Ител ЕООД / Etel Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Ител ЕООД / Etel Ltd.

Кандидаствах по обява за "Експерт Продажби", обадиха ми се и се уговорихме за интервю. Пристигнах 5 минути по рано, звъннах на звънеца и никой не ми отвори. След няколко минути звънах отново, при което чух коментар от вътрешната страна на вратата "момичето иска да продава". Тръгнах си моментално. Не смятам, че такова отношение е допустимо, дори и при закрити врата.
Успех на фирмата, но не смятам, че иронията и арогантното отношение са правилния подход.

Работил съм като фриленс дизайнер на фейсбук материали за тях. Много, много, много мили жени работят там, нямам грам оплакване за отношението. Но заплащането е смехотворно, нещо от порядъка на 2-5 лв на пост - което включва текстопис и създаване на самото изображение. Ако работиш на $15/час, което е минималната за неквалифициран труд в Америка, значи си с 20-на лева назад за всеки час, когато си работил за тях а не за янките. (Дизайнерите в Америка взимат над $50 000 на година, ако са джуниъри. Тези цифри ги пиша за да си дадете сметка колко еФтини сме в техните очи) Ммммна каквато и тарифа да си преценява човек услугите, няма как това да му е основна работа. Аз си заработих някакви дребни пари в свободното време като втора работа, след което почнах вече да нямам младежка енергия и се наложи да си търсят нов човек.Не се почувствах измамен. Но останах с много приятни впечатления и ако човек има странични доходи, ще може това да го прави настрана. Ако иска по-сериозни пари, ще се наложи да търси по-сериозна работа.

Постоянно работех по различни сайтове на фирми. Много им допадаха изработените дизайни, но това не се отрази на моите плащания.Заплащането е никакво- получавах 500 -510 лева по карта.

Ако на някой му се работи в апартамент - да кандидатства :)

Преди няколко месеца кандидатствах на тяхна обява за графичен дизайнер. Отговориха ми, че съм подходяща и поискаха да им направя рекламни дизайни за определени фирми. Харесаха ги и се уговорихме да ми се обадят следващия вторник в 2 ч. Чаках, но така и не звъннаха. В някои от следващите дни имах обаждания от непознати номера, незнам дали са били те, защото предпочетох да не вдигам. За мен е неуважително да не се свържат с теб в уговорения ден и за това се отказах да се занимавам с такива несериозни хора.

Кандидатвтвах за позиция Wordpress Web Dev в средата на Декември 2016.
В продължение на два дни ми звъняха, аз бях заета и се опитвах да върна обаждането 5 минути след като са ме търсили, но никоий не ми вдигаше. Получих лично съобщение в Jobs, че ме били търсили два дни и не съм им вдигала. На третия ден упорито звънях на всичките им телефони, които намерих в интернет. Най-накрая се свързах. Жената беше много любезна и ми каза, че са ме удобрили за позицията. След няколко дни се уговорихме да ми се обадят по телефона и да ми обяснят какви точно са условията и процеса за работа. Трябваше да имам компютър пред себе си, така че се предполагаше да съм си вкъщи (аз работя full-time работа, което означава да си взема почивен ден)
Настъпи часът за разговора. Чаках час и половина. След като никой не се свърза с мен, започнах пак да звъня на всичките им телефони. Най-накрая се свързах пак със съответната дама, която ми заяви най-любезно, че са ме забравили.... Уговорихме се да проведем разговора на следващата седмица и тя ме увери, че го насрочва в календара им. (вече минаваме към последната работна седмица на Дек.)
И така насвъпва деня, аз стоя в нас и чакам. Мина един час. Хващам телефона и пак започвам да ги търся. Какво става? Нима пак са ме забравили? Успявам да се свържа с някого. Жената ми казва, че в календара ме били написали за 1,30 AM, вместо 1,30 PM. Кой подяволите сетва интервю за 1 часа през нощта? И не си ли гледате задачите за деня? И така започваме разговра. Тя започва да ми обяснява за работата и да ми говори за разни фейсбук постова на цена 2 лв. Аз я изслушах и й обясних, че не разбирам защо ми говори за постове след като съм удобрена за WordPress Dev. При което, тя ми се извини и ми каза, че ще се опита да се свърже с хората отговорни за тази позиция и ще ми върнат обаждането. Пак чаках 1 час. Обадих се да питам какво става, при което тя ми обясни, че не може да се свърже с никой и разговора се отлага за след Нова Година. Сега сме 10 дни след Нова Година и никой не ме е потърсил.
Много несериозен работодател.

Някой работил/кандидатствал ли е за графичен дизайнер? Имате ли някакви наблюдение? До колкото разбрах договорът е граждански и не се работи от офиса. Доста лоши коментари прочетох, но повечето са свързани с отношението там и офиса. Ако някой може да каже повече за тази длъжност ще съм благодарна.

Поздрави

Здравейте!

Изчетох доста коментари на разни хора и реших да напиша нещичко и аз! Гледам разни нереализирани таланти и провалили се на интервю хора се пенят тука и коментират екипа и служителите на фирмата! Работил съм там 4 години и всичко, което ме е задържало да съм там са точно хората и екипа във фирмата! Страхотни колеги, за които лоша дума не мога да кажа! Много хора избраха после своя път, не ги съдя, всеки си носи глава на раменете! Ако решите да кандидатствате за работа там, ще бъдете приети много добре и служителите ще се отнесат с вас като с хора! Това мога да го кажа със сигурност! Това е място, на което могат да си печелят добри пари, аз лично не съм успявал кой знае колко - поне с търговската работа( никога не ми е била приятна), но това изцяло зависи от вас! Парите се дават на определената дата, никакво закъснение - НИКОГА! Не се водете от хорските мнения, ако сте решили да се пробвате там, направете го! Лично аз напуснах, заради хаосът, който цареше в последния отдел, в който работех! Нищо лично към шефовете на фирмата, но намесата им в нейното управление не доведе до нищо добро!Във времето когато имаше мениджъри, всичко беше прекрасно и цареше порядък!Винаги съм заставал с името зад думите си, правя го и сега!Успех ;)

Здравейте, тук всички говорят за кол центъра и търговците. Мен ме интересува друга позиция - ppc специалист или това са хората, които реално се занимават с интернет маркетинга. Моля за мнение за позицията!

Такива мизерници много трудно може да намерите. То като им погледнеш сайта и какви услуги как и по какъв начин са поднесени ти става ясно. Доста фалшива интернет фасада.
Служителите са некадърни, неуважителни и некомпетентни.

Не си губете времето и нервите с тях!