Олианс България /img/frontend/nomap.png"

Олианс България

Аутсортинг компания или фирма работеща с комисионен договор от страна на Франция - сещате се защо - заради евтината работна ръка тук ...

съветвам ви да не си губите времето там :

1. колегите са повечето жени около 60 годишна възраст, които няма къде да отидат явно ... някои баби трудно пускат компютъра, а като почнат да пишат търсят клавишите с орлов поглед и като намерят търсеният клавиш - атакуват -

2. интригите са огромни, освобождават служители за глупости, буквално измислени причини и то служители на ти с френския и компютрите, служители с аналитична мисъл и отлична математика

3. заплащането е отвратително -

4. всеки понеделник даваха плодове, но кранчето спря ...

нямам думи - не започвайте, само ще си изгубите времето...

Не започвайте работа там за нищо на света, единственото хубаво са 24-те дни платен отпуск, но повярвайте не стигат, когато си смазан от безумните им норми, нито ти се почива, нито нищо, няма такова лошо място.

- Няма обучение, показват ти няколко примера за цялото допълнително френско осигуряване и толкова - кой разбрал, разбрал;
-Заплата, много смешна, дори за бг фирма;
- работно време - ти сам оставаш извънредно, като не можеш да изпълниш нормите;
- колегите - възрастни женици, които на около 60 няма къде другаде да отидат;
- работна атмосфера - отврат - липса на въздух, бюро до бюро;съвкупност от интриги, примесени с истеричен смях, "смешни" истории от 50-та година и все интересни неща;
- ръководството - (малката буква е показателна);
- Ооо, сетих се за плюс - плодовете на седмична база - незнам да се смея ли, то не е за смях, изобщо;

супер фирмица за студенти, майки и бременни.ниски за сферата заплати , старите служители са с по-високи, но им е омръзнало от интриги и напускат масово.има норма за обработени досиета-количество искат!високи норми и ниска стартова заплата.кофти фирма особено ръководството- всичко зависи колко си симпатичен на шефа, а тя е жена която си пада по интриги и клюки, лицемерка и лъже яко.като цяло много жени и клюкарник.
мъжете малко и за тях всичко е ок и са толерирани.можеш за ходиш на работа и в 8ч и в 9 и в 10ч.офисът е пренаселен, не се диша защото е бюро до бюро-климатик не се пуска.мирише.има ваучери за 60 лв.коледни премии няма.за стаж е ок.

Настоящ служител съм и бих искал да заявя, че фирмата е супер във всички отношения ... не казвам, че мотивацията са някакви милиони, но са абсолючтно достатъчни финансите, освен тях получавате много други привилегии (безплатно лечение, ваучери, ядки, плодове и т.н.) ... за мен натоварването е минимално, вярно, трябва да се внимава и да се вглеждаш в екрана, но не комуникираш с клиенти, не говориш по телефона, никой не те следи кога и как си дошъл или тръгнал - ако ти се налага, няма проблем ... глупостите, които изчетох по-горе, че ако много боледуваш те махат са погрешни - та всеки боледува ... вярно, учат се кодове, но както с питане се стигаше навремето до Цариград така и с питане и онагледяване на работата се научават ...

като съотношение заплащане/качество/отношение, фирмата е на доста високо ниво, а отношението към шефовете е супер, освен това получавате обучение, никой колега никога няма да откаже да помогне ...

... интриги, досега не съм видял, както пишете в постовете си, вярно повечето служители са жени - и какво от това, важното е, че са готини, позитивни хора, където ще ви е приятно да идвате на работа ...

... запомнете съотношението мотивация (заплата ) / вътрешно удовлетворение от работата е много добро и това е важен фактор ...

и се чудя защо всички пишат анонимно - какво толкова, жирафът скрил главата си в земата и смята, че е скрил - е аз не се крия ...

... това беше мнение от един доволен служител

За тази фирма бих казала,че има доста свестни хора,но те не са сред ръководните кадри.Има доста съвестни служители,но като цяло не се цени качеството,защото никой не си прави труда да обяснява в детайли нещата освен някои от колегите,които не са длъжни.Само "отбрани хора"стават специалисти качество и повечето предпочитат да си пият кафето и да ти трият сол на главата за направени грешки,вместо да са достатъчно колегиални да ти обяснят нещата с цел градивна критика.Не бих казала,че работното време е плаващо.Да може нещо да си свършиш лично,но с цената да наваксаш, а това никой не го отчита.
Иначе да социалните придобивки са бонус,заплатата не се покачва нито според постигнати резултати,нито според изработеното.По-скоро веднъж в годината я вдигат с нищожно малко и ти го натякват после за количества.Явно е привлекателно място,защото не се държи на стари служители с опит, а се търсят хора на момента и на тях им се обещават много неща,които не е ясно дали стават на практика.Все пак винаги има хора,които ги устройва:)

Служител съм във фирмата и не мога да остана безучастен към някои от коментарите.

