Юмена България / Юмена ООД /img/frontend/nomap.png"

Юмена България / Юмена ООД

Айде стига бе колеги! Прекалявате с глупостите. Като във всяка фирма в България и в Юмена има неуредици и неща, които дразнят, но като цяло фирмата и колегите ни са супер. Ние сме най-купонджийската фирма. Не се плюйте едни други, ами дайте да навием шефа за голям фирмен купон. Така по-лесно ще преживеем неудачите. Работя във фирмата от няколко години и лично на мен ми харесва. Не мисля да си ходя, ако не ме изхвърлят.

Ако знаех, че мнението ми, макар и без текст, ще предизвика такива бурни страсти, отдавна щях да го постна. Може би тогава г-н А. Велики щеше да оцени услугата и да се замисли не как да доказва, че наистина е велик, а как да задържи хората, които вършат работа във фирмата. А колкото до това кой живее в 90-те и т.н. глупости, не са единични случаите на фирми, които макар и да имат прекрасен имидж в един момент се доказват като огромни сапунени мехури. Това е и Юмена - сапунено мехурче, което като жаба се надува и вдига крак да я подковат. Успех!

Макар и да се повтарям...
Интересно колко приличат хвалебствията на някои хора на някогашните партийни отчитания: Да живея партията, майка родна!
Истината е, че наистина има все още идеалисти и те макар и работещи при непосилни и обидни условия дават всичко от себе, така че клиентите да са доволни.
А за всички доволни и основно за ръководството имам едно малко питане:
Колко е нормално да се работи на ВСИЧКИ официални празници, а след това да се отработва работеното?
С това приключвам - оставям цифрите да говорят ;-)

В Юмена има две категории служители- с превилегии и без. Превилегированите работят малко а взимат много, хората без превилегии работят много- вършат работата на превилегированите а вземат наполовина.Нападките към роднините на собственика са неоснователни - когато става дума да се работи-едва ли някой работи по-съвестно от тях. Проблема е в регионалните и техните протежета- част от който се занимават със странични дейности и не ги интересува какво става във фирмата.Клиентите са доволни - все още има идеалисти който са готови да са приветливи и да обслужват корекно клиентите срещу минимално заплащане,но доволния клиент не е равносилно на доволен служител.Зад льскавата опаковка са ниските заплати,многото работа, мизерната сервизна база,остарялата техника и комплексираните регионални който тормозят всички който не им се мазнят. Ако искате да вземате пари в тази фирма -или се научавате да се мазните на комплексарите, или се скъсвате от работа и се молите някое "протеже" да не ви открадне сделката.На повечето служители заплатите са 300-380лв,уважение - зависи от ситуацията, превилегии-най-голямата превилегия е да ти плащат без да работиш,фирмена сигурност - ако някой коплексар не реши че му пречиш-всичко е ок,свободно време за хората без превилегии- няма, потенциал за развитие- за най-старите е имало, но сега- едва ли, местоположението е винаги в централната градска част, колегите- има ги всякакви, с малки изключения са добронамерени,а работната среда-различна е и зависи от количеството комплексари в съответната работна среда.

Ненормални хора. Хванати от гората и пуснати на площада да говорят глупости, ма простотии. Я прочетете малко за "семейните" фирми: кои са, откъде са тръгнали, до къде са стигнали. Че да видите примери за световни фирми-гиганти с милиарди оборот. Виж за "шуро-баджинащината" може и да сте прави, че тя в БГ е доста разпространена, ма то в западния свят шурей няма, затова сигурно. Пък за русата касиерка: ми и аз не искам да ме обслужват крокодили. Хората за "пълна промяна" да си търсят късмета другаде. То човек като си е ценен, това си му личи и отвън. Е ма за служебните телефони изпростяхте вече максимално: принизявате се до......незнам до какво ама много. Някой още май живеят в началото на 90-те. Гледайте малко по рационално на нещата, във ваш интерес е. И МИСЛЕТЕ!!!
Това, че пишем във форум, прикрити зад анонимността си не ни оправдава простотиите.

Относно клиента на фирмата - фирмата не е фалирала именно поради хората, които сега са недоволни, защото те носят на гарба си останалите. Нека ..... да каже къде са основните фигури, които направиха от няколко мизерни офиса по 15-20 кв.м. голяма част от това, което е в момента. Истина е и за лицемерието и за лизането на задници и т.н. Добре, че фирмата има добра счетоводителка и полезни връзки. Разбира се, че не всичко е ужасно, но не е по-различно от всичко останало в балгарската бизнес действителност. Питайте колегите от Ст. Загора, от Пловдив. Някои от тях са почти от самото начало. Хвалят тези, чиито усти са запушени с пари. Много малко хора оценяват труда си. Поздрави на ....... ........ за тези, които го познават :)

Постоянен клиент съм на ф-ма "Юмена" от шест години.Следя развитието й, понеже това е свързано с дейността на моята фирма.Посещавам често магазините във Варна, София и Пловдив. Винаги ме е удовлетворявало акуратното отношение към клиентите. Но това, което прочетох тук ме възмути. По всяка вероятност става въпрос за неудовлетворени желания за бързо и лесно напредване в кариерата и получаване на високи заплати, без много усилие. Имам фирма от петнадесет години и, мога да ви уверя, просперираща. Та тук искам да попитам: наясно ли са тези, които са писали някои отзиви до какъв фалит може да доведе шуро-бажанащината всяка една фирма? А "Юмена" напредва прогресивно. Ако вие не сте на мястото си и не полагате максимум усилия, как искате да заемете мястото на президента? Мисля, че или не ви се работи, или не сте комуникативни и просто не отговаряте на изискванията за длъжността, която заемате във фирмата. За себе си мога да кажа, че ще продължавам с удоволствие да работя с фирма "Юмена".

Добрите мнения защо ли се сещам кой ги е писал...
Като във всяка семейна фирма, ключовите позиции са заети от "фамилията" така че за развитие е трудно да се говори. Заплащането е далеч от адекватното и това е поредната фирма в която новите служители взимат повече от старите. По обясними причини пък новите са доста повече... За привилегии е трудно да се говори, освен ако един служебен телефон е привилегия, до която доста трудно се добрах... Не е нормално да се пестят пари от ремонт на климатика и в одфиса да е адска жега, не е нормално касиерка да стане мениджър, само защото е руса, не е нормално С.Т. която очевидно има психични поблеми да тормози целия офис...

ZA MAGAZINITE VUV VARNA-tova koeto e napisano kato negativno mnenie e ABSOLUTNO VQRNO!!v tazi firma ostavat na rabota negramotnite i tezi koito mogat da se podmazvat i lijat zadnici navsakade i po vsqko vreme!!tam podrukovodstvoto se ima za 6efove!!a samiqt 6ef e dale4e ot istinata za tova kakvo stava v nqkoi ot ofisite-vapreki golqmata 4ast ot kamerite po magazinite!!usloviqta za rabota sa ujasni/ne v magazinite/samite rabotni mesta nqmat usloviq!!..raboti se non stop i pri minusovi temperaturi i pri +100 gradusovi..tam vode6toto moto e pre..bi drugar4e!!i takaaaaa...zapla6taneto e minimalno,a konsultantite sa super nekompetentni i grubi!!
kolkoto do poleto za izqva-ako nqkoi razbira ot pove4e ne6ta v tozi bran6 i kandidatstva tam za rabota-NEKA SI TRAE!!ZA6TOTO 6TE VUR6I I RABOTATA NA VSI4KI DRUGI POKRAI NEGO!!
TOVA E V OB6TI LINII:))