Енерго-Про Варна ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г&markers=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г

Енерго-Про Варна ЕАД

Днес разбрах, че за последните 3 години заплатите в компаниите средно са се увеличили с над 30 %. И това не ми хареса, не че аз не съм в това число.Според моите изчисления от това, което чувам е, че определени звена, отдели или по-малки дирекции получават увеличения на заплати, дори и в началото на 2021г.
Важно е колко са важни за компанията, напр. ИТ.И не само.30% не са много, това по проста сметка е, заплата от 1100 лв умножена по 30% си е 1430 лв.Като сметнем данъците и ги извадим от сумата се получава мъъъничка заплатка. Мисля какво ли ще прави фирмата след 5-6 години, когато част от служителите с по-голям опит ще са пенсионери. Но какво го мисля аз, все едно фирмата е моя.
Много неща не са добре и се чудя защо не се виждат. Трябват дистанционни електромери, интелигентна система с която да работят ел. монтьорите, да се инвестира в професионален софтуер за определени сфери и инвестиция в мрежата. За 5-7 години, всичко ще си дойде на мястото.

Пропуските в документите не са толкова важни. Важно е да се направят кардинални промени в някои насоки, напр. защо ЧР изискват обяснения от служители, при положение, че във всички фирми това се прави от прекия ръководител, подчертавам, от прекия.Този, който те знае на 99 % какво правиш и къде се намираш по всяко време в работния си ден.
И защо ЧР се съгласяват да правят това. Може би е заварено положение и никой не смее да го промени.Или просто няма кой да мисли!

днес по пощата получих една политика за отпуски, работно време и почивки и се учудих следното:
защо има толкова хора с ненормиран работен ден при положение, че едва ли често им се налага да работят извън нормалното си работно време, напр. вътрешен одитор и специалист вътрешен и технически контрол.
Ако често работят извънработно време да ме извиняват.

Кво ще рече служители да работят на територията на разпределителния обслужващ център, тя нали е територията на областния град.

също в политиката има изписани грешни наименования на дирекции, незнам на кого са пропуските и грешките, ама са няколко. Че и управителите са се подписали.
Според мен вече всяко нещо трябва да се проверява, за-щото със сигурност има нужда от промяна.

за ЧНГ взехме 13-та заплата, което си е 10% отгоре. не е зле

ЧНГ 2021! В другите две ЕРП вървят допълнителни споразумения с увеличение на заплатите средно около 5%, и резонно е да попитам какво става в североизтока. Говори ли се за ръст на възнагражденията и/или подобряване на размера на допълнителните придобивки? Или пак ви прожектират мълчанието на агнетата!?!

Като цяло, според мен компаниите имат няколко проблема: липсата на комуникация /цялостна, правилна, точна/ между дирекциите, от УС към директори, от директори към началници, както и от началници към служители.Друг проблем е не оптималния брой служители и неправилно организиране на процеси, това е навсякъде. Работи се на парче. Няма дългосрочен план, няма дългосрочна визия, няма дългосрочно изпълнение.Месец за месец, година за година. В разходната се работи много , но това много започва през август и септември. Дотогава яваш-яваш.През останалите две, се подготвяме за третата. Да се помисли за организационната структура, има ли необходимост от всички дирекции, всички отдели, всички звена. Може ли нещо да се окрупни, друго да го няма. Също са проблем решения на УС на Север, които днес са взети, и след три седмици са отменени.Иска се динамична промяна и нагласа от обикновения служител, но такава липсва нависоко.Също да се погледнат членовете на УС, всички ли са на мястото си.
Все пак народа е казал: "Една птичка пролет не прави".
И не на последно място са проблем нивата на заплащане и голямото текучество на служители. Ей тия неща ако се оправят, ще задминем ЧЕЗ и ЕВН.Тръгнали сме към промяна, надявам се и проблемите да намалеят.

Работещите в офиса на Позитано вероятно са достигнали нивата в ЧЕЗ и ЕВН, че може и да са ги надминали, но на село едва ли ще се случи. Може пък като довършат магистрала Хемус един ден...

Здравейте и честит празник!
Фирмите (от групата) се променят бавно, но сигурно. Всички ние благодарим на работодателя за това, че сме негови служители и че ни изплаща заплатата редовно и навреме.
Но нека да се помисли за заплатите - да се увеличават, за да достигнем нивата на ЧЕЗ и EVN.
Процесите се дигитализираха, сега да се оптимизират всички дирекции, без изключение - така оптималния брой хора ще произвеждат същия или по-голям продукт.
Да се обърне внимание на комуникацията - тя трябва да се води изцяло по имейл, а на не ухо и софра.
Да се обърне внимание на все още останали мениджъри с лошо поведение към служители.
Да се промени грейд системата, която всъщност е доста ограничителна.

Към Анонимен от 11. 07. 2020г.
Не благодарно мнение, според мен.
Как не се обърна внимание на всичко положително, което на всички се случи?!
Как един път някой не Благодари, за точно късните електронни писма, които не бяха безразлични към всички?! Нима някого ставиха без бонус, без заплати, без 13*та заплата или го оставиха без работа, както много постъпиха по най-лесния начин и оставиха хората точно с децата на училище, с болни хора, със задължения без нищо?!
Кой мениджър се е обръщал към своите служители и се е вълнувал от тях?
Защо в тази малка наша страна никой не вижда и не обръща внимание на стореното добро, а вечно критикува? Как не се забелязва многото добро, което се прави?
Тези деца, родители, да не би преди обстановката да не бяха в същото положение? Кое се промени - Работодателят ли е виновен за Пандемията?
Защо се местят етажи - какво пречи, някой си е "счупил кръста" или е негово собствено работно място, което си го е закупил?!
Аз им БЛАГОДАРЯ, ЧЕ СА РАЗЛИЧНИ, ЧЕ СА ВНИМАТЕЛНИ, ЧЕ СЕ ОПИТВАТ ДА ПРОМЕНЯТ ЕДНА ЗАКОСТЕНЯЛА СИСТЕМА, КОЯТО СЛЕД Електроразпределителните предприятия не се е променила и не се е почувствало, че сме при частен Работодател!
БЛАГОДАРЯ ВИ!

Колеги, здравейте и от мен!
Искам да споделя мнение за положението във фирмата в последните пет месеца. Дойде извънредното положение и започнхаа проблемите - то не бяха късни и дълги имейли, не бяха промени през 6 часа(Правила за подпис), не бяха и други промени, които по един или друг начин засегнаха всички нас.И влошиха още повече процесите в компанията.Мениджмънтът уж комуникира с работниците, ама не точно, наредиха се премествания на работни места, немислими при това, всеки дава мнение и прави забележки за неща, които не са негова отговорност и които не разбира и мениджмънта иска обяснения.Никой не помисли, че работихме в къщи - с двама ученици, кой с болен съпруг, кой с болна съпруга, кой с болни родители, и че всички ние трябваше да се научим да работим с много нови системи, което ни отне време и доста ни затрудни.
Електронизацията беше необходима, особено за дирекции, които години наред я отлагаха, напр. Счетоводство.Сега да напънат ИТ да дигитализират още системи.
Към мениджмънта: да се занимават със своите основни отговорности.