Лидл България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Равно поле,ул. 3-ти март 1&markers=Равно поле,ул. 3-ти март 1

Лидл България

Има закон за дискриминацията, който трябва да заведе ЛИДЛ под отговорност. Бихте ли споделили защо 50-55-60 годишни кандидати за работа, здрави, динамични, работещи, с подходящ опит и отговарящи на условията не ги наемате. Дори не провеждате разгвори с тях, а пускате шаблонно съобщение, че сте се спряли на друг, по-подходящ кандидат. След това пускате същата обява.
По-възрастните, трудоспособни хора не са ли подходящи?

На моята прекрасно изглеждаща и здрава 59 годишна майка, с опит и повече сила от 30 годишните и отказаха кандидатурата от почти всички магазини с активни обяви във Варна и продължават да пускат същите обяви. А е човек с опит в същата сфера и отговарящ на всички условия. Да не говорим, че на място служител на ЛИДЛ и каза, че наемат до 45 годишни, което е ДИСКРИМИНАЦИЯ!

Бих искал да попитам информативно на кое число от месеца се превеждат заплатите?

Някой да даде мнение за склада в Кабиле и по-точно отдел Управлиение на стоки? Доста често пускат една и съща обява...

За Жените ако са с една идея по-умни

Няма да се съгласят да работят там

за 800 лева

Не ти стигат за Наема в София

В Гърция и Германия могат да ви дадат 2000 евро

Или Арабските емирства

За Мъжете работата в Склада е Тежка
Да зареждаш стока
И да дърпаш, едни тежки Палети с количките

Маринела мисля че така се казва .Толкова сърдит и намусен човек до сега на съм виждала.Някаква заместничка е във магазина в Балчик.Как работят тези хора к нея .Случвало ми се е да я питам нещо ,тя вечно не може да ме упъти.

Мисля,че е време отново да се включа. :) Знаете ли? Фирмата е много добра. С много ясни представи и действия. Това ви го казва служител вече на 4години опит. Има плюсове и минуси. Дочетете до края за да разберете за вторите.
- Болнични -заплащат се както си му е реда. Може да си вземете и 5 болнични листа в месеца. На филиала му е все тази. С вас или без,навсякъде следват правилото,че незаменими хора няма!
- Социални придобивки:за първо дете,бонус отпуск в размер на 1ден за рожден ден (използва се само на рождения ви ден),карта Мулти спорт(съответно се заплаща договорена цена с картите. За големите градове 20лв,за малките по 18 или 16 (да не ви излъжа тук))
-Отчитане на работното време е напълно в рамките на нещата. И никой не може да ви задължи да оставате след това! Това ще е противозаконно действие и това,че вие сте останали след чекирване си е ваш проблем,да не говорим колко проблеми бихте донесли на мениджъра на смяна...
- Колегиална среда - ако сте мързелив и скатавате,определено не сте за тази фирма. Бъдете честни и мотивирани. Влагайте повече живот в телата си,не очаквайте да си почивате по 8часа на ден! И ще намерите общ език с всички останали.
- Условия - С две думи....повече ужасни. За мързеливците. Искам да Ви кажа,че дори и в пекарната нене е толкова зле! Напичаш си за 4часа и излизаш да зареждаш стока. Не е сложно,просто трябва да използвате мозъка си и там. Нон фууд-а....лоша работа. И там е гърч..но къде дават такива заплати за без работа (според регионалните). Истината е че работата е прекалено много,а все изискват продуктивност. Все едно един човек може да се клонира. За тях няма непосилни неща. Тези,които са измислили продуктивността е само в полза на фирмата ( Сиреч ако няма оборот,значи ти работи една от 5 каси и трябва да пуснеш двама човека..Ясно...останалите трима да опъват понеже продуктивност.... ) не е в полза на персонала. Нямаш време за ослушване. Нямаш време и за физиологична почивка (затова по-късно)
Ами...това бяха положителните неща,колко са положителни всеки да преценява за себе си.
-Отчитане и касиерски разлики. - Супер е че не даваш пари от себе си когато си сгрешил при оборота от касата. Супер е и че не взимаш,когато е в повече разликата. Това е много добро и сме ви благодарни за това!
- Заплаащне - Тъпо е че сезонен служител взима повече от теб. Той е там три месеца в най-добрия случай...и за тези три месеца му трябва поне месец обучение...да не говоря,че има хора изкарват и 3те месеца в обучение и мотане,но пък нали заплатата си им върви... По-мудни и мързеливи хора не бях виждала! ...Даже не ми е смешно,а ги съжалявам...предимно млади са,а едвам се движдат... Аз също съм млада,не си мислите че съмсъм пенсионерка :D
-Кариерно развитие - НЯМА! Има ли смисъл да коментирам тук? Че всичко става с връзки? Все едно заплата от 2000+ ще оправи някого...и то такъв,който не знаее къде се намира? В 21ви век в един филиал има толкова кадърни служители,а те наемат специален мениджър,управител и пр.? Това не е за вярване как се опитвате да си пробутате хората. И вместо да издигнат някой КП (касиер-продавач) направо взимат някой от полето и си го правят мениджър. Дори без висше. До тук с тази тема,че уж и аз за това започнах,а нещата въобще не вървят на там..по скоро за към молбичката :)
-Почивка през работното време - Огромен минус,създаден от всички заплатаджии във фирмата. По закон имаме 45мин почивка!!! Една почивка от 30мин и една от 15мин. Не 2х15мин! Но...хахаха,кое е смешното ли? Че почиваме 2х15мин,които дори не ти стигат да хапнеш. Ако успееш,то ще е...общо взето трябва са си по-бърз от, като в казармите!
И не,ти не можеш да им кажеш нищо! Защо ли? Защото останалите (по закон) 15мин ти се водят физиологична почивка. Ако ти се доходи до тоалетната,ако ти се допие вода...това ти е почивката от 15мин да го имаш предвид. Затова закона за тях не важи! И накрая ми смятат тяхната продуктивност... Не,смятат си тяхната печалба,от манипулирането на служителите!...
Изисквания много,а награди и стимулиране-никакво!
-Работно време - има някаква хамалогия тук... Служителите от ЦС (централен склад,софийския) получават транспорт + детска градина за децата им в склада...След работа,взимат децата и директно вкъщи. Ние филиалните служители какво печелим със ставане в 6 сутринта,с използването на превоз (който фирмата не заплаща или осребрява) и с прибирането си в 17:00. Да,чудно ли ви е че се прибираме в 17? Ами пътя до нас не е 30мин,както го дават от Администрацията... навсякъде е повече от 30мин!
Лидл Уикенд - няма...ако имаш в месеца уикенд,то трябва да си на някого човек,иначе не може да почиваш събота и неделя,не ти трябва...

