Концентрикс / Concentrix /img/frontend/nomap.png"

Концентрикс / Concentrix

Колега може ли да споделиш в кой проект си бил?

След много години работа в Консентрикс изниква някаква криза и те съкращават. Понятия като лоялност, отговорност, работливост, надвишаване на тежките им таргети нямат значение за тях. Надявам се никога повече да не работя в кол център.

Мисля, че тази фирма е перфектна за развитието на техническите познания на човек.

Моля някой работещ към немския екип на О365 в София да сподели актуална информация относно обстановката и мениджмънта:
- наистина ли се работят по 3-4 кейса средно на ден от 1 агент?
- има ли шуробаджанащина
- тиймлидерът става ли за нещо?

Здравейте , Надявам се HR да четат коментари за компанията тук .
Искам да изкажа мнение като канидат за работа за едно супер некоректно отношение от HR. При получаване на обаждане и разговор по телефона ( не си спомянм името на служителя , беше момче) ми направи предложение за работа Cust Service for Tabaco Company,като се разбрахме , да се чуем в понеделник за да дам отговор дали приемам . Идва понеделник чуваме се , казвам приемам офертата ви иииии.... Познайте - отсреща ми се казва - Амиии съжалявам , но вече не търсим кандидати за тази позиция ,за в бъдеще ще ви имаме на предвид за други проекти. При въпрос защо така , ама аз исках да приема офертата , нали се разбрахме - ми се каза , че вече са събрали екип от хора. Което означава ,че въобще не са ме изчакали за отговор както се бяхме разбрали а, още в петък са си направили интервютата и събрали хората, а пък другите после ще ги лъжем мажем нещо и да го д*хат. Или просто на случаен принцип си решават кой им е симпатичен и кой не и се гаврят с човешкия ресурс ,защото обявата беше качена отново на следващия ден че търсят хора . Много кофти се получи и ме е яд защото ми се предложи оферта , а не ми се даде шанса - наистина имах желание да започна и да се развивам в голяма компания като тази.

Какво е натоварването колко кола е нормата? А лидерките поносими ли са?

Не е само това. Мениджмънтът е некадърен, служителите са млади и неопитни, средата е вредна и нездравословна, финансовите решения са лоши.
Това са проблемите на BPO. Работи се с млад, неопитен и неквалифициран материал. И мениджмънтът е също такъв. Оттам идва и шуробаджанащината или, както я е нарекъл по-долу "Х" — пристрастия.
Само допълвам човека, не го редактирам. И да си знаете — не си заслужава да им кандидатствате по обявите. Само ще си изгубите времето.

Имам добри впечатления от служителката от отдел по Човешки ресурси, с която си комуникирах по време на подбора. Отношението ѝ беше професионално и добронамерено. В извънредното положение, в което се намираме, и двете страни положихме необходимите усилия процесът по подбор да протече напълно нормално, така че всички интервюта и тестове се проведоха организирано и в обозримо кратък срок, макар и от разстояние. Този факт заслужава да бъде отбелязан.
Слабите страни са няколко — според мен една от тях са тестовете по език, които са зададени за време и се затварят автоматично, след изтичане, като те не дават възможност работодателят да получи реална представа за качествата на кандидата. Далеч по-лесно би било, според мен, ако се даде възможност на кандидата да напише текстовете на ръка (при присъствено интервю) или на файл в word (от разстояние), който да изпрати на имейл, вместо да губи време с програмата.
Друга слаба страна са оценяващите, които не са безпристрастни в оценката си и често взимат субективно решение кой кандидат да бъде избран. Наистина твърдо поддържам това свое мнение, като бих могъл да го подкрепя с неопровержими доказателства, но не искам да разкривам подробности за процеса на подбор в моя случай, за да не засегна някого от споменатите от мен лица.
Това до голяма степен се е превърнало в практика във фирмите от сферата на BPO и според мен е сред най-големите слабости на сектора. Хубаво е тази слабост, най-сетне, да бъде осъзната и да се предприемат действия тя да бъде преодоляна.
Успех на всички други кандидати!
Въпреки негативните коментари в този форум, не се спирайте да кандидатствате и вие — може би, във вашия случай нещата няма да се стекат по начините, по които пише в страницата.
Не спирайте да споделяте своето мнение, тук... или директно с екипите и отделите на компанията по време на интервютата. Според мен тези мнения наистина би трябвало да помагат на фирмите да изчистват недостатъците в работата си. Трябва само да имат желание за това.

Защо не ни пускате home office? Какво чакате? Защо парите за вас са по важни от здравето на персонала ви? Защо оперейшъна замина за чужбина по време на пандемия?

Мръсно, непроверено и буквално инфекциозно място за работа. Никой не почиства бюрата, мокетът е развъдник на бактерии и ад за хората с алергии.
Новата сграда е вече полуразрушена, прозорците и асансьорите са ненадеждни. Сградата е сякаш построена от картон и всеки момент ще се разпадне.
Мениджмънтът е под всякаква критика, некомпентен откъм управление на хора, проекти и финанси.
Това е най-лошото място, където може да работите и да очаквате интелигентни събеседници.