Лидл България

Ванкаааааа, без опит мениджър може да те направи само някой твой роднина :))) Всеки касиер с интелигентност близка до средната и 6м опит би бил по-добър кандидат от теб! Напоследък доста май ги издигнаха, поне така чувам, което е правилно, но само ако вземат повечко пари, иначе... Иначе те пак са си касиери, само че с повече отговорности и задължения... От друга страна управителите и заместниците, които са изгонени за некадърност се броят на пръсти, тъй че за какви отговорности говоря и аз...

Ще наемт ли работник за длъжност заместник мениджър филиал без опит и без роднина в LIDL?

Здравейте, мнения за ЛИДЛ студентски град ?

има ли актуална информация как е в помента положението във фирмата, основно в магазините?

Касиер - продавач - 900 лв. бруто + ваучери за храна 60 лв./месечно

Младши Заместник - Мениджър Филиал - 900 лв. бруто + ваучери за храна 60 лв./месечно

Складов работник в отдел Складово обслужване - 900 лв. бруто + ваучери за храна 60 лв./месечно

Карист в с. Кабиле (обл. Ямбол) - 1000 лв. бруто + ваучери за храна 60 лв./месечно

Групов ръководител– Прием стока - 1300 лв. бруто + ваучери за храна 60 лв./месечно

Групов ръководител- Диспонент Изход стоки - 1300 лв. бруто + ваучери за храна 60 лв./месечно

Сътрудник Управление на стоки -- 1300 лв. бруто + ваучери за храна 60 лв./месечно

Младши консултант Проекти с мн. добро ниво на немски - 2.800 лв бруто + ваучери за храна 60 лв./месечно

Да,вярно е,но за филиали,които са в големите градове -Варна,София,Бургас и Пловдив.Виж обявите в jobs.bg

здравейте вярно ли е,че заплата за касиер/продавач е 900лв бруто и 60 лв ваучери за 40 часа работна седмица

Здравейте. Напуснах фирма Лидл на 30.04.2016 г. Искам да попитам, защо последния ми фиш не е дошъл и имам ли право на ваучерите си за последния ми работен месец. Фишът ми го няма наред с на другите служители и никой не знае нищо. Благодаря!

За огромно мое съжаление Бай Литъл се оказа прав. Аз прочетох мнението му оня ден, но поради други шеговити негови коментари не му повярвах много. Оказа се обаче, че на "вуйна Ганка зълвин син" работи баш като заместник управител. Снощи пийнахме биричка и си поговорихме... Научих повече отколкото исках. Първото и най-важно - има грешка в длъжността. Не знам дали е волна или неволна, но заместник управителя върши това, което по принцип се нарича отговорник смяна. Отговорникът смяна е обикновен работник като останалите. Не е нито управител, нито мениджър. Той се назначава за постоянно или се избира за всяка смяна. Освен за работата си той отговаря и за работата на другите, а понякога е натоварен с дребни дейности от управителя, като да направи поръчка или нещо друго, което обикновените работници по принцип не правят. От там идват и непривичните за един мениджър разтоварване и редене на стока, седене на каса и чистене. Оказа се, че и управителят е като играещ треньор по футбол. Като не му достигат хора и той сяда на каса, реди или дори чисти. В различните магазини било различно, в някои управителят не излизал от офиса, а в други работел наравно с останалите... Това много не ми стана ясно, но щом момчето го каза навярно е така. Истинските управленски длъжности започват от регионален мениджър. Той отговаря за няколко магазина и на практика той е управителят. Потвърдиха го и думите на новият ми приятел - според него всички регионални са глупаци, не вършат работа и за 2 лв, а вземат хиляди. Навсякъде по света работниците смятат, че мениджмънта не върши нищо и взема пари, които те изкарват с много труд :). Друго, което ми каза е че дори да има свободна позиция за регионален, това че съм завършил мениджмънт в един от най-престижните световни университети съвсем не ми гарантира даже и интервю. Нещата били доста побългарени (чувал съм тази дума от баща ми - общо взето значи зле :) и вземали предимно роднини и приятели. Колкото до заплащането Бай Литъл не ме е разбрал. 1200 лв. са около 600 евро. В Италия дори в най-забитите южни райони никой мениджър не взема толкова, дори най-вероятно никой работник. А за Рим и севера и дума не може да става :). Тук обаче това са доста пари, което е много жалко. Да не говорим, че имало хора, които работят на 4 часа (не в Лидл) и вземали буквално 100 евро...
Аз се отказах да работя в България. Ще последвам съвета на баща ми - "иди лятото на море, зимата на ски". Така ще изкарам 2-те години, които според него са ни се паднали за почивка, а после като ни влезе в сила договора, ще ви продавам коли втора употреба... като не може да продавам сирене :). Научих също и една българска хитринка. През май в Гърция било по-топло, нямало много народ и цените били наполовина, та смятам да се възползвам. Успех на всички с намирането на работа! И не се съгласявайте да работите за дребни пари. Участвайте в работнически съюзи, не бъдете негласни букви и винаги бъдете активни, когато защитавате позициите си. Това е начина нещата да се подобрят!

Мног очесто няма към кого да се обърна в магазините. Отделно редовно стоките не са по предназначените места и човек губи ориентация за цените.