CallPoint New Europe / КолПoйнт Ню Юръп АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Македония&markers=София,пл. Македония

CallPoint New Europe / КолПoйнт Ню Юръп АД

1 точка

Пиша като родител на един млад и ентусиазиран човек,който издържа тестовете по интернет и интрвюто от час и половина с HR-те на TELUS на испански и английски.Няма да описвам разочарованието му след като му предложиха договор със заплата от 520 лв след удръжки и с тримесечно предизвестие,ако реши да напусне.Искам да напомня,че България е членка на Европейския,а не на Африканския съюз и сме 2019 г.След като им отказа по телефона,синът ми получи мейл,че не бил издържал изпитите.Смешно и трагично оправдание за HR-те в Пловдив.

Какво е отношението на лидерките и мениджърките към подчинените и строги ли са ? Тормозят ли слушалките, скъсват ли им дупетата от колове ? Наказват безцеременно или все пак влизат в положение?

Не могат да те уволнят по време на болничен, а и вобще уволнението в БГ ако не си в изпитателен срок е доста сложно нещо. Та ако не си в бил в такъс срок се консултирай с адвокат.

"Dolphin" - Първо искаха да ме преместят в друг проект - отказах, оставиха ме. След това ме уволниха със задна дата по време на болничен, за което разбрах като се върнах на работа. И тъй. Просто не си губете времето.

Already former employee at "Dolphin" project. First they wanted to move me to another project - I denied, and they left me. Then been fired retroactively while on a sick leave - found it out once came back to work. Highly would not recommend Telus, even if the salary might be attractive. Sh**ty manager's attitude. For the specific project, the shifts are an issue, they are ready for the upcoming month at the end of the current one and then almost impossible to swap or change.
In the end I am really glad I am not part of Telus anymore.

Ще ви разкажа за проект под кодово име Долфин(dolphins). Всъщност това е Facebook support. Офиса им е в Telus tower на 4 етаж. Работа се състои в преглеждането на контента и преценяване кво да се остави или изтрие. Работата не е кой знае каква интелектуална, плащат добре. Но менеджмънта е отвратителен. Най големи лъжци са евелина емануилова и иво начев. За ръководни позиции са назначени разни ***** от бивши републики, които едвам 2 думи могат да свържат, камо ли да ръководят. За колегите да не говорим, гледат само да ти прецакат. Не губете време да ходите там.

кандидатствах по обява с немски език.
Нека и аз опиша как протече процесът при мен.
Най-напред ми се обадиха по телефон-кратък разговор относно свободните позиции с немски.После ми изпратиха тестове,на английски и немски.Като изключим кофти качеството на сканираните текстове,всичко беше прилично. Последва покана за F2F интервю. Изчетох коментарите тук, и очаквах всичко :) НО се оказа съвсем не толкова стресиращо и непрофесионално, напротив! Анна от HR отдела, ме предразположи, коментирахме позиции, заплащане, страхотна млада дама :)Избрахме отдел Google Play, след което бях поканена да направя тест с базови компютърни познания, както и отговор на клентско запитване (на немски език). След теста се срещнах с един от тиим лидерите на екипа. Също премина чудесно, не съм се чувствала и минута неловко или неприятно. Водихме разговори на немски и английски, разигравахме работни ситуации. Така неусетно премина 1 час :)
Предложиха прилично заплащане (2200 бруто). Работното време е по график ( в това число и събота и неделя)от 10-22 ( 1ва смяна 10-18.30, втора 13.30-22). Работата е предимно на телефон, по-малко чат и накрая e-mailи.
Отказах, защото нямам желание за работа през уикенда, както и телефонията ще ми дойде малко стресово.
Написах тези редове, за да споделя, че има и симпатични, възпитани и уважителни хора, не се страхувайте да пробвате, идете не интервю (най-малкото заради опита)!

Mersi, sladurki! Staraia se! Obicham vi, mucki!
Dobrina

Дарина (супервайзърката) от iRobot е много зле, който е в този проект да бяга с 300, че тази фуста ще го цеди до край и накрая ще го изгони.

Не разбирам защо всички толкова се оплакват от Добрина Невянова - супервайзър в проекта Ер Франс/КЛМ в Телус. Доби е страхотен човек и специалист, въпреки че е завършила в Шумен и определено й липсват някои неща чисто интелектуално и професионално.
Ние двете сме приятелки, тя много ми помогна да стана СМЕ (преди това работих известно време като агент с немски и английски език). Всички се съмняваха в моите професионални качества, но Доби си ме хареса и ми помогна да се издигна. Намираше време да лобира за мен пред ръководството, въпреки че беше много заета извън работа с танците на пилон, които практикува любителски и професионално като втора работа. Започнахме с нея още като сервитьорки! Тя пие. Ама кой не пие?!??? Такъв стрес!!!!
Доби е добър лидер. Талантлив и непредсказуем. Никога не можете да знаете в какво точно настроение е днес и кого ще размаже от подчинените си, разчитайки на работния си авторитет, но пък тези слабаци сами са си виновни, като не могат да се издигнат до нейното ниво! Доби е школа и винаги ще бъда благодарна на Съдбата, че ме срещна с нея. А и в противен случай никога не бих могла да се издигна, защото за човек като мен пред началството може да лобира само някой като Доби.

1. Отвратителни и миризливи тоалетни, студени през зимата и мръсни през цялата година.

2. Ти не си човек, а предмет за експлоатация и биваш смачкван психически и претоварван с работа и дори да си изпълниш нормата за деня ти се дава още работа.

3. Арогантно поведение от мениджмънта в повечето проекти. Получаваш само критики и никога не биваш хвален за труда си и приноса си за работния процес.

4. Едни от НАЙ-НИСКИТЕ ЗАПЛАТИ в сферата на кол център бизнеса в България

5. Мръсен и застоял въздух от липсата на прозорци и проветряване

6. Чести грешки при ЗАПЛАЩАНЕ, винаги в полза на компанията (проверявайте си фишовете, често се изплащат по-малко пари)

7. Неравномерно разпределена работа между агентите - едни работят като луди, други си почиват и се почесват.

8. Много голяма степен на неадекватност в администрацията при въпроси относно документация и процедури.

9. Работи се на стара техника (стари компютри) и слушалки с кабели от бай Тошово време.

10. Мръсни офиси - прашни бюра, изцапан мокет и много нездравословна работна среда.
---

Препоръчвам горещо да не работите там. Ще останете много разочаровани!!!