Олианс България /img/frontend/nomap.png"

Олианс България

Аз стоя зад името си и не смятам да отговарям на риторични въпроси, поставени от скрити като "анонимен" кадруващи Настоящи служители от "висшия" ешелон! Ако имахте поне малко достойнство, щяхте да напишете името си. Успех в подбора!

Г-н Маринов,9 месеца ли трябваше да минат,за да се решите да напишете мнението Ви? Все пак бяхте от висшия етаж на управлението и на всички ни е интересно и другата гледна точка Междувпрочем, трябваше да Ви е ясно,че след като Tessi пое фирмата някой (много добре знаете кой) ще Ви скрои номер Успех

Относно обявата за позиция "Deputy Operations Manager with fluent French" искам да споделя, че преди 9 месеца бях съкратен от същата с мотив закриване на щата поради преструктуриранe на отделите. Преди три години когато кандидатствах,бях одобрен и започнах месец след одобрението, се оказа че на Оперативния Директор три месеца по- късно му предстой да излезне в майчинство! Факт, който ловко ми беше спестен при подбора. След кратко обучение се озовах в "небрано лозе" и изолиран от висшето ниво на управление и прескачан (неинформиран по съществени въпроси, касаещи организацията на работа и удоволетвореността на клиентите) от средното ниво на управление (5 from the 6 team leaders). Последното, (предполагам под давлението на Оперативния Директор) естествено частично ме дискредитира пред клиентите и колегите и послужи за извинение за неактуализиране на възнаграждението ми така както беше първоначално договорено при започването ми. И така въпреки усилията ми да бъда полезен за колегите и клиентите изпадах не веднъж в конфузни ситуации. Няма да коментирам интригите на френската част от управлението, в които Оперативния Директор дейно участва и прави всичко възможно да се задържи на гребена на вълните! Няколко месеца преди да се отърват от мен, назначиха още двама на моята позиция. Месец преди да завърши изпитателния си срок колегата (чуждестранен гражданин, оставен на произвола още след назначаването си) бе освободен, а скоро след това и аз го последвах! Остана третият заместник, който бе изваден от средното ниво на управление след множество гимнастики и кадрили от страна на висшето ръководство.
И след всичкото написано до тук,горещо ви препоръчвам да кандидатствате по "съкратената за Мен" позиция, особено ако сте склонен към интриганство и ви харесва да сте в контакт и проводник на Лъжата.
Успех на Всички по пътя който са поели!

Сега работя по-малко за повече пари. На ден имам от 0 до 10 телефонни обаждания, като почти винаги са на английски. Не е рай, но си знаеш толкова колове, толкова резерации. А не да обработваш хиляди досиета без да ти расте заплатата и без бонуси.

Това място не е за всеки. Пълно е с клюкарки, които през 15 мин.ходят да пушат и да клюкарстват. Не се знае как успяват да изпълнят дневната норма, но те сякаш ходят на работа за да разменят клюки или да пречат на останалите да си вършат качествено работата.
Обученията им са кратки и некачествени. Отделят се по няколко часа на ден за обучение след което веднага задължават обучаваните да започнат да обработват фактури.
Не искам да споменавам имена, но в Owliance няма място за квалифицирани хора, търсещи професионална реализация и развитие. В един от проектите има две изключително нагли госпожи, чиито малки имена са едни и същи. Едната-ръководител-тийм лидер, другата-контрол по качеството, на никого не пожелавам да си има работа с тях, едната възлага дневните задачи, независимо дали човек може да ги изпълни, другата проверява изпълнението им...когато човек е между чук и наковалня е изключително трудно да изпълнява качествено задълженията си. Заради контрольорката по качество много хора са си тръгвали, много е изгонила с унизителното си отношение и подигравки зад гърба.
Работната атмосфера е шумна, при положение, че в работното помещение-зала са средно около 60 човека и повечето са постоянно в диалози едни с други, необходими са слушалки за да може човек да си свърши качествено работата.
Заплащането е около 900 лв + - в зависимост от заработеното, като има възможност за повече пари отгоре ако човек успее по някакъв начин да надвиши дневната норма с много, което е трудно постижимо.
Местоположението е до метростанция, в центъра на София.
Човешките ресурси са много мили хора, но не са в течение за случващото се в различните екипи и за конфликтите между някои колеги.
Постоянно се търси персонал, пускат се обяви в jobs.bg, защото текучеството на хора е голямо във фирмата.

Поутихна малко обстановката след последните събития в сайта, но уви е само в сайта. Някой днес пак ми е изял кебабчето. Не се случва за първи път! Срамота е това което правите. Аз съм давала пари за тази храна, а някой си решава да се възползва от мен и да ми прави гадно. Моля да се вземете в ръце. Ами ако аз утре изям вашето кебабче, или по-лошо, проследя ви до вас и ви обера хладилника! Стига вече!

П. С. Мирише на умрели котки от някъде.

Напуснах защото работата е гадна, а Елена Фурнаджиева и няколко подобни змийчета-истерички не спират да плетат интриги. Иначе има и много свестни колеги.

Голяма фирма, големи изисквания. Колегите са свежи и усмихнати хора, рядко се случва някой да се скара с друг. Има само един господин който не веднъж се опитва да ми подложи крак и да ме спъне по стълбите. Същия този който преди няколко месеца счупи казанчето на тоалетната! Чашата започна да прелива! Аз ли съм следващата Ви жертва? Няма да изпадам в подробности, той си знае кой е. Само едно ще кажа - не искам да свърша като счупено казанче в тоалетна.

Като цяло има хора на всякаква възраст, респект за това, защото много фирми наемат само млади хора. Само не ми хареса, че една крава ме бутна по стълбите. Между другото тя ме е следила до нас. Статистиците и счетоводителите са странни птици...