взимаме 600 лв. отначалото и по натам ще нараства заплатата с продажбите съответно и някои хора не ги знам кои са са стигали до 1500 лева дори. Да но ние взимахме много по малко от тези 600 лева. дори отначалото и тогава те казаха че още не бил отворен магазина и за това се е получило така. Хубаво :) , но след като отвори магазина взехме много по малко пари от колкото взехме преди да отвори :) странно. И до ден днешен заплатата ни намалява. Затова персонала да внимава другия месец да не дължиме пари нещо ,че не знам какво ще правиме тогава :) . Другия месец пак ще си говориме с Иван Димитров че е криза и за това заплатите са такива :) На всички колеги които се махнаха и ще се махнат им пожелавам много успехи за напред.

Сигурно финансовата криза трябва да е доста голяма , щом през 2009 година е имало средства да се открият  4 магазина на Явор от които два в София -Младост и Надежда , В. Търново и Перник а в момента за 50 души персонал да се отделят с мъка 20 000 лева .Оправданието е ясно финансова криза  (няма работа) аз лично не си спомням да съм легнал да си почивам на работното място , и силно се съмнявам че ако има 5 пъти повече работа някой ще ми умножи заплатата Х 5 , не мисля че на някого ваобще му пука за персонала , едни си тръгват други ще дойдат ще постоят 3-4 месеца и ще си тръгнат и така ще има постоянно текучество , незаменими хора няма и силно се надявам повечето млади хора от персонала да успеят да намерят реализация на друго място защото го заслужават и имат потенциала , докато тук само и единствено си губят времето ....

Към "bra4eda" :
Вие господине или госпожо , как мислите - дали 400 лв.заплата са достатъчни ,за нормален начин на живот!
Биха били достатъчни за един млад чавек на около 20-24г. , който живее с родителите си ,и малко или много, мама и тати помагат например като плащат консумативи,част от храната!
Да наясно съм какво се случва в тази фирма ,защото  на моя  приятелка съпруга й работи там.Знаете ли ,че тъй като имат детенце на 1 годинка ,тези 400 лв. не им стигат до никъде - естествено майката получава майчинство което е в размер на 240 лв.!Ако Вие сте семеен ,имате дете , как тези 400 лв. биха Ви били достатъчни за да издържате семейството си ,като си плащате всички сметки ,остават Ви пари за храна ,и освен това можете да си позволите да си купите памперси и храна на това дете!!!!!!!!
Извинявайте но говорите абсолютни глупости ,като се опитвате да обяснявате ,че това е начин за преодоляване на кризата!!!!!
Я попитайте една ваша колежка - Силвия ,която спомена ,чи има две деца дали тези пари стигат за нещо!!!!!!И тя като Вас се опитваше да убеди аудиторията тук ,че тази фирма е велика ,с възможности за развитие,добро заплащане,прекрасна атмосфера и т.н. ,но и тя замълча ,когато попадна в тази графа!
И преди казах - Г-н Солов  печели невъзможно много пари ,за сметка на лоялните си служители ,като икономическата криза е идеален предтекст да намали "големите" възнаграждения!Лично аз установих ,че даден артикул ,който Вашата фирма предлага като нов модел , аз вече си бях закупила преди 2 години , и то на двойно по-ниска цена!Това не е ли забогатяване на гърба на останалите?!?Чистата печалба в този случай е повече от 100%!!!!!!!
Днес чух ,че икономическата криза е предпоставка за увеличаване на забогателите хора - пример Щатите- за 2009г. боготите хора са се увеличили близо два пъти !А защо си мислите ,че в България е по-различна картинката!!!!!!!
Не зная дали Г-н Солов е милионер - но при всички положения е достатъчно богат човек ,които нехае за своите служители , а това всъщност са хората ,които в действителност изкарват парите му!!!!!!!

"Мебелна"/ако може да се наречат мебели - по-скоро хартиени секции/ къща Явор - София Надежда - Е НАЙ-НЕКАДЪРНАТА ФИРМА В КОЯТО СЪМ РАБОТИЛА! Без никаква перспектива и огромна липса на какъвтво и да е управленски опит в ръководните кадри в това число - Иван Димитров, Филип Митев и Цецо Топкаров! Евала на шефа Благо Солов, който ги е назначил на тези длъжности! Тези, които се чудят дали да започнат работа там? няма смисъл да си губите времето и нервите с тези селяни!

Към ВЪЗМУТЕНА
   Отностно заплащането. Ако знаете по-добър начин за преотдоляване на кризата в момента (като се  избягват съкращенията) бихте ли го споделили щом  сте толкова наясно с положението на "ЯВОР".
   Иначе моето мнение е, че у нас все още битува едно патриархално мислене в бизнеса. Мениджърите все още масово са хора с чорбаджийски манталитет и гледат на служителите си като на стока, поради което въобще не се интересуват от тяхното мнение, но очакват лоялност и преданост заради хляба, който им дават.
Служителите от своя страна робуват на страха от шефа. Все още много хора не смеят да си кажат мнението пред висшестоящите от страх да не бъдат наказани. Създава се едно ужасно напрежение, което понякога води и до сериозни психически заболявания. В крайна сметка, всяка от страните се чувства неразбрана, а обтегнатите отношения приключват с болезнена раздяла.

Госпожо Силвия ,
Четете ли мненията на колегите си ?!?
Какво става - Вие къде се загубихте - и Вие ли попаднахте в графата "взели 400лв. заплата "?!?
Ако четете това - бих искала да Ви попитам - как посрещате ежемесечните си разходи ,и как отглеждате децата си с тези пари?!?
За Вас още ли тази фирма е велика ,с много възможности и прекрасна атмосфера!
Предното изказване е красноречиво и тези мои въпроси са риторични!!!!!
Но не мога да си замълча,чета този форум от любопитство ,просто защото такива хора като г-жа Силвия са единици , и тези техни писания не отговарят на истината - става ясно от факта ,че нейното мнение е единственото ,което представя тази фирма в по светли краски!!!!
Както и да е - съчувствам на всички ,които са потърпевши от безобразното отношение от страна на поредния български работодател - използвайки чуждият труд и коректно отношение ,за да печелят пари, и то доста пари!
Такива работодатели трябва да бъдат поставени в равностойна ситуация , за да влязат в положението на подчинените си!

Шуробадженащината е пълна във фирма Явор.Условията на труд като работно време,осигоровки,отпуски,трудово възнаграждение и КОЛЕДНИ ПРЕМИИ са в пълен разрез със закона.Потъпкват се всички права, които са гарантирани на служителите.Изключително големи обещания и уговорки,но след 1 месец разбираш,че всико е ЦИРК.Бих дал оценки в полетата по долу,но 0 ми се струва НАЙ-ПОДХОДЯЩО.Цялата фирма е изградена въз основа на субективните критерии връзки, симпатия и Курвалък.Както бе написал колегата по долу СЕЛОТО ВЛЕЗЕ В ГРАДА

Кратко точно и ясно...непокрити изисквания със съответни възнаграждения, адски много работа и работни часове които не се заплащат или оценяват коректно, слабо управленческо ниво адска неорганизация ! Честито на работещите в Мебелна къща Явор. колеги нз какви пари ще вземем Март месец....

Какво е Явор-Много изисквания никакви Пари.Ако искаш да урмеш от глад това е мястото.Заплата за Януари - 400 лв.Честито на всички колеги Съчуствам ви както и на себе си.

заплата за месец януари 2010 г. 440 лева ..........................................повече нямам какво да добавя защото не ми стигат думи ......