Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

Вие сериозно ли бе хора? 700лв заплата? Че отворете малко нета, осъзнайте се. В Пловдив има заводи, които дават 700лв нето и не могат да намерят хора - цели цехове за 50 човека са празни.Като изискванията там са цитирам: да има две ръце и два крака!!!И пак никой не ще...Какво да говорим за ИТ фирма.
Напълно всеки човек с више образование може да взема 2000лв нет на месец.Това е абсолютно нормално и реалистично. Само че на работодателите им е по - удобно да не дават, защото въпреки смешните заплати все се намират кандидати, а там където не се намират - работата им се разпределя между останалите...
ВИЕ сте си виновни, почвайте работа за 700лв и се оплаквайте цял живот.
Искам само да кажа, че да като натрупаш опит има една разлика - викат те на интервюта и ти предлагат работа (пак за смешни пари спрямо опита), докато докато нямаш стаж много рядко те викат на интервю, а там където те викат си за пълнеж (отчитане на дейност) и пак се избира някой, дори с минамелен опит, но да има.
Това е реалността в момента, гадна, долна.Искаме да живеем като хората от Западна Европа, но уви - обществото ни е доста далеч от това ниво на социално-икономическо развитие.

Колеги моля Ви , не пишете лоши неща за фирмата. Питате ,ли как изплащам къщата си в Бояна за 400 000 Евро?
Трудно, но благодарение на Вас които взимате 700лв. аз мога да си позволя да живея в лукс , а вие в нищета.

Поканиха ме на интервю за Junior Network . Отидох и дойде некакъв мазен англичанин с очила. Не ми зададе никакви технически въпроси, а това какво правя през деня и свободното си време, колко деца имам и дали карам кола всеки ден. Най-тъпия въпрос беше - като малък искал ли си да си направиш компютър - казах му -не - направих си космическа совалка. Пита ме и за парите които очаквам и му казах 4000 лв. чисто. Така и не ми се обади тоя вече 3-та седмица. Имам повече от 17 год опит в тая сфера и знам че не трябва да си продавате труда и не го правете.

Решение на всички проблеми на фирмата - спрете да наемате хора от провинцията. Като няма наем за плащане, началната заплата е ок за старт в ИТ.

Кефи ме, как само мениджърите пишат анонимно тук :D Ама то е разбираемо, повечето от тях са се побъркали от подигравки, тъй или иначе..

Онзи дребния научиха ли му името поне или още няма 6 месеца? :D

Точно заради такива като анонимните които подбиват реалната цена на труда заплатите ще са ниски и работодателите ще експлоатират служителите си както си решат в България. 700 лв. на село или в малкия град може да се много, но в София няма как да живееш нормално с такива пари. Работодател които изисква английски език на работно ниво, за предпочитане друг западен език и ИТ умения на средно ниво /Бази данни, Операционни системи, апликации/ и предлага заплата 700 - 800 лв. е просто подигравка и унижение. Да не говориме, че след като натрупаш стаж задачите и отговорностите ти си се удвояват, дори утрояват а заплащането не мърда.
Ръководството не бива да се учудва, че цели тиймове напускат.

Наричай ме идиот колкото искаш, но твоят опит е просто доказателство на моите думи. Не казвам дали е хубаво или лошо, просто това е реалността. Но ако ви помага да спите по-спокойно като ми цъкате минуси - давайте смело. Нека аз съм олицетворението на горчивата реалност в която живеем. Хората обичат да има субект, който да обвиняват за проблемите си. Все пак тази ни черта се ползва от политиците за манупулации от както свят светува ;)

Аз ще си остана позитивен до последно без да нападам никой и просто ще ви кажа, че наистина след като натрупате опит и полеви знания нещата стават по-хубави :)

Поздрави!

Здравейте,споделям опит като кандидатстващ за работа.
Първо в обявата не са посочени нещата които искат като умения,на интервюто ти дават тестове от които се разбира че техническите ти умения трябва да са на високо ниво.
Предлагат ти 700лв заплата в случай че си минал тестовете подобаващо!
От дългогодишния си опит в сферата ви казвам че това си е чиста подигравка с труда който сте положили за да получите необходимите знания.

За да научите само английския на работно ниво сметнете колко време и усилия сте вложили и после прочетете коментарите на идиотите по-долу които казват че то бил важен опитът и неможе ей така всички да искат по 2к заплата и прочие глупости.

Много ми хареса коментара ти - без глупости, обиди и прочие. И си напълно прав, разбира се - може да обясниш на колегата по-долу защо не може всички да работят за сериозни цифри.

Аз говоря за бг реалността, която никак не е справедлива. Някой назад беше написал как да плаща наем а друг, че квадрата станал не знам си колко. Ами разбирам ви, но я питайте един млад учен в БАН как ги плаща с 400 лева? Я питайте един брилянтен електротехник от Омуртаг как може да си ги позволи? Аз имам приятел от малък град който за малко да си изплюе пиенете като сестра ми му каза, че взима 1500 чисто.

Всеки 20 годишен без стаж иска да взима 2 бона, но това няма как да стане. И наистина се радвайте, че сме в ИТ сектора, защото ако бяхме млади учени или младши държавни служители сега вероятно щяхме да се познаваме отлично, понеже 15 колеги ще си делим една панелка в Обеля.

Към колегата (100лв):
Като цяло си прав за някой неща, но:
1) Хиляди завършващи студенти без опит подбиват яко пазара на труда за да натрупат стаж.Така се получава, че след като натрупат бленуваните 2г.стаж няма къде да отидат за кой знае колко повече. Това се допълва от възрастни хора към края на кариерата, които също нямат голям избор: "кой ще ме вземе на тая възраст"
2) Трябва да има стандарт.Както в развитите страни.Минималната заплата трябва да гарантира достоен начин на живот.За България трябва да е около 1000лв нето. И да: новозавършилите да почват поне на толкова, за да не ходят гладни на работа и миризливи ( поради липса ба пари за топла вода и шампоан) защото не всеки има помощ от родител и със 100(да кажем днес 300)лв живота му е застрашен, защото след приключване на работния ден ще трябва да обиколи кофите в района на службата. Това разбира се не се случва, а по - често срещано е кражби и злоупотреби на работното място. Това е повсеместно в обслужащия сектор, където заплатите са традиционно ниски. Отделно и клиентите са зле обслужени и недоволни. Кое накрая излиза по - скъпо на работодателя?
3) Аз съм икономист да, с опит и в чужби а и в България. Най - важното за България сега е да изградим този жизнен минимум, а вече колкото повече знаеш и можеш, още повече получаваш. Това е модела на западното общество, което го въвежда преди 40г. Само и само ако работи един човек - няма да остане гладен и да стои на студено. Ако искаш последен модел автомобил обаче - трябва ти стабилна професия. Това е целта. Моята прогноза грубо е че България ще достигне жизнения стандарт на западна Европа сега след около 20г. За последните 10 г. от както сме в ЕС има раелно подобрение на доходите ( колкото и много хора да го отричат), но тръгваме от изключително ниска база и дори в увеличение в пъти е абсолютно недостатъчно...