Концентрикс / Concentrix /img/frontend/nomap.png"

Концентрикс / Concentrix

Некоректни! Не си губете времето! Наскоро ходих на интервю - бяхме аз и още няколко кандидата. Интервюиращите се постараха да ни предразположат, но не беше по професионален начин. Пускаха се тъпи шеги и имаше много лигави моменти от тяхна страна. Дадоха ни няколко ‘задачи’, беше г/д интересно, но можеше да предупредят, че ще отнеме толкова време - час/час и малко.
На същия ден вечерта ми се обадиха да ми кажат, че съм успешен кандидат и на следващия ден да очаквам обаждане тип симулационен разговор с представител от техния отдел в UK. Обаждането протече нормално, задаваха ми се някакви въпроси, на които беше трудно да отговоря предвид, че не знам тяхната политика (имаше и script, но това липсваше там) и нямаше как да отговоря подобаващо. Така и не се обадиха повече, а уж бях ‘успешен кандидат’. Можеше да бъдат коректни и да се обадят да кажат, че според тях не ставам за такъв тип естество или нещо подобно, а не да държа до последно на тази работа, за която уж бях одобрена.
Държа да кажа, че нивото ми на английски е на ниво C2 и го практикувам усилено, защото учебната ми програма е също на английски език. Не е хубаво да се подвеждат по този начин хората. Пък и кому са нужни чак толкова задачи, обаждания и тн за интервю? Все пак кандидатстваш в кол център, не в НАСА. Абсолютно разочарование. Мнението ми се припокрива с останалите, всичко негативно изписано тук е резонно. Въпреки че прочетох всички коментари тук и на своя глава реших да отида, имайки предвид всички негативни отзиви, сега искрено съжалявам, че си изгубих времето. Моят съвет е: не ходете там, излишно е. :))) Надявам се да съм била полезна на някого.

Много неприятно впечатление ми направи, когато при интервю по двойки направо казаха на другия кога почва, а за мен, то е ясно, че не е станало, нито от същия ден, нито отговор по-нататък. Когато исках да анализирам защо ще изберат някой без подобен опит и дошъл с дрехи като за навън не за интервю, разбрах и от разговори с кандидати. Шуробаджанащината - няма значение какъв си по си ви, т'ва е най важното! И проектите им не предлагат нищо освен за зайци за начална "кариера" и заплата.

Бих желал да изразя лично мнение относно отдел "Човешки ресурси" (HR - Яйчарките). Нивото им е изключително ниско, както интелектуално , така нивото на професионализъм и отношение към кандидата. Още от началото разбираш какво те очаква и си оформяш очаквания за по-нататък. Надявам се някой на ръководен пост да прочете, че тия му служителчици за нищо не стават, арогантни с бегли познания, най-вероятно е до скоро да са работили в някоя държавна детска градина в северо-западнала България (нищо лично, просто нарицателно).Нормално е да има такова голямо текучество, не избират най-подходящите кандидати, а само такива, които са удобни и нямат претенции. Удобни, удобни колко да са, като си заминават след няколко месеца...И като за финал ще кажа, че няма как да те "изпитва" и "тества" човек, служителче, което хал хабер си няма от елементарни неща, да не говорим за специфични познания в дадена област.

Не ходете там, дори не си губете времето да им четете обявите, бях назначена за едно, а в крайна сметка вършех работата на прекия си ръководител Даниела Ламбова. Прехвърляше отговорността на други под нея, за да не се изложи горката и да видят всички колко е некадърна. Все пак ... няма да обсъждам дейността на човешки ресурси, с тях ще се съдя, защото заради тяхна грешка този месец се моля да оцелея от заеми от роднини....

Дали някой може да сподели мнение за проекта "Tripadvisor" ?

Благодаря предварително.

2:40 мин. интервю, на немски!!! Тест + 2 казуса, на немски. Не че от значение, но имам C1, от Германия :))). Преди това ми дадоха материали, за подготовка към интервюто. Нищо против - но общото времетраене само на видеата беше към 2 часа. Отделно и допълнителна литература. Хвърлих им по едно око, разбира се, за да се информирам за що иде реч. На групички от по 2ма, в стаята нахълтваха някакви хора, които имаха вид на такива, които не са спали и яли от доста време и го карат само на Редбули и кафета - супер напрегнати и превъзбудени :).Иначе - ясно, че е извратена история и гърч, за без пари, щом е аутсорс. Започнаха да задават някакви въпроси по пратените материали, в конкретика. Казвам - Прегледах нещата, но нали не сте очаквали, да седна да ги запаметявам. Все пак, идвам за да видя дали ще се харесаме, като за начало. Имам предложения и от други фирми - представете си какво ще стане, ако за всяко интервю отделям време, като за изпит в университет - мълчина!!!..:)...мълчина и по отношение на фитбека, разбира се:). Абе, няма ли кой да го залее с напалм тоя бизнес парк и всчките психопати вътре, до крак :)

Здравейте,не съм кандидат за работа, но бях, предвид че беше преди 3 месеца и още нямам отговор от тях, е добър въпроса, кандидат за работа ли съм.

