Олианс България /img/frontend/nomap.png"

Олианс България

1. Добра заплата като за работата.
2. Честно казано основните неща за три-четири седмици се научават. Лошото е, че постоянно се сменят кодовете например.
3. Доста от служителите са свестни.

1. Отворен офис. Но това е минус за всички фирми вече! Работодателите така и не разбраха, че това е голям стрес все да имаш чувството, че някой ти минава зад гърба? Отворен офис върви ако е до 20 човека. А като седиш 8 часас все със слушалките все едно игнорираш колегите си и пак зле.
2. Лично аз имах лошия късмет да попадна в един екип с човек, който без никаква причина не ме понася. Държи ми тон, пасивно агресивна е, наставляваме, а сме започнали по едно и също време и не ми е шефка. Тийм лидерите дето са по-старши и имат повече власт не се държат така нагло, а тя тръгнала да ми прави ингриги и кавги. Ако не беше тази персона можех и 5-10 години да изкарам там, а не само няколко месеца, но с психично изпиващи те хора не си струва да работиш, а тя си ме беше нацелила още от първия ден.

Основният проблем, според мен, е че фирмата не смята заплатата за основоположник на труда. Иначе казано, не си мислят, че хората идват да работят там за пари, а не слава.

Сега, всеки си има различни критерии какво го устройва финансово и какво не, но е факт, че да изкарваш под 1000лв. в София е смешно. Сега вече ще станат 1200лв бруто от януари, което пак е... под 1к. Дори и заветните бонуси, които са трудни за взимане или трудни за даване ;) няма да оправят много положението. Може да се бъхтите здраво през месеца, да не почивате и ден и да успеете да си заработите 1100-1200лв. чисто, а на доста места стартовата заплата е такава. Всеки сам да си решава оттам-нататък.

Колегите са точни и готини (зависи в кой екип сте, разбира се). Няма проблеми с ръководството, ако сами не си ги докарате на главата. Съществува свободата да отивате на работа във вариращо време, както и да си взимате почивка, когато пожелаете.

Няма особено голям потенциал за развитие, най-много след 5 години във фирмата да станете контрол качество, с което да ви се вдигне натоварването и работата, която трябва да вършите.

ПС: Французите са най-малоумните работодатели, за които съм работил.

Като бивш служител на компанията пиша този коментар. Аз лично мога да се съглася с част от коментарите по надолу , но не с всичко! Към мен се подходи абсолютно адекватно, опитаха се да ме задържат, но моите причини не са свързани със заплащането, нито с проблем с който и да е служител. Даже благодаря за реакцията от страна на колегите. Атмосферата в компанията е позитивна, отношенията между колегите също. Знам че имат нужда от нови хора , което е добре явно се разрастват. Заплатите не са зле при положение че има хора и с по-добър френски и втори език. Въпреки това, за дългогодишен служител малеят. Изплащат се навреме, обикновено в първите 5-10 дни от месеца, без пропуск. На много удобно място се намират според мен. Общо взето се разделихме с позитивни пожелания, дори искрено ме поканиха, ако размисля да се върна. Това не зная колко често се случва по другите места. Като минус - има повече напрежение върху по-старите и опитни оператори, поради факта, че новите се учат, също се назначават на еднакви заплати, но и аз бях така все пак. Поне опитните имаме възможността да заработим повече под формата на бонуси.

Много се радвам,че са "вдигнали" заплатите 1190 Аз като напуснах ми беше 1020 брутото (((:

Абе колега, с бонус без бонус всички сте на заплати от времето на най-тежката криза (2010-2014).
В момента през 2018 стандарта, цените, както и заплатите много се вдигнаха и очевидно при вас ситуацията е трагична. Равносилни сте на редач в Лидл.

В момента има обява на фирмата - https://www.jobs.bg/job/4266848
Оператор въвеждане на данни с френски език, ОЛИАНС БЪЛГАРИЯ ЕАД
Месторабота София; Постоянна работа; Пълно работно време; Заплата от 1000 до 1400 BGN (Бруто)

Когато попитах как е възможно моята заплата да е по-ниска от на току-що дошъл нов служител (1190 бруто) ми обясниха, че не съм разбрал - в обявеното бруто влизала премията от 300лв (ако успееш да си я заработиш) и аз възхитен си викам - ааа така добре! После се замислих, че това 300 е всъщност нетната премия, ако я сметна - брутното й е към 500лв - от 1400-500=900лв бруто - сиреч около 700лв нето,пак си казах - е,да - взимам повече! После обаче пак се замислих и се сетих,че едва ли някой би се хванал за заплата в престижна частна фирма с висше,език и комп. грамотност от обява, която им сочи заплата от 300 нето до 700 нето...което само означава,че или премията от 300 нето не влиза в посочените заплати и новите взимат повече от старшите служители (което не е много добра новина за старите служители), или наистина обявените заплати са с премията вътре и новите биват сериозно прецакани...

