Ител ЕООД / Etel Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Ител ЕООД / Etel Ltd.

Здравейте, скоро оставам без работа и съответно реших, като за начало да хвърля едно око в JOBS.BG.
Първото предложение за работа за хора с немски език е във фирма Ител ЕООД, преди да си изпратя Лебенслауфа потърсих някакво инфо и попаднах тук. Прочетох избирателно двайсетина мнения ЗА и ПРОТИВ и малко се разколебах. Не съм първа младост вече, наближавам половин век, след 10 тина годинки и не бих искал да екпериментирам надълго и широко, залагайки на сляпо.
Доста от мненията се повтарят, както положителните, така и отрицателните - някои хора са се опитвали "да открият колелото и топлата вода" (всяка прилично изглеждаща служителка, макар и дошла от някое село на страна дето го няма на картата и ми трябва симутантен преводач, за да я разбирам, с един "вувузел" на шефа, постига 10x неща, отколкото един мъж с 10 визши и 6 чужди езика ) което говори за липса на опит и непознаване на порядките в българските часни и не само фирми.
За съжаление нито едно от мнения, не дава ясна представа на потенциалните кандидати за работа, какъвто съм аз, как точно протича един работен ден и в какво точно се изразяват изискванията на Абтайлунглайтерите към редовия митарбайтер, никой не казва колко точно се работи и какво се получава в замяна, а това е притеснително. На този етап, ще се въздържа и няма да правя опити за започване на работа.
Благодаря на всички непознати, изказали мнение тук и им пожелавам успех във всичките им бъдещи начинания !
Хохахтунгсфол: подписа не се чете :-)

аз пък да си кажа ,че имам огормното желание да стана част от този екип. Всъщност за мен това е  най-важното  при постъпване на ново място (екипа).Чакам и силно се надяван да ми се обадят за второто интервю .
Подраних доста за първото,нарочно за да видя някои неща  :) и останах зашеметена от приятната обстановка в която работят тези прекрасни, млади(като мен =)) хора.А За търговията се иска ЖЕЛАНИЕ за постигане на все по -високи цели и пак ЖЕЛАНИЕ + УМЕНИЕ за общуване с "кфи ли не ора" =) , останалото се учи  "на крак " или в последствие , или с ненадейно налят акъл. Те да ти дадат основата пък оттам нататък си ТИ.
PS (за недоволните,каквито винаги ще има)Сигурна съм, че ако даване всичко от себеси няма да има от какво да се оплакване .

Обаждах се днес там да ми дадат някаква информация. Девойката отсреща беше изключително любезна да ми обясни, че разликата между двете цифри срещу "Заплащане" се дължат на това, че осигуровките са на 400лв и евентуално могат да се достигнат заветните 2400лв, че даже и повече. Въпросите ми са няколко:
Каква е причината Ител да имат обява за една и съща позиция вече около година може би - текучество или разрастване на фирмата?
Каква е вероятността да се достигне горната граница на заплащането? И коректни ли са те в заплащането?
Екипът и ръководството отворени ли са към новите хора, новите идеи. С две думи работата там удоволствие ли е или трошене на нерви за тоя дето клати гората?

От доста време ИТЕЛ ЕООД си търси търговски мениджър, пускат обява след обява. Не знам каква е причината.
Може ли някой да ми каже нещо повече за тази позиция и условията във фирмата.
Предварително благодаря!

Фирмата е изключително некоректна както към клиентите си, така и към служителите си. Сигурно половината служители работят без трудов договор! Мениджърския екип е на много ниско ниво, няма никакво уважение към служителите си. Фирменото обучение е абсолютна нула. Заплащането... ако се застоиш повече време и имаш търговски качества, ще взимаш голяма заплата, но пак те осигуряват на 400... Колегите са страхотни и работната среда е прекрасна

предвид, че имаме известна юридически ориентирана комуникация с г-н Найден Илиев се налага да сме особено стриктни в проверката на мненията за Ител ЕООД и самия него.

Моля постарайте се да спазвате правилата, колкото и каквито и емоции да извиква у вас този човек и фирмата му.

Добре е подобни фирми да се обсъждат и коментират, за да се оправи малко поне трудовия пазар. Ако всеки си казва - абе сега е криза - дори и ител може да ми е работодател - доникъде няма да я докараме. Така че всичко псевдо и измислено трябва да се бичува публично, а не само да четем глупостите на засегнатите собственици , 2000 лева взимал някои там. хахаха. които е луд да ходи, да напише после, ако има пари да си плати интернета.

Всички "работливи и кадърни", които толкова хвалят отличното заплащане защо не си признаят, че колкото и да направят бонус от "брутен марж" (сумата, за която си направил продажби през месеца) ги осигуряват на минимална работна заплата?

Здравейте, не зная колко е вярно всичко онова което се пише за Ител, но едно е сигурно не умеят да правят интервюта та си за работа. Ситуацията в която бях поставена беше меко казано непрофесионална. Аз съм работила 15 години в сферата на търговията и съм се справяла много успешно, а там ми казаха, че едва ли не нямам нужната подготовка. Аз лично съм разочарована от отношението!

Прочетох всички мнения от-до и съм безкрайно учуден от доста от тях.
Работя в ИТел от февруари месец (т.е. 6 месеца). Първоначално бях част от екипа на един външен проект на фирмата, сега съм в т.н. "call center".
Първо - след втория си месец във въпросния кол-център взимам почти 2000лв. заплата, само защото не вися по цял ден във Facebook и aha.bg. Не съм правил впечатляващо количество обаждания от седмици, а си ги имам продажбите и т.н. "брутен марж".
При работата си по външния проект пак взимах над 1000лв. заплата месеци наред ... и то всеки път на една и съща дата, по едно и също време, в рамките на 1 час. Счетоводството им е велико.

Като цяло, не е за мързеливите. Никъде няма да те търпят, ако не работиш (ако не си в мамината фирма разбира се). Всичко се случва, но поне за момента съм доволен - работя в бизнес център, всичко е чисто, ново, колегите ми са велики и се събираме извън работа често...

...след 1/2 година работа в една фирма (и то в два нейни отдела) дали пък не съм разбрал дали е добра, а?

Ако вярвате, че продавате добре - давайте. Ако ви мързи - търсете си друго място. Казвам Ви го най-добронамерено.

П.П. И тъй като видях и такива коментари, никой не ме е карал да пиша горното, просто търсене на "Ител" в Гугъл ме отведе тук и изчетох тоновете глупости на нереализирали се хора.