Олианс България /img/frontend/nomap.png"

Олианс България

Уважаеми служители на Олианс България ЕАД и по-специфично екип S2H,

С надежда, че съобщението ни ще ви стигне в момент, когато се чувствате добре, ние, като бъдеща Неправителствена Организация, чиято цел ще бъде за "Защита Правата на Човека и Права на Работното място" бихме искали да се обърнем към вас с особена грижа.

Получихме тревожни сигнали, които ни привлякоха вниманието към възможни нарушения на правата на работещите в рамките нa екип S2H. Разбираме, че понякога е трудно да се изразят подобни загрижености поради страх и несигурност, но нека ви уверим, че при нас ще сте на безопасно място.

Като служители, имате право на справедливо отношение, безопасна и уважаваща среда за работа, както и защита от всякакъв вид тормоз, било то психологически, физически или сексуален, дискриминация или експлоатация. Вашето благополучие и права са от решаващо значение за нас, и ще се ангажираме да ги защитим.

Моля, знайте, че задължително трябва да уведомите ръководството на Олианс България ЕАД по тези въпроси, но в случай, че вашият глас не бъде чут, можете да се свържете с нас по всяко време, както индивидуално, така и колективно, за да съобщите за всякакви нарушения, да потърсите съвет или да изразите вашите загрижености. Вашата самоличност ще бъде запазена в тайна, и ще бъдат предприети подходящи мерки за адресиране и коригиране на всякакви нарушения, които могат да се случват.

До останалите служители на компания Олианс България ЕАД, които имат информация за тяхни познати или бивши колеги, които са напуснали екип S2H без основателна причина и отказват да споделят защо, молим също да ни сигнализирате или да ги помолите да се свържат с нас.

Благодарим ви за вниманието, което отделихте на този важен въпрос. Очакваме с нетърпение да работим заедно с вас, за да осигурим защитата и уважението, които заслужавате.

*Разбираме, че на някои от вас може би е предложено парично възнаграждение или отплащане от друг тип характер, за да пазите определена информация, но знайте, че това е против правилника на работното място и е наказуемо. Що се отнася до куража, които бихте проявили като споделите с нас, с радост бихме удвоили сумата, която са ви предложили.

Свържете с нас:

[email protected]

Моят опит в Олианс България като оператор данни беше изключително стимулиращ. Работех във високо професионална и приятелска обстановка, където стандартите за качество бяха изключително високи. Ръководството и екипът бяха изключително компетентни и ангажирани с работата си.

През времето си там, успях да усъвършенствам уменията си в обработката на данни и да се адаптирам към динамичната среда. Процесите за управление на информацията бяха добре организирани, което подобри точността и ефективността на работата ми.

Бих искал да подчертая и иновативния подход на компанията към предизвикателствата, което доведе до значими постижения. Независимо от изискванията на проектите и таргетите, екипът беше ангажиран и мотивиран, което спомогна за постигането на много добри резултати и плавна работа.

Бих искал да изразя благодарността си към Олианс България за възможността да бъда част от техния екип и за ценните уроци, които получих. Бих ги препоръчал като работодател, който се стреми към изключителност във всяко едно отношение.

Директорката Петя Карастоянова върти любовници служители един след друг и не и пука за фирмата, а само за застаряващата си фигура. Има жестоки проблеми с алкохола и злоупотребява на работното място. Пълен потрес за поведение на жена и майка!

Не е лоша фирмата.,Някога работех там после се преместих другъде но условията са си пак същите, няма голяма разлика тук - там или където и да е в БГ . Като цяло в България е така трябва да бачкаш 40 години, да плащаш осигуровки, и накрая ако доживееш до 67г. ти дават пенсия колкото да имаш за храна и лекарства.
Ето защо преди 5 години реших да напрявя нещо с оглед на моето бъдеще, като започнах всеки месец да отделям малък процент от скромната си заплата и депозирам в Bitcoin. Идеята ми беше че някой ден като стана на 50г. ще съм спестил достатъчно средства в Bitcoin за да не е нужно да чакам мизерната си пенсия.
Приятели не искам да изглежда самохвално . В момента съм на 31г и май няма да трябва да чакам 50 за да се пенсионирам тъй – като дори не съм и санувал че цената на Bitcoin ще нрасне толкова бързо.
Биткойн е най-доброто решение за съхранение на стойност Вие също може да направите така в зависимост от това какъв процент от месечните си доходи може да отделяте.
Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за криптовалути в света:

Малко съжалявам рикрутърите, които трябва да се правят на маймуни, за да привлекат хора, които после напускат, погнусени от положението в компанията. Докато си взимах трудовата книжка чух как убеждават някакъв кандидат, като му четат писмо от бивша служителка, на която уж фирмата й липсвала. Хем ми беше смешно, хем тъжно за HR-ите.

Най-нелепата компания, в която съм работила. Неудобно ми е дори да изреждам небивалиците, на които станах свидетел по време на престоя ми там.

