Енерго-Про Варна ЕООД

Ахахаа, какъв е тоя смешник в обслужване на клиенти? Костюмарче с развети пешове, наритан от поне 3 фирми дойде да оправя нас ли?
То вече и за плач не е. Само гротесков смях.

osnovnata zaplata v evn e 1150 leva
i stiga vi6ite menidgeri sa se pravili 4e ne znaqt kakvi sa zaplatite v drugite erp

Май не спира да се пълни сайта с нови обяви за Е.Монтьори! Хората се наслушаха на голи обещания. Нали новите мениджъри се заеха приоритетно да оправят смехотворните заплати и да се опитат да задържат истинските специалисти панически бягащи от фирмата! И к'во??? Пак нищо!!!! Хората се наслушаха на лъжи и несигурни обещания за далечното бъдеще....Писна им да ходят парцаливи и да чакат за пореден път полагащите им се работни дрехи!Писна им да ги порязват на оценките за тримесечието, въпреки че са дали всичко от себе си по време на големия сняг.КОЙ чакате да излезе другата година колеги????
Младите момчета, които викате на интервюта, като чуят офертата ви за заплащане ви я отказват през смях. Трудовите злополуки растат заради некачествените защитни средства и материали и непрестанното бързане и даване на зор за постигане на безумни цели. Ние не сме на поточна линия за производство на козунаци, че да знаете само "Давай, давай" "Да си постигнем целите, пък евентуално може и да вземем някой лев".Всяка грешка от бързане при нас е смъртоносна....Всяка стотинка "икономисана" от качествени инструменти и облекло застрашава живота на работещия!!! За синдикатите знаем вече, че са глухи и слепи за проблемите, трябва да се съберем всички и да потърсим сметка на тези, които са неспособни да си свършат работата. Миналата година на "Деня на Енергетика" ни "ИЗПИТАХА" и какво се промени?
Май е време и ние да ги изпитаме!!! Чуват се само слухове за надигащо се недоволство на монтьори от Варна, дайте гласност колеги, дори не подозирате колко бързо ще ви подкрепят всички други градове!

Дълбок поклон пред авторите на последните три мнения. Въпреки, че джуджето не заслужава толкова внимание, всичко написано е точно както е в действителност. Как стигна дотук и оцелява като един меринджей-сървайвър в променяща се среда? Еми има външна подкрепа (политически чадър) и вътрешна подкрепа – доскоро от един вече бивш член на УС на Мрежи, а и лицето е майстор на късия разказ, както и притежава особени управленски качества.

Здравейте, настоящи и бивши колеги и честит 1-ви април!Освен, че днес е ден на хумора, но днес е и първия работен ден на един „ръководител-легенда” на новия му пост. Директор доказал се през годините като изкусен манипулатор, съсипал с лъжите си кариерите и живота на много хора (дори и най-близките му не знаят що за „човек” е?). Научавайки как е бил презентиран за новата си позиция се връщам назад във времето и се замислям, колко ли специалисти в бранша са имали възможност през кариерата си за три години от електромонтьори да стигнат до поста на главен инженер на „Електроразпределение”, а след още три години да бъдат вече и на директорска позиция в дирекция ( и не каква да е, а „Управление и координация на мрежата”? Някой колеги още тогава се запитваха: На какво основание след като е бил обикновен редови диспечер изведнъж се издига до ръководител и то при наличието на такива доказани професионалисти (старши диспечери) в диспечерските центрове в Горна Оряховица, Варна, Русе, Шумен, Добрич, Силистра, Търговище, Разград с години опит и стаж? Интересното в случая е, че назначението му за главен инженер се случва докато е само на невръстните си 31 години, което за онези времена си е меко казано респектиращо. Резултата от това кадрово недоразумение стана обаче видим и осезаем за всички Нас! След 10 години „ръководене” на този „мениджър” е, че той трябваше да бъде разследван и освободен дисциплинарно поне няколко пъти. Въпреки многобройните сигнали от различни служители срещу това лице, никой не посмя в годините да се разграничи от действията и поведението му. Вместо да стане клиент на прокуратурата, той и "компания" наказаха и освободиха самите тези които подадоха сигналите срещу него! Не се даде гласност на сигналите, защото това биеше пряко по имиджа, което е разбираемо. Но, защо по рано не го преместиха, както сега? Определено не е било лесно да се взимат крайни решения при толкова явни протекции за това лице и които идваха поне от няколко места (самия той нееднократно е парадирал с тях). Сега след поредния приятелски огън ("колективен") само и само да го запазят и съхранят за поколенията, му гласуваха доверие за нова директорска позиция, и която да му отговаря на компетенциите разбира се. Да му е честито назначението на този празник и да не забравя, че това е неговия петък все пак...

