Енерго-Про Варна ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г&markers=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г

Енерго-Про Варна ЕАД

Колеги, от близо три години съм във фирмата и виждам следното: неуплътнено работно време, некомпетентни мениджъри, които незнаят какво работят подчинените им. Не се шегувам, моя директор е такъв. Освен това констатирам, че има дублиране на дейности между дирекциите. За да тръгнат процесите и работата да върви много добре и бързо, трябва редукция на персонала. Има дирекции, които все още пишат на тефтери. Това в 21 век направо си е чудо.
Със сигурност трябва волята на мениджмънта за сериозна промяна.

Справедливоста изисква -за една и съща длъжност да има еднакви основни заплати.
Различията трябва да се проявяват за отделния служител в размера на бонуса и то при оценени заслуги в изпълнение на конкретни задължения с финансов резултат за фирмата.
Всички други различия в заплатите ще бъдат награди за доносничество,слагачество пред началника,подмазване.
Във фирма ЕНЕРГО-ПРО заплатите се определят безпринципно!!!
Управниците не им стига мозък да проумеят тези прости принципи.
Какво да очакваш от таково управление което крие от служителите си вътрешните правила за организация на работната заплата в нарушение на кодекса на труда.
Това им помага да крадат от служителите за най дребните грешки.
НЕ ОЧАКВАМ НИЩО ДА СЕ ПРОМЕНИ В ТАЗИ НАСОКА!!!
ПРОФСЪЮЗНИТЕ АКТИВИСТИ СА СЕ СРАСНАЛИ С УПРАВЛЯВАЩИТЕ И НЯМА КОЙ ДА ГИ СЪБУДИ!!!

Промяна трябва да има, даже е задължителна,особено за такива директорчета дето топлят столчетата повече от 6-7 години, а в дирекциите им е хаос - за дейности, които могат да се извършват от един човек, се извършват от трима, или трима в отдела са натоварени на макс, а останалите 6 са цял във Фейсбук, на кафе извън сградата, на кафе в кухните по етажите, или на работните места, ама не работят.Ангелов мисли че може да накара хората да работят, може само ако постоянно ги бута, иначе пак заспиват. Класификатора на длъжностите може да е добър за някоя друга фирма, но за ЕНЕРГО-ПРО няма да свърши тази работа, за която е въведен и това ще проличи след три-четири години. Управителите искат заплатите за една и съща длъжност да са еднакви, а бонуса да бил различен.Но това няма как да се случи когато това се определя от директор, който се е обградил с 5-6 човека приближени, оправя техните заплати и бонуси, а другите кучета ги яли.

Традиционно в края на септември, началото на октомври започна есенната жътва на ръководните кадри, все пак чорбаджията не иска ратаите да се отпускат и по този начин ги страхува. Интересното е докога ще успява да им намира заместници, дори полуграмотни при тези смехотворни нива на заплащане.

Циркът е пълен ......
Система за оценка на компетенциите трябва, да видя тогава част от управителния съвет как ще остане на работа.
Или някои директори, които не могат да разпределят работа или такива, които искат всичко да минава през тях и се взират в детайла, а глобално работата в дирекцията куца.
Съжалявам за Филев, истински професионалист, енергетик, вещ във всяко отношение, добър мениджър. Горко им на РОЦ РусеРазград с тоз управител.
Лоша работа.................

Циркът "Енерго-Про" върви с пълна сила.
Да ни е честито увеличението. От ноември 2018 се говори за въпросното увелиение. Щеше да е март, че юни, че октомври взе и се случи. Че не бяха срещи с управителен съвет, с изпълнителният директор. Че грейдове бяха, че световно призната методика за оценка на длъжности, че левъли. Всичко да е точно, прозрачно, справедливо. И накрая, така чаканото увеличение се оказа разлика от 64 лева в превода към дебитната карта. Та въпросното увеличение, повече ще му отива да се нарича индексиране с процента на инфлацията. Остава да се надяваме през 2020 пак да има увеличение/индексиране.
И за край ... г-н Ангелов на въпросната среща убедено заяви, че компанията щяла да наблегне на обучения (рязане с трион), повишаване на квалификация (заварчик) и т.н., щяла да подкрепя повишаването на образователни степени на служителите (заблудените, които искат да учат висше), да се позволява да се повишават грейдове веднъж годишно и прочие. И 10-15 дни по късно се обяви, че при определяне на грейдовете няма да се взимат предвид образованието и стажа.
Циркът продължава...

"Грузия, Източна Европа – 96 долара на година

Правене на бизнес в Грузия може да бъде доста доходоносна, тъй като минималната работна заплата е изключително ниска. В частния сектор минималната работна заплата е 8 долара на месец, което е само 0.05 долара на час. Държавата обаче е най-добрият работодател, тъй като плаща минималната работна заплата до 48 долара на месец. Някои източници казват, че в страната може да се намери работната сила, която да работи за 0.24 долара на час, което е много полезно за чуждестранни компании, които искат да се спестяват."

Както се казва, още много може да се дълбае надолу и внимавайте какво си пожелавате :)

Класификатора няма да бъде въведен. Да изчистят хората с личните договорки за заплати и бонуси, после на увеличенията, да задържат големите заплати и ......... след 3-4 години сме готови, без великата скандинавска система.В нашата компания, скандинавска система не ми се връзва.А туй предложение на чий велик ум е?Или Ангелов е искал от ЧР нещо и хоп му дали този вариант.Незнам какви са заплатите и бонусите в Грузия, ама дали няма да ни изравнят с тях.

Здравейте, колеги,
може ли някой да ми обясни повече за скандинавската система, която ще класифицира длъжностите.Нашия шеф каза че и ЧР не му обяснили много. Системата била на две части, първо оценявал директора, а после ЧР. Ами извинявам се , но никой от ЧР не познава моята работа и тази на колегите ми. Това е поредната безмислица. Преди да я въведат, дори не я експериментират.Моля първо за проба, за да няма после грешка. Е, няма да е първата, нито последната грешка, но жалко че от цялата безхаберщина през последните 5 години страдат най-вече служителите стоящи най-ниско в йерархията.Чакам Ангелов да сменя директори и членове на УС , които са безхаберили през последните 5-6 години.

Изначално във фирмата всичко е сбъркано. Не се инвестира в мрежата, в служителите, в софтуер и друго, което би спомогнало да се върши повече работа за по-кратко време.
В дирекциите, в които трябва персонала да са намали, а там където трябват повече хора, да се увеличи.Да се обърне голямо внимание на всички монтьори, чужствително да им се вдигнат заплатите. Той тока си върви, ама не се знай докога..............
Управителите на високо ниво да се занимават с важните проблеми - цена на ел. енергия, инвестиции, ограничаване на неправомерни присъединявания, големи длъжници и прочие.В противен случай ще се занимаваме на кой му духа или кой нямал къде да паркира, както обичат да занимават управителите на срещите.
Успех, колеги, много път има да извървим.