Лидл България

Ей, Василев, ама много си прост! Ако случайно влезеш пак би ли ми обяснил защо пишеш такива глупости? Не, че защитавам Лидл, ама това твоето са абсолютни дивотии.
"Лъскава опаковка, кофти стока!"
"Нищо не си купих."
Това са два цитата от бълнуванията ти. Та как, човеко-скенер, без да си купиш нищо разбра, че под лъскавата опаковка стоката е кофти? Или за теб задължително едното върви с другото? И кое точно имаш предвид с лъскава опаковка? За мен опаковките са стандартни като в другите магазини.
"Някакви кучи-марки...дори coca cola не видях....."
За кока-кола не знам, защото не пия, но пепси, лейс, рафълс, нутела, милка и дори пума съм си купувал лично... Колкото до марките на месо и колбаси аз не се сещам за нито една която да се смята за елитна. В смисъл, луканката на едните е добра, на други шпека, на трети кренвиршите, но няма един производител, който да доминира в цялата страна... Същото е и при млечните. Освен това тези собствени марки, най-често се правят там където и така наречените маркови колбаси и млека. Или си мислиш, че Лидл имат и фабрики за всичко - мандри, транжорни и т.н.?
"Това е магазина на бедняците и неграмотните"!
Само по себе си това изречение е абсурдно. Особено за неграмотните. Това, което най-вероятно искаш да кажеш са нарича - класово разделение. Грамотността, обаче няма нищо общо, важни са само парите и желанието. В много страни съществуват магазини, където любимата ти кока-кола е на 2 евро, вместо на едно например. Логично е че там хората с ограничени финанси не ходят. Съществуват, обаче много други, за които тази разлика е без значение и те ги предпочитат заради доброто обслужване, ред и чистота и редица други предимства, които се осигуряват от по-голямата печалба... В България такова разделение все още няма поради простата причина, че бедняците и хората със средни заплати са с близки доходи. За пример мога да дам Видин където при минимална 380, средната е 522... Малко по-различно е в София и там наистина започва да се усеща класово разделение. Та отговори си ти на въпроса - би ли плащал двойно за храна? Аз лично съм имал доста заможни клиенти, които независимо от това се пазаряха за всяка стотинка и други не толкова, които дори оставяха пари да се почерпим... Мисълта ми е, че не става въпрос само за пари, а и за желание, както и за манталитет.
За мен специално Лидл България са прилични магазини, а стоките, когато са в промоция са изгодни. Извън промоция цените са нормални, дори малко високи. Обслужването е добро, чистотата дори в лошо време е ок. Аз си купувам основно стоки в промоция, странни неща от седмиците, които не съм виждал другаде и от хлебчетата, които пекат. Никога не съм попадал на нещо развалено. Веднъж си купих уред с дефект, смениха ми го веднага без да се замислят, докато в Практикер (специализиран магазин за уреди) се налага малко да им пообясняваш...

Реших да видя що е това "Лидл" и мнението на хората. Реклами по телевизията, храни, усмихнати хора, викам си - ей, голяма работа е тоз "Лидл", майтапя се, бе...
Рекламира се, сякаш е рая на стоките. Та отивам специално в "Лидл", за да видя тези красоти и .....БУМ! Мигам, гледам и не вярвам на ушите си!
Трагедия! Лъскава опаковка, кофти стока! Така се оказа. Чистотата е под ниво, персонала-хорицата изглеждаха толкова изтормозени, че жал ми стана. Някакви младоци с IQ като ма маймуна само се смееха и явно не им дремеше. Нищо не си купих. То и избор няма. Някакви кучи-марки...дори coca cola не видях.....
Както и да е, отивам в Германия след 5 дни и хоп гледам "Лидл", а около него се чернее. Само чернокожи влизат и излизат. Попитах какъв е този магазин, а отговора беше - "Това е магазина на бедняците и неграмотните"!
Оказа се, че го посещават хора, които изкарват прехрана само с просия или работа като хигиенисти.
Викам си - в България го изкарват най-яката и хубава верига с цени доста набъбнали, а то какво било"....
Смешна картинка, трагична държава!
Кой го позволява това?!

За всеки град и паланка е различно трудовото възнаграждение

А колко са брутните заплати съответно по часове.
4/6/8.
Или е по договаряне.

Не е вярно разбирасе,че всички почват на 4 часа.Може да влезете в сайта на литъл,да видите в кариери,там пише за къде каква свободна позиция има и на колко часа.Заплатата е според града в който ще трябва да се трудите и чисто е=брутната заплата-21/22% от нея

Какви са заплатите чисто за 4 часа, и вярно ли е че първоначално всички ги назначават на толкова.

Работех във фирмата близо месец,обучаваха ме.Преди да ми приключи обучението ме оставиха да пека хляб сама,също така и на каса.Менторката Йорданка Благоева не обучаваше на хляба.Казваше повтарям 2 пъти 3 ти не повтарям разбираш ли.Отношение нулево,не само към новодошлите,но и към др.колеги.Споделих това с шефката Мария Тодорова и на др ден ми каза...Ще си на хляба.Беше там и Благоева...спогледаха се,казаха си нещо и...Всичко бе инсценировка.След два дена ме поставиха на каса и то пак с Благоева.Тогава отказах.Тодорова се изчерви и попита за мотивите ми...Разясних и ги.След ден ,отивам на работа,а документите ми за прикл.на трудовия договор бяха подготвени.Мотивите на Тодорова бяха,че не е могла да ме изкара от хляба за да бъда на каса и същевременно да помагам на др.колеги,което не е така.Всичко в 168 филиал е фалш.Няма нищо общо с това,което ни казаха в Равно поле.Наистина заради един стар служител напуснаха двама,а мен махнаха.Беше ми даден тест за попълване с плу кодове...а начина по който ми бе даден теста е отвратителен.Разбрах едно...Това ,което се казва за лидл и реалносттасе разминава.Шефовете в Равно поле не познават директорите на филиалите си и тяхното отношение спрямо новодошлите.Ето и сега документите ми се бавят...По закон са нужни 5 работни дни за да се обработят и върнат.Кой ще ми поеме времето през което,аз трябва да започна работа,а немога заради тях???

Мнения эа Лидл Варна,интересува ме за работал

Гогов е най-големия некадърник. Груб, недодялан, крещи, обижда. Интересно защо го търпят още. Крие се от шефовете да не го спипат колко нищо неразбира. Нищо не вижда в магазина, ходи като блесав. Касиерите знаят и могат повече от него. Управници, ние несме роби и не търпим такова отношение!!! А по-предния пост неговите приятелки двете касиерки сигурно не са го харесали

Реших да кандидатствам за работа в Lidl като касиер.Пуснах си CV-то и след 2 седмици чакане получих e-mail,че не съм подходяща за тази позиция,като те не са длъжни да ми обясняват защо.Дори не ме поканиха на интервю..Имам стаж и като сервитьор,и като касиер-т.е работа с парични средства и клиенти...о,да и висше образование,което сигурно ги плаши.Отвратена съм от тази фирма-и ако някой от тях чете този пост-нека за в бъдеще опишат по-подробно какви кандидати за работа са подходящи за тях.Глупаци,които не могат да смятат,грубияни или с основно образование..Защото,за да си подходящ за работа в България-явно трябва да отговаряш на тези условия и по възможност да не искаш по-голяма от минималната заплата..