Напълно съм съгласен с “бившия Анонимен“. Повечето от достойнствата на Б. Божков са изброени от него и аз не мога да добавя нищо повече. Наистина е невероятен приноса и заслугите на другаря Божков към Е.он и Енерго-про. Изключителните му качества бяха оценени по достойнство от някои бивши членове на УС (членове и на клуб „Мариана“). За съжаление неблагодарните му подчинени не можаха да го оценят по достойнство и в паметта ни винаги ще остане позорното бягство от дирекцията на Узунов, комуто другаря Божков отдаде всички сили да го направи свой достоен заместник. Но всички знаем – направи добро и го хвърли на боклука. И като гледам колко много несъгласия има коментара на Анонимен, разбирам колко много истински обожатели има Божков и в колко много сърца той ще остави топла диря. Моя коментар също май няма да бъде харесан.
Въпреки, че разбира от експлоатация колкото магаре от космонавтика, вярвам, че той ще даде невероятния си принос в новата дирекция и ще остави и там светла диря. И нека неблагодарните му бивши подчинени не слагат във фурната агнето, което бяха приготвили преди години, когато се чу, че ще напусне дирекцията. Те могат само да се срамуват, че не успяха да попият най-ценното от неговите знания и умения. Всички вие ще плачете, когато той утре се издигне още повече, защото притежава всички качества които се ценят в Енерго-про и нашата мила държава и ви обърне гръб.
А за всички началници в Енерго-про, които притежават качества които се доближават поне малко до тия, които притежава другаря Божков – гответе се. Всеки от вас носи директорския жезъл в гащите си. След като на директорски и по-високи длъжности бяха издигнати некадърници (Лалев и К. Иванов), доказани тъпанари (Божков) и близачи (Дишлиев), който е съчетание от предишните две качества и чието най–изявено качество е мразим да мислим, но сме майстори в навеждането, както и много други знайни директори, идва и вашия ред. Не се предавайте. Желая ви успех.

Използвам случая да поздравя лично най-обичания и хрисим мениджър в компанията г-н Боян Божков, за новата му позиция в компанията! Това е едно дълго очаквано признание за неговата отдаденост,вярност и заслуги към професията. Благодарности от името на всички настоящи и бивши колеги, за незабравимите и щастливи моменти в съвместния ни професионален път (в ДУКМ). Искаме да изкажем своята признателност към делата и резултатите на този мениджър. Ние оценяваме по достойнство водещата му роля за по ефективното, сигурно и надеждно управление на електроразпределителната мрежа. Важно е да отбележим и безценния му принос към стратегията за развитието на диспечерските центрове в дългосрочен план ("Пилотен проект 2006-2016г.). Благодарим му за високия професионализъм и компетентност, благодарим за лоялното отношение към всички Нас, както и за коректността му в чисто човешките ни взаимоотношения. Ние колегите му в дирекцията със сигурност цял живот ще помним неговата ангажираност и съпричастност към проблемите ни и никога няма да забравим неподправената му и естествена човещина. Благодарим също за безграничната му подкрепа и опора в най-трудните за нас моменти, и като цяло за основната роля която изигра в нашия професионален живот. Накрая, но не и на последно място искаме да му благодарим за прекрасния микроклимат, които оставя след себе си в дирекцията, защото той ще е основополагащ за бъдещите резултати за години напред. Пожелаваме му здраве, щастие и още по осезаеми успехи на новото професионално поприще. Вярваме във Вас, г-н Божков и се надяваме, че и на новата позиция ще се докажете като мъдър и честен ръководител. Благодарим, че Ви има и на добър час...

Най-накрая един събуден мрежар!

На кандидата за работа: стой далеч от ЕНЕРГО-ПРО,заплатата е около 750 лв.,но трябва да се спазват безумни правила, заповеди, инструкции,напр. искат да работиш много, но няма с какво /работодателя не ти осигурява материали/, а сега ще слагат лимит на колите,т. е. като полицаите ще спим по колите, но в близост до ТП или ел. табла и нещо, което можеш да свършиш за един час, ще вършиш за два.

На колегите отчетници ще кажа:прочетете го тоя кодекс на труда/раздел 3, Почивки/,там пише:

При петдневна работна седмица работникът или служителят има право на седмична почивка в размер на два последователни дни, от които единият е по начало в неделя. В тези случаи на работника или служителя се осигурява най-малко 48 часа непрекъсната седмична
почивка.
Четете ги тия закони.......

Хвърляте им графика обратно да си го оправят.

