CallPoint New Europe / КолПoйнт Ню Юръп АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Македония&markers=София,пл. Македония

CallPoint New Europe / КолПoйнт Ню Юръп АД

кандидатствах по обява с немски език.
Нека и аз опиша как протече процесът при мен.
Най-напред ми се обадиха по телефон-кратък разговор относно свободните позиции с немски.После ми изпратиха тестове,на английски и немски.Като изключим кофти качеството на сканираните текстове,всичко беше прилично. Последва покана за F2F интервю. Изчетох коментарите тук, и очаквах всичко :) НО се оказа съвсем не толкова стресиращо и непрофесионално, напротив! Анна от HR отдела, ме предразположи, коментирахме позиции, заплащане, страхотна млада дама :)Избрахме отдел Google Play, след което бях поканена да направя тест с базови компютърни познания, както и отговор на клентско запитване (на немски език). След теста се срещнах с един от тиим лидерите на екипа. Също премина чудесно, не съм се чувствала и минута неловко или неприятно. Водихме разговори на немски и английски, разигравахме работни ситуации. Така неусетно премина 1 час :)
Предложиха прилично заплащане (2200 бруто). Работното време е по график ( в това число и събота и неделя)от 10-22 ( 1ва смяна 10-18.30, втора 13.30-22). Работата е предимно на телефон, по-малко чат и накрая e-mailи.
Отказах, защото нямам желание за работа през уикенда, както и телефонията ще ми дойде малко стресово.
Написах тези редове, за да споделя, че има и симпатични, възпитани и уважителни хора, не се страхувайте да пробвате, идете не интервю (най-малкото заради опита)!

Mersi, sladurki! Staraia se! Obicham vi, mucki!
Dobrina

Дарина (супервайзърката) от iRobot е много зле, който е в този проект да бяга с 300, че тази фуста ще го цеди до край и накрая ще го изгони.

Не разбирам защо всички толкова се оплакват от Добрина Невянова - супервайзър в проекта Ер Франс/КЛМ в Телус. Доби е страхотен човек и специалист, въпреки че е завършила в Шумен и определено й липсват някои неща чисто интелектуално и професионално.
Ние двете сме приятелки, тя много ми помогна да стана СМЕ (преди това работих известно време като агент с немски и английски език). Всички се съмняваха в моите професионални качества, но Доби си ме хареса и ми помогна да се издигна. Намираше време да лобира за мен пред ръководството, въпреки че беше много заета извън работа с танците на пилон, които практикува любителски и професионално като втора работа. Започнахме с нея още като сервитьорки! Тя пие. Ама кой не пие?!??? Такъв стрес!!!!
Доби е добър лидер. Талантлив и непредсказуем. Никога не можете да знаете в какво точно настроение е днес и кого ще размаже от подчинените си, разчитайки на работния си авторитет, но пък тези слабаци сами са си виновни, като не могат да се издигнат до нейното ниво! Доби е школа и винаги ще бъда благодарна на Съдбата, че ме срещна с нея. А и в противен случай никога не бих могла да се издигна, защото за човек като мен пред началството може да лобира само някой като Доби.

1. Отвратителни и миризливи тоалетни, студени през зимата и мръсни през цялата година.

2. Ти не си човек, а предмет за експлоатация и биваш смачкван психически и претоварван с работа и дори да си изпълниш нормата за деня ти се дава още работа.

3. Арогантно поведение от мениджмънта в повечето проекти. Получаваш само критики и никога не биваш хвален за труда си и приноса си за работния процес.

4. Едни от НАЙ-НИСКИТЕ ЗАПЛАТИ в сферата на кол център бизнеса в България

5. Мръсен и застоял въздух от липсата на прозорци и проветряване

6. Чести грешки при ЗАПЛАЩАНЕ, винаги в полза на компанията (проверявайте си фишовете, често се изплащат по-малко пари)

7. Неравномерно разпределена работа между агентите - едни работят като луди, други си почиват и се почесват.

8. Много голяма степен на неадекватност в администрацията при въпроси относно документация и процедури.

9. Работи се на стара техника (стари компютри) и слушалки с кабели от бай Тошово време.

10. Мръсни офиси - прашни бюра, изцапан мокет и много нездравословна работна среда.
---

Препоръчвам горещо да не работите там. Ще останете много разочаровани!!!

