CallPoint New Europe / КолПoйнт Ню Юръп АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Македония&markers=София,пл. Македония

CallPoint New Europe / КолПoйнт Ню Юръп АД

Не знам за фирмата но Аз лично си докарам до 200$ на седмица от този сайт:

Съмаризирам казаното по-долу - НЕ започвайте да работите в тази компания.
Потвърждавам за Петя Гунева първо като никаква идея защо тази некомпетентна жена беше докарана от София, макар че и преди нея положението беше също толкова зле. Не се предоставя никакво развитие освен ако не ходиш да друсаш или пиеш с някой от "мениджмънта". Обикновено, за да се развиеш в тази компания се изисква или да преспиш с някой от дрогираните/алкохолизирани от мениджмънта. Вътрешните интервюта за развитие са предварително нагласени и се знае кой ще заеме позицията, като никога не е човек, който е компетентен (това го казвам, като човек работил 4 години там). В тази фирма винаги, ама винаги, гледат ако могат да прецакат служителя. Всичките им там лийдчета, под-лийдчета, "експерти" и мениджъри са тотал щета. Количеството работа е огромно, като правилата не са за всички ами за някои се затварят очи и им се разминава, като после дори ги издигат на някакви позиции за които те не са компетентни. Масово служителите в офиса са изключително невъзпитани, нагли и отмъстителни ако мога така да се изразя. Общо взето ако не излизате да се друсате с тях или да се алкохолизирате ще бъдете един вид отлъчени от колектива (честно казано е по-добре вместо комуникация с такива дебили). Работната среда е кажи речи токсична. Хигиената е нулева и тея хора не полагат абсолютно никакви грижи. Ползват се едни и същи слушалки от различни хора и се прехвърлят разни ушни инфекции, работните бюра са уж не лични ама има хора които и имат лично бюра хахахахахахахах (за техните си хора разбира се и да се опитате да си работите само вие на едно бюро ще бъдете линчувани и ще имате проблеми). Докато няма работа което не е много често са блокирани 99% от сайтовете и не можете да четете или гледате нищо камо ли да отидете да играете билярд или нещо такова. Такова поведение се докладва на така наречените мениджърчета и по този начин става издигането в компанията - чрез доносничене и лизане на гъзове на определени хора които са изключително антипатични. Биха се опитали да ви привлекат с доводите, че фирмата позволява гъвкавост и е с идеална политика за студенти но не се залъгвайте грам. Графиците се правят отново в полза на техните си хора и никой няма да ви съдейства за това ако трябва да отидете на изпит или имате ангажимент в университета. Трябва да ходите да се молите на някакви льольовци да ви вземат смяната а вие някоя тяхна за да си отидете нан изпит или лекция. Ако не сте им удобни просто ще ви уволнят без да се колебаят. Масово там ви държат до предпоследния ден от изпитателния срок и ви махат един ден преди това като се опитват и да ви лъжат някакви неща от сорта на това че болничните и отпуската били удължавали сроковете и ви съветвам ако случайно отидете да работите за тях да не им се доверявате ами да се консултирате с адвокат. Няма никакви бенефити в офисите освен едни вендинг машини които през голяма част от времето не работят и разбира се се плащат. Кафето е ужасно от тези вендинг машини а да не говорим че и да си носите храна ако я оставите в хладилника шансът някой да ви я изяде или просто да си я опита е огромен. За капак на това ще имате камери навсякъде които ще следят всичките ви движения и ще идват да се заяждат с вас за всевъзможни глупости и идиотщини от сорта на защо якето ви е там, тази раница какво прави тук, забранено е да си ползвате телефоните в работно време, ще идват някакви странни хора които мерят качеството и ще ви обясняват небивалици и ще ви се правят на интересни. В офиса се пускат невероятни слухове за хора като слуховете се пускат от хора които не познават въпросните хора. Отделно е направено такова разделение между екипите и се опитват постоянно да ви нагърбят с все повече ненужни неща и да ви лъжат като например ако имате норма за обработени имейли те ще идват да ви търсят сметка. Лично мен както и други мои бивши колеги са ги притеснявали в тоалетната!!! Идва ви някакъв човек и ви пита защо сте отишли до тоалетната и това го правят на много хора и ти обясняват че не може да се ходи в тоалетната ако имало много работа и разни такива. Познавам доста хора които напуснаха заради подобно отношение. Минусите са все много а плюсове почти не отчитам освен че може да си натренирате малко езика който говорите или да опознаете някой бизнес на базово ниво как работи. И пак казвам, че има правила които НЕ важат само за някои хора а за всички други важат и ще ви следят и някакви странни хора ще избиват комплекси на ваш гръб. Развитие в тази компания няма да получите защото има много хора с килийно образование (наистина има хора които няма средно образование и са неуки а са на някакви мениджърски позиции и тн заради които вие няма да получите развитие). В офиса в Пловдив места за паркиране почти не се намират, столът в офис сградата е много скъп (а ако си донесета в офис хладилника храна ви я изяжда някой), бенефити от сорта на обучителни тренинги за лидери и тн със записване са пак за определени хора и вие няма да бъдете уведомени или дори да бъдете уведомени ще ви кажат че бройката вече е запълнена. Ситуацията преди тази Петя Гунева беше мнооого зле а след като тя някакси пое щафетата (честно казано не я знам даже каква и е позицията и какви са и отговорностите в тази фирма) тръгна на още по зле. Жената е неорентирана, не познава бизнесите и реално избива някакви комплекси като се заяжда с хората. Реално добрите практики които налагат хора от фирмите на клиентите са приятни но българите след това ги развалят а причината е тези хора с килийно образование. До колкото знам има някакви карти за отстъпки които се дават явно само на избрани хора a не на всички и там другите базови неща като мултиспорт карти и здравно осигуряване но спорт картите се заплащат доста и ти ги приспадат от заплатата. Има и някакъв футболен отбор който е отново шуробаджанащина и постъпването в него става само с официален трансфер и трансферна сума. Съветвам ви нищо лично да не споделяте с хора там защото във всеки случай ще ви е в ущърб.

