Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

Срашно некоректни бо...ци!!!!! Не си го причинявайте!

Изключително комичен процес по подбор. Някакво доста смешно тестче, мениджърка на 25 години говореща най-вече общи приказки. Напълно разминаваща се информация относно позицията между мениджърката и HR-а, който също я има 25 я не. Пълен майтап е тази фирма. Предвид над хилядата негативни коментара е ясно, че нещо не е както трябва.

До всички бъдещи кандидати:

Честита нова 2021 година!

Поредната година в която ще ставаме свидетели как еврейската шано компания "клек експъртс" се излага за пореден път.

(фирма която има 2 лева капитал в търговския регистър)

Сигурен съм че и тази година предстоят много нови гаври, както с настоящи така и с бъдещи служители.

Няколко много важни фактa, които трябва да подчертая за компанията са:

1. За Dynamix проекта - Цакат ги с пари, липса на отношение, workload и административни глупости. Там напускащите са явление.
(Водело се техническа позиция, не кол център - лъжа)
2. За Azure проекта - Абсолютно същото, че даже напоследък почва да се приближава и към дъното на дъната а именно 60k.

Внимание: За Azure проекта е важно да знаете няколко много важни неща преди да подпишете договор:

2.1 Кошчето на глобалното Queue - Взимате и работите всичко независимо дали е във вашият скоуп и няма значение дали е намесена друга
технология или не.
2.2 Бият се непрекъснато в гърдите че това не било кол център и било technical обаче в същото време тя предлага кол центърско заплащане
на служителите си. (1100 - 1500/1600)
Една техническа позиция трябва да започва със заплати от 2000 лева чисто и нагоре! Това е фирма която прави 14 милиона печалби годишно,
обаче видиш ли бюджета все не им стигал и все това било максимума..Лъжи!! (с 14 милиона печалби)... Естествено сетете се сами от къде идват част от печалбите.
2.3 Не им пука за служителите си.
2.4 Увеличава се work load-a непрекъснато.
2.5 Изискванията от типа: SLA, CSAT, таргети, взимане на повече кейсове и т.н., се увеличава и предстои същото и за 2021.
Промяна на заплатите няма! Промяна в отношението няма! Даже напротив: Леко дори ви се намеква че сте лентяи на моменти едва ли не
и не си вършите работата, което е поредната лъжа.
2.6 Вкарват нови tool-ове за следене и мониторинг на служителите.
2.7 Понеже са наясно, че ще има много нови вълни от напускащи хора си търсят студенти по университетите, които кой знае как ги облъчват и
обучават и какви глупости им говорят. (Не могат да оставят схемата им да загине .. а именно ниски стандарти, ниско заплащане и високи изисквания)

До студентите които биват залъгвани и примамвани към компанията: Моля ви не се връзвайте и не позволявайте схемата им да работи.

Студенти искайте си 2000 лева чисто, че и нагоре. Вие това заслужавате! Нали уж било technical позиция ???- Такова трябва да е и възнаграждението.
Не позволявайте да ви мачкат и да имат претенции към вас, защото точно така и ще стане.
Това се случи с много хора в тази компания. За това и напуснаха.

Не се съгласявайте на нищо под 2000 лева чисто !!!

Най-важното което също трябва да се отбележи е че и дори и за първа работа не става!

3. В тази точка е редно да отбележа че тази смешна компания се благоволи тази година (2020)

да пусне уникалните коледни подаръци за служителите си с общ бюджет от 15-20 лева. - Пълна и тотална гавра!
Извод: Демек спестиха пари колкото да мине номера. В една нормална компания се дават по-адекватни коледни бонуси и дори в някои
има и 13-та заплата. Тука такова няма !

4. В заключение: Тея схемаджии няма да променят отношението си към вас. Заплатите си остават адски ниски
на базата на изискванията, знанията, уменията и опита, и гордостта им (че са техникъл и че не било кол център).
Студентите ако все пак се благоволят да кандидастват в тая смешна и жалка компания, трябва да си знаят цената и труда!

И да наистина има значение къде ще избирате да трупате технически опит защото унижението не си заслужава особено ако
други компании предлага по-добро дори и за първа работа! Не им вярвайте на лъжите!!!