При нас се знаем не като "Клетници" а "Отшелници".
Искам да кажа,че с тоя график тотално ни е.аха майката от всякъде и тотално на закопаха.Нито работим като нормалните хора,нито почиваме като тях нито пък вземаме някакви нормални за сферата и за работата която вършим пари.
Аз вече абсолютно ще бъда неадекватен относно какъв ден сме и каква дата сме.
Отчитаме петък,събота,неделя.....понеделник сменяме електроемери,вторник сме компенсация.....сряда,четвъртък отчиташ,петък електромери ,събота и неделя отчет,понеделник компенсация......Е НЯКОЙ РАЗБРА ЛИ ГО ТОЯ ГРАФИК?Някой разбра ли кога какво се прави ? Някой разбра ли кога ние можем да почиваме,да не говорим за ползването на отпуски ???
Който е изготвил графика е ЕБАСИ БОКЛУКА И МЕГА НЕКОМПЕТЕНТНИЯ НЕКАДЪРНИК !!!!
За какво е всичко това?
Нали уж нямаше да работим съботите а то какво става,ние ще работим само и основно събота и неделя??? И За какво ? До сега държавата ви беше виновна,сега кой е ? КОЙ ПИТАМ ,КОЙ ?
Всичките тези номера са само и единствено за да не ни се плаща извънреден труд както трябва и да нямаме възможност да сменяме електромери за да не си изкарваме някой друга стотинка към така или иначе мизерните ни заплата!
РАЗБЕРЕТЕ,ЧЕ ТОВА НЯМА ДА ОСТАНЕ ТАКА !!!!
НИЕ СМЕ ХОРАТА КОЙТО ИЗКАРВАМЕ ПАРИТЕ НА ТАЯ ШИБАНА ФИРМА,КОГА ЩЕ ГО РАЗБЕРЕТЕ !!!?
ТРЯБВА ДА СЕ ОТНАСЯТЕ С НАС КАТО С ХОРА А НЕ КАТО С ЖИВОТНИ !!! БОКЛУЦИ НЕКАДЪРНИ !
ЗА ТОВА ЩЕ ИМАТЕ ВЕЧНО И НЕПРЕСТАННО ТЕКУЧЕСТВО НА ХОРА И КАДЪРНИ ХОРА НИКОГА АМА НИКОГА НЯМА ДА СИ НАМЕРИТЕ !
И СИНДИКАЛНИТЕ УТАЙКИ ДА СЕ СЕТЯТ ЗА НАС А НЕ ДА МИШКУВАТ,ЗА КАКВО СТЕ ТАМ ДУПЕДАВЦИ И ЛИЗОГЪЗЦИ ТАКИВА ?? МЪРШИ ДОЛНИ,НЕ ЗАСЛУЖАВАТЕ И МИШКИТЕ ДА ВИ ЯДЪТ !!! Тая фирма гъмжи от некомпетентни и неграмотни ръководни кадри,от кора който гледат само и единствено как да си нахранят гъзовете за сметка на НАС . Вие сте тираните на 21век.
КОЛЕГИ СЪБУДЕТЕ СЕ БЕ !!!!
ЗАЕДНО ЩЕ ПОСТИГНЕМ ЦЕЛИТЕ СИ И ИСКАНИЯТА СИ ЗА ЕДНО НОРМАЛНО ЗАПЛАЩАНЕ И РАБОТНА СРЕДА .
СЪБУДЕТЕ СЕ !!!!
НЕКА ПОКАЖЕМ,ЧЕ НИЕ СМЕ ХОРАТА БЕЗ КОЙТО НЕ МОЖЕ,А НЕ ТЕ !!!
НЕКА СЕ ОБЕДИНИМ И ДА ГИ ПОСТАВИМ НА МЯСТОТО ИМ !!
ОБЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА ,НЕКА БЪДЕМ ЗАЕДНО !!!
Не го ли направим това,ще на тъпчат и мачкат още повече,това ли искате ?
ХАЙДЕ БЪЛГАРИ,В НАВЕЧЕРИЕТО НА НАЦИОНАЛНИЯ ПРАЗНИК НА БЪЛГАРИЯ,В НАВЕЧЕРИЕТО НА ОСВОБОЖДЕНИЕТО ОТ ТИРАНИТЕ,ОТ РОБСТВОТО И НИЕ СЕ ОСВОБОДИМ ОТ ТЕЗИ НАШИТЕ !!!
НЕ БЪДЕТЕ СЛЕПИ И ГЛУХОНЕМИ !!!
БЪДЕТЕ БЪЛГАРИ !!!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК !

Предполагам скоро ще се отворят нови места за позицията отчетник.Това не е защото настоящите такива ще бъдат или биват повишавани или заемат други позиции ,а защото през последните дни се завъртя нов работен график за "КЛЕТНИЦИТЕ".Хората са натоварени с почти 20 работни недели през годината и още толкова та дори повече съботи.Това освен ,че не се плаща подобаващо, ами след достигане на 150 часа (годишна база) минават на компенсации 1 към 1 ...Работиш неделя ,почиваш вторник.
И през всичкото това време заради спазване на законите се появяват задължителни "почивки" през делничните дни.Иначе казано-над половината почивни дни работиш ,а когато другите работят почиваш.Какво е странното?Странното е ,че това е поради причината ,че с графика е натоварена кака А.Н.Т.О.Н.И.Я. която явно не може да се справи иначе с задачата,а предни години други хора правеха графика значително по-поносим.Явно обаче някой от висшия мениджмънт я е оставил да прави тази и други простотии на воля!И не на последно място недоволството на "КЛЕТНИЦИТЕ" си остава за тях защото никой не ги БРОИ за живи кадри които са едни от важните единици на тази фирма.