Луксофт /img/frontend/nomap.png"

Вижте, не винете руснаците. Сега ще ви кажа защо. Аз работех във фирмата, която преди това помещаваше този офис в The Mall. Когато нашата фирма прекратяваше дейност и трябваше да освободим офиса бяха дошли руснаци, които да го оглеждат и бяха питали човека, който ще договаря мебелите в офиса и като цяло офиса, какви очаквания имат българите откъм заплащане. Той отказа да назове сума, но те му бяха казали, че са склонни да дават много добри заплати, за да бъдат доволни служителите им. В крайна сметка съм убеден, че се е пръкнал някой БГ HR, който е решил да изпъкне и е казал, че "българите" могат да работят и на по-ниски заплати, а така той да изгрее после :)

Моля някой да даде информация за заплатите в IT отдела на фирмата за позиций различни от програмист.

А моето впечатление до сега е, че наемат куцо и сакато. Доста лоши попадения са наели вече...
И понеже искам да разбера от първа ръка какво е положението, ще се явя на интервютата.
Но никой ли не го протеснява факта, че всички интервюта се вордят по телефона или Skype? Нито те виждат какъв е кандидата, нико кандидата може да види и усети с какви хора ще работи. Не ме разбирайте погрешно - разбирам, че няма много опции когато тепърва се отваря офис, но да има поне един HR да си поговориш на 4 очи.
Я си представете, че не се къпя със седмици и ходя така на работа. Може да съм много умна или много хитра и да мина техническите интервюта. Как ще ме видят и помиришат? Нали после другите служители ще страдат?
Та планирам лично да разбера как седят нещата и ще споделя впечатления, ако има какво да се споделя :)

Кандидатствах за работа в тази фирма техническото интервю беше пълна пародия.. говорихме 1 час по skype след като и обясних че по телефона код няма как да им пратя да гледат :) говорихме с някакъв студент от Омск (Русия) който като програмист беше много зле просто човек с малко повече опит няма как да не го забележи това.. първо изчаквахме някакви други 2-ма да се включат но те така и не се появиха.. започнахме прочете си въпросите отговорихме и накрая студентчето каза че имал и друг час за интервю пожела ми успех и след това казал че не ме препоръчва за работата :) абе в Руска фирма програмист.. е като украинец под чехъла на Путин

Кандидатсвах във фирмата преди няколко месеца и след като отмениха 5 пъти техническото ми телефонно интервю им казах, че вече не се интересувам от позицията.
Изключително не коректни в подбора на персонал.

Колеги, вярно ли е, че ще релокейтват много хора от Украйна, как ще направят това? Или дали въобще е така?За компанията и аз чаках, 2 седмици и без отговор...

Хубав офис, пълен със симпатични и усмихнати хора. Дано това не се промени :)

Общо взето почти същото като предния потребител. Дуднат ти колко те желаят, постоянно те спамят по ЛинкИн-а и изведнъж мълчание, ама неоткриваеми. Не се вдигате телефони, не се отговаря на мейлове.
Дори след 1-2 интервюта да не са те харесали, отговора трябва да е - не, не сте удобрен и това. Не да се криеш, така не се печели уважение.

Напуснах. Морковите бяха крайно недостатъчни, иначе фирмата си я бива.

Склонен съм да вярвам, че всичко е измишльотина.
Подадох CV, чаках една седмица. Обадиха ми се и ме питаха за заплата и ми казаха, че предварително одобрените ще имат интервю с Русия по телефона. Имах интервю по телефона с Русия.
Чаках дълго и не получих никаква вест. Свързах се с българите. Казаха ми че ще ме известят при всички положения. Казах "Благодаря". Мина време, не получих нищо. Свързах се пак. Без отговор. Писах трети път, отново без отговор. Достатъчно.
Благодаря!