1 точка

фирмата е супер... ама в нигерия :D за тез де го доработваме тука си ни ебат и с пари, и с работа, и с отношение

Ако не сте имали отншения с тек - просто недейте и да имате

Отлично местоположение, в самия център на София. Заплатата - зависи от екипа и нивото. Microfocus проекта просто не искам да го коментирам, там е някаква пародия на заплащане и работа. Ръководството е общо взето неадекватно и постоянно се стреми да поддържа колцентровска атмосфера. Толкова си знаят и могат. Не са изпълнили нито едно обещание към нашия екип, започвайки от говореното на интервюто.
Неприятно място за работа, хаос и трагично обучение. Въпреки това си струва да се стои година в Azure екипите, защото опита, който можете да натрупате, е безценен. Тек-а, колкото и жалка фирма да е, представлява отличен трамплин за нормална работа.

Подгответе се за постоянна драма, интриги, извръщения, алкохол и наркотици!
Мениджърите нямат представа къде се намират, нито какво се случва. За Хр-те да не говорим.
Ако сте жена, пригответе са да бъдете опипвана "Уж случайно" по цял ден.

До всички, които са настоящи служители и са толкова недоволни - какво правите още там? Във фирмата е пълно с хора, които се обясняват с години колко е лошо, но си стоят. Тека е супер за старт, стоиш година-две, учиш и после отиваш в ИТ компания, далече от индийците.

Жоро: -Ванкаа? Защо ровиш по кофите?
Жоро: -Нали работиш?
Ванката: -Жоре, кой ден сме днес?
Жоро: -Е как кой? 4-ти ден след заплата не е ли? До там ли го опря?
Ванката: -Жоре, къде работя?
Ванката: -ААа вярно че работеше в Кючек Експъртс.. бях забравил.
Жоро: -Ех .. Ванка .. Колко мъка има по тоя свят. Това мойто и заплата не можеш да го наречеш..

До всички бъдещи кандидати давам следните сравнения:

В DXC - дават от 2000-2400 стартово.

В Кютека - дават от 1000 до 1800 макс таван.

DXC - С 2 милиона по-малко печалби и повече служители.
Мизертек - С 2 милиона повече печалби и по-малко служители.

Правете си сметката за каква мизерия става въпрос..Не си губете времето хора.. Много е зле тук.

