Концентрикс / Concentrix /img/frontend/nomap.png"

Концентрикс / Concentrix

Анита Игнатова, която се занимава с подбор на кадри в Concentrix, не работи добре, има нагло отношение и не предоставя прозрачност. В Concentrix отношението и условията са лоши, няма адекватно качество! В никакъв случай не започвайте работа в тази фирма, особено ако си живял/а на Запад вече. Няма да отговори на никакви очаквания, дори и най-малките. Има много други фирми - опитай другаде, но не и Concentrix!

Здравейте на всички пишещи и четящи.

Ако кандидатствате за проекта Back office advisor for banking - VIVID си оттеглете кандидатурата си на момента.

В този проект нивото на некомпетентнотст е толкова ОГРОМНО ,че ще започнете да си задавате въпроси от рода "как тоя е станал тиим лидер като не може да си напише името".

Постоянно ще бъдете експлоатирани.
Въпреки че е worк-from-home ще бъдете денонощно натискании от знайни и незнайни типове за всяко едно нещо.

Ше бъдете назначени за ЕН/ФР/ИТ/ЕС агент като през цялото време ще правите чатове на НЕМСКИ (където заплатата е значително по висока и където моят адвокат скоро ще повдигне обвинение към фирмата).

Никога и за НИЩО на света не се навивайте да започвате в този проект.

Това е най-най-най-най некомпетентният и най-най-най некадърният проект (или работа) в която аз съм участвал/а някога.

Буквално по добре да сте продавач в ЛИДЛ за същите пари.

Всичко е изключително потресаващо , дори не ми стигат думи в речника да се изразя за какво става въпрос.

Хора се карат да работят след работно време за да си вдигнат "productivity-to" като има случай хора да остават 1-2-3 дори 4 часа след работа, защото тиим лидерите на 18 годинки са решили,че са хванали господ за....

Никога през живота ми не съм писал мнения за която и да е компания, но това което се случва тука е АБСОЛЮТНО ПОДСЪДИМО и ако някой от Консентрикс чете това - помислете добре.

УСПЕХ КОЛЕГИ И НИКОГА НЕ КАНДИДАТСТВАЙТЕ ЗА ТОЗИ ПРОЕКТ.

Стойте далече от тях!!!
Чака ви обучение което не е достатъчно след което сте самоволно. Ако искате помощ ще дойде към края на деня, ако кажете нещо повече вече сте груби. Втора седмица и вече исках да се освободя. Познайте, може но срещу 1 месец стойност на заплатата ми заплащане към тях защото ощетавам фирмата или да търпя 1 месец. Нямали персонал, това е оправданието. Подпишете ли договор и забележите че това не е вашата среда просто забравете да ви освободят без персонални щети. Стреса не се цени!!!Да не споменавам че техниката ще си я товарите на гръб сами до вкъщи и обратно като ви дойде време да напускате. Няма права за работника в тази фирма...Забравете че съществува!!!

Здравейте приятели ето един начин как, да си изскарате малко странични дохои от интернет чрез този сайт:

Това е най- добрия сайт от този тип Advertising Network с над 30 милиона акаунта в целия свят, или казано на български споделяне на реклами, като едни хора споделят и плащат за тях а други гледат и печелят пари.
Най-хубавото, е че има програма за лоялност и колкото повече го развиваш толкова почече ти плащат.
Аз лично го развивам вече повече от 3 години и съм супер доволен докарвам си близо 0,02 BTC на месец, което е около 400$ на месец.

Служителят се поставя под постоянен психически тормоз, както на работното място така и извън него.
Под предтекст, че се проверяват реакциите на служителя с цел да се прецени дали е подходящ за дадена позиция, се стига до крайности от всякакъв тип в различните ситуации в които бива поставян застрашаващи живота и здравето на участниците в тях.

Фирмата е коректна с точни и коректни заплащания, ежегодно преизчисление на заплатата според заслугите, има акаунти с възможност за работа от вкъщи, материално отговорни сме за дадените лаптопи за работа, при работа от вкъщи има определена сума за нет и ток, или за транспорт ако е за работа в офис, има релокейшън пакет при смяна на град, допълнително здравно осигуряване тип луксозен пакет, възможности за Мултиспирт карта, искат коректно отношение и съвестна работа насреща, а при обучителен период е заплатен да договорената заплата. Възможно заплащане на извънреден труд или да се ползва като свободно време, двоен надник на празник + ден компенсация, бонус при голямо житейско събитие - завършване на университет, брак, раждане на дете. има акоунти със стандартно работно време и има и такива които са на смени според нуждите от покритие. като цяло доволна съм от фирмата и мениджърите на които попаднах в Сиско акаунта, единствен недостатък е че при напускане припостоянен догоро е предизвестието е 60 дни а не 30 както е по кодекс на труда, но всичко си го пише в договора за работа.

