Енерго-Про Варна ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г&markers=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г

Енерго-Про Варна ЕАД

Здравейте и честит празник!
Фирмите (от групата) се променят бавно, но сигурно. Всички ние благодарим на работодателя за това, че сме негови служители и че ни изплаща заплатата редовно и навреме.
Но нека да се помисли за заплатите - да се увеличават, за да достигнем нивата на ЧЕЗ и EVN.
Процесите се дигитализираха, сега да се оптимизират всички дирекции, без изключение - така оптималния брой хора ще произвеждат същия или по-голям продукт.
Да се обърне внимание на комуникацията - тя трябва да се води изцяло по имейл, а на не ухо и софра.
Да се обърне внимание на все още останали мениджъри с лошо поведение към служители.
Да се промени грейд системата, която всъщност е доста ограничителна.

Към Анонимен от 11. 07. 2020г.
Не благодарно мнение, според мен.
Как не се обърна внимание на всичко положително, което на всички се случи?!
Как един път някой не Благодари, за точно късните електронни писма, които не бяха безразлични към всички?! Нима някого ставиха без бонус, без заплати, без 13*та заплата или го оставиха без работа, както много постъпиха по най-лесния начин и оставиха хората точно с децата на училище, с болни хора, със задължения без нищо?!
Кой мениджър се е обръщал към своите служители и се е вълнувал от тях?
Защо в тази малка наша страна никой не вижда и не обръща внимание на стореното добро, а вечно критикува? Как не се забелязва многото добро, което се прави?
Тези деца, родители, да не би преди обстановката да не бяха в същото положение? Кое се промени - Работодателят ли е виновен за Пандемията?
Защо се местят етажи - какво пречи, някой си е "счупил кръста" или е негово собствено работно място, което си го е закупил?!
Аз им БЛАГОДАРЯ, ЧЕ СА РАЗЛИЧНИ, ЧЕ СА ВНИМАТЕЛНИ, ЧЕ СЕ ОПИТВАТ ДА ПРОМЕНЯТ ЕДНА ЗАКОСТЕНЯЛА СИСТЕМА, КОЯТО СЛЕД Електроразпределителните предприятия не се е променила и не се е почувствало, че сме при частен Работодател!
БЛАГОДАРЯ ВИ!

Колеги, здравейте и от мен!
Искам да споделя мнение за положението във фирмата в последните пет месеца. Дойде извънредното положение и започнхаа проблемите - то не бяха късни и дълги имейли, не бяха промени през 6 часа(Правила за подпис), не бяха и други промени, които по един или друг начин засегнаха всички нас.И влошиха още повече процесите в компанията.Мениджмънтът уж комуникира с работниците, ама не точно, наредиха се премествания на работни места, немислими при това, всеки дава мнение и прави забележки за неща, които не са негова отговорност и които не разбира и мениджмънта иска обяснения.Никой не помисли, че работихме в къщи - с двама ученици, кой с болен съпруг, кой с болна съпруга, кой с болни родители, и че всички ние трябваше да се научим да работим с много нови системи, което ни отне време и доста ни затрудни.
Електронизацията беше необходима, особено за дирекции, които години наред я отлагаха, напр. Счетоводство.Сега да напънат ИТ да дигитализират още системи.
Към мениджмънта: да се занимават със своите основни отговорности.

ela be gogutko
ot koga se molim da se varne6
malko ostna da se sasipe cqloto predpriqtie bez teb
gotovan4o

Чух, че доста неща се променили, има ли смисъл да се връщам?

Хората се страхуват да говорят, защото едва
ли след като споделят, ще променят положението със своя началник или директор, хора на по 40, 50 и към 60 г, вече изградени личности.Най-много да си докарат проблеми.Какво да кажем като има шефове, които искат през тях да минава всичко. Не базарят нито началници, нито екип.Едва ли не искат сами да си се ръководят, и сами да си работят. Тези да ги свалят на оперативни ниво. Другите, които нямат поведение спрямо своите подчинени, първа забележка и след втората, извън фирмата.На мен не ми харесва това, на деня на отворените врати, всеки да мрънка със своя си дребен проблем. Искам да има екипност, да работим заедно, а не на групички всеки да говори срещу всеки.Иначе очаквам приходите този месец и се надявам да отида на почивка в чужбина. И аз съм човек.

Всички мениджъри, които са спали последните 3-4 години, да си носят последствията - без бонуси ли, извън фирмата ли? Където нещата са забатачени - наказания. Ама големия шеф трябва да действа.За всеки проект, за всяка задача да се дават срокове и в случай, че не се спазят, да има последствия.Как да пишат хората истината за мениджъри и проблеми в работа, когато едва ли очакваме кой знае каква промяна.Всеки служител започна да иска това, което на него му харесва. Но не може да им се получи на всички. Тогава....... Съжалявам за Младен Димитров - знаещ и можещ човек, ама не ставал за мениджър, ама то кой се е справил с диспечерите, каквото са поискали, това им се е случило.Човек сам си докарвал белята на главата, така и с тях, не се знае кой ще им дойде като шеф.ПРОМЯНАТА започна и може би ще продължи. Само да кажа, ВНИМАВАЙТЕ, компаниите с новите управляващи са крехки. Възможно е малки грешки да се отразят сериозно. Като гледам "алтернативните " варианти не са сполучливи.Ама да видим.Колев председател на УС на Север, Рахнев Управител РОЦ. Незнам. Това е доста несигурно.

Да припомня: МС определя от 1 януари 2020 г. размер на минималната месечна работна заплата за страната 610 лв.
И в тази връзка да попитам:Предвижда ли се осъвременяване на основните и допълнителни плащания в дружеството, има ли ново КТД предвиждащо увеличение на възнагражденията?
Ако не, и продължава да се работи на процентчета над МРЗ, особено важи за Варна, изберете си една буна и се хвърлете надолу с главата, защото по-прекарани надали има!

Що се чудиш!
Момченцето Румен Лалев преживява във фирма ЕНЕРГО-ПРО и е особено полезен за фирмата понеже спестява средства от подръжка на електромерното стопанство.
На него му трябват миниум 100 години да се справи с метрологично остарелите електромери(РЕГЛАМЕНТИРАНА МЕТРОЛОГИЧНА ПРОВЕРКА ПО ПРАВИЛАТА ЗА ИЗМЕРВАНЕ И ЗАКОНА ЗА МЕТРОЛОГИЯТА-6 ГОДИНИ ЗА МОНОФАЗЕН 4 ЗА ТРИФАЗЕН ЕЛЕКТРОМЕР) !
Вината не е само негова.На северния управител Николов му е необходима такава мижитурка като Румчо,понеже разходите за електромери са нищожни за сметка на минимално необходимите.РАБОТА НИКАКВА. СПЕСТЕНИТЕ ПАРИ ОТИВАТ ЗА ПЕТ ЦИФРЕНИ ЗАПЛАТИ НА УПРАВЛЕНЦИТЕ.
КЪМ МОМЕНТА ЗА ПОДМЯНА НА МЕТРОЛОГИЧНО НЕГОДНИТЕ ЕЛЕКТРОМЕРИ ПОЕЧЕ ОТ 300 ХЛ. БР.НЯМА ПРЕДВИДЕНИ СРЕДСТВА И РАБОТНА РЪКА.
Всичко това е на база на без зъбата КЕВР ,който търпят такива фирми в ущтърб на клиентите!

Лалев още ли е на работа?