Юмена България / Юмена ООД /img/frontend/nomap.png"

Юмена България / Юмена ООД

Бях на интервю за работа за счетоводител и общо взето имат много изисквания, да знаеш и можеш много неща, а когато обяват заплатата ти идва да станеш и да си тръгнеш. 650 лв първите 3 месеца, а след това 700 лв. И това за 8 ч. труд. Направо се подиграват с хората.

Интересно, случайно да попаднеш на коментари за бивш работодател ...

Юмена е една сравнително малка фирма с много голям потенциал. Това се доказва от запазената й позиция на пазара във Варна. Е това преди години, когато работех там, не го виждах много ясно, но ... Благодарение на служители, като Крикор Дзеронян, Иван Терзиев, Краси Иванова и др. продължавам да работя с тях при възможност. Те дават на фирмата онова чувство, дето в дебелите книги му казват клиентска удовлетвореност. Работят професионално и за името на фирмата си. Има естествено и няколко издънки, като във всяка фирма. Но не мисля, че те са сериозен повод за критичност. Вкрайна сметка перфектни неща няма на тоя свят.

В случай, че сте млад човек и трябва да започнете от някъде, това е правилната фирма. Ще Ви научат на етичност и отговорност. :)

Замираща фирмичка. Ама така ще е като не се обучава и стимулира персонала. Поне ги научете да уважават клиентите, ISO сертификати клиенти не привличат. И 50 сертификата да изкарате и да ги накичите по всички стени, докато отношението към човека, заради който всички сте събрани там "КЛИЕНТА" е неграмотно незнам какви печалби очаквате. Тези дечица - персонала се лутат като мухи без глави и едно свинче им дава нареждания, и в безсилието си изкарват клиента дошъл с парите си виновен за негодността им. Пожелавам вИ все по-малко клиенти и все по-малоумен и крадлив персонал!

от известно време не съм служител на Юмена и мога да кажа, че единственото нещо, което ми липсва това са бившите и настоящи колеги.
Мой познат каза, че Юмена е един съвременен ПУЦ (Практико Учебен Център). Поработиш някоя друга година, изучиш нещата и започваш да си търсиш друга работа. Така е било, така и ще бъде. и независимо колко по-побяла ми е станала косата за престоя ми тук, остават повече хубави моменти, отколкото кофти, защото колектива беше много хубав. и както по-горе казах, само това... :)

Жалко за страхотният колектив, всеки сам по-себе си неповторима личност, но що се отнася до организацията и ръководството на фирмата, една кръгла нула - некоректно плащане и вечните ревизиии излизащи с липси от порядъка на 1000 лева. После намерим, каквото намерим и на следващата ревизия даже и след 2 дена пак липси. Много професионалисти работят в фирмата и от тях може да се научи много, но ако някой иска да работи там за да се издържа ... не става само могат да те вкарат финансово.

Марианче, много е кефиш :)))))
как се сети след толкова рвем, да седнеш да пишеш кометари тук относно фирмата :)))))))))

И п.с. ти е много як,и за жалост много прав......

П.С. а колкото до това какво аз правя тук - ами тъсех моята настяоща фирма как се движи и реших да погледна и какво става тук :) а другата причниа е че прочетох, че Макдоналдс станала фирма на региона - "Най-добрите работодатели за Централна и Източна Европа" 2008/2009 г. на международната организация за консултантски услуги в областта на човешките ресурси Hewitt Associates.... според това са пълни глупости.... и това го показват и резултатите тук - едва 66 гласа "+" а първенецът тук е с 868 ПЛЮСА....

А кокото до Юмена - изцяло се присъеденявам, към пожеланията ти - както към Семейството, така и към ръководтсвото. дано излезнат по-силни от тази криза, и тя да им помогне да оптимизират процесите протичащи вътре в нея.

Вече минаха 2 години от напускането ми. Тогава бях много разочарована от факта че давах много от себе, а не бях оценена в един момент-Глупости! Сега като се замисля можело и много повече, ама кой да ти каже. Навярно сплетните, празните обещания, негативизма и голямото текучество на ръководни кадри и занимаването с много неуредени простотий ме доведе до леко обезнадеждяване.
На всеки, който иска да започне работа там -да се въоръжи с търпение, инициативност и огромно желание за работа, колкото рода и подмазвачи да срещне, ако е кадърен все ще успее.
На тези които напускат им пожелавам да си починат от новата месторабота поне месец за да си пречистят промитите мозъци(не че нещо на мен за 3.5г ми трябваха 3 месеца честно да си кажа);
Тези , които негодуват и оплюват, като са много отворени да си развиват сами бизнес и там да си се "хвалят";
На семейство Собственици много здраве и добър изход от така наречента криза, да могат да дават повече работа на такива, които пишат тук.
На колегите -бивши и настоящи колеги, много професионални успехи и късмет и няма да Ви каня пак на Карандила :)......
P.S-Оправете си страницата за видео, откакто съм се махнала не е пипана.

АБСОЛЮТНО ВСИЧКО Е ТАКА КАКТО СИ ГО НАПИСАЛ.

Здравейте на всички!
За пръв път пиша тук. Искам да отбележа, че оценкитеи коментарите се отнасят за ръководството на фирмата, което е във Варна.