Недостатъци: Претоварване с работа - доказано измерим възложен на един човек обем от работа като за 8 човека, налага се оставане извънредно за да се спазят крайните срокове поради неадекватното натоварване. Липса на бонуси, негативно, неуважително отношение от страна на средния мениджмънт и някои колеги на същата позиция.

Предимства - заплащането е приемливо като начално, но увеличението е еднократно и символично без перспектива за по-нататъшно увеличение. Възможност за избор между 2 варианта за начало и край на работния ден , които са в рамките на стандартното работно време, работата по време на празници е по избор и се заплаща така както е по закон. Заплатата се изплаща в срок и в пълен размер както е по договор.

Изводи: Работната среда е токсична и не предполага дългосрочна заетост, включително и заради преумората и бърнаутът, които се натрупват. Негативното отношение също предполага временна заетост.

Работи се на смени. По нощите и около нощите.
- Отпуски не се дават.Да поискате от днес за утре или другата седмица е невъзможно, трябва да планирате отсъствието си поне месец по-рано.Дори тогава не е сигурно,че ще бъдете одобрени.
- За отпуск по празниците забравете, тогава се работи. Април, май, декември е невъзможно да отсъствате.
- Работата по празници не се заплаща, дава ти се почивен ден през идните месеци.
-  Ако работите хоум офис ви се дава настолен компютър. Общо взето никакъв смисъл от това,че си хоум - не можеш да отидеш на почивка и да работиш от там защото трябва да помъкнеш със себе си цялата техника.
-  Издигане в йерархията няма, т.е като във всеки друг кол център.
- Увеличение на заплатите няма, дори да работиш с години там.
-Единствената придобивка е допълнителното здравно осигуряване. Ваучери за храна и такси за нощните смени няма.

Общо взето,ако сте студенти и си търсите да работите нещо, което да съчетаете с университета, става.Но за хора със семейство е почти невъзможно да се съчетае работата там и личния живот.

Кандидатсвах за работа в тази компания.
Такава несериозност не съм виждал никога.
Добре, че се случи следното:
След кандидатурата ми, получих обаждане от техен представител, предполагам Recruiter.
Пита ме дали имам време да говорим в момента.
Отговорих, че точно в този момент си тръгвам от работа и ако може малко по-късно да върна обаждане.
"Да, добре" беше отговора.
50 минути по-късно звъня и ни кост, ни вест, оттогава не съм получавал обаждане.
Просто така си остана.
Представям си, ако всъщност се работи там за какво иде реч.

Здравейте - аз не съм нито човек, който е отхвърлен от интервю, нито уволнен.
Изкарах дълго време в компанията и желая да споделя мнението си в тази платформа.

Искам да споделя, че имаше и позитиви и негативи в компанията.

Имаше добро отношение откъм мениджмънт страна къмот самото начало. Имаше уважение и оценяване на допълнителния труд, който полагах.

Основните проблеми, които надявам се скоро да се променят са следните:
- Техническо оборудване, все още е нива под това, което конкурентните фирми предлагат и тук говоря пак за BPO компании.
- Определени отдели, които трябва по някакъв начин да се подобрят. Говоря тук за ЧР и не всички подчасти.
Не умеят да вземат твърди решения за неща, които са очевадни, че са violation of code of conduct и намират други заобиколни начини да се справят с определена ситуация, въпреки, че фирмата има ресурси, с които да се консултира и да предприеме мерки.

- Заплащането на служителите с 2 езика със сигурност трябва скоро да се увеличи, тези хора са положили усилия да са добри в знанията си във всички 4 аспекта на познанието на език на професионално ниво, като им се предложи оферта от Концентрикс, веднага се отказват, заради предлаганото възнаграждение.

- Покрай големия фокус върху клиента, концентрацията върху самите служители като хора почти липсва.

- Спрете да разнасяте клюки и да лицемерничите помежду си - нищо не печелите.

Желая успех и дано нещата се подобрят.