Енерго-Про Варна ЕООД

Май пак има раздвижване в Доставки и отново си търсят специалисти. Раздвижване, раздвижване и течение на дванайстия етаж хихи. След семейство делеви/умишлено с малка буква/, кой ще познае, кой си тръгна!?

На кандидата за работа в Добрич, ще кажа:Ако си закъсал, кандидатствай. Ако имаш възможност, избирай друго място.Ако си не много работлив, не инициативен и послушко, това е твоята фирма. Но ти си млад, опитай в чужбина.
Работата на нито един служител не е много, нито е трудна, макар много хора да се оплакват, че имат супер много работа.В 8:00 ч. никой не работи, работата започва след 9: 00 ч. дори в 9: 30 ч. Повечето служители са неорганизирани, а хаоса става пълен напр. от правилата за подпис, виждал съм фактури с по 25 подписа на гърба на фактурата; от разрешение за извършване на определена дейност, което се получава след много дни; от безумна бумащина в 21 век /всичко се разпечатва на хартия при положение, че може да бъде електронно/ и много,много други причини, но най-важната от тях е ,че ръководителите са хора без капацитет, но имат желание.Това значи, че искат, ама не могат.По тази причина Хората масово са демотивирани, никой не е в състояние да ги накара да
работят.Затова не се сърдете, че този и онзи е некомпетентен. Когато имаш капацитет за две, работиш за две. Нали Трабант не може да върви колкото Бугати Вейрон, дори шофьора много да иска.
Чакам собствениците да се позаинтересуват не само от печалбата.
Не че не се интересуват, но се случва когато
положението стане трагично, напр. по времето на Желев и престъпното поведение на Одита.

Здравейте. Гледам от известно време за Добрич се върти обява за Специалист Измерване. Споделете нещо за тази позиция. Работата трудна ли е, тежка ли е? Защото изискванията не са особено високи, покривам ги всички без стажа, а в същото време не ме поканиха на интервю. А как да имам стаж в измерването, като електромери има само в Енерго-Про. Та чудя се дали да се пробвам пак или няма смисъл да хабя ресурси и да тая празни надежди. Кажете и как се движат заплатите за тази или поне подобна позиция.

С други думи, тези които ги напуснаха в края на 2012 г. или сами си тръгнаха се оказаха най-големите късметлии, а останлите, които слугуват и ратуват са за панахида :)

Малешкова е некомпетентна,с много връзки е назначена вероятно.При покана за интервю ,може да си канидатствал за 3 позииции,но тя не ти казва за коя точно те кани,връзката по телефона "била лоша",връзката като е лоша,си я помолил да повтори и тя ти казва само от коя компания те кани и за кога,но не и за коя позиция.Явно има доста роднини,съселяни/от добрич /,семейни приятели и тн ,които чакат за тази позиция!
Доста връзки са нужни да станеш специалист подбор,след като 7 години си бил рецепционист в хотел на албена ,3 години - офис - мениджър и си учил задочна форма на обучение на стари години,докато другите са учили 5 години редовно и то навреме.
Вземат ти и копие от диплома/моята е отлична/,не е ясно защо им е нужна,като нямат намерение да ти отправят реална оферта.
Питат те и дали имаш здравословни проблеми,също некомпетентно,това е лична и конфиденциална информация,изобщо интервютата са проформа!

Шуробаджанащина,hr - а/някаква маляшка/ още при по покана за интервю не ти казва за коя позиция те кани на интервю,и те подвежда,на самото интервю не създават атмосфера,създават бариери,задават въпроси от лично естество ,което е непрофесионално и некомпетентно.Но разбираемо,като се има предвид ,че въпросната маляшка или малешкова ,преди е работила с години като рецепционист в хотел и офис мениджър в някакво ЕТ.
Мениджъра на отдела се опитва да те изкара ,въпреки отличните ти дипломи и солиден професионален опит,че няма да се справиш с отговорностите ,и те елиминират съвсем целенасочено и умишлено,вероятно си имат техни хора за позициите ,въпреки голямото текучество.
Маляшка задава глупави и неадекватни въпроси ,напр откъде идваш на интервю,въпреки че си дошъл 15 мин по- рано.А тя откъде идва на работа - може би от добрич?Имат много голямо текучество,в момента има обявени 7 -8 позиции за различни дирекции,защо ли хората напускат?
Интервюто продължава 20 мин и гледат да те отпратят,без да ти дадат възможност за въпроси.
С една дума ,ако нямате връзки ,не ходете - губене на време е!
А амортизационен план съм правил/а още в студентските години,счетоводителката се опита да ме изкара ,че един прост аморт.план не мога да направя!Шуробаджанащина,некомпетенстност и непрофесионализъм,български "мениджмънт'.Не ходете на интервю ,ако нямате връзки ,задават глупави въпроси от рода на'имате ли познати ,които работят компанията?".Та ще си останете само с фалшифите им усмивки по принуда,и ще си загубите времето.И без това имат голямо текучество!

