Луксофт /img/frontend/nomap.png"

Хей! За академията ли кандидатства? За Линукс? Аз вчера получих одобрителен имейл и като цяло за момента съм доста доволна. Бързи и коректни.
Може да се окажем колеги :)))

Към момента съм кандидат за обучение. Имам известен опит, но не и професионален.
Макар и да разбирам, че за човек с повече професионален опит нещата може и да изглеждат по-различно, аз изказвам нещата от моя лична гледна точка.
До тук разговорите ми с HR и самото интервю преминаха не само безпроблемно, но дори и много приятно! Макар че бях притеснен като ми е първи опит да навляза в IT сферата професионално, притесненията ми се изпариха бързо и всичко мина гладко. Условията, които ми предложиха са абсолютно покриващи очакванията ми и ако взема предвид перспективата, която ми предлагат- то това е страхотна възможност за всеки ентусиаст, който желае да направи първите си крачки! Провеждането на съответните "академии" за хора с желание, но без опит, според мен, им прави чест. Поздравления!
Хваля ги, да. Имам само първи впечатления, да, но и се надявам тези позитиви да се потвърдят за в бъдеще :)

За мен това е един от малко адекватните работодатели в IT Сектора. От подаването на CV до започването на работа може би минаха по-малко от две седмици, което си е супер бързо за мен. В същото време бях започнал преговори и интервюта с друга компания и там ме мотаеха повече от 2 месеца. Още съм нов, за да мога да дам по-задълбочена оценка на компанията, но от гледна точка на уважение, заплащане и колеги не мога да се оплача.

До: Анонимен /шубе го/я е и не казва! от 19.10.2018

Този коментар очевидно е за друга компания. Луксофт не е call center и от това произтичат редица практики, различни от описаната практика за заплащане. Дейността на компанията не била в обсега на цитираното предаване поради липса на причини за това.

Баламосват хората. Пуснах си CV през Jobs, обадиха ми се на следващия ден, зададоха ми нужните въпроси, на които отговорих адекватно. Но господинът от човешки ресурси ми каза, че тъй като старшият HR мениджър е на командировка, ще трябва да се проведе интервюто по Viber или WhatsApp. Казах му, че няма проблем и той ми каза да очаквам обаждане в близките дни. След като седмица по-късно не получих подобно обаждане се свързах отново с фирмата да попитам какво се случва. Телефонистката ми каза, че ще изпрати въпросите ми към HR-а и че те ще се свържат с мен, но дори и това не благоволиха да направят.

Не знам дали съм бивш служител и дали изобщо някога съм била служител, тъй като никога не съм била на трудов договор. Подписах едно напечатано на принтер и написано от тях договор-че, с което се предполага, че трябва да си вържат гащите. Истината е, че те са лъжци. Няма да получите заветните пари. на месец, които са ви обещали, ще получавате само по 50 евро. за срещичка, при положение, че няма как да правите срещи тъй като ви дават бази, които вече са толкова звъняни, че хората само ще ви псуват. С 50 евро. на месец не се живее. Работите от понеделник до петък от 8:30 до 18ч. и на края на месеца взимате 50 евро. Ако ви устройва отивайте. Работната обстановка е много приятна, колегите са големи пичове. Но ако чакате осигуровки или трудов договор - не е там мястото. Изгледайте репортажа от Господари на ефира, нищо не се е променило. За съжаление все още има хора, които им се връзват.

Наемат хора по даден проект на договор с изпитателен срок 6 месеца.Свършват проекта, като затова ти вадят душата и ти дават зор, за 5 месеца и 20 дни! Карат те да си вземеш цялата отпуска, за да не ти я платят и след това те освобождават на 5-тия месец и 28-и ден! И така с повече от 100 човека екип! После в трудовата ти книжка пише, че си освободен по член 71(1)-тоест край на срока на изпитване! И пак подчертавам, не само с мен постъпиха така, а с 100 човека екип! Заплати-смешни! Отношение на супервайзори-карат ти се като на роб... Вие си направете сметка заслужава ли си компанията...

И то ми предлагат с 1к по-малка заплата от моята в момента а скоро ще ми я вдигнат с 15-20%. Работя в българска компания, която не се занимава с аутсорсинг а си разработва собствени продукти със затворен цикъл без никакви външни изпълнители. Да ти таковам и Луксофт-а голямата работа няма що.

"Заплатите в Луксофт все още са най-високите в София."
Да бе най-високите са за това ми звънят да ме търсят за някакъв проект и ми предлагат по малко отколкото взимам сега. Смех.

Луксофт е фирма, която едва ли бих напуснал някога, ако не започвах собствен стартъп. Анонимните комантари тук ми се струват доста съмнителни, още повече. че имам крайно негативно мнение за фирми, оценени високо в сайта. Бих посъветвал четящите коментари за който и да е работодател да не ги приемат твърде сериозно.

И откъм уважение, и откъм привилегии и потенциал за израстване трудно бих могъл да се оплача. Заплатите в Луксофт все още са най-високите в София. Средата е приятна, колегите са страхотни. Местоположението никак не ми допада, но повечето софтуерни фирми в София също са в района...

Относно глупавия въпрос защо такива фирми изобщо съществуват - защото някои от най-големите корпорации на света им имат доверие, може би? Вместо да се пишат глупави коментари, е добре да се научите да използвате Гугъл, все пак това е елементарно изискване към служител на IT фирма. Ето няколко примера от Гугъл:

- https://bit.ly/2HLf4fN
- https://bit.ly/2rd8eZq