Напуснах наскоро и това е тотално дъно тази компания. Последните месеци възприеха стратегия да внасят некви малоумни от трети държави- Мароко и Тунис например, защото тук ги връзват с документ за престой, който зависи от фирмата-работодател,тоест Телъс. Явно го направиха, защото много колеги студенти напускаха от днес за утре и го набиваха на великите"мениджъри" с 200 е така, за секунди... Та и тази стратегия да внасят хора от "третия свят" не се оказа работеща, щото и тея чужденци бързо хващат цаките с болнични и секви други. От бивши колеги чувам, че вече течат масови "съкращения" ,които не се наричат така от Тийм лидери и мениджъри, а просто принуждават разни телеагенти да се местят в други проекти. Но се говори че във всички проекти играе яко резачката... 2200 дават за новоназначен с немски език.. Заплтата се пипа веднъж годишно и то с 100лв бруто, само ако си много нагъл и им натягаш постоянно....
Великите им бенефити са тотал шит- 6 годишен служит бенефитите му месечно възлизат на 90лв.- това е бюджет , който всеки служител си вижда в една система....... За какво стигат тея 90лв, от които 30лв. всеки месец ти отиват за картата за граския транспорт не знам! ПЪЛНА ПАРОДИЯ!
Преди имаше хоум офис, което наистина те караше да преглътнеш всичките г0вн@,но вече и това махнаха. макар че ,за ТЛс и куолити все още им дават хоум офис но това не се коментира и всеки се прави че не знае, за да не се дразнят агентите, които нонстоп трябва да бачкат в офиса!
Офисът е отвратителен, няма 1 прозорец който да се отваря ,за да може да се проветрят тези огромни халета и да влезе свеж въздух.
Масово чат и имейл съпорт вече се прехвърля към евтини филипинци, които освен английски, друг език не говорят, но вече всичко се превежда с чат ботове и гуугъл транслейт.
Пълно е с клюкари и интриганти, които лижат шефските дъна. Бонусите са смешни, таргетите които ти слаган са мега непосилни и измислени.... Месечен бонес горе долу е 100лв бруто!!!! Тоесто нето към 70лв.,което са 3 кила кашкавал на промоция от евтиния :D:D:D:D Сами си правете изводите!
Има проект, в който например руснаци и италианци нямат никаква работа, по цял ден се чешат, говорят си помежду си и надали правят по 2-3 обаждания на 8часова смяна на човек, докато в същото време колеги от немския тийм ги пръскат нонстоп!! В същото време италианците са по-добре платени от хората с немски език. Тотална пародия!

Започнаха масови съкращения в компанията във всички проекти. И не искат да те освободят по нормален начин, а ти предлагат измислени трансфери към други проекти. Заплащането е мизерно, особено за хора с немски език, който уж е най-търсен. На чужденците им дават поне 300лв пари да си плащат наемите, за българите нищо- това ако не е дискриминацията...... Все едно българите,били те софиянци или не, не плащат ипотеки или наеми...

