Енерго-Про Варна ЕАД

Здравей, колега! Не се притеснявай от интервюто, защото младостта не е порок, а и в много от случаите като твоя (на 27 години) е нормално мотивацията да е водеща пред професионалните заложби. Това което мога да ти споделя от опит е, че през последните години в тези интервюта субективизма и пристрастията предопределят избора и конкурсното начало остава на заден план. Аргументирам се с това, че в повечето случаи избора обикновено се прави от длъжностни лица с обременено и изкривено мислене, които са подвластни на чужди интереси и робуват на стари порочни практики. Всичко започна с привличането на корпоративно зависим мениджмънт, които не познавайки естеството на работата решиха да влияят на политиката по подбора. Това неимоверно се отрази на приемствеността в компанията и след 2008г. тя постепенно започна да изчезва. Професионализма в работната среда осезаемо се промени и започна да придобива съвсем друго измерение в тези компании. Но, все пак в тези компании има още читави и достойни хора, които могат да променят нещата към по-добро. Надявам се новия мениджмънт да заложи и да повярва в техния опит. Моя личен съвет ако бъдеш допуснат до интервю е да си по самоуверен и откровен в изказа си, което ще ти даде предимство. Млад си времето е пред теб и ако Енерго-Про не те оцени в страната вече има достатъчно възможности за реализация. Лъскавия фирмен имидж, високите доходи, хубавите коли и офиси някой път са измамни и невинаги означават щастлива професионална кариера! Има обстоятелства и факти в личностен аспект които са свързани например със здравето, колегиалността и уважението на работното място, които специално в тази компания трябва да се оценяват и зачитат преди да се съгласите да се обвържете с договор за работа. На добър час и дано имате късмет по-бързо да се реализирате...

Здравейте на всички!Много се извинявам за правописните грешки в последния пост,просто писах от телефона и бързах много сигурно сте си помислили че съм някой неграмотник!Няма ли поне някой който да ми отговори на въпросите?Ще съм много благодарен!Искам да се подготвя за евентуално интервю за работа а не знам как и с какво!

Здравейте на всички чета коментарите за формата и гледам че повечето са негативни,искам са попотам нещо и предваеително благодаря!става дума за това че в моя град има авободно работно място за техник мн оскам са започна работа в енерго про значи завършил съм точно това специалноста ми отговаря точно за позицията млад съм на 27г имам голямо целание за работа за съжаление нямам стаж,имам ли някакъв шанс да ме поканят на интервю и съответно да ме вземат на работа?Много се притеснявам за рова интервю какво ще ме питат и тн.вярно учил съм го но съм го позабравил сигорен съм че в процес на работа и с желание всичко се постига.Ако някой може да ми каже по подеобно за какво става въпрос да мога да се подготвя за интервюто,благодаря много!

HR - не е дребен служител.Бил/а съм на интревюта в големи банки в София,а и не само там,и HR се държаха компетентно и много любезно.Не е важно какви др проблеми имат Енерго - про,но не може в цяла Варна да няма за тях един що - годе свестен HR,който поне да се държи достойно и уважително с хората/кандидатите.

Проблема на ЕНЕРГО-ПРО не е в Малешкова или в разни други дребни служители.Проблемите идват от мениджмънта. Да, на интервюто се чудиш защо си там и още там виждаш как стоят нещата. Времето минава и скоро ще бъде потърсена отговорност за това, че няма кой да обслужва мрежата и абонатите, а и за демотивацията на хората и липсата на резултати.2017 ще мине и като дойде 2018 г. ще си броим абонатите.

Ама как няма да се гаврят ,малешкова с години са се гаврили с нея ,като е била рецепционист в хотел.Сега си избива селските комплекси горката/от добрич.Човек ,който уважава себе си няма как да се държи с неуважение към кандидатите,които междувпрочем са и по - квалифицирани от нея и от другите "интервюиращи".Явно целенасочено стопират по - квалифицираните кандидати.

Отностно кандидат-колегата, който е ходил на интервю. По принцип, като кажат, че ще те уведомят за отоговора си и го правят - дали с мейл дали по телефона. Може да има причина да не са те уведомили все още, (ако не са минали 3 месеца, откакто са обещали). Примерно някой директор да е в отпуск или пък да пробват други кандидати, който са харесали повече от теб, дали ще им вържат и да чакат, ако някой отпадне да поканят теб ... примерно. Вариянти и причини бол. А това дали имаш роднини и приятели у Енерго-Про или нямаш ... приеми го така, че е плюс да нямаш, шанса да те вземат е по-голям. Не знам какава фобия ги гони, но от известно време тенденцията е да не се събират роднини, приятели и т.н. на едно място. Иначе, аз съм от скоро (година и нещо) и по мой няблюдения връзко май трябва да отидеш от един отдел в друг или от дирекция в друга, примерно ако си решил по някакъв начин да се развиваш. За да започнеш работа ти е нужен късмет по-скоро, защото тези дет правят интервютата в повечето случаи са там да се гаврят с хората. Да ги питат за закона на Ом, дали са свързвали електромер, какво мери електромера и някви други подобни, че да изглежда, че работата в Енергото е по-сложна от всичко на света и да се почустваш малък, незначим, некадърен и недостоен да работиш в Енергото. И докъде стигнаха нещата ... Енерго-Про да се бори за приза "Компания с най-голямо присъствие в жобс.беге." П.С.: Тези дни прокараха някаква инициатива "Служител на годината". Добре ама ако нещата продължатват да се развиват така, скоро може да трябва да правят и конкурс "Бивш служител на годината". Успех на всички настоящи и кандидат служители на "Енерго Про" и дане скоро да я продадат тази компания на някой, на който ще му пука за служителите и ще се отнася към тах, като с хора, а не като с ресурс.

Здравейте! Въпреки, че прочетох негативните коментари, все пак, реших да отида на насроченото интервю. След 40 минутно събеседване и последващите след това тестове, ми беше казано, че до 2, 3 седмици ще получа обратна връзка от тяхна страна. Уви, институция с утвърдено име, но празни обещания - една от многото. След като ми зададоха въпроса - "Имате ли роднини в "Енерго-Про"?", се сетих за коментарите по-долу и за "дебелите връзки", които ще са ми необходими. Не, че нямам, но трябва ли всичко в България да се постига по този начин?!? И все пак, оставяйки на страна връзкарщината, не мисля, че е толкова трудно да се препрати един мейл на всички кандидати, за да удържат на обещанието си.

Работодателя е подробно обсъден. Я кажете две думи за синдикатите? Тези невероятно умни и всеотдайни хора,защитаващи интересите ни с цената на живота си!За колко ни продават тези самоизбиращи се вечни софраджии? Дали им бутат пари или душевната утеха, че не може да им бият шута(уж) им стига? :)))

Като не могат,да си ходят .То и аз може да имам желание да управлявам самолет,ама като не мога ?Има достатъчно компетентни ,които не само искат ,ами и могат.