Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

ето още интересни неща, който открих

Здравейте на всички ще бъда кратък, защото много за компанията няма какво да се каже.
Колеги повечето случаи страхотни!
Място повече от удобно!
И до тук с хубавите неща, мениджърите са крайно крайноо нек.ъдърни и неспособни в 99% от случаите и хора свързани с Лъчинко новият меринджей на фирмата, а ако не са скоро ще си отидат гарантирано!
Заплащането е подигравателно ниско, дори смешно 700-900 лв Левел1, Левел 2 1000-1200 и левел 3 между 1300-1700 лв ама левел 3 ще станете след 10 години ако умре някоя левел 3-ка иначе си остава една мечта!

Искам и да спомена един краен натегач, който излъга целия си тим и си замина лъжейки, че имал проект извън БГ въпросния господин направи кариера на гърба на целия тим и отиде в конкурента фирма, но дори и тогава не намери смелост да каже истината, ако го срещнете някъде по другите фирми знайте този човек и майка си ще продаде за да успее г-н Петко Желязов мисля му беше името имайте си просто едно на ум.

Наглостта на тази фирма вече минава всякакви граници. Наскоро се запознах с един симпатяга които до скоро е работил там. Той ми разказа нещо фрапантно. Деливъри мениджърите принуждават някои служители да подписват допълнително споразумение. Според това споразумение не можеш да отказваш или да не се справяш със задачи давани от тях. Нека дам пример които се е случвал. В длъжностната характеристика пише Съпорт консултант с технически познания и английски. Клиентът изисква някаква специфична за него кустомизация на продукта. Това принципно е работа на отдел PSO (Professional Services) в HP или там както се разделиха. За тази кустомизация се изискват задълбочени познания по JAVA или друг програмен език. В трудовата характеристика никъде не пише познания по програмиране. Ако мениджъра ти възложи подобно кустомизиране и ти не можеш да се справиш те санкционират или дори уволняват. ТОВА Е НЕЗАКОННО! Ако ви карат да подписвате нещо подобно веднага уведомете органите и пратете проверка. Такова издевателство не би трябвало никои работодател да си позволява.

""Очилатото мишоче мениджър, приятелче на много некадърните девойчета от HR-a нещо се бави да напише колко е готино във фирма с мениджърчета - комплексарчета и бивши секретарки написани в Linkedin IT Recruiter... Мноооооооооого сте далече от истината. Очилато мишоче, хващай клавиатурата бързо... ""

Ех, значиии.. май много ти бърка в здравето това момиченце от HR.
Мри от злобичка тъпо същество такова

Поне дадоха на някои хора нещо като 13та заплата.

Вие сериозно ли бе хора? 700лв заплата? Че отворете малко нета, осъзнайте се. В Пловдив има заводи, които дават 700лв нето и не могат да намерят хора - цели цехове за 50 човека са празни.Като изискванията там са цитирам: да има две ръце и два крака!!!И пак никой не ще...Какво да говорим за ИТ фирма.
Напълно всеки човек с више образование може да взема 2000лв нет на месец.Това е абсолютно нормално и реалистично. Само че на работодателите им е по - удобно да не дават, защото въпреки смешните заплати все се намират кандидати, а там където не се намират - работата им се разпределя между останалите...
ВИЕ сте си виновни, почвайте работа за 700лв и се оплаквайте цял живот.
Искам само да кажа, че да като натрупаш опит има една разлика - викат те на интервюта и ти предлагат работа (пак за смешни пари спрямо опита), докато докато нямаш стаж много рядко те викат на интервю, а там където те викат си за пълнеж (отчитане на дейност) и пак се избира някой, дори с минамелен опит, но да има.
Това е реалността в момента, гадна, долна.Искаме да живеем като хората от Западна Европа, но уви - обществото ни е доста далеч от това ниво на социално-икономическо развитие.

Колеги моля Ви , не пишете лоши неща за фирмата. Питате ,ли как изплащам къщата си в Бояна за 400 000 Евро?
Трудно, но благодарение на Вас които взимате 700лв. аз мога да си позволя да живея в лукс , а вие в нищета.

Поканиха ме на интервю за Junior Network . Отидох и дойде некакъв мазен англичанин с очила. Не ми зададе никакви технически въпроси, а това какво правя през деня и свободното си време, колко деца имам и дали карам кола всеки ден. Най-тъпия въпрос беше - като малък искал ли си да си направиш компютър - казах му -не - направих си космическа совалка. Пита ме и за парите които очаквам и му казах 4000 лв. чисто. Така и не ми се обади тоя вече 3-та седмица. Имам повече от 17 год опит в тая сфера и знам че не трябва да си продавате труда и не го правете.

Решение на всички проблеми на фирмата - спрете да наемате хора от провинцията. Като няма наем за плащане, началната заплата е ок за старт в ИТ.

Кефи ме, как само мениджърите пишат анонимно тук :D Ама то е разбираемо, повечето от тях са се побъркали от подигравки, тъй или иначе..

Онзи дребния научиха ли му името поне или още няма 6 месеца? :D