CallPoint New Europe / КолПoйнт Ню Юръп АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Македония&markers=София,пл. Македония

CallPoint New Europe / КолПoйнт Ню Юръп АД

Това, което е написала бившата служителка на Телъс Интернешънъл за тормоза в работата и, че не са ѝ позволявали да ползва болнични е истина. Цялата ѝ история е ужасна. Аз, също съм имал проблеми с лично отношение от страна на супервайзер и с това, че решенията се взимат по настроение и в полза на близки, познати и приятели, но не и професионално. Мога да кажа, че във компанията не се гледа на служителите като на ценни кадри, а като на мат'риал. Направо се изненадвам как все още успяват да намират нови кадри. Дори планират да увеличат броя на служителите си в БГ.
Нямаше да започна работа в Телъс, ако знаех всичко, което се случва във фирмата и се приема за нормално от мениджърите и супервайзерите.
Успех на всички.

Пс. "Ънлайк-овете" тук са за компанията и за отношението ѝ към служителите. Мисля си, че служителката от коментара преди мен, все пак би могла да намери начин да осъди компанията и трябва да си потърси правата. Това е чудовищно.

Аз мога само да кажа по какъв начин давах повишения на служителите си (бях супервайзор). Която фуста ми пуснеше и който педал ми дадеше в дупето, назначавах ги на каквото искат. Без никой да ми пречи. Питайте Краси Стаменов.

Здравейте, искам да искажа моето огромно разочарование от тази фирма.

Започнах работа преди година и обучението мина съвсем добре, ако изключим, че обучаващия още първия ден ни каза да пушем трева изяън сградата, аз не пуша и ме съм пушила никога, след време разбрах, че той доста често си пафка и идва на работа така дори.

Преместих се в отдела с телеагенти и стоях до едно доста добро момиче, което нямаше кой знае колко добро ниво на езика, който обслужваше.

Разболях се някъде след два месеца във фирмата и си взех болничен за 5 дена (нямаше как да не си взема имах пневмония) но тогава започна ада.

Суперлайнарката (супервзайзърката) започна да ми прави адаки големи проблеми, докато супервайзъра му беше все тая. Както и да е, това мина и повече не си взимах болнични, но тормоза продължи.

След известно време разбрах, че съм бременна и го съобщих на съответните хора, изгониха ме.

След това не спираха да ми звънят, защото аз не подписах документите за гоненето. Започнаха да ми казват да отида до офиса да си взема ваучерите, абе общо взето бях подложена на тормоз.

Деня в който ме изгониха идиотката от Payroll, Милена Моллова, доста на голямата работа се направи и ми се смя

След всичкия този тормоз изгубих детенцето си. Но нмаше как да ги осъдя защото не бях представила в писмен вид, че съм бременна и тези идиоти се отърваха.

Забравете за Телус. Просто не си причинявайте това нещо. Ако поне имате малко мозък. В момента се назначава куцо, сакато и кьораво. Понеже най-големият им проект Fortnite търпи възход.Новите са около 18-20 годишни. Първа работа. Нулев работен опит и си мислят, че всичко което лети се яде. И понеже това им е първа работа, си мислят: Леле ква велика фирма! Леле колко сме велики! И съответно работите им порастват. Лошото е, че това не е нормална фирма. А, те, милите нямат база за сравнение.
Защото в нормална фирма:
* не се назначават кретени на отговорни позиции;
* мениджърите не ходят по тениски пияни;
* правилата не се сменят през ден;
* изискванията за бонус не се вдигат всеки месец;
* не те карат да работиш с араби които нямат хигиенна култура и крещят и пеят непрекъснато;
Изобщо много неща не са наред в тази фирма. В момента над 10 човека от посоченият екип напускат. Все старши с опит над 6 месеца. Защото им писва от простотията и ниското заплащане. А новите седят тракат по клавишите и си мислят колко са велики. Роботчета. Нископлатени. Силно не препоръчвам на хора над 25 години работа там. Просто надали ви се работи с мамини синчета и глезени кифли! Кифлите са на почит, всички ги свалят арабите ги ядат с поглед. Гнусна работа. Относно работното време, спокойно може да ти нацвъкат 6 работни дни един след друг, 1 ден почивка и после още 6 работни дни. Кретени. Мисля да подам сигнал. Ще се спасявам и аз. Само да намеря друга работа.

Правете си сметка. Всички палци надолу на коментарите тук се дават от HRите на Телус. Хората си мислят, че тук само хранят компанията без основание. Истината е, че Телус е една от най-лошите компании в България в момента. Най-ниските заплати са при тях, най-много непрофесионалисти са при тях. Всеки, който го уволняват или не го взимат другаде идва в Телус. Правете си сметка какво е качеството на служителите им ;)

Това е една от компаниите в които има възрастова дискриминация, хора над 25год. не се наемат.

Мнение за финансовия отдел? :)

Да, така е. В Телъс некадърността и злобата са на всички нива. Компанията е по документи канадска. Прокуристите са българи. По-голямата част от мениджърите, тийм-лидерите и супервайзерите също са българи.
Некадърност, неадекватно поведение и злоба, всеки ден уволняват някого. Необосновано големи претенции на интврвютата за това, което предлагат впоследствие.
Уволняват кадърни служители и свестни хора само, защото някой от супервайзерите или някой тийм-лидер е обещал позицията на свой познат и мениджърите знаят за това, но си затварят очите.
Тези, които са се издигнали са го направили, защото са любовници на някой от мениджърите по проектите.
Не препоръчвам на никого да започва работа в компанията. На тези, които се интересуват от позиции, ще им кажа, да се откажат, защото поемат огромен риск в професионално и морално отношение, който може да ги съсипе професионално и като хора.

Телъс е компания подчинена на правителството и се ръководи от Боко, Цеко, и Пеевски, които лапат парите. Не ходете там ако не искате да станете подлоги на Герб и ДПС. Защо мислите е пълно с турци там? Ахмед Доган коли и беси там!

Ужасно съм отвратена от Телъс.

Преди няколко месеца трябваше да ме интервюират за позиция с немски. Чаках 30 минути на рецепцията им и никой не идваше да ме посрещне. Накрая дойде въпросното момиче и ми се извини че била в друга среща - ама точно преди 5 минути я бях видяла как влиза от входа с група колеги - изключително неприятно ми стана.
Интервюто беше ужасно - момичето ми говореше някакъви назубрени неща за компанията, не се усмихна и веднъж, остави ме да пиша някакво съчинение и после дойдоха изведнъж някакви други хора да си говорим на немски и за позицията. След интервюто ми казаха да очаквам обратна връзка до седмица и така вече няколко месеца минаха и още не съм я получила. Не препоръчвам тази компания на никого