Класически пример за възрастова дискриминация е този кол център. Нека почнем с онлайн теста. Тест направен за 20 до 24 годишни хлапета. Такова малоумие в онлайн тест за езиково ниво не съм срещал другаде. Нарочно ти дават задачи по картинки правени на кофти скенер. Сигурно така отсяват зрелите хора работили с години на компютър. Отнема ти допълнително време докато решиш малоумния тест. Ако все пак го направиш следва разходка до великия им офис на площад Македония. Там си говориш с някоя ейчарка на езика на който кандидатстваш, пак правиш тест, пишеш есе. Абе, набираме космонавти ... После чуваш офертата за супер щедрата заплата от 1700 лева бруто. Задължително си поискайте чаша вода. То от такава щедрост как да не пресъхне гърлото от щастие. После те спохожда друго щастие, среща с бъдещия ти евентуален тийм-лидер. В моя случай един пикльо 27 - 8 годишен говорещ поносимо езика за който кандидатствах, беше си домъкнал някакво хлапе от очевидно женски пол с засъхнало майчино мляко по устните. То ми тества другия език - английския. Въпреки обещанието да ми дадат отговор още в края на деня получих такъв чак след седмица - писмо шаблон. Явно в страната на победилата африканска чума по свинете хора по-възрастни от 25 години не са и нужни.

Вече съм бивш служител. Ден преди да мина на постоянен трудов договор бях отстранена от проекта, по който работех, свързан със социалните мрежи. Една от масата хора, които “пострадаха”. Изключително непрофесионално и обидно отношение. Абсолютно са изключени всякакви човешки фактори. Без никакви дисциплинарни забележки, до последно изчакват да те изцедят като ти опеделят кога да излизаш в почивки, графикът излиза в последен момент, забранява се промяна в графика между колеги и в крайна сметка, колкото и съвестно да работиш, без закъснения, без интриги, максимално влагайки труд, идваш на работа и ти казват - “Довиждане”. С ръка на сърце мога да кажа, че изпълнявах и влагай максимума, който се изискваше от мен, но останах безкрайно разочарована и смачкана от отношението на така наречените мениджъри в компанията. Жалко.

Аз кандидатствах с немски, интервюто ми си мина гладко и накрая не ме одобриха и много се отчаях, беше ми като мечта да работя там. На 18 съм. Знам 2 езика - английски и немски, исках да си намеря работа, в която да ги ползвам, но като чета мненията явно е било за добро, че са ме отхвърлили. Дали си заслужава да кандидатствам отново... все пак искам да си изкарам някакви пари, а имам възможност.

Изкарах 6 години във фирмата. Започнах като агент на слушалка и след около година и половина-две преминах на следващата позиция - SME. Това е първата позиция в супервижън екипите.

Накратко ще разкажа за компанията. Телъс е една огромна корпорация, на която не и пука много много за хората в нея. Естествено това ще го усетите чак след 6-7 месеца, когато радостта ви от това че сте намерили нова работа се уталожи и вече не можете да бъдете примамени от това, че на етажа има билярдна маса или че можете да си купите Мултиспорт карта на намалена цена. Бенефитите или придобивките, с които кампанията агресивно рекламира своите позиции са чиста доза залагалка. Бързо разбирате, че те са там за да компенсират ниското заплащане, тормозът и отношението към агентите и нивата на стрес на работа.

От към заплащане на време, осигуровки, отпуски и болнични никога не съм имал проблем. Може би зависи от проекта/прекият ти ръководител, но на мен никога не са ми правили проблеми, 1 път може би се е забавяла заплатата с 1 ден, но се плащат пълни осигуровки, получавате си фишове, всичко е по закон.

Отношението на фирмата към служителите обаче е отвратително, графикът ви ще излиза в последният ден на месеца и няма да можете да си правите планове за в бъдеще, редовно ще бъдете привиквани да вземете допълнителни часове, работите в събота/неделя/нощни смени. Един ден работите от 05:00 сутринта, друг ден работите до 02:00 вечерта.

Организацията в самите проекти е ужасна, с изключение на един два мениджъра, всички други са гола-вода, нямат си идея как да съставят график, как да разпределят хора, как да приоритизират. Редовно се наемат по-малко от нужното количество хора, а на наетите им се дунди на главата, че не са достатъчно продуктивни. Имало е моменти, в които ако отидеш до тоалетната рискуваш толкова да ти падне продуктивността че да ти режат от бонуса. Редовно ще се случи и да работите по нещо, което доесга не сте работили. Прехвърлят ви от днес за утре, 2 дена обучение и кой от къде е.

Едно от малкото хубави неща са колегите. Колегите са винаги млади и енергични хора, даже понякога свежи свежи от гимназията ги прибират. Винаги ще има с кой да си приказвате и да направите работният си ден една идея по-добър, докато не дойде един момент, в който започвате да виждате как светлината в душата на колегите ви започва да изгасва и всички започвате просто един на друг да се оплаквате колко е тъпа работата.

На кратко - става за първа работа, не се задържайте за повече от година а инвестирайте в някаква свястна кариера и бъдеще.

This guy Valentin Bogdanov from the HR team will invite you for an interview, play nice and cool and then will now follow up with you! Beware! Don't let him trick you!