Енерго-Про Варна ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г&markers=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г

Енерго-Про Варна ЕАД

РМС са си ясни - при тях винаги и било, и винаги ще бъде така. И след 20 години. Мениджърът трябва да е човек знаещ и разбиращ материята, а такъв фирмата няма. Т.е. трябва да се внесе отвън.Всички чакаме сега да се забатачат с присъединяванията за фотоволтаици.Гледам, че няколко други структури удрят рамо, защото РМС не могат или не искат да се справят.Искам да напомня, че когато на определена дирекция, определена дейност им е отговорност, дирекцията си я върши. А тук какво се получава? РМС са си разхвърляли работата на още 4-5 дирекции. Според дебелите книги това е слаб мениджмънт. Когато някой не може да си свърши работата, има начини и се търсят варианти.Защото всички сме наемни работници, дори и управителите.Т.е. на всички ни може да се търси отговорност.

В подкрепа на последното мнение, бих искал да допълня и моето, а то е за дирекция СТИ. Началничката да ме извинява, че не ѝ запомних именцето, но беше възпълна. Та същата булка, с още една друга мадама от HR (с трудови мазоли по устните) първо ме питаха дали имам познати, които работят там. Един вид - как се реши да кандидатстваш при нас, ако знаеш за тези мизерии... Мнението ми е насочено към онези, които не са връзкари, и няма кой да ги скатава, или да ги настани на някоя лешперска позиция. Оказа се, че съм бил нямал право една година да се местя, ако приема. Питах ги защо това не е написано в обявата, но отговор не получих. Също така 3 пъти в годината се давали някакви премии, но онзи, който напуснал на това място, за което търсят човек вече ги бил взел, въпреки, че не е изкарал цялата календарна година. И дори и да се съглася, ще получа само дедовия. Всичко това ме накара да стана и да си тръгна, и видях, че тези две женици,(които ми задаваха всякакви лични въпроси,които нямаха нищо общо с позицията) грам си нямаха понятие от дейността, за която търсеха човек. Съжалявам, че си загубих времето, както и онези, които са принудени да работят за да вадят заплатите на подобен мениджмънт. Според мен тези две булки, които срещнах трябва да работят по един месец на всяка от позициите, за които търсят хора, и да разберат какво точно се прави във въпросната компания, защото видях, че до момента не са наясно. Най- неудобно им стана когато им зададох няколко въпроса относно работата на открито, взеха да мигат като мишка в трици...и се чудеха откъде знам да питам такива неща. Посещението ми в тази компания беше губене на време, но ако сте студент,или човек пред пенсия това е вашето място.

Много благодаря за последните няколко коментара. Щях да направя грешката да кандитаствам за позиция в тази дирекция.Явно нищо в Енергото не се е променило за последните години и си е все същата помия.

Доста "мнения" са се натрупали за РМС, но надали някой ще си направи труда да ги прочете, а дума и да не става да ги разследва. Единственото, което ръководството ще направи е да им напише едно имейлче, в което уж ги хока, а същевременно ги поощрява или с две думи "ние ви знаем,че изнудвате хората ама спрете за една седмица и после продължете, добра работа". За жалост вероятно ще пострадат отново подчинените заради низостта в душите на ръководителите си...жалка работа. Най-лошото в цялата история е че нито един потърпевш от наглоста на въпросната дирекция няма да заведе съдебен иск за изнудване, но тежко ви и горко на управляващите ако това се случи...такава опашка ще се извие от адвокати,че няма да имате време и молбите за напускане да си напишете.
При друга управа сегашните ръководни кадри няма да изкарат и седмица и това е пределно ясно за всички.

Относно темата „РМС“
Не мисля,че някой е изненадан от ситуацията в дирекцията то си се очакваше.
Всеки, който е опирал до услугите на РМС за по-голям обект знае репликата „плати си и обекта ще стане бързо“, но всеки знае фразата „времето е пари“ е понякога времето е 4-5 бона. Разпределението на парите мисля.че е ясно на всеки, почти всичко на Руслан, малко на Димитър Пенчев и разбира се отговорниците… за къде сме без тях. Рибата се вмирисва откъм главата казват мъдрите хора, така че ръководството няма как да не знае за това, а сигурно и те са си на процент. Изгониха толкова хора от РОЦ-вете, били корумпирани и как ги видяхте или пак Руслан ви каза,че са корумпирани за да измести погледа от себе си.? Стига глупости… Дори малко дете няма да повярва,че те видиш ли не знаят какви ги вършат ръководните им кадри, а са им под носа. Не си ли тръгнат под ръка Руслан, Димитър и отговорниците замесени в тези игри нищо хубаво не трябва да се очаква ама то така или иначе са си свикнали обикновените служители.Стъпкват хората, а те горките си мълчат, защото ако решат да си тръгнат ще ги наплюят яко и пак ръководството ще им повярва на измислиците само и само да излязат чисти ръководните им кадри.
И да завърша с няколко думи към великото ръководство, което не толерира „коридорни слухове“ и на които любимия им лозунг е „не на корупцията“: Ако не лансирахте и не защитавахте толкова измамниците, които сте назначили хората щяха да прииждат при вас и да ви разкажат за всичките схеми. Правите се на слепи и е време да си ходите час по-скоро, че иначе положението ще става по-зле, въпреки че като се замисля няма накъде повече.

