Лидл България

Здравейте. Напуснах фирма Лидл на 30.04.2016 г. Искам да попитам, защо последния ми фиш не е дошъл и имам ли право на ваучерите си за последния ми работен месец. Фишът ми го няма наред с на другите служители и никой не знае нищо. Благодаря!

За огромно мое съжаление Бай Литъл се оказа прав. Аз прочетох мнението му оня ден, но поради други шеговити негови коментари не му повярвах много. Оказа се обаче, че на "вуйна Ганка зълвин син" работи баш като заместник управител. Снощи пийнахме биричка и си поговорихме... Научих повече отколкото исках. Първото и най-важно - има грешка в длъжността. Не знам дали е волна или неволна, но заместник управителя върши това, което по принцип се нарича отговорник смяна. Отговорникът смяна е обикновен работник като останалите. Не е нито управител, нито мениджър. Той се назначава за постоянно или се избира за всяка смяна. Освен за работата си той отговаря и за работата на другите, а понякога е натоварен с дребни дейности от управителя, като да направи поръчка или нещо друго, което обикновените работници по принцип не правят. От там идват и непривичните за един мениджър разтоварване и редене на стока, седене на каса и чистене. Оказа се, че и управителят е като играещ треньор по футбол. Като не му достигат хора и той сяда на каса, реди или дори чисти. В различните магазини било различно, в някои управителят не излизал от офиса, а в други работел наравно с останалите... Това много не ми стана ясно, но щом момчето го каза навярно е така. Истинските управленски длъжности започват от регионален мениджър. Той отговаря за няколко магазина и на практика той е управителят. Потвърдиха го и думите на новият ми приятел - според него всички регионални са глупаци, не вършат работа и за 2 лв, а вземат хиляди. Навсякъде по света работниците смятат, че мениджмънта не върши нищо и взема пари, които те изкарват с много труд :). Друго, което ми каза е че дори да има свободна позиция за регионален, това че съм завършил мениджмънт в един от най-престижните световни университети съвсем не ми гарантира даже и интервю. Нещата били доста побългарени (чувал съм тази дума от баща ми - общо взето значи зле :) и вземали предимно роднини и приятели. Колкото до заплащането Бай Литъл не ме е разбрал. 1200 лв. са около 600 евро. В Италия дори в най-забитите южни райони никой мениджър не взема толкова, дори най-вероятно никой работник. А за Рим и севера и дума не може да става :). Тук обаче това са доста пари, което е много жалко. Да не говорим, че имало хора, които работят на 4 часа (не в Лидл) и вземали буквално 100 евро...
Аз се отказах да работя в България. Ще последвам съвета на баща ми - "иди лятото на море, зимата на ски". Така ще изкарам 2-те години, които според него са ни се паднали за почивка, а после като ни влезе в сила договора, ще ви продавам коли втора употреба... като не може да продавам сирене :). Научих също и една българска хитринка. През май в Гърция било по-топло, нямало много народ и цените били наполовина, та смятам да се възползвам. Успех на всички с намирането на работа! И не се съгласявайте да работите за дребни пари. Участвайте в работнически съюзи, не бъдете негласни букви и винаги бъдете активни, когато защитавате позициите си. Това е начина нещата да се подобрят!

Мног очесто няма към кого да се обърна в магазините. Отделно редовно стоките не са по предназначените места и човек губи ориентация за цените.

Влади всичко е вярно:)Що мислиш че даваме такива заплати в бранша.Защото същата работа в другите магазини я вършат между 2 и 3 пъти повече персонал.

Здравейте и от мен. Живея в Италия, но следващите 2 години смятам да прекарам в България. Нямам нужда от пари, ама мислех да се занимавам с нещо. В Италия пазарувах от магазините Лидл и ми харесваха. Тук видях свободно място за заместник мениджър, което ме устройва идеално. В автобуса от София, обаче станах свидел на доста странен разговор! Цитирам по памет:
"Брат ми е заместник управител там, но всъщност е нещо като роб! Зарежда стоки, дърпа палети с една количка, стои на каса, чисти и вечно идва някой на проверка и му се кара! Не минава и седмица без някой да го насмете. Винаги остава по 10-тина часа, а парите са 1200 - 1300 лв."
Както вече казах парите не са ми важни, а и съм чувал, че тук заплатите са няколко пъти по-ниски, но бих искал да попитам - другото вярно ли е или е доста преувеличено?