Общо взето нека всеки прецени за себе си. Дали плюсовете или минусите ще вземе под внимание. Аз се концентрирам върху положителните неща,затова и издържам вече 3 години,но всяко търпение си има край. И ако заплатаджиите мислят,че всичко става с планограми...само за да се напишат и нарисуват - ги призовавам да стъпят в филиал за да ги и осъществят. Не всичко е рекламата,просто първо мислете за най-ниското ниво служител - той ви работи като роб и той изкарва и вашата заплата!

ЗАЩО В МАГАЗИНИТЕ ВИ РАБОТЯТ САМО ЖЕНИ

Пиша за тези,които сега ще кандидатстват и аз четох мнения предварително и това помага стига да не сте оптимист.Ако сте готови да издържате на работа,физически усилия без почивка,организирани сте и мотивирани,търпите арогантни и посредствени хора с претенции ЗНАЧИ имате шанс. Но ако по някаква причина Мф-шефа реши,че не ви харесва нямате никакъв шанс,защото нямате право на мнение и мислене освен,ако не угаждате и не лицемерничите добре.Регионален,таен помощник нямат думата.Шефът създава нагласата към вас и каквито и качества да имате няма възможност да ги покажете,ако той не иска да го види.Имат начин да ви съботират и да ви карат да се чувствате като идиот(примерно забравят да почивате,измислят си,че нещо не сте или сте направили кофти,ако сте сгрешили ви внушават,че е краят,)много бързо ви подтикват да напуснете.Враждебност и неколегиалност се толерира.Ако го приемате сте Вие.

Лидл ФАЛИРА до броени месеци лидъл ще затворят врати в града на хората в България им дойде акъла да подкрепят родното!

От шуробаджинащина някой хора който не ставаха за работници там бяха управители а след това станаха и регионални. А даже не можеха заявки да правят и то не малки грешки ами направо с цели палета от коняк.