Заплащане-смешно ниско, като се има предвид, какво трябва да знаеш за да си наистина добър в това, което правиш. Прибавяш липсата на обучение от така наречените Продуктови Мениджъри, които са служители с повечко стаж и са си чисти търговци продаващи продуктите от собствената си гама за докарване на по- голям процент към заплатите си. На тях не им е до някакви си служители, в някакви си офиси, от някакви си градове. Все пак говорим за пари, те нямат време да се занимават с вас!

Уважение-привидно го има, но с течение на времето, ако имаш нещо в главата се забелязва, че то е нереално. На Ръководството не му пука за теб! Ти си поредния служител, който ще изкара някакви пари за ЮМЕНА и рано или късно ще напусне, и ще дойде друг на твоето място.

Привилегии-сложих -4, за да не сме крайни и да сложа -5. Ами то просто няма привилегии. Служителите се отказаха от организирането на Коледно парти, за да вземат по 100 лв., защото трябваше да се избира между двете. Е тези 100 лв. фирмата си ги зъдържа може би за следващата година. Пълна подигравка с всички служители, не мислите ли??? Ама то нали българите са тъпаци, свикнали да ги мачкат и никой не си отвори устата та да ги дадат тези пари!

Фирмена сигурност-ами пак-4, за да не е -5. Нали има финансова криза и можем да назначим нови хора, без проблем. Ти, че си работил 2-4 години и знаеш вече доста неща от самоусъвършенстването си, това е нищо за тях. Все пак не са вложили нищо в теб.

Съотношение работа/свободно време-е тук вече стана сложно за оценяване.
Вариант 1. Ако решиш да не си даваш зор и да не ти пука за колегите, които са зависими от теб /в по-голяма или по-малка степен в зависимост от позицията/ или за клиентите, намерил си идеалното място за работа. Е, ще правиш някакви бумащини за централен офис Варна или счетоводство Варна, въпреки софтуерната програма, ама това е положението. Доближаваш се до +5 /отлично/
Вариант 2. Ако си решил да работиш здраво и да покажаш на какво си способен- ти си най-големият глупак, защото тук такива хора, ги натоварват с все повече работа, защото я вършат както трябва /макар това да е работа на други хора, на които им се плаща за това/ и тогава съотношението работа/свободно време е -5/отврат/.

Потенциал за развитие-тук ще сме крайни -5 /отврат/. Може да станеш някакъв Мениджър, ама това само ще ти го пише на визитката. Е, можеш и да се изявяваш, като някакъв ръководител, ама всъщност си едно по-голямо нищо от това, което си бил преди, но вече можеш да си връткаш доста по-лесно разни далаверки и да си докарваш повече парички от това. Все пак вече си от по-горното стъпало в "йерархията" на ЮМЕНА. Тук основното е, че Ръководството вече ти е позапомнило името и ти си вече нещо като проводник на нерационалните решения на Ръководството, които трябва да разпространяваш сред останалите.

Местоположение-тук положението във всеки град е различно. Като цяло едни магазини са лъскави /Варна/, други са ужасни дупки /София/. Преобладават дупките обаче.

Колеги-най-готиният екип е в София, но почти го разрушиха. Остана да напуснат още 2-4 човека и вече картината ще е такава, както в цялата фирма ЮМЕНА. Само некадърници, подмазвачи, крадци и роднини, като повечето служители принадлежат поне на две от групите. Хората, които имат някакви амбиции и са се осъзнали къде са попаднали и какво могат да постигнат в живота си, са намерили мястото си в други фирми.

Работна среда-всичко, което прочетохте, определя оценката -5. Не виждам нещо да се предлага по-различно от всяка една обикновена фирма. Важното тук е, че нищо не се подобрява, а се влошава. Проблемите стават все повече и повече, защото Ръководството се прави, че нищо не забелязва и не желае нищо да направи.

Само да напиша на тези, които все още си мислят, че нещо ще се промени и, че нещо ще се случи: НЕ СЕ ЗАБЛУЖДАВАЙТЕ!
На Ръководството не му пука какво става с вас и на вас не би трябвало да ви пука. Така, че мислете, гледайте, питайте, консултирайте се и НЕ СЕ ОСТАВЯЙТЕ НА ТЕЧЕНИЕТО!
ЖИВОТЪТ Е БОРБА И КОГАТО ТИ АТАКУВАШ ПРЪВ ИМАШ ПРЕДИМСТВО ПРЕД ОСТАНАЛИТЕ!
ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ НАСТОЯЩИ, БИВШИ И БЪДЕЩИ СЛУЖИТЕЛИ УСПЕХ!

Който много плюе, не уважава самия себе си. Времето ще дава оценки и клиентите, а не бивши служители. Да си губиш времето за да плюеш по хората, егати неудачниците.
Фирмата си има мноооого минуси, но пък потенциала е огромен и дано се осъществи.
Не забравяйте че това е българска фирма, а за такава си е добра бих казал.
Аз съм от София, никога не съм писал по такива форумчета, ама взехте да ме дразните с това хленчене. Давайте мнение за Фирмата като цяло, кво плюете наляво надясно.
Стелче като те гони носталгията идвай в осмицата да бачкаш :-)!