Ще започна с разяснение на оценките,които давам.
Заплащането е изключително подигравателно,особено що се отнася до дългогодишните служители на Олианс,които са минали и през Естийм и знаят за какво иде реч. В момента даже има пусната обява с обявена заплата между 1100 и 1400 бруто - да, ама сиреч в тези влизат 300те лева пари,които ЕВЕНТУАЛНО може да си заработиш над заплатата като премия. Сиреч, разликата е заплатите на чистак новите и на старшите служители не е кой знае каква...да не кажа никаква!
И като казвам "евентуално",то е защото,ако отсъстваш,без значение дали си бил в болничен,или в отпуск - ти се режат пари от премията за всеки ден,в който те е нямало на работа.Сиреч зимата,ако ти се налага,или имаш деца и боледуват - забрави да имаш премия. Лятото когато имаш дълъг отпуск - също забрави.. Макар че от гледна точка на отпуските - не се знае още колко време ще ги дават изобщо :)))) А от гледна точка на болничните вече много изнагляха - привикват хора като на разпит да им обясняват аджеба как така детето им е болно повече от 3 дни?!
На потенциал слагам добър щото видях краха на не една и две подобни фирми,които смятаха,че могат да разиграват служителите си,които не се стремяха да запазят старшите си опитни служители и,които си мислеха,че напливът от хора ще е безкраен :)))
Фирмена сигурност - ами Добра...може и с години да работиш,ако знаеш как да се слагаш,ама може и да излетиш от нищото - зависи дали си братовчед на главната шефка или супер модел единствен мъж на етажа!:))))
Привилегиите ги сведоха до минимум - ваучерите за храна от 60лв...едвам ги извоювахме преди години да ги вдигнат от 40 на 60...едва ли скоро ще се покачат. Резнаха лятната и зимната премии, за вдигането на заплати дори не се говори! А пардон - някои служители директно са получили отказ..да не чакат в близките 2 години...на други им е обяснено,че са закупили нови бюра и са направили двора с цветя...пак да не чакат увеличение на заплатите. С всеки изминал месец все повече закъсняват и самите заплати,с извинението,че френският шеф не ги бил одобрил още...факт е,че се е случвало на няколко пъти да не ги одобри,щото видиш ли надскачало бюджета (той не е мърдал от години) и тогава мистериозно се появяват някакви грешки от крайния клиент така че да ти намалят малко от премията,за да влезнем в бюджета!
За колегите...какво да ви кажа..интриги и злоба - хора,събрани от кол и въже, всеки със собствените си представи за величие :))))
Работната среда е именно както и други хора са писали тук - задушно!
Все още местоположението е на ниво!
Уважението,в което влизат заплащането,отношението и други неща,значи е под всякаква критика!
Питате защо съм тук? Чакам да видя дали сега март месец ще има увеличение на заплатите,а и работя върху себереализирането си в друго поприще. Т.е,ако първото пак не се случи - ще наблегна по-скоростно върху второто! ;)

Към анонимния кандидат за работа

Нивото на френския, което се изисква не е високо, с вашите 2 години френска филология ще се справяте отлично. Използва се ограничен набор от думи, френският е необходим само за разчитане на документи и малко писмено. Работи се само на компютър и в различните отдели се правят различни неща, но основно се изплащат фактури. Обучението е добро и постепенно се навлиза в работата. Но натоварването е голямо, има норма, а заплащането малко и работната среда не е много приятна. Надявам се да съм била от полза :).

Здравейте ! Имам въпрос относно фирмата , касаещ настоящи или наскоро напуснали служители относно позицията , към която проявявам интерес. Обявената позиция е Оператор въвеждане на данни с френски език , бих искала да попитам някой запознат с какво по - конкретно се състои работата на тази позиция? Какво ще очакват от мен на работното място , до колко и как ще изпозлвам френския , заплащане и общи условия? Въпрос ми е породен най-вече от притеснение дали ще се справя ( уча френски от гимназията , изкарах 2 години в СУ Френска филология, но ще сменям с др. специалност и т.н , та практика като цяло почти нямам , но имам желание да работя в такава среда и т.н и т.н .. )
Благодаря предварително,ако някой реши да вземе отношение по въпросът ми:))

Беше чудесна,невероятна фирма....Но беше Естийм......
Имаше лятна и зимна премия извън т.нар сюршарж-премия за свръхпродуктивност Това колегата" хммм работих достатъчно дълго"не го сподели.... Имаше коледни партита извън София...
Да, нямаше допълнително здравно осигуряване но ни.....
Откакто сме Олианс само зор,зор и пак зор! Да, има няколко нови проекта, о имаме кът за отдих....Във фирма със норма -кът за отдих ((((((: Джаги със забрана за ползване от 2 до 4 ,защото се пречи на колегите от партера,което е напълно нормално
Обаче прословутата норма вече е почти...... Ако заплатата растеше поне наполовина с темповете от нормата...Да ама не
Сега се разчита само на недостижимия сюршарж,който ако не дай си Боже отсъстваш повече от 3 дни ти го режат,лятна и зимна премия отдавна няма Добре,ама колегите у френско взимат поне 13 заплата,а тук Mr Al Shabaan остави само едни ваучери за храна от 60 лв...И на това трябва да сме благодарни....
Понеже под мен има въпрос за вдигане на заплатата....Ако ти я вдигнат с 20 лв, добре,ако ти я вдигнат със 60 си супер (:
В заключение ще добавя -невероятни колеги и офиса е на супер удобно място на минута от метрото