Ай сиктир от тука бре неблагодарници.
Не ви ли плащаме на всяко 15-то число заплатите.
Не ви ли увеличихме заплатите миналата година.
Нали знаете че и тази година пак ще ви увеличим заплатите.
Не си ли получавате ваучерите за кльопачка.
Сега жълтурите ви шият и работните гащи.
Кажете какво още искате ве хрантутници.
Добре че е литъла бял ляб да ядете.
На който не му харесва да отива в Била,Метро и местните бакалии да види там за 400 лева как се работи.
Сега към РМП-тата:
-Ей стягайте се.Неможе си контролирате хората вижте ги какви ги приказват по тоя форум.Излагате ни пред чужденците ей.
-Да се завишът критериите при подбора на кадри.Колкото повече писмени и говорни грешки правят толкова са по добри в работата.
-Изискването за завършено средно образувание веднага да отпадне и с предимство да са хора с основно и дори без образувание(ще го представим като интеграция на тези хора в трудовото ни общество и в това нашата фирма ще е новатор)
Към маркетинга:
-Много ни допадат новите реклами.Колкото са по тъпи толкова им се радваме повече.
-Очакваме и някой ново голямо име зад което да застанем и да го спонсорираме(мислим ние от ръководството че е ред и на някой поп фолк певица големи фенове сме им)
Ае стига толкоз че и аз съм чувяк и се Уморих от писане,време е за заслужена почивка.

Първо: ще кажа ХА-ХА-ХА-ХА,после и аз като моите колеги от 2та поста по долу,ще призова вниманието на госпожа майката върху случващото се във филиалите,гонят се хора със стаж и опит,хора който са се доказали/3-4-5 години във фирмата/,на тяхно място се назначават полу-идиоти,казвам полу,защото 99% тях са кадри от селския кооп от близко софийско село или общи работници от конкурентна верига/НИКОМУ НЕПОНЯТНО ЗАЩО ТОВА СЕ СЛУчВА/???Второ : на 100% съм съгласна с колегите от предните постове за всичко!!!!Трето : прочитайки всичко назад най ми хареса един пост за РМП-тата,а именно 'лопати' и то прави-факт е,90% са такива/явно пак дошли от селският кооп/,относно това г-н Петков да бъде заменен с психолог???? - ще кажа : той да бъде заменен с такъв,г-н Михайлов с психиатър,а лицето за контакти с психоаналитик!!!изхвърлете 'лопатите' и добавете парите от заплатите им към медицинското ни обслужване - имаме нужда!!!Не на последно място обърнете внимание на това - губите един служител,губите поне 15 клиента.

Госпожо Денчева , аз съм ваш служител от самото начало ,но едвали ще бъде така още !!! Напълно съм дъгласен с казаното от колежката в предишния коментар!С всяка изминала година все по- невежи и некомпетентни регионални се появяват! В магазините ви останаха само хора невиждащи друга алтернатива,загърбили достойнство и себеуважението си ! Никаква атмосфера за работа ,терор и ужас цари .Започна текучество на персонал като в други конкурентни вериги.Никой не вижда смисъл да се задържи и да плаща такава цена, за да работи ! Постоянен стрес ,тормоз и незачитане на личното ни време !Бих искал да дам предложение Г-н Петков да бъде заменен с месечен психолог ,който да работи със служителите ви !Успех на колегите и железни нерви !

