Концентрикс / Concentrix /img/frontend/nomap.png"

Концентрикс / Concentrix

Някой с инфо за проекта Найки с английски?

Тук имаше едно мнение, не мога сега да го намеря, но беше много хубаво и точно. Човекът, който е писал за нереализирание поети, медицински сестри и тн. Да, много свестни хора за съжаление работят по колцентровете, в търене на добро препитание. Прочетете мнението на този човек, то е адски вярно. Съгласен съм и с мнението на AverageJoe. Работя в момента в Консентрикс,да не казвам от колко време! И без друго съм подписал договори за конфиденциалност. Заплата - става, за България е добре. Привилегии - има ги. Медицински застраховки, пари за градския. Партитата са хубави. Някои проекти са страхотни, други не. Работата е монотонна, стресираща и не препоръчвам на никого да седи повече от година, година и малко. Шанс за развитие има, но ми прави впечатление, че тъпичките винаги са по-напред. Според мен така си е в цяла България и в почти всяка фирма. Ако си умен, кадърен, спазваш таргета, имаш добро quality (като ти слушат разговорите да нямат никакви забележки) те държат на една и съща позиция да не им бягаш, не искат да те развиват. Това е така не само в Консентрикс, и в други фирми. Но е демотивиращо да сложат някой по-посредствен пред тебе. Трябва малко мазнотия иначе не става.. забелзвам че селските пръчки винаги някак успяват да замажат очите на тим лидерите и на мениджмънта. С нахалство към прогрес, а кротките и добрите служители - нямачак такова уважение. После,даже да искаш да се издигнеш е трудна работата, някой трябва да напусне. Имат някакви повишения, роли и не знам какво още обаче без да ти сменят договора, на позиция си седиш все така. Работата става, но не се задържайте прекалено много. Кариера в кол център е несериозно. Рано или късно ти се отразява и на нервите, това постоянно говорене по телефона,независимо от проекта. Да, в началото може да е забавно и интересно, чувстваш се добре че помагаш на клиенти. Развива уменията ти, но само донякъде. Бързо удряш тавана.
Забравих да кажа нещо позитивно. Колегите. Повечето са готини, млади, свежи хора, приятно е да се работи с такива, Има навсякъде мазняри и селски пръ4ки, това е навсякъде. Сетих се за още нещо негативно - текучество, постоянни обяви. Имам впечатлението че най-нормалните хора напуснаха първи. Не се подвеждайте че сте много лоялни и ценни, като седите в Консентрикс или друга кол цнтър фирма. Вие сте едни роботи и не сте с нищо специални, че сте се задържали. По-свестните се махат много по-бързо и лесно, глупаците седят, а мазнярите се издигат.

Обяви има постоянно, защото се сменят хората на всеки 3-4 месеца. Затваря се проект - съкращават се хората! Започва нов - търсят се хора. Техниката е с настолни компютри, много тежки. Заплатата ти я разделят на 3 "бонуса" и гледат да ти режат. Като си търсиш правата те заплашват! Не е сериозна фирма!

Някой може ли да каже повече за техническия проект Авая? Защо постоянно има обяви ? Какви пари дават?

Кандидставах във фирмата за позицията за обслужване на клиенти с немски в проекта им с игрите. Разговора ми с HR "специалиста" им Макендонка май беше, беше много непрофесионален и обхваше точно 5 минути, тъй като аз й задавах въпроси, иначе може би щяхме да се вместим в по-малко от 1. Тука ще Ви пратя два теста за попълване и тест от 50 въпроса ли колко бяха за технически умения, ама не Ви е нужна предварителна подготова или прекалени знания за игрите. Инвестирах часове време, за да получа автоматичен мейл, че нямало да продължим интервюто. Все тази, когато не се отнасяте сериозно към кандидатите. Имам опит повече от 5 години с немски език и е доста обидно като тип отговор. Успех и още много интервюта!

Дайте шанс на добрите момчета от залите!

Имам само лоши спомени от работата ми за фирмата. Особено неприятен беше единият от двамата ръководители на проекта за Варна - красиво 23-24 годишно момиче говорещо френски и английски, но с отвратително примитивно поведение. Викове, неподходящ за работна атмосфера тон и клюкарски разговори/мимолетни флиртове бяха всекидневие.
Заплатата на английската линия беше пълна подигравка за обемът на работа, но ако сте с немски, френски, руски ще си почивате докато ви плащат много по-добре от балъците смазвани на английската линия.
За колегите и по-точно възможността да се пребориш и изкачиш по йерархическата стълбица - само при липса на себеуважение и любов към наведеното унижение.
За времето, в което бях част от фирмата видях над тридесет нови попълнения на екипът. Видях също как за броени днес, седмици, максимум три-четири месеца кадърната част от бягаха, като дявол от тамян.

Айде на новите съкращения, топли са направо парят.

На един бивш колега със шведски му дадоха 4.3 в съфърленд. Вярно че компанията съксва ама като гледам и концентрик отива на там. Не знам откъде ги измисли тея 2.5 със шведски.

Здравейте на всички участници във форума!
Изчетох доста мнения на настоящи и бивши служители в компанията. Аз съм един ентусиаст, който към момента на писане се подвизава в Скандинавия. Иска ми се от известно време да пробвам нещо в БГ и попаднах на обява на Консентрикс. След като кандидатствах и с мен се свързаха представители на фирмата и ми насрочиха интервю през онлайн-платформа. Четейки голяма част от негативните коментари тук малко почнах да се замислям дали си струва да се впускам в подобно приключение. Днес ми зипратиха тестовете за език. От други места знам,че скандинавските езици са доста високо заплатени. Когато ме попитаха какво заплащане очаквам им казах,че между 2500 и 3500лв., с оглед на това,което други компании са обявили по сайтовете за търсене на работа. Проектът ,по който евентуално ще работя е Mondellez. Интересно ми е дали има или е имало хора , които са работили по този проект и хора със скандинавски езици (в моя случай шведски).Бих се радвал ако някой сподели мнение и опит, макар и да не е напълно сигурно докъде ще стигна в процеса на кандидатстване ,понеже още не са ми казали окончателно за какви пари ще работя.Благодаря предварително и бъдете здрави!