Напълно съм съгласен с долния коментар.
Развитие на мрежата винаги е било синоним на корупция, а сега това важи повече от всякога.

Да напиша и аз няколко думи за богопомазания Руслан Радев. Минев и Табаков бяха корумпирани ама този е в пъти повече и от двамата взети заедно. Цяла Варна знае тарифата на г-н Руслан само ръководството се прави на ни лук яло, ни лук мирисало...или просто така им е удобно.Няма как да сложат най-корумпирания човек начело на най-корумпираната дирекция без и те да са вътре в схемите. Началниците му не смеят да си отворят устите и се съгласяват с всичко, което божият син каже ама страх, а и ръководството не помага особено. Супер началника му винаги най-некомпетентния, в която и дирекция да е, вечната подлога. За хората, които са се сблъсквали с умствения капацитет на господина веднага ще разберат за кого пиша, но за тези които не знаят, това е Димитър Пенчев. Ръководството да вземе да си погледне хората, които сами си избират, да погледнат малко километража на служебната кола на Руслан. За такива схемаджии ръководстово намира пари да ги отглежда, но за обикновените служители, които не са богопомазани остават трохите, но не мисля,че някой е очаквал нещо друго де. Лек ден.

Тези допълнителни дни са едни от ТРОХИТЕ на Руслан за неговите подчинени, за да стоят тихичко и търпят, така отлагани във времето по сериозни искания към ръководството-ЗАПЛАТИ. С този начин на ръководене при нова управа го виждам в някоя от фирмите с рамков договор, защото УМЕНИЯТА МУ СА НА ПОСРЕДСТВЕН СПЕЦИАЛИСТ.
Докато беше в технически контрол си имаше ПОСЛУШНИ КУЧЕНЦА, които постоянно му снасяха и винаги бяха единодушни с мнението на ръководителя"ПОСРЕДСТВЕН СПЕЦИАЛИСТ"- малко кумонизъм. Предлагат им развитие, те тъпо отговарят" ....мммиии нека Руслан прецени....". На избор за пълномощник като ОВЦЕ всички мълчат, той говори от името на всички и така на татък.
Подчинените му тогава изпонапускаха. Един под предлог, че заминава в чужбина, защото така не злепоставя шефа, пък той в Ел Русе. Друг пуска отпуск и се качва на кораб - голям СМЯХ (какъвто началника, такова и настроението СМЕШНИК). Трети на старото си място, а четвърти с държание и вид като абсолютен КАРУЦАР без никакво възпитание-това ми било проверяващ орган. С лукавото"Бат този","Бат онзи" с "доброто намерение на фирмата" събира информация всякаква и за всекиго. После тихи разговори по ъглите с този началник, с другия директор, с представители на фирмите и ето го изкачва стълбичката устремил се към УС (ОНАНИСКИ ПЛАЗМОДИЙ). С години подливаше вода на РМС и РОЦ как само пушели, колко били некомпетентни и мързеливи(само за негово успокоение"ОНАНИСКИЯТ ПЛАЗМОДИЙ ще остане за винаги под тяхното ниво"). Не случайно при Андреев беше ПЪТНИК, но с помощта на майчиният език-руски (което му е даденост) отърва кожата.

ПП. НО НЕ ЗА ДЪЛГО!!!!!!!!!!!

Здравейте, имам въпрос към директор ЧР и Управителите на дружествата:

По какъв критерий се определиха длъжностите за ненормирано работно време и допълнителен годишен отпуск?
- служители на дирекции, "РМС" идват на работа в 07.30 часа и си тръгват в 16.30, т.е. кога работят извънредно и повече от 8 часа, че получват допълнителен отпуск - да се направи справка от система за контрол на достъп и GPS;
- същото е със служители на дирекция УЕД и СТИ,
- също и за служители на отдел вътрешен и технически контрол - кога техен служител е работил повече от 8 часа; - също и за служители на дирекция ККМ
- също и за длъжност Специалист управление на бизнес процеси и договори
Разбирам и за всички длъжности в електроразпределителното дружесто, които обслужват мрежата навън, но повечето упоменати длъжности не заслужават тези 5 дни.

Моля, в следващата година тези дни да се дават само за длъжности, на които често им се налага да остават след 8 отработени часа.
Като получихме Правилника, всички ахнахме.
При този home office настана анархия.
Нали всички се борим за правилни неща във фирмата?

Заплатите, като цяло са много ниски.
В петък, 9.01.2022 трябваше да имаме инфото за промяна на заплатата, но не се случи, тъй като ЧР не уведомили директорите.
Относно интервютата - мен ме питаха основно какво съм работил, защо съм напуснал, в какви отношения с бивш шеф и колеги.
Не се набляга на това какво умея, какво оаквам и защо кандидатвствам, а на това какво се е слуило в предната фирма.Непрофесионално е, но така са решили.