Привет госпожо Денчева, Привет колеги, здравейте и вие скъпи читатели (клиенти, бивши служители, кандидатстващи за работа във фирмата)
Лично аз като настоящ служител се чудя какво хубаво може да се каже,освен заплащането, заплати дават да НО НИЕ СИ ГИ РАБООООТИМ те не ни подаряват парите РАБОТИМ за тях ,което за този труд и това отношение не е кой знае какво!!!!!!!!! Изобщо всичко е една лъжа и измама!За времето прекарано в ЛИДЛ все по-малко хубави неща могат да се кажат,дори никакви!
Отнасят се с нас като с роби,почивки...ако те решат и когато те решат,семейство и ЛИДЛ са две несъвместими неща! В почивният ти ден ти се звъни и те карат да идваш на работа,защото няма кой да работи. Работиш след това си два дни почивка,отиваш на работа и се оказва,че графика ти е сменен,никои не те уведомява ,ти си бил длъжен да провериш???...чакайте бе хора,НИЕ нямаме ли семейства,деца,ангажименти,социален живот??? Най-малкият проблем е да те извикат извънредно на работа.Звъни ти се системно за глупости,защо не си напарвил това, защо това е така???
Всички си затварят очите за простотиите случващи се във фирмата!Регионалните освобождават хората,които работят и оставят некадърниците,едни са все болнични,а други за един път взимане на болнични ги освобождават! Най-малкият проблем е да те извикат извънредно на работа
Напрежението е неописуемо.Постоянно някой ще идва, ревизия ще има, касите да не са препълнени, да има изпечен хляб,магазинът да е изпънът,плод и зеленчукът да е зареден и преровен,да е оправен нонфуда и още много неща,като звъннат в движение и регионалните и дадат още 5 задачи с който МФ или ЗМФ-те натовари да,провериш това или онова,да пратиш нещо за някой филиал ,да излъскаш всички ценови лаистни,филмът става пълен.
След като искате продуктивност накарайте МФ И ЗМФ-те да си размърдат задниците а не да обиждат и ходят да пушат.Искате с трима човека в филиала да върви работата , да има работа в екип и да са доволни клиентите да е чисто и свежо е ще ви кажа невъзможно е . Е работата ще си върви но няма да е по вашите изисквания и не търсете проблема в служителите че не са си свършили работата а там че е нямал възможност да си я свърши защото не е станал от касата например.
Та моят призив е: Господа висшестоящи,моля да дойдете и да изкарате една наша смяна, било то на касиер-продавач,зам. управител или управител.Но, не да се скриете в офиса и да оставите всичко на самотек.Да работите наред с нас и тогава да искате и да увиквате, да клеветите и да заплашвате.
Изнервени, изморени, "смачкани", постоянно "озъртащи се" - такива служители съм видял аз... Това според мен е една от големите грешки на LIDL - не може от наплашени и недоволни служители да очакваш да са мили, отзивчиви и да си вършат работата с усмивка... ?????
. Искам да се обърна и към колегите свежари.Спрете да се изтъквате че най много работите и да се оплаквате ,че ви е тежко и да доносничите срещу колегите си,не ви прави чест.Има от вас които са бавни като костенурки но много им знае устата и прави впечетление че много работят. На другите колеги най малката грешка се вижда а тяхните не.Те са безгрешни за това всеки ден им прикриваме грешките и пак са недоволни
Уважение, привилегии и фирмена сигурност - тук отговора ми е хахахахахаха... Ангажираност - натоварено си е, но това е индивидаулно, за едни е много, за други ок... Потенциал за развитие - тук нещата са по-сложни. По принцип има огромен, в смисъл че фирмата толерира израстването на служителите, НО фирмата не повишава служители, това го правят други служители (по-висши), а тяхните критерии съвсем не са обективни според мен...
Колкото до промоциите, не един път хора ми вдигаха скандали защо няма от даден артикул. Хора,разберете,служителите,които са в търговската част нямат никаква вина за това колко промоционални артикули са дошли и не е редно да си изкарвате гнева на тях,защото наистина не е лесно на 8 часов работен ден (обикновенно е между 10-12) всеки ден да идват хора,които да ти викат за нещо,което ти нямаш нищо общо,в същото време да си достатъчно внимателен със задълженията си,да си концентриран в работата и все пак да не полудееш.. . .
Постарах се да бъда обективена, но както е видно коментарът ми е по-скоро отрицателен и това е нормално, защото ако всичко ми харесваше,нямаще да пиша това

Днес в магазин "Лидъл" на каса 7, касиер 14 ми таксува 2 черни шоколада по 1,39 лв. като 3 шок. блокчета с пълнеж, един. цена 2,79 лв. Открих го вкъщи и останах много много неприятно изненадан.