Supercell руски. Минала година септември клиенти решили затворят проекта но Николай Каракашев и Юлиан Кременски помогнали ни запазим си работа и спасили команда и казали ни къде фокусираме. По това време много проекти в Телус Съдърланд Крипто Покерстарс и Алорика уволнявали агенти с руски и било много хубаво имали сигурност за нас. Тук свъшрва нормално оношение. След последни промени в ръководстро кога Николай и Юиан тръгнали си от Телус неща станали много лоши за агенти. Липсва информация какво ще става. Никой не грижи се за нас. Команда ръководи се от съпервайзорка от Русия която направи всичко запази си своя работа и издига се в фирма. Изисквания към статистики ни променили се пак и никой не казва с точност какво ние трябва направим ако искахме не уволнят ни. Никой не знае какви критерии трябва изпълним за най-голям месечен бонус. Понякога няколко месеца дори не получили никакъв месечен бонус. Квалити маркират измислени грешки които никой не може докаже верни с писма в поща или друго място и вредят на работа ни постоянно. Не знае се дали ще продължим работим от вкъщи или връщаме се в офиса. Едни тимлидери казват връщаме се други казват оставаме вкъщи. Освен това тимлидери третират ни като най-ниски хора. Не знаем дали да търсим друга работа защо не можем останем без пари или не и не знаем дали ако намерим друга работа фирма пусне ни тръгнем по взаимно съгласие или трябва плащаме глоби.

Проектът Юрупкар е пълен с корпоративни гниди и по-специално Петя Гунева, която прилича на смачкана жаба, единственото, което може да прави е да раздава ваучери, но е с връзки в Телъс както всички на високи позиции.Разбирам, че е ялова и е една тъжна жена, но да се прави интересна на всички не е било и няма да бъде окей.Самата тя не знае къде се намира.Същото и за тези, които й лижат 100-килограмовия з@дник.

Почнах работата в Телъс, знаейки че са пълна скръб и си тръгвам с абсолютно същото мнение. Ненужно много тийм лидери за проект в който от тях просто нужда и полза никаква, кочпетенция и софт скилс още по-малко. За различните езици различно заплащане, като разликите са огромни. Като натоварване беше добре, но тийм лидерите обикаляйки и дебнейки ни създаваха впечатление, че дори да сме си свършили работата е можело да поработим още малко. Не дай си Боже да се заговорите с колегите, ако просто седиш и си гледаш телефона е окей, социализацията е привилегия само на тези които са приятели или се мазнят на лидерите. За една година работа научих всичко което имаше да се научава в първия месец и след това е застой.

Бягайте колкото се може по далеч от тези!
Мениджмънт пирамидата е на обратно в тази фирма.

Здревйте!

Сестра ми работи на 8 часа ни мисли да се прехвърли на 4
заради стреса и натоварването. Някой служител би ли казал дали си заслужава защото живее в пловдив и плаща квартира 300 лв?

Благодаря!

Всички коментари по-долу, опоменаващи практиката "връщаме те в офиса" с цел чисто и просто след това да ти кажат, че си освободен (за хора преди 6-я месец), са типични за т.н. "Game Support" или в частност проекта EPIC GAMES. Това е проекта с най-нелепия мениджмънт, като започем от акаунт мениджър, който е ултрас от Левски (надявам се вече бивш account manager, защото тъпотията му удряше тавана), team manager с емоционална интелигентност колкото дете в първи клас, supervisor-и със самочувствие до небесата и покъртителен английски, които не успяват по никъв начин да контролират лийдовете и разчиатат единствено и само на PIP (personal improvement plans без никаква стойност в случай, че сте в проекта над 6 месеца - не могат да ви уволнят посмъртно; плашат само хора в изппитателен срок). Тийм лидерите пък са тоталното дъно. Някои от тях са с IQ колкото средното за Столипиново и не са чували и грам за думата retention. В устата са им само PIPs и връщане на хора в офиса. Хора под 6 месеца се изхвърлят като тоалетна хартия, след което в месеците с беклог се реве, че няма хора, "пазара е зле", наемат се току-що завършили балъци за по 2-3 месеца докато спадне queue-то, след което се освобождават. И ако чат и имейли не ви стигат, еми, вече има и телефон "за доброволци", + 2 чата едновремено. Свободно време = 0.
Има доста стойностни и приятни за работа проекти в TELUS, но категорично, по всякакъв повод, на всякаква цена избягвайте EPIC. Това е буквално мината.