Заплати НЯМА! Всеки Божи месец се бавят ужасно много! Иначе големи претенции! Не случайно е “до 15 число” ХОРА, това е половин месец забавяне, едва ли не! Ако си близък на ръководителя и те харесва, ок - иначе горко ти! Работата е изключително специфична, трудна като за заплатата и е само единствено с френски! И това за 1000лв., ако ги получите, разбира се! Нищо, че искат хора без френски - то е с причина! Ниско заплащане! Отпуските са мираж - или не ви пускат или ви я отменят в последният момент или връщат на работа, по време на отпуск! Недай си боже да се оплачеш, те сравняват със земята! Ти си там за да робстваш, не за да се оплакваш.

Ако уважавате себе си, подминете тази фирма. Първо ви казват, че френски не е нужен.. Да, единствено защото иначе трябва да ви плащат заплата за френски език, той ви трябва точно толкова, колкото ако идете в друга компания с френски документи, френска програма и батерията на телефона ви пада от използване на преводач. Така ставате бавни и не се справяте с таргета, който е непосилен - за мизерна заплата. Условията са ужасни! Въздух - няма, прозорци не се отварят! В циганския квартал сте! Чисти се само, когато идват французите и мърсотията от мокета се вдига и става ужасно за дишане! Ръководителите на екипите са тотално неадекватни, единственото което правят, е да напрягат непрестанно, нямат представа какво вършат хората от екипите, обучения от тях е невъзможно да получите. Работно време нямате - колкото документи има, толкова ще седите! От 8:00, докато не свършите - към 18:00, 19:00.. седяло де е и до 20:00. Заплащане за извънреден труд няма. Работи се понякога и в събота. Ако случайно минете изпитанието от 6 месеца, което е рядко, винаги намират причина да не се получи, ви връчват лаптоп за вкъщи - 14инча, без цифрова клавиатура - оправяйте се! И всичко това за една заплата, която беше актуална 2010! Елитът на фирмата ви гледа така, сякаш сте добитък, уважение - абсурд! Просто не си го причинявайте… За тази заплата, абсолютно навсякъде може да намерите работа!

Искам да направя коментар на коментара на човека от ръководството - НЗ,Николина Запрянова, предполагам.
В кой от законите, които спазвате се дават на служителите молби за напускане със задна дата, без никакво предупреждение, тъй като вече от няколко човека чувам за подобна практика, и това са хора, които работят от години в компанията и разчитат на мизерната заплата, която получават на фона на инфлацията, докато ръководството води французите по дискотеки и им плаща вечерите на всяко идване в България?
Моля да посочите и запетайките в законите, на които се уповавате?
На никого не препоръчвам да започва работа в тази фирма, няма нищо сигурно в нея, празни обещания за увеличаване на заплатите, докато ръководството започва да пие и да яде от обяд, което се прави демонстративно, да ги разберат всички по възможност.
Търсят се хора без френски,защото човек който го знае и се уважава няма да започне да работи за тези пари. Работата е монотонна и скучна, подходяща за пенсионери. Изискванията към служителите се увеличават, а насреща няма нищо.
Дори придобивките са подигравателни. Постоянно се пращат мейли за увеличаването на цената на картата за спорт, заради масовото поскъпване, но няма мейл за увеличаване на заплатите по същата причина. Явно не е достатъчно основателна. Обещанията им са като тези преди избори, много думи, никакви действия.
Не си заслужават. Аз също планирам напускане. Не си губете времето!!!
Ръководителите на екипите си имат лично отношвние към всеки един. Ако не си им симпатичен ходят и лъжат за представянето ти на седмия етаж, като ръководството ги защитава, дори да са хванати в лъжа, както се случи при мен. Това, което ми се каза беше - ами нищо де. Не, не беше нищо, защото тези лъжи на мен ми струват пари, и не само на мен, на много мои колеги, с които пари петя плаща храната на французите. Няма да получите подкрепа и разбиране от ръководството, те си избират шефовете на екипите, които колкото и да лъжат ги оправдават.
Силно препоръчвам като видите нередности да се свързвате с агенцията по труда, аз лично там подадох вече няколко сигнала.

Заплатите са направо обидни, вероятно заради това средната възраст на работещите е висока и почти 99% са жени. Но ако си мъж и искаш да стартираш семейство, заплатата е крайно недостатъчна и дори не я вдигат при условие, че цените растат! Хора в провинцията печелят повече от това, обидно е! Ако пък си необвързан млад мъж още по-малко има смисъл да кандидатстваш, защото повечето от колежките са масово по-възрастни и обвързани. Затова за мен като млад мъж е доста анти място. Но ако сте възрастна дама пред пенсия е идеално за стаж и да ви плащат нещо допълнително към заплатата на мъжа ви. Но дано той да взима повече от вас, защото ще ви е трудно!