Да долния коментар. Съгласен съм като цяло, само да вметна, че заплатите в DXC са даже 2400 нето. Така че Тека си е голяма дупка.
Напоследък все ми попада досадната реклама на мизерТек Експертс в нета. Супер подвеждаща е и ме мотивира да напиша и аз коментар как са нещата във фирмата.
Първо рекламата е измамна, защото 90% от служителите, които се показват отдавна са си тръгнали (повечето са в DXC). Така че си рекламират фирмата с чужди служители.
За незапознатите в Шано Експeртс има 3 проекта:
Dynamics – огромен стрес, правят се проблеми за ходенето и до тоалетната. Искат да карат служителите си да изработват това време като седят на безплатен овъртайм. Заплатите почват от 1100 нето (супер ниско и недостойно за бранша дори и за хора без опит). Много често човек X се наема на някаква заплата и го карат да е ментор на нов. Новия служител взима повече. Резултата: стария служител недоволен за прецакването с парите, новия пък от отношението. Напускат по 15 човека наведнъж.
Azure- подобна ситуация. Уж съпорт пък си е кол център. Супер досадно ви изкача една програма да ви показва кога може да почивате.(нивото вече се доближава до абсолютната дупка в бранша – 60К). Йерархията на ескалациите в съпорта не съществува. Тотален хаос. Двойни стандарти за кейсовете. Чуждите вендори си правят каквото искат и прехвърлят кейсове където им падне, но вие ще трябва да си губите времето с клиента и да разберете точно какъв е проблема преди да прехвърлите кейс-а.Начина на работа винаги предразполага към трупане на кейсове(например клиенти, или вътрешни екипи ги бавят), но после вас ще ви изкарват виновни защо имате толкова много тикети.
Microfocus – най-мизерния проект във фирмата. От цели екипи има само един останал и се прекратяват.
Има и много хора наети с по 1600-700лв заплати. Фирмата преценя сама колко да ви предложи на интервюто. Лъжат кандидатите,че предлаганата сума е макс за проекта и после като постъпят на работа виждат, че хора преди и след тях са на по-голяма заплата. Текучеството е огромно и зависи тека до колко са на зор.
Също така прави впечатление колко много преки ръководители и тийм лиидове напускат – и хора от прекия мениджмънт не могат да задържат.
Да разгледаме и част от интервюто с Георги Костадинов, кънтри мениджър в economy.bg
Заглавие:“ Как Covid-19 се отрази на компаниите в България: говори Tek Experts“
Въпрос:Какви са нагласите сред служителите – липсва ли им офисът, искат ли да се завръщат или предпочитат да продължат да работят от дома си?
Отговор: „Установихме, че има смесени чувства сред служителите. Някои предпочитат работата от вкъщи, а много други предпочитат да работят от офиса поради улесненията, които предоставя това.
В крайна сметка решението ни да върнем всички в офиса зависи изцяло от правилата за здраве и безопасност и това какви статистически данни ще бъдат предоставени от нашето правителство. Този план ще бъде изпълнен на няколко етапа и най-вероятно ще отнеме месеци.“
Действителността: гнусна и долна лъжа. Точно обратното – почти никой не иска да работи в скапания офис с гадните климатици. Фирмата последна пусна служителите си вкъщи (след 2 полицейски преверки) и първа върна служители в офиса, въпреки техните притеснения. Показаха двоен стандарт. Едни бяха прецакани да са в офиса, докато други продължиха от вкъщи. Върнаха хора, за да не плащат неустойки на партньорите. Няма нищо общо със здравето на служителите. Изключително некоректно е едни да са по-облагодетелствани от други.Поне да бяха въвели ротационен принцип от началото, а те лъжат за него от месеци. И това се случва във време, в което другите цивилизовани фирми всички са хоум офис.
С цялата си наглост висшия мениджмънт праща съобщение, че са били топ работодател и се справяли отлично по време на пандемията... трябва да си сменят дилъра според мен
Има и 2 случая на Ковид 19 в офиса, но нещата се замитат под килима. Няма да се учудя и да бутат и по някой лев на РЗИ. Мерките им за безопастност е да те карат да ходиш с маска + няколко дезинфектанта (често празни).
Ще добавя, че без да уведомят служителите си, орязаха от надницата за работа в празничен ден (защото сбъркали в сметката и искат да плащат минимума по закон). Много хора изгоряха с по 300-400 лева заради това.
Заключение: Повечето хора препоръчват за първа работа. Не се съгласявам. Дори и първата работа има значение за кариерното развитие. Учете се добре и не се продавайте за никакви пари. Недейте да си причинявате да кандидатствате в Тека – фирма с 2 лв капитал в търговския регистър. Могат единствено да ви научат да идвате с нежелание на работа и да искате да напуснете.

До тоя HR/Мениджърче два коментара по-надолу.
Казваш, че 1000 лева е добра заплата, а?... хаха, не се излагай пич, моля те!
Още нещо, Тека си е направо кол център. Това ти го казвам на 10000% аз, а и като гледам всички други. Да започнем само с това, че изискване на компанията е при пристигнал кейс веднага да звъннеш на заявителя “по телефона” или как уж в ИТ компания се взимат хора нито завършили ИТ специалност, нито имащи елементарни познания за това. Да спрем до тук, че няма смисъл да продължаваме по тая тема.
И последно, моля те, не поставяй Tek experts и dxc в едно изречение. Само ще ти кажа, че там заплатите почват от 2к, а не 1000 (което за теб е нормално) и хората се занимават с по-технически неща от колкото да се обясняват като госпожици по телефона.
Седи си цял живот на 1000лв заплата в тек-а щом си окей и подпирай слушалката. Тук обаче, повечето хора търсят развитие и искат доста повече от това, така че не ги заблуждавай с ограниченото си мнение.