Пълна загуба на време, първо ми се обадиха и на бързо ми тестваха английския и френския, това е ок, все пак езиците трябва да са ниво,нищо че френския ми го тества македонка което говореше по зле от мен ама айде. после ме извикаха на майната си в биснес парк където ми искаха да ми направят интервю, то беше под формата на игра, което явно за тях е интересно да се ебават с нас, но на мен не ми беше много приятно да пиша имейл на английски при положение че кандидатствам с френски, окей приех го, преминаваме на следващ етап-3 теста по Интернет един на английски, два на френски, в рамките на час, окей направих ги, след това СИМУЛИРАН РАЗГОВОР ПО ТЕЛЕФОНА НА ФРЕНСКИ, нали се сещате все едно вече съм на работа и вдигам телефона. Обаждат ми се те в определен час (имам script) говорим там обяснявам на "клиентката" каквото ми е на скрипта, тя ми задава въпроси все едно от година работя във фирмата, а аз и един ден стаж в кол център нямам. Предполагах че има някакво обучение преди това, както и да е. С този разговор интервютата ми станаха 6, ШЕСТ ИЗПИТВАНИЯ за една тъпа работа по телефона, явно не съм им била на нивото защото до ден днешен аз отказ не получих. Дори нямаха коректността да се обадят и да кажат не на човек който е отделил време.

В момента работя в друга аутсорсинг фирма в която ми предложила оферта след един тест, едно интервю с фирмата и едно с проекта.
За пари няма да говоря защото никога концентрикс не са ми плащали, но стига само да им видиш отношението и разиграването за да се откажеш.

Хората които знаят езици, не заслужават да бъдат при тях!!!!

Пълна загуба на време ! Работил съм в много фирми в бранша в гр. София, но такава загуба на време като Concentrix не бях виждал. Не се лъжете с Convergys - дъщерна фирма, в която дават още по-смешни заплати. Най-обидното в Concentrix е че мениджмънта е изключително прост и единственият опит, който имам с тях е крайно неприятен.
Бягайте далеч от тези долнопробни фирми, дори и да ви е първа работа ! Фирма, която наема простак и злобар като Георги Драганов за project manager, то не може да очаквате нищо хубаво от нея. Като не дават и достойни заплати, то със сигурност има доста по-добри варианти и компании за гр. София, дори и за първа работа !

Силно разочарован/а съм от Concentrix и по специално от проекта Ubisoft в град Варна. Като заплащане фирмата не предлага нищо по-различно от 80% аутсорсинг компании в града. Не се предлагат никакви допълнителни привилегии като да речем безплатно кафе или плодове за служителите. Здравната осигуровка, която уж беше включена, накрая излиза, че е платена и ви я спират от заплатата. Operation manager-ът е италианец, наглец, който ще ви говори на развален английски и ще ви убеждава с дребни и долни лъжи като допълнителни бонуси и увеличение на заплатата според постигнатите резултати. Тук ще бъдете многократно прецакван и с отпуски и с изплащане на заплатите ви, като ще ви бъдат спирани необосновани суми, за които ще се налага да се разправяте. Крайно нагли и долни! Не препоръчвам!

Кандидатствах при тия хубостници за позицията Team support player for Ubisoft, с френски език. Въпреки, че имам международни сертификати за ниво С1 и по двата езика, бях безмилостно тестван по 2 пъти за всеки език. Върхът беше тестът по френски онлайн, който беше на ниво филолог С2 (показах го на французи), и отне часове, а да не говорим за малоумния им психолохически тест с безброй въпроси, както и за техническия тест, на който имаш право само на един опит (имай късмет да ти спре токът). От мен се измъкна огромно количество техническа информация, без да ми бъде платено, а отношението беше като към...Предвид, че гарантирано няма да намерят техническо лице с опит по тази позиция, че и с два езика с международни сертификати...ми се наложи да слушам оплаквания как търсят от месеци, както и да виждам обявата къде ли не, и все от различни агенции. За работата, която ще се върши, 1420 лв чиста заплата никак не са много, предвид как всички знаем защо все жени са изпитващите,PR/HR и прочие - и всички знаем точно какви услуги извършват, за да се уредят на работа с космически заплати - има безброй доказателства за това. Въртяха ме два месеца, с какви ли не тестове и обаждания в... 20:00 вечерта, налагане на точен час кога пак ще ми се обадят (и го правеха с огромно закъснение от часове)...ТОВА СА ЖАЛКИ СОЦИОПАТИ, КРАДЦИ НА ВРЕМЕ, ИНФОРМАЦИЯ И ЛИЧНИ ДАННИ!!! Да не говорим как после от теб се иска да си попълниш личните данни в сайт. ПАЗЕТЕ СЕ!!! Едно време измамниците са отнасяли камшици...