Така е, администрацията в Кулите е некомпетентна.Сключват се договори с фирми, които нямат възможност да извършват определена услуга, но се лансират.Намаляват се разходите за всичко, което е свързано с това да си изпълниш добре служебните задължения, а се купуват нови коли за директорите. МИР-овете работят с 10 човека наличен състав, а е време за отпуски.Автомобилите са повредени, а и няма кой да ги шофира.Р. Лалев до инструментите ли опря?На зима ако е на тази позиция, ми се струва, че ще оправя аварии.За съжаление на никой от управителите не са потърсили отговорност, едва ли ще се случи и с тези.Ако фирмата е твоя, можеш да искаш да караш кола за 100 000 лв., но когато си наемен работник и такава за 15 000 лв ти върши работа.Територията на Енерго-про е малка, а и на повечето директори не са им нужни коли.Жалко е че всичката тази разсипия влиза в цената на тока.Жална ни майка....

Какви бързи и точни решения бе хора!Всичко ново, което се спуска от кулите е толкова некомпетентно и затрудняващо нормалния работен процес, че чак ставате смешни в стренежа си да блеснете с някоя "Гениална идея" (Конкретен пример е регистрирането на инструменти в SAP измислено от Р.Лалев). Отвертка от 5 лева, ще се получава след един тон изписана хартия и висене с часове пред комп. на ОМИР! И какъв е смисъла......" Да се прекрати практиката на връщане на инструменти различни от зачислените" Ами спрете практиката да напускат Ел.Монтьорите и няма да има нужда да се връщат инструменти!!!!! И какво продължава да се случва- напускат висококвалифицирани инженери с Vгр. и множество свидетелства за професионална квалификация, а се наемат зидаро-мазачи,които започват с IIгр. и им са нужни минимум 2 години да стигнат до Vгр. като същевременно чакат да излезе някой "обект" и да изчезнат при първа възможност!!! Както вървят нещата скоро ще се наложи да вземате "бързи и точни решения" как човек с IIгр. да издаде наряд, или как да накарате абоната сам да си отстрани аварията!!! Защо си мислите, че крепите Енергетиката на гърба си и се смятате за толкова велики! Тръгнете между обикновените Ел.Монтьори за да видите на практика как се взимат "бързи и точни решения"....
Можеше поне в "поздравителното Ви писмо" да благодарите на тези безкрайно търпеливи хора, защото те са истинските ЕНЕРГЕТИЦИ в тази фирма, а не да си бръщолевите за Свободния Си пазар!!!

Пиша на колегата,който малко по-надолу пише,че взема бързи и точни решения, и от неговата работа зависи до някаква степен печалбата на фирмата.
Завършил сте държавен университет, а парите, които родителите ви са харчили за вашето образование са отишли напразно.Ако горното не е вярно, то тогава сте инженер, а ако и това не е вярно и сте икономист,то тогава не сте присъствали на лекции по микро и макроикономика.ЕНЕРГО-ПРО е абсолютен монопол.Монополът е пазарна структура с единствен продавач, с отсъствие на конкуренция. Думата е гръцка и означава „продавам сам“.Пазара се води свободен, но никога няма да е такъв.От твоята работа не зависи печалбата на фирмата. Факторът, който е определящ за печалбата са цените, ЦЕНИТЕ.
Така,че работи и се радвай на високата си заплата.А тя е такава,ако чисто получаваш над 2500 лв.

Положението в Мрежи е отчайващо.Собственика защо не гледа.Ние работим 10 човека в МИР.Това е извън закони и правила, дори извънчовешките възможности.Но като гледам и в ЕООД -то е зле, назначават пенсионери на директорски позиции.