Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

Не мога да повярвам че тези педерастили са пуснали служителите си хоум офис.

Как така те да направят толкова голям жест към клетите си нископлатени служители.

Сигурно после на тези хорица през гъза ще им излезе това време хоум офис :D

Фирмата не затворя. Пуснаха ни да си работим от вкъщи и това не е от вчера. Имаше няколко души в офиса, които решиха,че не искат да работят от вкъщи. Не знам да има дивелъпмънт екип, може да е нещо ново.

Здравейте, дайте мнение за development екипа в компанията.

Вярно ли е че офиса е трябвало принудително да го затвори държавата понеже не са пуснали служителите хоум офис? Като знам че няма кьорав прозорец, който да се отваря на първия етаж си е доста рисковано да се работи от там в това време, дори и хората да са на 10% капацитет. В останалите фирми пуснаха задължителен хоум офис преди десетина дни.

Бяхте си най-жалката фирма на пазара преди 2 години, останахте си на дъното, като гледам.

Срам ме е от вас. Колко пъти трябва да ви глобят? Или чакате съвсем да ви пламнат служителите? Адекватно ли е да има 4-ма болни в офиса в момента и да не ги пускате вкъщи?

Дочух, че чак след втората глоба днес ще ги пускате малко по малко, ама не е ли вече малко късничко?

Крайно време ви е за съд, ясно беше и на времето, че никога не сте спазвали някви условия на труд, ма тва вече на нищо не прилича.

1 точка

За хора, на които това не им е първа работа:

1. Не си губете времето да се занимавате, освен ако не живеете ужасно близо или нямате избор ( избор почти винаги има).
2. Заплатите са нефиксирани за една и съща позиция, а по договорка - изключително неетично и почти никъде не е практика.
3. Офисите са с хигиена под нормата, прозорците са затъмнени, цветът на осветлението не е по трудовият стандарт разпореден от кодекса на труда, фасилито е некадърно да контролира вентилацията и температурите са постоянно или прекалено високи или ниски. Това води неминуеми до настинки и всевъзможни здравословни проблеми на служителите. Естествено фирмата не поема нужните действия и не взима адекватни решения, опрадавайки се като малко дете.
4. Най-куриозното - в сегашното време на световна пандемия, огормна част от персоналът не се допуска да работи от вкъщи само, това не отговаря на договорът с клиентите. А човешко здраве на какво отговаря?

Принудени сме да работим на непроветрено, затворено място да работи, при дистанция един от друг не повече от 50 см. , без фирмата да ни усигурява каквито и да е предпазни средстсва, освен някакъв смешен дезинфектант на врата и чистачки, които замазвате пейзажа, буквално, вместо 2 пъти на ден 4 път.

Дали според вас това е акуратен работодател?!?!

5. За възнаграждения, развитие и оценяване на успехите пък вобще няма да правя коментар...

За хора, които тепърва започват трудов стаж:

1. Не се задържайте повече от 6 месеца.

Реших да дам едно реално мнение като настоящ служител във фирмата.

1. Работата като Support си е кофти и гадна, в същото време не се изискват никакви специални умения...не е като да си програмист, защо очаквате някви заплати от 2500 лв?
2. Заплащнето за L1 в Microfocus е 1035+ваучери 60 лв и здравно осигуряване. За няквакви хора, на които това е първият им досег до IT сфертата и само за 6 7 месеца могат да натрупат стаж достатъчен за големите фирми това им се струва малко и мрънкат постоянно, а в същото време са на продукти с по влизащи 3 кейса на ден и пушат 4 от 8 часа?
3. Стига да имат малък опит с клие ти и да знаете как да се държите на интервю, веднага ви взимат директно за L2 и там е 1400-1500. Имайте предвид, че се работи само от 9 до 18, а в 60К у Sutherland взимст толкова + нощните смени. В другите компании плащат 2 бона но за 12ски дневни нощни, така че едното за сметка на другото.
4. Местоположението е ТОП, почивката си на витошка, храна качествена и евтина навсякъде, доста по добре е от село Младост/Околовръстно/Горубляне/Летище и тн.
5.В някои продукти наистина е натоварено, но няма напрежение, никой не ти слуша разговорите (отделно се говори рядко, повече се пише) но ако някой не го кефи винаги може да се премести в друг екип, за 3 месеца ако не си малоумен няма как да не разбереш къде е айляк.
6. Колегите са млади и обстановката е готина, текучество има като всяка съпорт фирма, защото това е скапана работа където и да я работите.
Общо взето за в сфертата на Съпорт фирмата си е много добре, Локацията и редовната смяна компенсират останалите минуси като текупество и неадекватно обучение, както и липсата на голямо развитие.
1 1-5 години там може да те изстреля на доста висока заплата, защото се цени и много колеги отиват в IBM и DXC на яки позиции.
За мрънкачите, които ако не е Тека ще мъкнат в някой склад и им се е вдигнало самочуватвието да вземат да се осъзнаят малко. Аз съм в един от топ 3 от най натоварените продукти и вместо да мрънкам си върша работата, трупам си стаж и ползвам фирмата като трамплин, доста по умно от шляенето и мрънкането на ляво на дясно как не се дават 2 бона стартово за играене на Фифа и пушене на цигари. Сравненията с продавач в Лидл са неуместни, не знам защо не бачкат там като толкова знаят, а седят на климатиче в офиса.

За Micro Focus и Microsoft проектите е изписано доста по надолу. Единственото по кофти място ще е някой проект в Sufferland.

Здравейте, търся мнения за екипа работещ с Azure AD тъй като скоро кандидатствах. Благодаря!

Здравейте! Може ли обективно мнение за HR отдела. В Понеделник ми предстои интервю за позицияta HR assistant. Още по телефона ми казаха, че нетното възнаграждение възлиза на 1000лв. + ваучери за храна, Multisport карта, допълнителни осигуровки и т.н. (момче съм), а официалната покана за интервю по имейл е от Мариа Рангелова.