Ето моите оценки и коментари по следните критерии:
1. Заплащане
Заплащането не е от най-добрите в София, но е съобразено с липсата на стрес и напрежение, с факта, че служителите не отговарят на писма и обаждания на гневни граждани от различни националности. Търсеното ниво на френски също не е от най-високото. Дава се премия, която повечето от колегите успяват да достигнат в края на изпитателния срок. Премията и постоянното трудово възнаграждение оформят не лоша заплата.
2. Уважение
Не съм попадала в друга фирма, където толкова да се цени и уважава обикновения служител. Абсолютно никой не виси да гледа кой в колко е дошъл, колко часа е направил, колко обедна почивка е ползвал, а се разчита основно на личната отговорност на всеки един от нас.
3. Привилегии
- премия
- 24 дни платен отпуск
- 60 лв ваучери за храна
- плаващо работно време
- допълнително здравно застраховане
- пресни или сушени плодове и ядки всяка седмица
4. Фирмена сигурност
Дори по време на голямата икономическа криза фирмата остана стабилна. Заплатите ни биват превеждани най-касно на 7-мо число всеки месец и аз лично не помня случай заплатата да ми е била забавена или непреведена.
5. Натовареност
Натоварването не е голямо, защото, както споменах, не се отговаря на обаждания и се работи с бг работно време.
6. Потенциал
Няма кой знае какъв потенциал за развитие, но не всеки иска да е шеф.
7. Местоположение
Фирмата се намира в центъра на град София, в близост до Мол-а на Стамболийски. Локацията е изключително удобна - има метро, трамвай, автобуси и тролеи. Някои от колегите идват също и с велосипеди и леки коли или с "двойката".
8. Колеги
Колеги има и добри и лоши като навсякъде.
9. Работна среда
Работната среда е доста приятна. Изградени са приятелски взаимотношения и общо взето е като форум - ако някой има проблем, се обръща към форума и получава решение. Смехът е в големи количества.

Негативно отношение от супервайзорите към обучаващите се, които вместо да те обучават, нагнетяват обстановката. Искат да бъде изработен документ, без да са обяснили за какво става дума. Не показват, не обучават, а правят опит да вместят "показването" между ежедневната си работа. И считат, че веднъж като са обяснили, трябва вече да си запомнил всичко. Никаква толерантност, никаква колегиалност. Явно супервайзорите са забравили кога и те са били млади и неопитни, и са били от обратната страна. Не се занимавайте с тях, съветвам всеки, който е проявил интерес към фирмата, да се обърне и да избяга с 200 км/ч. Селски пръчки, които са се наместили в "Софията", и са окупирали "службата си".

Фирмата има негативи и позитиви,като всяка друга.Заплащането е ниско за оператор и за София ,няма как да се развиваш - това го разбираш на 1-вия месец,винаги ще си останеш оператор,освен (ще издам малка тайна хаха) освен ако не се мазниш до безкрай на шеф-екипите или имате приятелско-роднински отношения. (нищо ново под слънцето,голям бонус ако си мъж,защото всички колежки са покорени на секундата от всякакво мъжко внимание).Нещата всеки ден се менят,нормите най-вече и то само нагоре,намразваш всичко френско :).Начина на обработване на документите е понякога хвърляне на боб,леща и други варива - бройката е важна.Колежките (те са болшинство) до теб може да хапват боб и други варива + кисело зеле придаващо необикновен чар на работния полигон.Зимата е добро начало за старт във фирмата -тогава не чаак толкова спарено и задушно,както е лятото - най-много да те боли глава,врат,кръст,очи и други.Има 1-2 но не повече тоалетни за 30-40 човека,смятам го като позитив защото можеш да отделиш време за бъбрене и клюки с дружка :)Отношението е добро,колегиално,заплатите се превеждат на време,не се прави проблем за почивки.Отношението на работещите момичета е най-лошото в тази си част,че са като овци с капаци,не изискват нещата да се променят,а предпочитат да дойдат допълнително в събота за да си купят парфюм или рокля.

Заплатата твърда ли е или е според изработеното? Горе-долу какво е месечното възнаграждение?

Работих преди време за фирмата. Наистина се работи с норма. Преди постъпването ми ми беше казано, че нормата е 80 досиета, като ще имам 6 месеца да я достигна. Нормата преди края на третия месец стана 120 досиета, което не означава 120 документа. Може едно досие да е 1 страница, може да са 30. Когато документите в едно досие са няколко, е по-трудно не само заради обема. Може някои от документите да са вече платени, което означава да се правят проверки. Може да има дублирани. Всичко това коства време, ако трябва да има качество. Но нормата е твърда и това е проблем за хора, които държат да са прецизни, още повече че става дума за реални плащания на пари.
Освен това в офиса не се спазваше елементарни правила, като например да не се пречи на хората с непрекъснати разговори. И това се прави от хора с висок статут в йерархията.
Не препоръчвам фирмата!